Piektdiena, 2023. gada 2. jūnijs
Vārda diena : Emma, Lība

Piemiņa sirdīs, sveču liesmāsun ziedos

27.03.2023 Alises Kruglaužas teksts un foto.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas atceres pasākumā Dobelē sestdien kuplā skaitā bija sapulcējušies dažāda gadagājuma ļaudis, kuri, cieņā noliecot galvas un noliekot ziedus, godināja deportēto cilvēku piemiņu.

{longHTML}

Izsolei nodod Pokaiņu meža informācijas centra ēku

20.03.2023 Anitas Banziņas teksts un foto

   «Zemgales» piektdienas numurā bija izlasāms paziņojums, ka AS «Latvijas valsts meži» rīko nomas tiesību izsoli bijušajai Pokaiņu meža informācijas centra ēkai un zemes vienībai 0,14 ha platībā.

{longHTML}

Kaķeniekos pienu grāvī liet negrasās

20.03.2023 Indras Cehanovičas teksts un foto

   Kā zināms, savulaik Latvijai atgūstot savu neatkarību, lielas pārmaiņas skāra arī lauksaimniecības nozari, jo tika likvidētas kādreizējās kopsaimniecības, noritēja privatizācijas process. Rezultātā pavisam neliela daļa bijušo kolhozu un sovhozu teritorijā esošo saimniecības ēku, dzīvnieku novietņu arī mūsdienās tiek izmantotas to sākotnējam nolūkam. Ja vien vispār vēl ir palikušas un dabā redzamas. Annenieku pagasta SIA «Agro Kaķenieki» ir viens no tiem piemēriem, kas apliecina - ja vien uzņēmuma priekšgalā ir prasmīgi un uzņēmīgi ļaudis, var saimniekot arī uz kādreizējās kopsaimniecības izveidotajiem pamatiem, protams, attīstoties un pilnveidojoties. Šogad uzņēmums atzīmē jau 20. dzimšanas dienu.

{longHTML}

Sākot no apsveikuma kartītes līdz košam putnu būrim

20.03.2023 Indras Cehanovičas teksts un foto

   Dažādi gardumi, apģērbi, amatnieku darinājumi – to visu un vēl daudz ko citu  varēja iegādāties sestdien Dobelē notikušajā Pavasara tirdziņā. Kā novēroja «Zemgale», apmeklētāju tajā netrūka.

{longHTML}

Nav divu vienādu rokrakstu

16.03.2023 Alises kruglaužas teksts un foto

Otrdien Bikstu bibliotēkā viesojās grafoloģe IRITA ROZENTĀLE, kura sniedza praktisku nodarbību un nelielu ieskatu rokrakstu pasaulē. Katrs atnākušais, uzrakstot konkrētu teksta fragmentu, varēja noteikt savas personības stiprās puses, kā arī jomas, pie kurām vajadzētu piestrādāt.

{longHTML}

Šis lipīgais «Kolosāli»

16.03.2023 Anitas Banziņas teksts, foto no Vizmas Zandersones fotoalbuma

Vēl dažkārt radio var dzirdēt jautro un spridzīgo dziesmu ar pieckāršajiem «kolo- kolo» piedziedājumā, kamēr tiek līdz «kolosāli!». Maz būs to, kuri zinās, ka dziesma nāk no Dobeles, vēl no tiem laikiem, kad uz Latvijas skatuvēm muzikāli plosījās «Varavīksne», kas ir nodēvēta par 70. un 80. gadu kulta grupu. Dziesma «Kolosāli» kļuva par tās hitu.

{longHTML}

Ja komandas nav ārpus laukuma, tās nebūs arī laukumā

16.03.2023 Sarmītes Rones teksts, foto no Ivitas Asares personīgā arhīva

Dobeles Valsts ģimnāzijā trešo gadu strādā ekonomikas un uzņēmējdarbības skolotāja

IVITA ASARE (attēlā), kuru savulaik «Zemgalē» jau iepazinām kā jauno pedagogu iesaistes programmas «Mācītspēks» dalībnieci, kura izvēlējās šo izaicinājumu un no profesionālas banku speciālistes kļuva par skolotāju. Bet ir vēl viena joma, kurā Ivita Asare ir profesionāle. Tas ir handbols. Un, tā kā Ivita regulāri sastopama Dobelē, «Zemgale» nevarēja laist garām iespēju izjautāt viņu arī kā Latvijas Handbola federācijas prezidenti. Jo vairāk tāpēc, ka, piekrītot sarunai, viņa sacīja: «Par handbolu runāt esmu gatava vienmēr.»

{longHTML}

Arī kaķiem vajag savas mājas

13.03.2023 Anitas Banziņas teksts, foto no Pārslas Straumes albuma
Marts atnāk ne tikai ar sniegpulkstenīšiem, bet arī ar dedzīgām kaķu mīlas dziesmām, nešaubīgi apliecinot, ka  ir arī kaķu mēnesis. Vēl jo vairāk tāpēc, ka 1. martā tiek svinēta Vispasaules kaķu diena,  bet 7. martā jubileju svin biedrība «Četrkājainie draugi». Šogad tā ir īpaši nozīmīga, jo jau desmit gadus biedrība pašaizliedzīgi rūpējas par nelaimē nonākušajiem mājdzīvniekiem, pārsvarā jau par kaķiem.
{longHTML}

Maizes ceļš Penkulē turpinās

13.03.2023 Alises Kruglaužas teksts un foto

Sestdien Penkules pagasta kopienas pārstāvjiem un atbalstītājiem bija gods iemēģināt «Sēju» māju vēsturisko maizes krāsni, kas, tāpat kā māju saimnieki Andra un Aivars Ģinguļi, bija laipna un vēlīga. Krāsns čakli cepa, rudzu un kviešu miltu mīklas izstrādājumus padarot kārdinoši brūnus un gardus.

{longHTML}

Upenes, pumpurērces un vīrusi...

09.03.2023 Artura Stalaža teksts un foto

Latvijas Zinātņu akadēmija konkursā par nozīmīgākajiem zinātnes sasniegumiem Latvijā 2022. gadā apbalvoja arī Dārzkopības institūta komandas pētījumu par jāņogu ģints (Ribes) augiem, pumpurērcēm un upeņu reversijas vīrusa savstarpējām attiecībām.

{longHTML}