Piektdiena, 2023. gada 2. jūnijs
Vārda diena : Emma, Lība

Piespiesties pie kastaņas,lai smeltos spēku

02.03.2023 Alises Kruglaužas teksts un foto

Zaiga Vismane dzimusi Vidzemē, Valkas rajonā, taču kopš vidusskolas laikiem sevi sauc par aucenieci. Vietējiem pazīstama kā Auces kultūrizglītības biedrības «Ausma» vadītāja. Biedrība dibināta 2006. gadā. Viņai pieder arī savs veikaliņš ar nosaukumu «Zaigas nams 55» , kurā atrodamas gan kancelejas preces, gan grāmatas, keramika, kosmētika, audumi, dzija un vēl daudz citu sīkumu. Šogad tirgotavai aprit jau 24 gadi, un tas ir viens no vecākajiem Auces veikaliem.

{longHTML}

Lielaucē iepazina apkaimes folkloras mantojumu

27.02.2023 Indras Cehanovičas teksts un foto

«Dziedat, meitas, manu dziesmu!» - tā ir viena no deviņām savulaik Lielaucē pierakstītajām tautasdziesmām, kas uzieta Latviešu folkloras krātuves fondos. Pateicoties biedrībai «Lielauces attīstībai» un Auces pilsētas kultūras nama folkloras kopas «Līgotne» vadītājai Inārai Rumbai, lielaucnieki nu var lepoties, ka ir apzinātas un apkopotas savulaik šeit savāktās netaustāmās vērtības. Ar daļu no tām interesenti varēja iepazīties sestdien vietējā  tautas namā notikušajā folkloras vakarā «Atdzimst Lielaucē».

{longHTML}

Jāsaglabā labās lietas

27.02.2023 Anitas Banziņas teksts un foto

Jaunbērzes un kaimiņpagastu - Bērzes un Dobeles pagasta - iedzīvotājus uz sarunu par viņu vajadzībām, iespējām un līdzdalību kultūras norisēs trešdien bija aicinājusi Dobeles novada Kultūras pārvaldes vadītāja NADEŽDA ČERPAKA.

{longHTML}

Bibliotēka nav tikai grāmatu krātuve

20.02.2023 Anitas Banziņas teksts, Intas Ješkovas foto

   Iemesli, kāpēc cilvēki apmeklē bibliotēku, ir ļoti dažādi. Kāds dodas paņemt izlasīšanai jaunāko grāmatu, pārskatīt jaunākos preses izdevumus, cits - izmantot datorpakalpojumus, kādu ir ieinteresējusi izstāde vai kultūras pasākums. Dobeles novada Centrālās bibliotēkas vadītāja LANA VOLANTE bibliotēkas lomu laukos komentē kodolīgi:
- Bibliotēkai ir jābūt multifunkcionālai vietai, kur vietējai kopienai pulcēties. Tāda ir mūsu nostādne.

{longHTML}

Turpināt iesākto mudina klienti

20.02.2023 Sarmītes Rones foto un teksts

   Pagājušā gada rudenī uz desmit savas pastāvēšanas gadiem atskatījās SIA «Gardēdājs», kuru dobelnieki vairāk pazīst kā kafejnīcu «Gardi gan». Vai pastāv kāda formula, kuru ņemot vērā, neliels ēdināšanas uzņēmums var veiksmīgi darboties vairāk nekā desmit gadus? Uzņēmuma saimnieks vispirms aizdomājas un tad atzīst – patiesībā tādas nav. Ir tikai pašu iegūta pieredze, neatslābstošs optimisms un patiesa vēlme strādāt klientu
labā.

{longHTML}

Literāri muzikālā pēcpusdiena senioriem

16.02.2023 Alises Kruglaužas foto un teksts

   Visu mīlētāju dienā Dobeles Centrālā bibliotēka (DNCB) aicināja seniorus uz satikšanos, lai pavadītu kopā literāri muzikālu pēcpusdienu. DNCB šādas kopā sanākšanas reizes organizē katru gadu, un, lai gan pandēmijas ierobežojumu dēļ tās nācās atlikt, šogad seniori pulcējās īpaši kuplā skaitā.

{longHTML}

Mana mīlestība - darbs

16.02.2023 Anitas Banziņas teksts, foto no Sandras Leitānes albuma

   Sandra Leitāne – televīzijas ziņu cilvēks jau 19  gadus.
Salīdzinot ar to, kas vispār notiek pasaulē un arī kā Latvijā dažviet dzīvo cilvēki, grēks būtu sūdzēties par dzīvi. Vienmēr esmu uzskatījusi - ja ir darbs, tad ar visu pārējo var tikt galā, un darba man netrūkst.

{longHTML}

Apbalvoti labākie un izcilākie jaunie sportisti

16.02.2023 Sarmītes Rones teksts un foto

   Trešdien Dobeles pilsētas kultūras namā norisinājās Dobeles novada jaunatnes sporta 2022. gada laureātu godināšana, pasākuma vadmotīvam izvēloties ķīniešu sakāmvārdu «Panākumi ir ceļš, nevis galamērķis» un balvas pasniedzot 120 jaunajiem sportistiem un 14 treneriem.

{longHTML}

Piemiņas zīmē iekalts liktenis

13.02.2023 Anitas Banziņas teksts un foto

   - Vai kāds no jums zina, kas ir Jūlijs Students? - pēkšņi iejautājās Matiass Jansons, vēlā rudenī izrādot mums, nelielai Zemgales ceļotāju grupiņai, tēlnieku Jansonu dzimtas mājas «Siļķes» Cēsu pievārtē. - Esmu veidojis viņam piemiņas zīmi Dobeles kapos.

{longHTML}

Apgūsti «zaļo» dzīvesveidu Bites bibliotēkā!

13.02.2023 Alises Kruglaužas foto un teksts

   Saprotams, ka dzīvot mūsdienās, neradot nekādus atkritumus, praktiski nav iespējams. Pasaulē radītais atkritumu apjoms gadu no gada pieaug. Tieši tādēļ daudzviet rodas arvien jaunas iniciatīvas, kā ar šo problēmu cīnīties. Bites bibliotēkā februāris ir «zaļais» mēnesis, kurā ikviens var smelties idejas par to, kā saudzēt apkārtējo vidi.

{longHTML}