Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Vārda diena : Ildze, Ilze, Izolde

No augsnes līdz veselīgam produktam

03.10.2022 Alise Kruglauža/Autores foto

   30. septembrī Dārzkopības institūta Ķiršu mājā norisinājās «Zinātnieku nakts 2022». Šis pasākums ik gadu notiek visā Eiropā, lai popularizētu zinātni un zinātnes sasniegumus. Plašākai sabiedrībai tika atvērtas augstskolas un zinātniskie institūti, lai ikviens interesents varētu tikties ar pētniekiem, doties ekskursijās, skatīties šovus, piedalīties eksperimentos un diskusijās.

{longHTML}

Manas dienas rit ļoti piepildītas

29.09.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto   


   INTA BALČŪNA, pensionēta pedagoģe, dzejniece, Annenieku pagasta aktīviste:

   - Kā man klājas? Droši vien, ka jāsaka – labi! Manas dienas rit ļoti piepildītas. Ja ielūkotos plānotājā un aplūkotu šī mēneša ierakstus, laikam kādas pāris tukšas lapas atrast varētu, vairāk gan nē. Ir tik daudz kas jāpaspēj, kur jāaizbrauc, kur jāpiedalās, ko jāpalīdz organizēt... Tiešām piepildītas dienas!
   Neapšaubāma prioritāte ir mana ģimene, īpaši mazbērni, kuri man ir septiņi. Ja ir vajadzīga mana palīdzība, kad viņu vecāki ir aizņemti ar mācībām vai darbiem, ja kāds no mazbērniem saslimis, bet viņa vecākiem tobrīd jādod priekšroka darbam, viss pārējais kļūst otršķirīgs.

{longHTML}

Jaunbērzē baseina vietā taps atpūtas laukums

27.09.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Arī Jaunbērzē aizvadītajā nedēļā notika iedzīvotāju tikšanās ar Dobeles novada pašvaldības vadību. To laikā interesentiem bija iespēja uzdot gan domes priekšsēdētājam Ivaram Gorskim un viņa vietniekam Edgaram Laimiņam, izpilddirektora vietniekam Aldim Lerham, gan pagasta pārvaldes vadītājam Raimondam Sīpolam viņus interesējošos jautājumus. Šo iespēju gan izmantoja vien ap diviem desmitiem cilvēku. Ļaudis interesēja gan sadzīviski jautājumi, piemēram, kā dzīvot ēkā, kur nav apsaimniekotāja un kur vairums pārējo mitekļu saimnieku par saviem īpašumiem neliekas ne zinis, gan tādi, kas skar visu ciemata iedzīvotāju intereses. Teiksim, kas īsti būs vietā, kur reiz padomju gados bija izveidots “baseins”?

{longHTML}

Kad pandēmija ir stimuls, lai sāktu ko jaunu

27.09.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Jāteic godīgi, par Auru pagastā strādājošo SIA “Plants4you” “Zemgale” ieinteresējās pavisam nejauši. Proti, mērojot ceļu uz citu šī pagasta lauku sētu, uzmanību piesaistīja kādā lauku sētā krāšņi ziedošais mārtiņrožu klājums. Protams, ziņkāre urdīja uzzināt, kas gan ir šie čaklie ziedu audzētāji. Izrādījās - uzņēmums, kura pamatnodarbe ir dažādu stādu kolekciju tirdzniecība un uzturēšana. Bez tam šai nodarbei “Ošu” saimniekiem – Andreja un Ivetas Savdonu ģimenei - lika pievērsties ... kovids.

{longHTML}

Dobelē savus svētkus svinēja seniori

27.09.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Aizvadīto svētdien Dobeles pilsētas kultūras namā bija pulcējušies Dobeles pilsētas pensionāru biedrības ļaudis, lai kopīgi atzīmētu tuvojošos Senioru dienu, ko Latvijā svin 1. oktobrī.

