Pirmdiena, 2022. gada 3. oktobris
Vārda diena : Elza, Ilizana

Par kopējo redzējumu un pārmaiņu iespējām

20.06.2022 ZEMGALE

   Tiekoties ar pedagogiem Dobeles Valsts ģimnāzijā, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš aicināja diskusijas dalībniekus minēt piemērus no savas pieredzes par to, kādas prasības un nesakārtoti jautājumi no valsts vai attiecīgās ministrijas puses apgrūtina darbu. Skolotāji bija atklāti.

VAIRĀK LASIET LAIKRAKSTĀ

{longHTML}

Pasaules zvaigznes Krisa Normena koncerts būs Lietuvas un Latvijas pierobežā

20.06.2022

    2022. gada 2. jūlijā Lietuvas un Latvijas pierobežā, ļoti skaistā vietā Biržu rajona Kiluču ezera pussalā (Biržu rajonā, Kiluču ciemā, Apaščios ielā) notiks oriģinālā SMOKIE balss KRISA NORMENA dzīvās mūzikas koncerts. Sākums – plkst. 18.00. Leģendu iesildīs Latvijas čellu trio Melo-M, Lietuvas kulta roka grupa BIX, reperis IRONVYTAS, DJ JOVANI (Jons Nainis), „Lietuvas balss“ dalībnieks, dziedātājs IGORS JARMOLENKA un reperis Džulians Verdī (JULIAN VERDEE). Biļešu izplatītājs - www.bilesuparadize.l


„Smokie“ „nopīpētā“ zelta balss

Mūzikas fanus visā pasaulē nav jāiepazīstina ar šo slaveno dziedātāju. Tieši Krisa Normena īpašās, aizsmakušās balss dēļ grupa „Kidness“ pēc grupas menedžeru ieteikumiem reiz tika pārdēvēta par „Smokey“. Kā skaidroja grupas dalībnieki, Krisa "nopīpēta" balss bija saistīta ar "dūmiem" („smoke“ – angļu val. - dūmi), bet jau vēlāk grupa tika pārdēvēta par "Smokie".
Kriss Normens (īstais vārds Kristofers Vards Normens) dzimis Jorkšīras grāfistē Apvienotajā Karalistē mākslinieku ģimenē. Topošajai zvaigznei, kura muzikālo gaumi ietekmēja Elviss Preslijs, “The Beatles”, Bobs Dilans, Little Ričards un “The Rolling Stones”, pirmo ģitāru tētis uzdāvināja, kad zēnam bija septiņi gadi.
1962. gadā Kriss Normens iestājās Bredfordas zēnu skolā, kur satika savus līdzgaitniekus – „Smokie“ dalībniekus Alanu Silsonu un Teriju Atliju.
Sākumā grupas nosaukumu bija daudz - “The Yen”, “Essence”, “Long Side Down”, “The Elizabethans“. Tomēr patiesie radošie panākumi atnāca ar grupas liktenīgo nosaukumu – 1975. gadā tika izdots sen nobriedušais grupas „Smokie“ debijas albums „Pass It Around“, kas tapis kopā ar tā laika slavenajiem producentiem un dziesmu autoriem Nikiju Činu un Maiku Čepmenu.
1978. gads „Smokie“ bija sevišķi produktīvs – tika izdots albums "The Montreaux Album", saņemot augstākos kritiķu vērtējumus, singls "Mexican Girl" kļuva par megahitu, Krisa Normena un Sūzijas Kvatro dziesma "Stumblin' in" iekļuva amerikāņu „Billboard top 10“ . Tam sekoja žilbinošas slavas gads, koncerttūres visos kontinentos un pilni grupas fanu stadioni.

