Trešdiena, 2024. gada 24. jūlijs
Vārda diena : Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne

Selekcionāra mantojums - arī aprikozēs

07.09.2023 Anita Banziņa

Vētras postījumu garajā sarakstā var iekļaut arī Dārzkopības institūta divus aprikožu kokus, kas bija Latvijā vecākie. Nav šoreiz tik būtisks materiālais zaudējums, lai gan aprikozes vēl varēja dūšīgi ražot, bet vairāk gan vēsturiskais aspekts. Vecie koki bija selekcionāra Pētera Upīša mantojums.

{longHTML}

Pieaugušo izglītībai un uzņēmējdarbības atbalstam – plašas iespējas

04.09.2023 Sarmīte Rone

Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs (PIUAC) kopš šī gada sākuma darbojas jaunā statusā: tā ir profesionālās izglītības iestāde, gan saglabājot līdzšinējo nosaukumu. Tātad – arī PIUAC kā izglītības iestādei sākas kārtējais jaunais mācību gads. Lai gan centra vadītāja MONTA MANTROVA un apmācību koordinatore GUNDEGA BICŪZE uzsver: centra darbība neapsīkst nevienu brīdi, arī vasarā, vien mainās darbības jomu intensitāte.

{longHTML}

Gardenes pamatskolā šis gads – apaļu jubileju zīmē

04.09.2023 Indra Cehanoviča

Aizvadīto piektdien visās Latvijas skolās atkal skanēja skolas zvans, aicinot skolēnus uz pirmo šī gada mācību gada stundu. Gardenes pamatskolā šis
1. septembris bija īpašs, jo mācību iestādei šogad aprit 55 gadi.

{longHTML}

AS «SPODRĪBA» ar jaunu skatienu raugās nākotnē

04.09.2023 Alise Kruglauža

Dobele var lepoties ar vairākiem uzņēmumiem, kas ar godu nes mūsu vārdu gan tepat, Latvijā, gan ārpus tās robežām. Viens no tiem ir AS «SPODRĪBA».

{longHTML}

Pokaiņu mežs tagad ir tikai mežs

04.09.2023 Anita Banziņa

Ceturtdienas priekšpusdienā Pokaiņu mežs ir absolūti tukšs no cilvēkiem. Ne mašīnas vai gājēja uz Loka ceļa, meža takās un stāvlaukumā pie bijušā Pokaiņu informācijas centra namiņa, kas tagad apmeklētājiem slēgts. Vien kādu automobili vēlāk ieraugām ceļmalā - acīmredzot braucēji ieskrējuši mežā sēnes palūkot. 

{longHTML}

Tirdziņš Gardenē ir «oriģināldizains»

31.08.2023 Indra Cehanoviča

«Zemgale» jau vairākkārt rakstīja par ieilgušo epopeju ar Gardenes tirdziņa atjaunošanu. Šovasar lieta, tiesa gan, ļoti lēnām,  it kā izkustējās no «nulles punkta», bet iedzīvotāji atkal par daudz ko šajā sakarā ir neizpratnē.

{longHTML}

Mans darbs ir kā meditācija

31.08.2023 Alise Kruglauža

Aļona Pisareva ir dobelniece, Vizuālās mākslas un mākslas vēstures skolotāja, ieguvusi Maģistra grādu Mākslas pedagoģijā un jau divus gadus pasniedz individuālās privātstundas.

{longHTML}

Skolēni ir ieinteresēti savlaicīgi saņemt mācību materiālus

31.08.2023 Sarmīte Rone

Dienas pirms jaunā mācību gada sākuma īpaši rosīgas ir izglītības iestāžu bibliotēkās. Arī Dobeles Valsts ģimnāzijas bibliotekāre un latviešu valodas un literatūras skolotāja GUNDA AKERMANE, kura ģimnāzijas bibliotēkā strādā kopš 2006. gada augusta, teic – šis ir spraiga darba pilns laiks.

{longHTML}

Auces vidusskola gatava strādāt un pastāvēt

28.08.2023 Sarmīte Rone

INDRA ŠPELA kā Auces vidusskolas direktore uzrunu skolas saimei šī jaunā mācību gada sākumā sacīs jau 20. reizi. Kāds noskaņojums valda iestādē, iesākot kārtējo darba cēlienu? 

{longHTML}

«Vecaucē» šogad izaicinājumu netrūkst

28.08.2023 Indra Cehanoviča

Mācību un pētījumu saimniecības «Vecauce» vadītājs INDULIS IEVIŅŠ, vaicāts, kā šosezon uzņēmumā sokas ar ražas novākšanu, «Zemgalei» saka: tāpat kā lielākajai daļai zemnieku - tā ir ieilgusi un problēmu netrūkst.

{longHTML}
1 ... 5678910111213 ... 387