{longHTML}

Dobeles ielās varēja vērot militāro tehniku

26.09.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Aizvadīto svētdien Dobelē notika Zemessardzes 51. kājnieku bataljona (ZS 51. KB) 31. gadadienai veltīts svinīgs sarīkojums. Tas norisinājās pie Dobeles atbrīvošanas pieminekļa, piedaloties arī ZS 51. KB sadarbības partneriem – Dobeles un Tukuma novadu pašvaldību vadībai, valsts un pašvaldības policiju pārstāvjiem, citu Zemessardzes bataljonu komandieriem, kā arī ZS. 51. KB veterāniem, bijušajiem komandieriem un, protams, pašiem zemessargiem.

Indra Cehanoviča/Autores foto

{longHTML}

Svētku jampadracis Tērvetē

26.09.2022 Alise Kruglauža/Autores foto


   24. septembrī Tērvetes estrādē norisinājās tradicionālais un visu iemīļotais Labrenča tirgus, kurā ar bagātīgu svētku programmu tika gaidīti lieli un mazi. Tā ietvaros notika arī lielāko ķirbju konkurss. Interesanti, ka šoreiz visās trijās godalgotajās vietās ierindojās vienas ģimenes pārstāvji.

Alise Kruglauža/Autores foto

{longHTML}

Muzicē plecu pie pleca ar Mūzikas akadēmijas studentiem

26.09.2022 Sarmte Rone/ Foto no Mūzikas skolas krājuma

   Pagājušo ceturtdien Dobeles kultūras namā klasiskās mūzikas cienītājiem bija iespēja klausīties īpašu simfoniskā orķestra koncertu, informēja Dobeles Mūzikas skolas direktore Karīna Zandersone.

Sarmte Rone/ Foto no Mūzikas skolas krājuma

{longHTML}

Dzīvot ir interesanti

26.09.2022 Anita Banziņa/Autores foto

Dace Morozova, Dobeles veikala «Foršais veikaliņš» īpašniece

   Neesmu pukstētāja, taču nevaru arī teikt, ka tagad mazajiem veikaliem būtu viegli laiki, bet nekas - ja vajadzēs, veikalā strādāšu viena pati, saīsināšu darba laiku. Ja vairs nepavisam nevarēs pavilkt, tad, protams, būs jāmet miers. Bet, ja vēl sanāk divi ceļojumi gadā un ir, ko ēst, un ir, kur dzīvot, tad ir labi. Protams, Dobelē nav kā Rīgā, kur, kā man stāsta, tūlīt pēc kovida veikals ir bijis pircēju pilns, kāzas tiek nepārtraukti svinētas, un bizness plaukst. 
   Nav arī kā agrāk, kad spriedām, ka nodosim saviem lielajiem bērniem rūpalu, un viņi, sūri grūti strādājot, sāks pelnīt. Viņi jau sen, darot ko citu, pelna vairāk nekā mēs. 
   Taču cilvēki ir pārdzīvojuši visādus laikus. Mana mīļā vecmāmiņa, kas mani audzināja un nodzīvoja līdz 94 gadiem, stāstīja, cik grūti klājies gan Pirmā, gan Otrā pasaules kara laikos, bet cilvēki izturējuši. Tētis bija fizikas pasniedzējs Latvijas Lauksaimniecības universitātē un no darba aizgāja tikai 75 gados. Pašlaik viņam ir 86 gadi, ļoti gaišs cilvēks. Viņš šo laiku uztver optimistiski - nav ko uztraukties...

Anita Banziņa/Autores foto

{longHTML}

Sniķere. Mazs punktiņš novada kartē

19.09.2022 Anita Banziņa/Autores foto

   Tas būs vēl viens stāsts par nelielu, nomaļu ciemu Lietuvas pierobežā. Pieļauju, ka priekšstata par Sniķeri - vienu no diviem ciemiem Ukru pagastā - nebūs vairumam novada iedzīvotāju. Kāds pat vispār nebūs par to dzirdējis. 

{longHTML}
1 ... 5678910111213 ... 361