Svētdiena, 2022. gada 29. maijs
Vārda diena : Maksis, Raivis, Raivo

Kā uzputenis bļodā ar pienu

18.09.2019
   Dobeles novada pašvaldība Gaurata ezerā realizē savdabīgu projektu ar garu nosaukumu «Dabīgi izveidojušās salas Gaurata ezerā pārvietošana un enkurošana ezera pretējā krastā». Par to pirms dažiem gadiem parūpējās norises dabā, kad pēc liela vēja ezerā no krasta tika atrauta zemes strēle un atpūsta peldvietā.
Kopš 2005. gada, Gaurata ezera peldvietā tika uzsākti regulāri valsts monitoringa novērojumi un tur ir izveidota oficiāla peldvieta. Gaurata ezera apkārtnē dominē mežsaimniecībā un lauksaimniecībā izmantojamas zemes. Ezera tuvumā nav konstatēti vērā ņemami piesārņojuma avoti, nav uzrādītas piesārņotas vai potenciāli piesārņotas vietas. Tāpēc peldvieta, kam ir noteikts oficiālas peldvietas statuss Dobeles novadā, ir iecienīta atpūtas vieta mūsu apkaimē.
Tomēr sala, kas tur «uzradās» 2016. gada novembrī, apdraudēja peldvietas pastāvēšanu, jo pamazām tā aizauga, savienojot salu un krasta līniju ar ūdenszālēm.
Problēmu aktualizēja Dobeles pagasta, kur atrodas Gaurata ezers, pārvaldes vadītāja DACE ŠKORŅIKA, atkal un atkal runājot, ka ir jādomā, kā salu dabūt prom no peldvietas.
{longHTML}

Atklāj labiekārtoto Bērzes upes krastu un pārbūvētās ielas

23.07.2019

   18. jūlijā Dobelē svinīgi tika atklāts labiekārtotais Bērzes upes kreisais krasts, kā arī pārbūvētā Skolas un Upes iela. Pasākumā vienkopus tikās Dobeles novada pašvaldības vadība, projektu realizēšanā iesaistītie un novada iedzīvotāji. Klātesošos ar muzikāliem priekšnesumiem sveica deju studija «DPKN», Dobeles Mūzikas skolas un pirmsskolas izglītības iestādes «Spodrītis» audzēkņi.

Atklāšanas svētki sākās labiekārtotajā upes krastā. Tur darbus kopš pagājušās vasaras līdz šā gada ziemai veica uzņēmums SIA «Ceļinieks 01», izveidojot pievilcīgu ainavu Dobeles pilsētas vēsturiskajā centrā. Visu lasiet otrdien.

{longHTML}

Armēnietes sapnis piepildās Dobelē

23.07.2019

{longHTML}

Dobeles policisti likvidē marihuānas audzētavas Penkulē un Ķegumā

23.07.2019
Mēneša sākumā Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Dobeles iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki likvidēja divas marihuānas audzētavas – Penkules pagastā un Ķeguma novadā, Ķegumā. 

Plašāku informāciju lasiet piektdienas «Zemgalē».

{longHTML}

Glābjot par risku un bailēm nedomā

13.06.2019
   Vakar, atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 154. gadadienu, Jelgavā notika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes (ZRB) svinīgais pasākums, kurā tika pasniegti dienesta apbalvojumi. Pasākuma laikā septiņi jaunie ugunsdzēsēji glābēji deva zvērestu, divas amatpersonas tika apbalvotas ar VUGD apbalvojuma zīmi «Par priekšzīmīgu dienestu», divām amatpersonām tika piešķirta kārtējā speciālā dienesta pakāpe pirms termiņa. Tika pasniegti 12 VUGD Goda raksti, 14 VUGD Pateicības un 22 VUGD ZRB Pateicības, tā godinot tos cilvēkus, kuri snieguši ieguldījumu dienesta attīstībā, izrādījuši drosmi, priekšzīmīgi pildījuši dienesta pienākumus un sasnieguši teicamus darba rezultātus.
Starp apbalvojumu saņēmējiem bija arī Dobeles daļas un Auces posteņa vīri. Ar ugunsdzēsēju glābēju sasniegumiem lepojas jaunais VUGD Dobeles daļas komandieris Dairis Briedis, kurš jaunajā amatā atrodas pavisam neilgi.
Visu lasiet 17. maija «Zemgalē».
{longHTML}

Olimpiāžu dalībnieku salidojumā Tērvetē

13.06.2019
   Aizvadītās nedēļas trešdienā Latvijas valsts mežu dabas parka Tērvetē centra ēkā pulcējās šā mācību gada mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāji un šo skolēnu pedagogi. Kā informē Dobeles novada pašvaldības Izglītības pārvaldes metodiķe SARMĪTE DUDE, uz šo salidojumu tika aicināti 55 zinošākie un mācību priekšmetu olimpiādēs ļoti veiksmīgi startējušie skolēni no 2. līdz pat 12. klasei.
Pirms tika godināti skolēni, uzrunu sacīja katra novada pašvaldības pārstāvji, ar muzikālu sveicienu pasākumu bagātināja aktieris un mūziķis Rihards Lepers.
Plašāk lasiet «Zemgalē» 17. maijā!

