Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Vārda diena : Ildze, Ilze, Izolde

Pirmie kucēni noslīcināti jeb veikts audits vienā kapitālsabiedrībā

02.11.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto
   Aizvadīto ceturtdien notika kārtējā Dobeles novada domes sēde. Ar tajā izskatītajiem lēmumprojektiem varēsiet iepazīties nākamajā “Zemgales” numurā. Šoreiz piedāvājam iepazīties ar izpilddirektora Agra Vilka ziņojumu un deputātu jautājumiem, kas amatpersonai tika uzdoti. Starp tiem bija arī vaicājums par nule kā notikušo auditu vietvaras kapitālsabiedrībā “Dobeles ūdens”. Jāpiebilst, ka šādi auditi plānoti visās pašvaldības kapitālsabiedrībās. Plašāk par šo varēs lasīt “Zemgales” otrdienas numurā.

{longHTML}

«Valodiņa» Briselē saņem Eiropas Inovatīvas mācīšanas balvu

31.10.2022 Alise Kruglauža/Autores foto

   25. oktobrī Briselē, Beļģijas galvaspilsētā, notika Eiropas mēroga pasākums, kurā sumināja Eiropas Inovatīvas mācīšanas balvas laureātus. Svinīgā ceremonijā tika paziņoti visi Erasmus+ dalībvalstu labāko projektu īstenotāji. Atsevišķu valstu laureāti prezentēja savu projektu, un to starpā bija arī Latvija, kuru pārstāvēja Dobeles speciālās pirmsskolas izglītības iestādes «Valodiņa» vadītāja Vēsma Baķe.

Alise Kruglauža/Autores foto

{longHTML}

Vecauces pilī izspēlēja dzīvos stāstus

31.10.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Jau 11. reizi oktobra nogalē visā Latvijā notiek Leģendu nakts, ko rīko Latvijas piļu un muižu asociācija. Par šī gada pasākuma tematu bija izvēlēti brīnumi, maģija un arī zinātnes atklājumi.

   Leģendu naktī piedalījās arī divas mūspuses pilis – Dobeles Pilī šāds pasākums notika pirmo reizi, savukārt Vecauces pils tajā iesaistās regulāri.
   Vecauces pilī notiekošajam sarīkojumam bija dots nosaukums “Dzīvās bildes”. Izmantojot mākslinieces Laumas Baueres darinātās lelles, aktieri palīdzēja skatītājiem iejusties dīvainos un mistiskos notikumos, kuri reiz, sensenos laikos, norisinājušies Auces apkārtnē.

{longHTML}

Dobeles Pilī atdzima leģendas

31.10.2022 Alise Kruglauža/Autores foto


   29. oktobrī visi interesenti - gan vietējie pilsētnieki, gan ciemiņi no tuvienes un tālienes - tika aicināti uz pirmo Leģendu nakti Dobeles Pilī «Stāsti dzīvo, kamēr tos stāsta». Pasākums bija pulcējis tik lielu interesentu pulku, ka pie ieejas pils ēkā veidojās pamatīga rinda.

{longHTML}

“Tornīšos”, kur par elektrību gādā saule

28.10.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Iespējams, ne viens vien, kurš šovasar devās vasaras svelmē veldzēties uz Gaurata ezeru, pamanīja, ka līdzās senajam ūdenstornim, kas, spītējot laikiem, joprojām lepni slejas uz ūdenskrātuvi vedošās brauktuves malā, nu slejas arī jauna mūsdienīga dzīvojamā ēka. bez tam, kas šodienas energoresursu sadārdzinājuma laikā nav mazsvarīgi, īpašumā elektroenerģija tiek iegūta, izmantojot saules baterijas.

{longHTML}

Ja darbu nav, izdomāju tos

27.10.2022 Anita Banziņa/Foto no Gunas Vittes albuma


Guna Vitte
- Dobeles pagasta sekretāre, Dobeles vācu kultūras biedrības prezidente

Darba man pietiek vienmēr. Nekad nav bijis tā, ka nav, ko darīt. Bet, ja tomēr tā kādreiz gadās, izdomāju darbus. Un nekad nav garlaicīgi.

Šis rudens ir tāds trauksmains - daudz vairāk darba nekā parasti, jo pagasta ļaudis steidzas iesniegt pieteikumus apkures atbalstam. Tos visus ir precīzi jāievada sistēmā, kā jau tam jābūt. Cilvēki ir patiešām noraizējušies, kā izdzīvot, jo cenas elektrībai, malkai un it visam aug. Var teikt, briesmīgi aug, un būs jāatrod nauda, lai to visu apmaksātu. Es pati dzīvoju daudzdzīvokļu mājā un jauno rēķinu par apkuri neesmu vēl saņēmusi. Pašlaik dzīvokļus mājā jau apkurina. Radiators gan ir knapi dzīvs, bet siltuma pagaidām vēl pietiek.

{longHTML}

Bikstenieki nesūkstās. Tikai jautā

27.10.2022 Indra Chanoviča/Autores foto

   Turpinot tradicionālo tikšanos ar novada iedzīvotājiem, otrdien Dobeles novada pašvaldības vadītājs Ivars Gorskis un citas amatpersonas tikās ar Bikstu pagasta iedzīvotājiem. Uz tikšanos bija ieradušies gan tikai ap diviem desmitiem interesentu. Jāteic, kas “Zemgalei” (kā novērotājai no malas) iekrita acīs - šī pagasta iedzīvotāji gandrīz ne par ko nežēlojās. Kā vēlāk tika sacīts – esam raduši paši tikt ar visu galā. Bet, protams, ja palīdz – paldies!

{longHTML}

Bēne vēlas savu pastaigu taku

26.10.2022 Alise Kruglauža/Autores foto

   Trešdien, 26. oktobrī, Dobeles novada domes pārstāvji viesojās Bēnes tautas namā. Tur viņus sagaidīja ap 20 cilvēku liels interesentu pulks. Bēnenieki uzsvēra - ir pateicīgi par to, kas ir jau paveikts, taču ir ļoti daudz nepiepildītu vēlmju. Aktuāla ir jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespēja, jo, kaut gan ir izveidots «svaigs» bērnu laukums, vietējiem jauniešiem tur neesot, ko darīt.

{longHTML}

Lielauces iemītnieki bijuši gana aktīvi

26.10.2022 Alise Kruglauža/Autores foto

    24. oktobrī Dobeles novada domes pārstāvji viesojās Lielauces tautas namā. Uz tikšanos ar Ivaru Gorski un viņa kolēģiem bija ieradušies dažādu paaudžu ļaudis, lai kopīgi risinātu sasāpējušus jautājumus un uzzinātu jaunumus, kas skar visa novada iedzīvotājus. Jautājumu bija gana daudz, un sarunā aktīvi iesaistījās arī Lielauces pagasta pārvaldes vadītāja Dina Meldere. Iedzīvotājus satrauca gan ģimenes ārsta “nepieejamība”, gan tas, ka vidējās paaudzes deju kolektīvam liegts uzsākt sezonu.

{longHTML}

Miltiņos sabrauca truši, vistas, baloži...

25.10.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Pagājušo sestdien Miltiņos, bijušajā kopsaimniecības “Zelta druva” kultūras namā, notika Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrības “Trusis un citi” trušu Gada izstāde. Tajā varēja gan aplūkot Latvijā pagaidām vēl jaunu garaušu šķirni, gan iepazīt nepelnīti piemirstas Latvijas nacionālās vērtības – mūsu valstī selekcionētās baložu šķirnes un Latvijas cukurvistiņas.

{longHTML}
1 ... 2345678910 ... 361