Pirmdiena, 2022. gada 3. oktobris
Vārda diena : Elza, Ilizana

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Aucē

01.08.2022 Sarmīte Rone/Autores foto

   

   Turpinot reģionālo vizīšu ciklu, 28. jūlijā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs ARTŪRS TOMS PLEŠS tikās ar vietējiem ļaudīm Auces bibliotēkā, lai skaidrotu ministrijas izstrādātās atbalsta programmas iedzīvotājiem fosilā kurināmā nomaiņai mājsaimniecībās, gatavojoties kārtējai apkures sezonai, un atbildētu uz jautājumiem.

{longHTML}

Azarts nekur nav pazudis. Tikai galvenās nodarbes ir citas

28.07.2022 Sarmīte Rone/Autores foto
   Šoreiz rubrikā “Kā klājas?” - MĀRIS SNIĶERS, motosportists un uzņēmējs, motosporta kluba «MX4 Dobele» dibinātājs un vadītājs, sporta pasākumu organizators. Par to, kā šobrīd klājas motoklubam “MX4”, “Kalna Ēzeļu” pilnveidi un “Ceļa Ēzeļu” 25. jubileju.

{longHTML}

Bēnē un Aucē ielai jāmaina nosaukumi

28.07.2022 Indra Cehanoviča/ Ievas Laizānes foto
   Trešdien “Zemgale” saņēma vēsturnieku organizācijas “Publiskās atmiņas centrs” vēstuli “Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu”. Tajā norādīts, ka divām ielām novadā būtu jāmaina nosaukumi, jo tās cildina komunismu un padomju varu.

{longHTML}

Kāpēc izsolīs “Ustupjus” un novietni Gardenē?

28.07.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto
    VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” (LVĢMC) publiskojis informāciju par nekustamo īpašumu (NĪ) atsavināšanas rakstiskām izsolēm diviem objektiem, kas atrodas Dobeles novadā, Bērzes un Auru pagastu teritorijā. Saskaņā ar publicētajiem sludinājumiem tiek pārdots NĪ “Gardenes bīstamo atkritumu novietne” un NĪ “Ustupji”.

{longHTML}

Tērvetes svētki triju dienu garumā

27.07.2022 Alise Kruglauža/ Autores foto

   Šogad Tērvetes svētki tika svinēti īpaši vērienīgi, dodot iespēju baudīt koncertus un visa veida izklaides lieliem un maziem triju dienu garumā. Skanēja gan dziesmas, gan dzeja, un, protams, netrūka arī deju. Svētku kulminācijā klātesošos pārsteidza krāšņs salūts. Bez tam svētku laikā tika godināti mazākie novadnieki - 20 mazuļu un viņu ģimenes.

{longHTML}

Annenieku pagastā prot iztikt arī ar to, kas ir

27.07.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Tāpat kā daudzviet, saspringtās ekonomiskās situācijas dēļ arī Annenieku pagastā šogad ar vērienīgu projektu vai darbu īstenošanu palepoties nevar, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka šeit nekas netiktu darīts. Ir strādāts pie ceļu sakārtošanas, labiekārtota vide. Iespējams, paveiktais sākumā var nešķist nekas īpašas ievērības cienīgs, bet tad nu der atcerēties senseno teicienu, to nedaudz pārfrāzējot – ja drupaču pie drupačas neliksi, paēdis nebūsi.

{longHTML}

No jaunā mācību gada – jauns pedagogu mērķdotāciju aprēķina modelis

27.07.2022 Sarmīte Rone/Autores foto

   Jūlija sākumā plašsaziņas līdzekļos bija lasāma informācija, ka no jaunā mācību gada sākuma pedagoga zemākā mēneša darba algas likme palielināsies par 8,4% – no 830 eiro līdz 900 eiro.
To paredz 5. jūlijā valdībā atbalstītie grozījumi pedagogu darba samaksas noteikumos. Ko par pārmaiņām domā mūspuses pedagogi un ar izglītības jomu saistītās amatpersonas?

{longHTML}

Auces pilsētas svētki pulcēja visus

25.07.2022 Ieva Laizāne/Autores foto
   Aizvadītajā nedēļas nogalē Auces pilsēta svinēja savus svētkus. Kā jau tas ierasts līdz šim, arī šoreiz tie nosvinēti ar vērienu – tradicionālais gājiens, kas šoreiz norisinājās ar moto “Mosties” vien bija ko vērts! Par šo svētku organizēšanu lielākie lauri ir jāsaņem Auces pilsētas kultūras namam.

{longHTML}

Jaunbērzē tēva lolojumu neatstāj novārtā

25.07.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto   Visiem vēl labi palikuši atmiņā pagājušajā ziemā Covid -19 ieviestie stingrie ierobežojumi, ko smagi izjuta daudzi tirdzniecības un ēdināšanas nozarēs strādājošie uzņēmumi. Diemžēl, bet daudziem šis periods izrādījās nepārvarams, īpaši mazajiem komersantiem. Tāpēc ir prieks par tiem, kuri prata šo sarežģīto laiku pārdzīvot, turpināt iesākto un vēl pat ļauties itin pārdrošiem piedzīvojumiem. Vismaz Jaunbērzē esošās kafejnīcas “Kaprīze” saimnieki no piedāvātajām nezināmajām pārvērtībām neatteicās un ne mirkli nav savu uzdrīkstēšanos nožēlojuši.

{longHTML}

Saruna ar sevi un krāsām – katrā gleznā no jauna

25.07.2022 Alise Kruglauža/Autores foto


   


   Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā 21. jūlijā visi mākslas mīļotāji tika aicināti uz gleznotājas - dobelnieces ZITAS VĒVERES eļļas tehnikā radīto darbu izstādi. Ikviens interesents varēja tikties ar mākslinieci, uzdot sev interesējošus jautājumus un, protams, apskatīt darbus. Interesanti, ka Zitai gleznošana nav tikai vaļasprieks, viņai nav primāra krāsu, detaļu saspēle topošajā darbā. Dobelniecei tā ir saruna ar sevi un krāsām – katrā gleznā no jauna.

{longHTML}