Galvu reibinoša solo karjera
Kriss Normens 1986. gadā pameta „Smokie“ un sāka savu solo karjeru.
Viņa diskogrāfija ir ļoti iespaidīga – ir izdoti vairāk nekā 50 singli un vairāk nekā 30 albumi (9 no tiem „Smokie“ sastāvā un 25 solo). Visā pasaulē ir pārdoti vairāk nekā 30 miljoni ierakstu, un mākslinieks joprojām rada mūziku un koncertē.
Pēc veiksmīgiem koncertiem kopā ar Sūziju Kvatro viņš sadarbojās ar „Modern Talking“, „Blue System“ un „CC Catch“ projekta dibinātāju, komponistu un dziedātāju Dīteru Bolenu.
Ar dziesmu "Midnight Lady" Kriss Normens iekaroja daudzu valstu populārās mūzikas Olimpa virsotnes. 2014. gadā ar „CC Catch“ viņš nodibināja duetu „Another Night in Nashville“.
Pēdējos 23 gadus mūziķis dzīvo Menas salā, ir precējies. Ar savu sievu Lindu viņš ir kopā vairāk nekā 50 gadus, un viņiem ir pieci bērni (Braiens, Pauls, Maikls, Stīvens un Sūzana), kā arī četri mazbērni.
"Laimīgākā diena manā dzīvē ir laulības," vairākās intervijās saka dziedātājs, uzsverot savas sievas Lindas nozīmi. Tiesa gan, 2001. gadā dziedātāja ģimeni satrieca ārkārtīgi sāpīga nelaime - viņu dēls Braiens gāja bojā motocikla avārijā.
Tomēr, atguvies no traģēdijas, Kriss Normens veiksmīgi turpināja savu karjeru un joprojām ir laipni gaidīts visā pasaulē – Bangkokā, Minhenē un Sanktpēterburgā, kur viņš pat īpaši svinēja savu dzimšanas dienu.

Skanēs visi hiti
Mākslinieks aktīvi koncertē. Pagājušā gadā iznāca viņa solo albums "Just a Man". Kriss Normens aktīvi uzstājas dažādās pasaules malās un pārsteidz tūkstošiem fanu ar savu enerģiju.
"Humors un vingrošana palīdz saglabāt enerģiju. Lai arī ļoti gribētos paslinkot, es piespiežu sevi iet uz sporta zāli, pavingrot," pasmaida Kriss, kurš tagad sāks koncertturneju Vācijā un vasarā rīkos ekskluzīvu koncertu Lietuvā.
Biržu rajonā skanēs „Living Next Door to Alice“, „Midnight Lady“, „Needles and Pins“, „Mexican Girl“, „Oh Carol“, „I‘ll Meet You at Midnight“, „Don’t Play Your Rock’N Roll to Me“ un citas visā pasaulē zināmas dziesmas.
Krisa Normena vārds ar liriskām dziesmām saistās tikpat lielā mērā kā ar enerģisko roku, tāpēc koncerts Biržu rajonā solās būt gan rokenrolisks, gan melanholisks. Šis laiks būs kā ceļojums pa izpildītāja dzīvi, apstājoties neaizmirstamākajās un skaistākajās pieturās.
2022. gada 2. jūlijā pasaules mēroga zvaigznes Krisa Normena pietura būs Kiluči (Kilučai lietuviešu val.).
Sīkāka informācija: Tālr.: +37129195801.{longHTML}
Lasīt vairāk

Ideja, kas dzima Vītiņos, bet ko der “nošpikot”

15.06.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Mēdz sacīt, ka nav nekā labāka, kā reiz saņemties un sarīkot “atkal kopā būšanu”. Jo kad gan vēl var satikties ar ļaudīm, kurus neesi redzējis gadiem? Tā arī Vītiņu pusē reiz esošās kopsaimniecības “Rītausma” speciālisti aizvadīto sestdien bija lūgti sanākt kopā, lai pārrunātu piedzīvoto un kopīgi atcerētos senākos notikumus.

{longHTML}

Pirmā saruna. Par graustiem

09.06.2022 Indras Cehanovičas teksts/foto 


 “Zemgale” jau rakstīja, ka, apkopojot tobrīd aktuālos jautājumus, periodiski aicinās uz sarunu Dobeles novada pašvaldības amatpersonas uz improvizētām preses konferencēm, kas veltītas konkrētiem tematiem. Kā pirmo no tiem, “Zemgale” nolēma galvenokārt veltīt ēkām, kas, iespējams, ar savu vizuālo tēlu nedara godu novadam un sastopamas visā tā teritorijā. Kādu no šīem namiem var nosaukt par graustu, vēl cita piederība nav saprotama, līdz ar to iedzīvotājiem nav skaidrs, no kā būtu jāpieprasa atbildība par ēkas sakārtošanu – no privātpersonas, pašvaldības?
Šoreiz uz “Zemgales” jautājumiem atbildēja Dobeles novada pašvaldības vadītājs IVARS GORSKIS, būvvaldes inspektore, vidi degradējošu būvju komisijas priekšsēdētāja EVA NAMSONE, būvvaldes vadītājs JĀNIS KUKŠA un pašvaldības izpilddirektora vietnieks ALDIS LERHS.

