Piektdiena, 2023. gada 2. jūnijs
Vārda diena : Emma, Lība

Dobelē muzicē Akmenes rajona jaunie talanti

13.02.2023 Anitas banziņas teksts un foto

   Auto stāvlaukumu pie Dobeles Mūzikas skolas ceturtdienas vakarā bija pilnībā aizpildījuši dzeltenīgi mikroautobusi, kuri bija atveduši Akmenes rajona Mākslu skolas audzēkņus un pedagogus.

{longHTML}

Jābauda dzīve, kamēr var

09.02.2023 Anita Banziņa/ Foto no Airas Rašmanes albuma

Aira Rašmane - gandrīz dobelniece, aktīva sieviete.

   Tumšo ziemas laiku, kas daudziem tā nepatīk, gandrīz nemanu, jo man katra diena ir aizpildīta. Te draudzenei vārda diena, te ansambļa mēģinājums. Katru nedēļu kaut ko darām arī dienas centra «Stariņš» rokdarbu pulciņā - adām, šujam vai tamborējam. Uz Ziemassvētkiem taisījām apsveikuma kastītes - ļoti skaistas. Joprojām bez dārza man ir arī  diezgan plaša barojamo saime - vistiņas un trusīši, suns un divi kaķi.  Daudz laika neatliek bēdāties, man ir ko darīt.

{longHTML}

Dobelnieki arvien vairāk spēlē šahu

09.02.2023 Imanta Ābula/Publicitātes foto

   Pēc aizvadītiem diviem turnīriem ar septiņām  kārtām katrā ir  noslēdzies Dobeles šaha kluba rīkotais starptautiskais  Dobeles sveču šaha turnīrs.

{longHTML}

Dobeles Atbrīvošanas piemineklim veltī filmu

09.02.2023 Anita Banziņa/ Publicitātes foto

   «Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa stāsts» - tāds ir nosaukums Dobeles novada muzeja veidotajai filmai, kuras pirmizrāde otrdien notika Dobeles Pils telpās.

{longHTML}

Turpmāk nebūšanu gadījumā var zvanīt 8370

06.02.2023 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Aizvadīto piektdien Dobelē, Brīvības ielā 15, ko tautā mēdz dēvēt arī par Ceriņu namu, 1. stāvā tika atklāts Dobeles novada pašvaldības policijas Koordinācijas centrs.

{longHTML}

Māksla, kuru var ne tikai skatīt, bet arī aptaustīt

06.02.2023 Alise Kruglauža/Publicitātes foto

   Mākslinieces Aļonas Pisarevas gleznu izstādes «12 Mēneši» un «Mājas gariņu pasaulē» ir apskatāma Lejasstrazdu bibliotēkā no 1. februāra līdz 30. martam. Tāpat no 16. februāra līdz marta beigām būs apskatāma mākslinieces radošo darbu izstāde ar nosaukumu «Mastihīna ceļojums».

{longHTML}

Mana laime ir redzēt, ka patīk ne tikai man

02.02.2023 Alise Kruglauža/Autores foto

   MAIJA BUJAKA 32 gadus strādājusi pastā, taču ierasto rutīnas darbu nu ir nomainījusi pret otu un molbertu. Aizraušanās ne tikai pievērš mākslas baudītāju skatienus - tā gleznotājai palīdzējusi neieslīgt skumjās pēc tuvu cilvēku zaudējuma. Maijas Bujakas gleznas varēja aplūkot izstādē Zebrenē pirms jaunā gada, un tagad visi 13 darbu ir skatāmi arī Lielaucē.

{longHTML}

Jūtos jau kā svešinieks

02.02.2023 Anita Banziņa/Autores foto

Valdis Freimanis, bijušais dobelnieks, tagad ņujorkietis

– Daugavas Vanagu namā esmu tāds kā saimnieks un tur arī dzīvoju. Daudzi gadi jau šajā vietā pagājuši, esmu iedzīvojies un jāsaka - labi jūtos, lai arī Bronksa nav labākais Ņujorkas rajons. Te dzīvo daudz iebraucēju un melno. Dažreiz, kad saku, ka «vanagi» atrodas Bronksā, man uzreiz pretī - vai, tad es labāk nemaz nebraucu! Tur tie noziedznieki... Nav tik traki. Te ir pietiekami droši, nekas tāds briesmīgs nav noticis. Netīrība gan lielāka, jo šejienes cilvēki pieraduši visu mest uz zemes. Apēdīs šokolādi - papīrīti nometīs. Nu, cūcīgi...

{longHTML}

Nelūgtie ciemiņi, kuru ierašanos nereti sekmējām paši

30.01.2023 Indra Cehanoviča/Foto no interneta resursiem

   Nav noslēpums, ka nereti mēs paši esam vainojami pie tā, ka mūsu laukos un pļavās sāk zaļot augi vai vietējo faunu papildina īpatņi, par kuru klātbūtni pēc laika mēs nemaz nepriecājamies. Piemēri nav tālu jāmeklē – agresīvie latvāņi, ēdelīgie Spānijas kailgliemeži un, jā, arī tik krāšņās lupīnas un Kanādas zeltgalvītes... Tās visas tiek klasificētas kā Latvijai invazīvas sugas, kuru apkarošanai nu var saņemt arī finansējumu. Par iespējām, kā to saņemt, kā arī plašāk par šīm invazīvajām sugām, tika stāstīts informatīvajā seminārā, ko rīkoja Dabas aizsardzības pārvalde (DAP).

{longHTML}

Kārļu dienā «Pikšās» atklāj jauno ekspozīciju

30.01.2023 Anita Banziņa/Autores foto

   Sestdien, dienā, kad vārda dienu svinēja daudzie Latvijas Kārļi, muzejā «Pikšas» tika atklāta jaunā, līdz šim apjomīgākā Kārlim Ulmanim veltītā ekspozīcija.
Atbildes meklējiet paši!
- Gadiem ilgi esam gribējuši svinēt Kārļa vārda dienu, bet sapratām, ka pa sniegainajiem vai dubļainajiem ceļiem cilvēki tāpat vien nebrauks. Ir vajadzīgs pamatīgs iemesls. Nu šodien tas ir. Ir noslēdzies ietilpīgais četru gadu darbs, - sacīja Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja «Pikšas» vadītāja ILGA ĶIPSNE.

{longHTML}
1 ... 2345678910 ... 371