Svētdiena, 2022. gada 29. maijs
Vārda diena : Maksis, Raivis, Raivo

Jaunās prasības atbalsta

15.01.2020
   1. janvārī stājās spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasības – visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, savukārt privātmājas papildus ir jānodrošina ar ugunsdzēšamo aparātu. «Zemgale» vērsās pie vairākiem mūspuses iedzīvotājiem, lai noskaidrotu to viedokli un sniegtu atbildes uz jautājumiem, kas palikuši neatbildēti.
{longHTML}

Riepu stāvokli pārbaudīja pussimts spēkratiem

16.12.2019

Trešdien mūspusē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes darbinieki devās kārtējā reidā. Šoreiz likumsargi īpaši pievērsās mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem (gājējiem, velosipēdistiem) un spēkratu riepu protektora dziļuma pārbaudei. Tika ņemti vērā arī citi acīmredzami likumpārkāpumi.

{longHTML}

Ar dziesmu jau trīs gadu desmitus

16.12.2019

    Pagājušajā sestdienā jauktais koris «Auce» kopā ar draugiem pulcējās novada kultūras centrā, kur atzīmēja savu 30 gadu jubileju. Pasākuma vadmotīvs bija «Četri», simbolizējot četras dzīves vērtības un arī četrus gadalaikus, ko dziesmās ietērpa četri kori.

{longHTML}

Uz Svētā Jēkaba katedrāli arī no Krimūnām

16.12.2019

   Ceturtdien Krimūnās tika ierakts pirmais Svētā Jēkaba jeb Santjago ceļa stabs Latvijā.
Norisē piedalījās gan pašvaldības vadītājs Andrejs Spridzāns, Krimūnu pagasta pārvaldes vadītāja Anita Riekstiņa un garīdznieks Guntars Lūsītis, gan arī pārstāvji no Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācijas un citi interesenti.

{longHTML}

Dzimteni nevienam neatdosim

14.11.2019

 

Pirmdien visā Latvijā tika atzīmēta Lāčplēša diena, kuras laikā iedzīvotāji godināja Latvijas brīvības cīņās kritušos karavīrus un atminējās tautai sāpīgos, taču nozīmīgos vēstures notikumus.
Kā tika aizvadīta šī diena mūspusē lasiet 14. novembra laikrakstā Zemgale!

{longHTML}

Glābšanas darbos emocijām nav vietas

28.10.2019
    Pagājušajā nedēļā lielu sabiedrības rezonansi izraisīja kāda jauna vīrieša pārgalvīgā rīcība Dobelē – viņš uzkāpa katlu mājas skurstenī 40 metru augstumā un nedevās lejā. Operatīvajiem dienestiem tikai pēc vairāku stundu darba jaunieti izdevās nogādāt drošībā un nodot mediķu rokās. (Par to varējāt lasīt 17. oktobra «Zemgalē». – M. Z.). Todien uz izsaukumu devās arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes (ZRB) Dobeles daļas ugunsdzēsējs glābējs, kaprālis Kaspars Krūmiņš un VUGD ZRB Dobeles daļas vada komandieris, virsleitnants Aigars Avsjukovs – viņi kopā ar vīrieti uz torņa pavadīja vairāk nekā trīs stundas. Abi ugunsdzēsēji glābēji par izrādīto drošsirdību izvirzīti apbalvošanai.
{longHTML}

Deviņus kilogramus smaga zaļsvārce Lielauces ezerā

28.10.2019
    Kā informē Latvijas valsts mežu (LVM) dabas parka Tērvetē pārstāve Ruta Freidenfelde, Lielauces ūdenskrātuve lepojas ar izciliem lomiem. Mammadaba LVM Lielauces ūdenskrātuvē ik gadu dāvā kādu izcilu līdakas lomu, jo par ezera bagātību uzskatāmas līdakas. Saskaņā ar Lielauces ezera apsaimniekošanas plānu zivju resursi regulāri tiek atjaunoti. Arī šogad no ūdens izcelti pirmie izcilie lomi.

Vairāk par lomiem un copi lasiet 29. oktobra laikrakstā Zemgale!

{longHTML}

Uzņēmēja ar citādu redzējumu

28.10.2019
    Dobelniece Linda Laurīte savu floristikas pakalpojumu uzņēmumu PieneneArt atvēra šā gada februārī. Viņas uzņēmums ir mūsdienīgs, neierasti mājīgs un daudzpusīgs. Linda Laurīte pati to komentē, sacīdama: «Gribēju, lai cilvēki šeit atgriežas.»

Interviju lasiet 29. oktobra laikrakstā Zemgale! — ar Linda Laurīte - Pieneneart.

{longHTML}

Piedraudot ar nazi aplaupa «Circle-K» degvielas uzpildes staciju Dobelē

28.10.2019

    Pagājušajā ceturtdienā, 24. oktobrī, darbiniecei piedraudot ar nazi, iepriekš sodīts vīrietis aplaupīja degvielas uzpildes staciju Dobelē.
Uzziniet vairāk 29. oktobra laikraksta Zemgale numurā par notikušo, laupīšanas ieguvumu, kā arī piemēroto drošības līdzekli! — uzņemts Circle K Dus Dobele

{longHTML}

Tērvetes skola atgriežas pašvaldības īpašumā

21.10.2019
    Kad 2014. gadā, veicot skolu tīkla optimizāciju, tika slēgta Tērvetes pamatskola, nepagāja ilgs laiks, līdz namam pieteicās pircējs. Kā zināms, Latvijā netrūkst vietu, kur bijušās skolu ēkas gadiem ilgi stāv tukšas, taču uzņēmējs, kurš Tērvetes skolas ēku bija iekārojis, plānoja tur ierīkot viesu namu.
{longHTML}
1 ... 2345678910 ... 338