{longHTML}

Iepazīts “Sol Flamenco” – māksla, ritmi un košums

09.06.2022 Inita Roze/Autores foto
   Ceriņu festivāla ietvaros 4. jūnijā daudzus interesentus pie Mežmuižas pils Augstkalnē pulcēja Deju studija “Sol Flamenco” no Rīgas. 14 burvīgas dāmas uz īpašas skatuves skatītājiem piedāvāja pusotru stundu garu koncertprogrammu, muzikālu, greznu un vienlaikus izglītojošu.

{longHTML}

Stāda koku par godu Lielbritānijas karalienei

09.06.2022 Līva Blaževica/ Foto no Dobeles novada pašvaldības albuma   


   No 2. līdz 5. jūnijam par godu karalienes Elizabetes II 70 valdīšanas gadiem Lielbritānijā notiek svinības. Arī Latvijā vairākos reģionos tiek atzīmēti šie nozīmīgie svētki, kuru laikā tiek iestādīts koks. Otrdien, Dobeles novada pašvaldībā viesojoties Lielbritānijas vēstniekam Paulam Brummelam (Paul Brummell), kopā ar pašvaldības vadību koks tika iestādīts arī Zemgalē.

{longHTML}

Aizvadīti Vasarsvētki Vecaucē

09.06.2022 Ievas Laizānes teksts/foto


   Aizvadītajā svētdienā, jau trešo gadu biedrība «Vecauces muiža» rīkoja «Vasarsvētkus Vecaucē».
«Zemgale» jau iepriekš ziņoja, ka tas ir kultūras un atpūtas pasākums vietējiem iedzīvotājiem.

Ņemot vērā, ka iepriekšējā gadā tos neizdevās rīkot pandēmijas un dažādu epidemioloģisko drošības pasākumu dēļ, tad šogad iedzīvotājiem bija lieliska izbaudīt svētku atkal atgriešanos.

{longHTML}

Sapnis par Tērveti piepildījās

08.06.2022 Anita Banziņa Foto no privātā arhīva

   
   Gandrīz 20 gadus Ilonas Līdumas darbavieta bija Tērvetes tūrisma informācijas centrs. Šopavasar viņa atstāja tā vadītājas amatu, lai pilnībā nodotos savam izsapņotajam un izlolotajam Anneles dzīvnieku dārzam.

- Zinu, ka neesi iedzimtā tērvetniece. Kā tev izdevās kļūt par tādu kā Tērvetes zīmolu?

- Jā, esmu no Alūksnes puses. Kad biju maza, man ļoti patika Annas Brigaderes Anneles stāsti. Gar mūsu māju tecēja neliela upīte, un, tās krastā stāvēdama un uz tālo mežu skatīdamās, iztēlojos sevi kā Anneli. Tērvete, kur dzīvoja Annele, man tolaik likās tāla un skaista sapņu zeme. Un tad es patiešām nonācu Tērvetē. Ieprecējos un dzīvoju skaistā vietā. Tad atcerējos, ka jau bērnībā biju sapņojusi par šo pasaku zemi. Tā, lūk, sapņi mēdz piepildīties.

{longHTML}
Lasīt vairāk

Kā top mūzika un «garšīgākais» notikums Dobelē

06.06.2022 Alise Kruglauža/Autores foto
   «Dobeles Ceriņu festivāla 2022» ietvaros 4. jūnijā Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā norisinājās
«Garšu cīņas» –Latvijā mīlētu un starptautiski apbalvotu un atzītu pavāru mijiedarbība ar skatītājiem. Kopā tika radīta un degustēta garākā sviestmaize Dobelē. Savukārt mūzikas baudītajiem bija iespēja uzzināt kā rodas dziesmu teksti mūzikā, piedalīties bungu meistarklasē un vienoties kopīgā, pašu sacerēta dziesmā.

{longHTML}

Novada senioru ikgadējais sarīkojums

06.06.2022 Alise Kruglauža/Autores foto    4. jūnijā Dobeles pilsētas kultūras namā uz kopīgu mūsu novada pensionāru kolektīvu sarīkojumu pulcējās iespaidīgs daudzums senioru. Tas tika aizvadīts jautrā gaisotnē ar dzīvo mūziku, dejām un sirsnīgām uzrunām.

{longHTML}
1 ... 5678910111213 ... 351