Sarmītes Rones foto
{longHTML}

Eva un Lucius gatavojas jauniem startiem

13.06.2019
   Pagājušajā sestdienā Tērvetē norisinājās «Agrofirmas Tērvete» zirgaudzētavas rīkoto ieskaites sacensību konkūrā pirmais posms.
Uz sacensību norises vietu bija devušies ne vien sportisti, bet arī zirgu mīļotāji. «Zemgales» uzrunāto dobelnieku ģimene atzina, ka nevarēja neizmantot izdevību apmeklēt pasākumu, ja tāds notiek tik tuvu. Bērna aizraušanās ir zirgi, tāpēc ģimene šos svētkus nolēma apmeklēt. Līdzīgs pamatojums bija arī citiem, kas paši, iespējams, zirga mugurā uzkāpt nemaz nevar saņemt drosmi.
Taču tas neliedz just līdzi skaistajos tērpos ģērbtajiem iznesīgajiem un drosmīgajiem jātniekiem, kuri todien brašo zirgu mugurā demonstrēja savu meistarību. Cilvēkam, kurš no jāšanas sporta neko nesaprot, skatoties notiekošo, jāatzīst, ka tas ir drosmīgi un apbrīnojami.
Vairāk piektdienas laikrakstā.
Foto no Evas Fībigas albuma
{longHTML}

Koktēlnieku dāvana «Spodrītim»

13.06.2019
   Mājvietu Dobeles pirmsskolas izglītības iestādes (PII) «Spodrītis» pagalmā radusi īpaša koka skulptūra, kas turpmāk ne vien priecēs iestādes darbiniekus un bērnus, bet arī skaitīs laiku. Mākslas darbs ir koktēlnieku Oskara Krauzes un Ingus Ivanova dāvana bērnudārzam.
Trīs metrus garā un pusotru tonnu smagā skulptūra, kuras centrā ir pulkstenis, tapusi Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā. Tur no 8. līdz 10. maijam norisinājās jau 10. starptautiskais koka skulptūru plenērs, pulcējot kā jauniešus, kuri koktēlniecībā vēl tikai iemēģina roku, tā profesionālus māksliniekus no Latvijas un ārvalstīm. Atzīmējot Kārļa Skalbes 140. jubileju, šā gada plenēra tēma bija «Zeltābele». Tā laikā tapušos darbus autori bija aicināti vest uz savu pilsētu un dāvināt bērniem. Plašāk 16. maija «Zemgalē».
{longHTML}

Izstāde policijas iecirknī

13.06.2019
   Pagājušajā piektdienā neierasts notikums bija Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirknī, jo todien tur tika atklāta ceļojošā izstāde «Latvijas Republikas policija: 1918–1940», kas izveidota par godu Valsts policijas simtgadei.
Izstādi, kas sastāv no 15 stendiem, uz Dobeli atveda vēsturnieks un policijas darbinieks Alvils Zauers, kurš visu aplūkojamo pats apkopojis, tāpēc par katru no attēlos redzamajiem dokumentiem, fotoattēliem vai citām vēsturiskām liecībām zināja gana daudz pastāstīt. Jāpiebilst, ka izstādē redzami materiāli, sākot no Latvijas policijas tapšanas brīža 1918. gada 5. decembrī, kad Latvijas Tautas padome pieņēma pagaidu noteikumus par iekšējās apsardzības organizēšanu, kas kļuva par policijas izveides tiesisko pamatu. Faktiskais policijas izveides process noslēdzās līdz ar kara darbības izbeigšanos 1920. gada pavasarī. Vairāk lasiet ceturtdien.
{longHTML}

Izskanējuši septītie Tulpju svētki

14.05.2019
   Aizvadītās nedēļas nogalē Lāču ģimene Kroņaucē jau septīto gadu interesentus aicināja uz Tulpju svētkiem.
Divu dienu garumā – sestdien un svētdien – apmeklētāji varēja ne tikai aplūkot teju 400 šķirņu bagāto Gundara Lāča tulpju kolekciju, bet arī baudīt priekšnesumus. Sestdien tos «Viestardos» sniedza Stelpes tautas nama amatiermākslas kolektīvi kopā ar saviem draugiem, savukārt svētdiena bija īsti teātra svētki. Skatītājus priecēja vairāku apkaimes amatierteātru sniegums. Vairāk lasiet 14. maijā.
{longHTML}
1 ... 5678910111213 ... 338