Otrdiena, 2023. gada 3. oktobris
Vārda diena : Elza, Ilizana

Aigas Kuģes puķu prieks

03.08.2023 Anita Banziņa

Mierpilna lauku viensēta ar puķu dārzu - varētu īsi raksturot «Lielkuģus». Taču šis nav tradicionālais latviešu puķu dārziņš, bet pārsteidzoši plaši stādījumi, kas puķu dažādībā un krāsainībā iekļauj māju puduri un pagalmu. Tas ir Aigas puķu prieks, kā viņa saka, un sevi sauc par puķu atkarīgo. Zemgales sētai senatnīgumu piešķir vēl saglabājušās vecās ēkas, bet neparastumu - cits citam līdzās kā Lieldienu salas stabi stāvošie nokaltušu koku varenie stumbri ceļa malā. 

{longHTML}

Beidzot sākusies Aizstrautnieku ceļa pārbūve

31.07.2023 Anita Banziņa

Uz vietējā autoceļa Dobele – Lestene – Tukums posmā līdz Liepājas šosejai jeb, kā mēdz teikt, uz Aizstrautnieku ceļa, ir sākusies ceļa pārbūve, kas vainagosies ar tik ilgi gaidīto asfaltu. 

{longHTML}

Bēne - neizskriet cauri. Apstāties. Iepazīt

31.07.2023 Anita Banziņa

Ja kādreiz liekas, ka ļoti, ļoti derētu kaut kur aizskriet, bet laika un naudas ir tik, cik ir, vērts ieskatīties kaut vai novada kartē, vai arī tuvumā nav kādas vēl neiepazītas vietas. Kā teicis kāds vieds cilvēks - pirms dodies tālos ceļos, padomā, vai tuvējie jau izstaigāti. Tā jau parasti ir, ka allaž paliek neievērots tas, kas pavisam netālu. 

{longHTML}

Aucē svinēja, meklējot neparasto

31.07.2023 Indra Cehanoviča

Pagājušās nedēļas nogalē ar plašu un daudzveidīgu izklaides programmu tika aizvadīti Auces pilsētas svētki. To moto šogad bija «Neparasto meklēt prieks!».

{longHTML}

Vītiņos teātra mīļotāji satikās jau 24. reizi

24.07.2023 Indra Cehanoviča

Aizvadīto sestdien Vītiņos jau 24. reizi notika amatierteātru festivāls «Spēlējam, dancojam...».
Uz to bija pulcējušies gan vairāki mūspuses kolektīvi, gan arī sabraukuši teātra spēlētāji no kaimiņu novadiem un arī attālākām Latvijas vietām.

{longHTML}

Baltais Sers un svešzemnieki «Ceriņos»

24.07.2023 Anita Banziņa

Neilgi pirms Jāņiem ciemiņus pie sevis sāka aicināt jaunais minizoodārzs pašā Dobeles - Jaunbērzes ceļa malā, bet jau krietni agrāk garāmbraucēju uzmanību piesaistīja sniegbalta kaza uz zaļas pļavas fona. 

{longHTML}

«Sudraboga» - garšīga un vērtīga

24.07.2023 Anita Banziņa

Krūmmelleņu dārzā «Sudraboga» sācies ražas laiks, un jau aizvadītās nedēļas beigās tajā līkņāja ogu lasītāji. 

{longHTML}

Svētkos godināja pašus jaunākos novadniekus

24.07.2023 Indra Cehanoviča

Tā nu vēsturiski ir izveidojies, ka jūlijs ir svētku mēnesis: lielāki un mazāki pasākumi notiek daudzās Latvijas pilsētās un pagastos. Dažviet tie ir īpaši vērienīgi, citviet nedaudz pieticīgāki, bet svētki tik un tā paliek svētki, vai ne? Atliek tikai izvēlēties, vai tos svinēt savā, dzimtajā, vietā, vai doties kur citviet. 

{longHTML}

«Pielāgojies vai taisi revolūciju!»

20.07.2023 Sarmīte Rone

Šajos laikos, kad mazie veikali te atveras, te atkal drīz vien ir ciet, diezin vai atradīsiet daudz uzņēmumu, īpaši tirdzniecībā, kas veiksmīgi darbojas kopš pagājušā gadsimta. Mūspusē viens no tādiem ir «SIA Bēnes PB», kas dibināts 1992. gada janvārī. Taču valdes priekšsēdētājs GRIGORIJS SIDORČIKS, kurš uzņēmumu vadījis visu šo laiku un vēl pirms tā reģistrēšanas, stāsta, ka Bēnes patērētāju biedrības vēsture ir krietni senāka, un labprāt dalās savā nu jau gandrīz 35 gadu pieredzē un atziņās par darbu tirdzniecībā.

{longHTML}

Cilvēka mūža godi pirms simts gadiem

20.07.2023 Anita Banziņa

Izstādē «PārEjas» svinīgi ienākam cauri goda vārtiem. Latviešu tradīcijās tie, simbolizējot pāreju jaunā brieduma līmenī, ir bijuši kā zīme pārbaudījumu lokiem, kuriem izejam cauri dzīves laikā. Kristības, iesvētības, kāzas un bēres – tie ir četri galvenie godi cilvēka dzīvē. 

{longHTML}