Pirmdiena, 2022. gada 3. oktobris
Vārda diena : Elza, Ilizana

Jāmāk sev iestāstīt, ka tas ir izdarāms

18.08.2022 Ieva Laizāne/Autores foto

 


   VIESTURS DUDE, Dobeles Sporta skolas direktors

Uz jautājumu «kā jums klājas?» sarunu biedrs teic:

– Nav nekādas vainas! Ir beidzies atvaļinājums. Ar to man ir «īpašas» attiecības: kad ir atvaļinājums un esmu mājās, mani moka vainas apziņa. Cilvēki strādā, mani kolēģi strādā, bet es esmu mājās! (Smejas.) Tad jau es atrodu kādu brīdi, lai «atskrietu» līdz darbam un paskatītos, vai viss ir kārtībā, ka nav pamata uztraukumam. Un tā līdz nākamajai reizei!

Mums mācību gads skolā beidzas 31. augustā, tuvojas noslēgums un reizē arī jaunā gada sākums. Kā redzams, šeit man pilns galds ar papīriem, plāniem – tas tā satraukumu rada, jāpabeidz laikā. Ar veselību viss kārtībā, mājās – viss kārtībā, darbā – viss kārtībā, nav īstais brīdis sūdzēties!

{longHTML}

Atkal satikšanās prieks Īlē

17.08.2022 Ieva Laizāne/Autores foto
   Aizvadītajā sestdienā Īles estrādē norisinājas «Pirmais īlenieku salidojums», kas kopā pulcēja kā jaunākās, tā vecākās paaudzes īleniekus. Pasākuma programma 13. augustā vēstīja, ka īleniekus uz reģistrēšanos aicināja jau pulksten trijos, taču, kā «Zemgale» novēroja, tad noteiktajā laikā aktivitāte īpaši liela nebija. Tomēr tas viss mainījās aptuveni divu stundu laikā, kad ļaužu čalas piepildīja Īles tautas nama un estrādes teritoriju.

{longHTML}

Tērvetes SAC ilgus gadus rūpējas par senioru labklājību

17.08.2022 Alise Kruglauža/Autores foto
   Tērvetes sociālās aprūpes centrs (SAC) ir mājvieta senioriem, kuri dažādu apstākļu dēl nespēj par sevi patstāvīgi parūpēties. Kādreiz telpās skanēja arī bērnu čalas, taču kopš 2018. gada tās ir apklusušas un tagad šeit rit mierīga ikdienas dzīve – gleznainā vietā un ekoloģiski tīrā vidē. Par SAC aktivitātēm, tās plašajiem remonta darbiem un nākotnes plāniem sarunā ar «Zemgali» pastāsta centra direktore SIGNE VINTERE un saimniecības nodaļas pārvaldnieks ZIGMĀRS ZALCMANIS.

{longHTML}

Pievienotā vērtība – darbs komandā un no sirds

17.08.2022 Sarmīte Rone/Autores foto
   Uzņēmuma «MONA MONA» vārds galvenokārt sociālajos tīklos regulāri parādās kopš 2019. gada, un lielākoties, pateicoties vietnes sekotājiem un interesentiem, kuri dalās ar šo informāciju, jo, kā atzīst «MONA MONA» izveidotājas SANITA un SIMONA MEŽGALES, viņu produkcijas popularitāte iet plašumā tieši šādā veidā.

{longHTML}

Zemgaļu kultūrpolitiskais centrs

15.08.2022 Alise Kruglauža/Autores foto
   13. augustā Tērvetes senās koka pils pagalmā norisinājās tradicionālie Zemgaļu svētki, kas notiek jau deviņpadsmito gadu pēc kārtas biedrības «Latviešu karavīrs»  valdes priekšsēdētāja Normunda Jēruma vadībā. Šī gada svētku tēma: Tērvete – zemgaļu kultūrpolitiskais centrs. Svētku laikā tika iepazītas seno zemgaļu materiālās un garīgās kultūras vērtības.

{longHTML}

Lai karotītē gultu vien medus, ne darva

15.08.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto
   Aizvadītā sestdiena Bikstu pagastā tika aizvadīta īpašā gaisotnē, svinot pagasta svētkus “Sapnis par vasaru...” un to laikā īpašā godā ceļot visjaunākos novadniekus – mazuļus, kuri dzimuši laika posmā no pagājušā gada 1. jūlija līdz šī gada 30. jūnijam. Šāda tradīcija Bikstos tika aizsākta, vēl esot bijušā Dobeles novada sastāvā, un tika turpināta arī pēc administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas pērn.

{longHTML}

Iveta - starp vēsturiskām lietām un puķēm

11.08.2022 Anita Banziņa/Foto no Ivetas Gudiņas personīgā arhīva


   Dobeles novada muzeja krājuma glabātājas Ivetas Gudiņas darba valstība ir mums neredzamā muzeja daļa - bijušās poliklīnikas pagrabstāvs, kur uzskaitītas, aprakstītas, pa tēmām un kolekcijām sagrupētas un stingri uzraudzītas, vai tām tikai kas nekaiš, glabājas senas lietas, dokumenti un fotogrāfijas.

{longHTML}

Sapnis par lauku māju, kas piepildījies Īlē

11.08.2022 Ieva Laizāne/Autores foto
   Ierasts, ka lauku cilvēki bieži pārceļas uz pilsētu. Taču jāatzīst, ka pēdējo gadu laikā šāds «ierastais» modelis vairs nav katra laucinieka sapnis. Aizvien vairāk gados jaunu cilvēku izvēlas meklēt tieši lauku idilli un pilsētas burzmu nomainīt pret māju lauku klusumā un mierā. Arī šis stāsts ir par jaunu cilvēku kopējiem sapņiem par «kādreiz brīvdienu māju laukos», kas ir piepildījies. Viss pateicoties tam, ka būts «uz viena viļņa». Ar LĪVU BRŪVERI «Zemgale» iepazinās kādā saulainā pēcpusdienā.

{longHTML}

Vienkārši strādā. Žēloties nav laika

10.08.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto   
   Šobrīd lielākajai daļai lauksaimnieku ir darba pilnas rokas, jo pilnā sparā rit ražas novākšanas laiks. Par spīti tam, ka pavasaris un vasara šogad augkopjus nepavisam nelutināja, pārsteidzot te ar negaidītu aukstuma vilni, te stiprām lietavām un vēju, kas mūspusē lielu daļu sējumu sagāza veldrē, “Zemgales” aptaujātie augkopji nesūdzējās. Par labības ražības rādītājiem gan vēl pagaidām izdarīt galīgos secinājumus, jo daudzviet lauki vēl nav novākti, bet viens gan lauksaimniekiem bija skaidrs – neraugoties ne uz ko, gluži par sliktu, vēl jo ļaunāk – par neražas gadu šo dēvēt tomēr nevar.

{longHTML}

Esmu pateicīga visiem brīnišķīgajiem cilvēkiem, kuri gadījās manā ceļā

10.08.2022 Alise Kruglauža/Autores foto
   

   Karš Ukrainā pāršalca visu pasauli, un aktuāla kļuva Ukrainas iedzīvotāju došanās bēgļu gaitās, meklējot drošu patvērumu. Tūkstošiem cilvēku pameta savas dzimtās mājas un devās prom ar smagu sirdi, ņemot līdzi tikai pašu nepieciešamāko. Par to, kāda izvērtusies dzīve Latvijā un cik atsaucīgu cilvēku ir snieguši palīdzīgu roku, sarunā ar «Zemgali» pastāsta ukrainiete Natalia Kovalja.

{longHTML}