Ceturtdiena, 2022. gada 30. jūnijs
Vārda diena : Mareks, Tālivaldis

Ideja, kas dzima Vītiņos, bet ko der “nošpikot”

15.06.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Mēdz sacīt, ka nav nekā labāka, kā reiz saņemties un sarīkot “atkal kopā būšanu”. Jo kad gan vēl var satikties ar ļaudīm, kurus neesi redzējis gadiem? Tā arī Vītiņu pusē reiz esošās kopsaimniecības “Rītausma” speciālisti aizvadīto sestdien bija lūgti sanākt kopā, lai pārrunātu piedzīvoto un kopīgi atcerētos senākos notikumus.

{longHTML}

Esmu tikai rupors tam, kas nāk no augšas

26.05.2022 Ieva Laizāne/Autores foto
    Aizvadītajā otrdienā Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā notika SOLVEIGAS PUĶĪTES grāmatas “Gājputnu krustcelēs” atklāšana. Tās laikā rakstniece dalījās ar lasījumiem no savas grāmatas, kā arī starplaikos klātesošos priecēja Raimonda Bulmera un divu Dobeles Mūzikas skolas audzēkņu muzikāls priekšnesums.

{longHTML}

Militārā tehnika Dobelē

12.05.2022 Ieva Laizāne/Autores foto

   Otrdien Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas dienesta viesnīcā Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde kopā ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vadīja izglītojošas lekcijas audzēkņiem.

Vairāk lasiet laikrakstā.

{longHTML}

Zivis kafejnīcā. Bet ne uz šķīvja

12.05.2022 Anita Banziņa/Autores foto
   Dobeles kafejnīcu “Rasa” dažreiz dēvē arī par kafejnīcu ar akvāriju. Nudien, krāšņā, dzīvā zemūdens glezna ir kafejnīcas pievienotā vērtība.

Kamēr apmeklētāji gaida pasūtīto maltīti, var kavēt laiku, ar interesi noskatoties, kā ūdenī snauduļo vai šaudās eksotiskas zivtiņas, savstarpējās attiecības kārtojot. Galdiņi abpus akvārijam tāpēc ir vispieprasītākie.

Vairāk lasiet laikrakstā.

{longHTML}

Prieks šeit uzziedēt!

12.05.2022 Ieva Laizāne/Autores foto
   Dobeles Pils atplaukst krāšņās gleznās – maijā un jūnijā Dobeles Pilī apskatāma mākslinieces ILSES KRŪKLES personālizstāde «Ziedu kaprīzes». Aizvadītajā piektdienā ar mākslinieces izstādi neoficiāli tika aizsākts Dobeles Ceriņu festivāls 2022.
{longHTML}

Dienas centrā «Stariņš» aizvadīts Mātes dienas koncerts.

09.05.2022 Alise Kruglauža/Autores foto
   6. maijā notika Mātes dienai veltīts pasākums dienas centrā «Stariņš», kurā PII «Jāņtārpiņa» audzēkņi bija sagatavojuši sirsnīgu priekšnesumu ar dziesmām, dejām un dzeju. Pirmsskolas kolektīvs bija parūpējies ne tikai par izklaides programmu – pasākuma apmeklētājiem tika dāvināts gards kliņģeris, ko visi kopā baudīja pie kafijas tases. Satikām arī «Zemgales» lasītāju, seniori Maigu, kura izteica lielu prieku, ka ir iespēja mazo mākslinieku sejās ieraudzīt kādu līdzību ar sevi bērnībā.

{longHTML}

Stipri vakar, bet brīvi šodien

09.05.2022 Ieva Laizāne/Autores foto
   Aizvadītajā nedēļā, īsi pirms Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienas, «Zemgalei» bija iespēja ielūkoties militārā mantojuma dažos tūrisma objektos Pierīgā. Šis saspringtais laiks ar pasaules notikumiem no mums pavisam netālu, liek atcerēties, ka arī mēs, latvieši, esam piedzīvojuši uz «savas ādas» ko līdzīgu. Ir ļoti daudz vietu Latvijā, kas sevī slēpj lielu artavu vēstures.

{longHTML}

Jaunbērzē sumināja pašus mazākos un viņu vecākus

06.05.2022 Indra Cehanoviča/ Autores foto

     4. maijā, kad visā Latvijā atzīmējam Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienu, Jaunbērzes pagastā jau vairākus gadus tiek rīkots sirsnīgs pasākums – tiek sumināti paši jaunākie pagasta iedzīvotāji, kuri dzimuši iepriekšējā gada laikā.

{longHTML}

Zebrenē meklēja gardākās latviskās kūkas cepēju

06.05.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto   Baltā galdauta svētkus Zebrenē šogad atzīmēja īpaši – pēc ilgāka pārtraukuma šeit atkal tika rīkots gardāko kūku konkurss. Tā kā tas notika trešdien, 4. maijā, arī konkursa temats bija izvēlēts atbilstošs – “Latviskā kūka”.

{longHTML}

Šai ziemai siltuma mīļotājiem jāgatavojas laikus

05.05.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto


   “Zemgale” jau rakstīja, ka no 1. jūnija stāsies spēkā jauns SIA “Dobeles enerģija” siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija. Salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo tarifu, Dobelē un Krimūnās jaunais būs par 18,6% lielāks jeb 53,37 eiro/Mwh. “Zemgale” aicināja uz sarunu SIA “Dobeles enerģija” vadītāju ĢIRTU OZOLIŅU, lūdzot komentēt tarifa pieaugumu. 

{longHTML}