Pirmdiena, 2023. gada 4. decembris
Vārda diena : Baiba, Barba, Barbara

AS «SPODRĪBA» ar jaunu skatienu raugās nākotnē

04.09.2023 Alise Kruglauža

Dobele var lepoties ar vairākiem uzņēmumiem, kas ar godu nes mūsu vārdu gan tepat, Latvijā, gan ārpus tās robežām. Viens no tiem ir AS «SPODRĪBA».

{longHTML}

Pokaiņu mežs tagad ir tikai mežs

04.09.2023 Anita Banziņa

Ceturtdienas priekšpusdienā Pokaiņu mežs ir absolūti tukšs no cilvēkiem. Ne mašīnas vai gājēja uz Loka ceļa, meža takās un stāvlaukumā pie bijušā Pokaiņu informācijas centra namiņa, kas tagad apmeklētājiem slēgts. Vien kādu automobili vēlāk ieraugām ceļmalā - acīmredzot braucēji ieskrējuši mežā sēnes palūkot. 

{longHTML}

Tirdziņš Gardenē ir «oriģināldizains»

31.08.2023 Indra Cehanoviča

«Zemgale» jau vairākkārt rakstīja par ieilgušo epopeju ar Gardenes tirdziņa atjaunošanu. Šovasar lieta, tiesa gan, ļoti lēnām,  it kā izkustējās no «nulles punkta», bet iedzīvotāji atkal par daudz ko šajā sakarā ir neizpratnē.

{longHTML}

Mans darbs ir kā meditācija

31.08.2023 Alise Kruglauža

Aļona Pisareva ir dobelniece, Vizuālās mākslas un mākslas vēstures skolotāja, ieguvusi Maģistra grādu Mākslas pedagoģijā un jau divus gadus pasniedz individuālās privātstundas.

{longHTML}

Skolēni ir ieinteresēti savlaicīgi saņemt mācību materiālus

31.08.2023 Sarmīte Rone

Dienas pirms jaunā mācību gada sākuma īpaši rosīgas ir izglītības iestāžu bibliotēkās. Arī Dobeles Valsts ģimnāzijas bibliotekāre un latviešu valodas un literatūras skolotāja GUNDA AKERMANE, kura ģimnāzijas bibliotēkā strādā kopš 2006. gada augusta, teic – šis ir spraiga darba pilns laiks.

{longHTML}

Auces vidusskola gatava strādāt un pastāvēt

28.08.2023 Sarmīte Rone

INDRA ŠPELA kā Auces vidusskolas direktore uzrunu skolas saimei šī jaunā mācību gada sākumā sacīs jau 20. reizi. Kāds noskaņojums valda iestādē, iesākot kārtējo darba cēlienu? 

{longHTML}

«Vecaucē» šogad izaicinājumu netrūkst

28.08.2023 Indra Cehanoviča

Mācību un pētījumu saimniecības «Vecauce» vadītājs INDULIS IEVIŅŠ, vaicāts, kā šosezon uzņēmumā sokas ar ražas novākšanu, «Zemgalei» saka: tāpat kā lielākajai daļai zemnieku - tā ir ieilgusi un problēmu netrūkst.

{longHTML}

Kā vēstures muzejs zem klajām debesīm

28.08.2023 Anita Banziņa

Arī kā tēlniecības un amatniecības darbu krātuve. Arī vieta, kur sastapt dzimtas un ļaudis, kas ir veidojuši laikmetus, kur ieraudzīt savas saknes. Tā dažkārt tiek definētas kapsētas. Iepriekšējā rakstā stāstīju par Ulmaņu dzimtu, kas atdusas Bērzes jeb Bērzmuižas kapsētā, taču tā glabā arī daudz citu likteņstāstu.  

{longHTML}

Atrādīja veikumu improvizētā modes skatē

28.08.2023 Indra Cehanoviča

Aizvadīto otrdien ar improvizētu modes skati Auces kultūras centrā noslēdzās Auces kultūrizglītības biedrības «Ausma» realizētais projekts «Šūšana no
A līdz Z».

{longHTML}

Sākas jauns darba cēliens

24.08.2023 Anita Banziņa

Daiga Ilmere – dzimusi liepājniece, bet sirdī dobelniece, skolotāja pirmsskolas izglītības iestādē «Spodrītis»
Vasara iet uz beigām, bet šogad tas mani neskumdina. Nebija šī vasara īpaši jauka. Vispirms jau ar laikapstākļiem. Te vēss, te ļoti karsts, tad tās vētras... Šī vasara mani pamatīgi pabiedēja. Kaut ko tādu kā pirmās vētras laikā vēl nebiju piedzīvojusi. Šie drūmie skati pēc vētras... Paldies mīļam Dieviņam, ka Dobelei pāri negāja krusa. Man žēl Tērvetes, Augstkalnes, Bukaišu, Apguldes, Jaunpils un citu cietušo vietu, bet, ja viesulis un krusa sāktu plosīties arī pilsētā, zaudējumi būtu divreiz un pat trīsreiz lielāki. Mūs pasaudzēja.

{longHTML}
1 ... 2345678910 ... 383