Pirmdiena, 2022. gada 3. oktobris
Vārda diena : Elza, Ilizana

Latvijas brūnaļai šogad jau 100!

19.07.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto
   Jau vairākus gadus Latvijā tiek atzīmētas dažādu iestāžu, svētku, tradīciju simtgades. Viss, protams, aizsākās 2018. gadā, kad visi kopā svinējām Latvijas 100. dzimšanas dienu. Arī šis gads nav izņēmums – apaļo gadsimta jubileju atzīmē, piemēram, Saeima, Latvijas Banka, Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs. Starp gaviļniekiem ir vēl kāds mūsu nacionālais dārgums – Latvijas brūnās govs šķirne, ko tautā ierasts dēvēt vienkārši par ‘Latvijas brūno’ (LB).

{longHTML}

Ko galdā liek, ja viesus uzņem Bokas jaunkundze

19.07.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Sestdien “Mājas kafejnīcu dienu 2022” ietvaros viesi tika gaidīti arī Krimūnu parkā. Arī šeit stiprais lietus bija ieviesis savas korekcijas iecerētajā pasākumu plānā, Bokas jaunkundzes improvizēto kafejnīcu “pārceļot” no parka plašumiem zem brīvdabas estrādes jumta. “Zemgalei” gan šķita, ka tas kopējai atmosfērai nekādi netraucēja, jo krimūnnieki šajā dienā bija padomājuši ne vien par vēdera piepildīšanu, bet arī citām aktivitātēm.

{longHTML}

«Esmu savas skolas patriote»

19.07.2022 Sarmīte Rone/ Autores foto


   Jaunā mācību gada sākumā KARĪNA ZANDERSONE varēs atzīmēt 30. gadskārtu, kopš par savu darba vietu sauc Dobeles Mūzikas skolu. 25 gadi no šīs trīsdesmitgades aizvadīti ne tikai kā mūzikas pedagoģei, bet arī direktora vietniecei izglītības jomā. Bet tagad darbs turpināsies jaunā statusā – nu jau kā Dobeles Mūzikas skolas direktorei. Par šīm pārmaiņām, skolas izaugsmi un iecerēm – šajā sarunā.

{longHTML}

Pagaidām uz kartupeļu ražu raugās cerīgi

14.07.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto


   Lauksaimniekiem šis ir izaicinājumiem pilns gads, jo, šķiet, Dabas mātes untumi šogad nav prognozējumi. Piemēram, šīs nedēļas sākumā teju diennakti ilgās lietavas un stiprais vējš, kas vietumis pat mijās ar pamatīgu krusu, daudzviet, arī mūspusē, veldrē sagāzuši labības laukus, īpaši vasaras miežu sējumus. Speciālisti norāda, ka problēmas radušās arī kartupeļu audzētājiem, kuri sūdzas, ka mitruma pārbagātības dēļ sākuši pūt agrīnāko šķirņu kartupeļi.

Auru pagasta zemnieku saimniecības «Namdari R» saimnieks EMĪLS REINIS, kurš ir viens no mūspuses lielākajiem tupeņu audzētājiem, uzklausot «Zemgales» jautājumu, vai arī viņa saimniecībā laikapstākļi nav ieviesuši savas korekcijas ražas prognozēs, trīs reizes nospļaujas pār kreiso plecu un joko - pagaidām šķietot, ka ticis cauri vien ar «nelielu izbīli». Vakarrīt, kad «Zemgale» iegriezās saimniecībā, Emīls kopā ar strādniekiem darbojās ap kartupeļu kombainu, lai šovasar pirmo reizi ar to izbrauktu uz lauka.

{longHTML}

Ja gribas savu kaktiņu, savu stūrīti zemes...

14.07.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto
   Ir ļaudis, kuri ziemas laikā tā vien nevar sagaidīt pavasari, lai varētu sākt rušināties savā piemājas dārziņā. Un, iespējams, netrūkst arī tādu, kuri šo “fanošanu” par paša izaudzēto gurķi vai kartupeli neizprot. Kādēļ staipīt lejkannas ar ūdeni, cīnīties ar nezālēm un kaitēkļiem, ja mūsdienās visu var nopirkt veikalā vai tirgū?

Bet ir teiciens: “Nekad nesaki nekad!”. Var gadīties, ka pat vislielākais skeptiķis kādu dienu sailgojas pēc sava kaktiņa, sava stūrīša zemes – tas mums, latviešiem “esot asinīs”. Kā rīkoties? Vai Dobeles novadā maz ir viegli atrast kādu brīvu zemes pleķīti? To “Zemgale” skaidroja, uz sarunu aicinot pašvaldības nekustamo īpašumu nodaļas vadītāju KASPARU ĻAKSU.

{longHTML}

Sirdsmiers un pareiza laika plānošana ir galvenā atslēga

14.07.2022 Ieva Laizāne/ Foto no Raisas Adamaites personīgā arhīva   

   RAISA ADAMAITE – Vītiņu tautas nama vadītāja:

   – Man klājas ļoti labi. Patiešām!

Kā es saku apkārtējiem – šogad mans zvaigznājs ir «iegājis» ļoti veiksmīgā virzībā, jo šķiet, ka «iet kā no rokas». Viss nostājies savās vietās – īstajās un pareizajās. Tāpat ļoti priecājos par saviem kolektīvu vadītājiem, kas ir ļoti forši un patīkami cilvēki.
   Arī ģimenes dzīvē viss ir lieliski. Pat jānospļaujas pār plecu, bet sūdzēties šobrīd viennozīmīgi nav par ko.

{longHTML}

Brīvprātīgās ugunsdzēsējas Tērvetē izmēģina «virtuālo» realitāti

13.07.2022 Alise Kruglauža/Autores foto


   Tērvetes brīvprātīgo ugundzēsēju sieviešu komanda Saldus tehnikuma rīkotajās sacensībās ieguvusi «GRAND PRIX» balvu. Balvas ieguvējas ir daiļās būtnes, kas savās ikdienas gaitās veic katra savus darba pienākumus – komandā ir gan vecmāte, gan māksliniece, gan dāma, kura strādā par metodiķi pirmsskolā. Ugunsdzēsības dienesta vadītājs MODRIS VAZDIĶIS «Zemgalei» pastāstīja par savu darba pieredzi. Par to, kas ir virtuālās realitātes simulators un kā tas darbojas, vairāk lasiet laikraksta «Zemgale».

{longHTML}

Mūsu visu kopā paveiktais, ir visu ieguvums

13.07.2022 Ievas Laizānes teksts/foto

 

   No aizvadītās otrdienas Dobeles Pilī ir skatāmi «Mākslas plenērs Dobelē 2022» dalībnieku darbi, kas tapuši šā gada maija beigās Dobelē. Izstādes atklāšanā, kurā bija iespējams satikties ar māksliniekiem, viesojās arī «Zemgale».

Jau otro gadu Dobeles novada muzejs un Dobeles Pils organizēja mākslas plenēru, kurā piedalījās mākslinieki, kuri strādā uz audekla vai cita materiāla jebkurā tehnikā. Viena glezna no katra autora tiks izvēlēta un iekļauta muzeja krājumā. Šogad dalībnieki centās atklāt ne vien Dobeles, bet visa novada skaistākās vietas. Pasākums norisinājās no 16. līdz 22. maijam. Tajā piedalījās ne vien vietējie, bet arī mākslinieki no citām Latvijas pilsētām.

{longHTML}

Pludmales handbola čempiones – «REIR/ Dobele»

11.07.2022 Ieva Laizāne/Autores foto

   Aizvadītajās brīvdienās Majoru pludmalē norisinājās 25. Starptautiskais pludmales handbola turnīrs – «Jūrmala 2022». Šajā turnīrā mūspusi pārstāvēja sieviešu komanda «REIR/Dobele».
Kā jau ierasts, tad vasarā, kad handbolā ir «nesezona», sportisti izvēlas piedalīties dažādos turnīros. Viens no populārākajiem ir tieši pludmales handbols. Šogad, paralēli pieaugušo turnīram, norisinājās ne tikai mini, bet arī U14 zēnu un meiteņu pludmales handbola turnīrs.

{longHTML}

Izpilddirektoram uzdeva daudz jautājumu

07.07.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto
   Kārtējā Dobeles novada domes sēde notika 30. jūnijā. Kā allaž, tā iesākās ar pašvaldības izpilddirektora AGRA VILKA atskaiti par paveikto aizvadītajā mēnesī, tātad maijā. Sākumu lasiet “Zemgales” iepriekšējā numurā. Šajā – par jaunām sēdvietām stadionā, par tualetēm izklaides vietās, par apvedceļiem J.Čakstes ielas rekonstrukcijas laikā un ieceri par jaunas tirgotavas celtniecību Dobelē.

{longHTML}
1 ... 2345678910 ... 351