Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Vārda diena : Ildze, Ilze, Izolde

Profesionālajai izglītībai novadā ir nākotne

28.11.2022 Sarmīte Rone/Autores foto

   Par to ir pārliecināts Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas (DAVV) direktors ROMĀNS GRIŠKEVIČS, kurš šo izglītības iestādi vada kopš 2014. gada. Bet  profesionālās izglītības iespējas Dobelē tiek piedāvātas krietni ilgāku laiku: iepriekš bija Amatu skola Gaurata ielā, kur tagad iekārtota viena no abām DAVV dienesta viesnīcām. 2011. gadā Amatu skola tika apvienota ar vakarskolu, kas darbojās pašreizējā DAVV ēkā, un izveidota pašreizējā izglītības iestāde.

{longHTML}

Latvijā esmu atradusi savu miera ostu

28.11.2022 Alise Kruglauža/Foto no Jūlijas Poperečņukas albuma


   Karš Ukrainā joprojām turpinās. Katru dienu pienāk arvien jaunas ziņas par cietušiem pilsoņiem un izpostītām ēkām. Var jau teikt, ka tas mūs neskar, daudzus tas nemaz neinteresē, taču karš ir mainījis arī mūsu ikdienu. Pie mums, Latvijā, patvērumu ir atraduši daudzi ukraiņi, lai turpinātu dzīvot un rastu iemeslus priekam arī ārpus iemīļotās dzimtenes robežām.


Alise Kruglauža/Foto no Jūlijas Poperečņukas albuma

{longHTML}

Pamanot to, kam ikdienā paskrienam garām

28.11.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Vēl līdz pat 5. decembrim Kaķenieku bibliotēkā aplūkojama ILZES KARLSONES – FREIMANES fotogrāfiju izstāde “Es mīlu Latviju savu”. “Zemgale” viesojās grāmatu krātuvē, kad vēl tikai tika veikti pēdējie izstādes iekārtošanas darbi, un tikās arī ar autori.

{longHTML}

Laureātu vidū – “Telpa MS”, “Muldas” un “East Metal”

24.11.2022 Indra Cehanoviča/Foto no Dobeles PUIAC arhīva   Šodien Rundāles pilī, ar labām domām pēc pandēmijas ierobežojumu beigām uz apbalvošanu atkal pulcēsies gandrīz divi desmiti aizejošā gada Zemgales krietnākie uzņēmēji - konkursa “Gada uzņēmējs Zemgalē” 2022. gada laureāti.

{longHTML}

Mums ir viena asinsrite

24.11.2022 Alise Kruglauža/Autores foto   22. novembrī Dobeles kultūras namā notika Asins Donoru diena, uz kuru ieradās 104 donori. Veiksmīgi nodot asinis izdevās 86 personām, tomēr 18 atnākušajiem nācās atteikt. Pieci no viņiem diemžēl ieradās pēc pulksten 13, kad datora sistēma bija jau slēgta un ziedot gribētājus vairs nebija iespējams piereģistrēt.

{longHTML}

Aizstrautnieki - ciemats, kurā grib dzīvot

24.11.2022 Anita Banziņa/Autores foto

Dobeles pagasta Aizstrautnieku ciems, salīdzinot ar citiem ciemiem novadā, ir jauns veidojums, var teikt, padomju laika produkts. Bijušais kolhoza centrs, sācies no vienas lauku mājas, tagad ir izaudzis par glītu, sakoptu un dzīvošanai ērtu ciematu.

{longHTML}

“Losbergos”, kur vēstures elpa mijas ar mūsdienīgo

23.11.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   “Art&Wedding Resort Losbergi”. Jauna atpūtas vieta, kas izveidota Vītiņu pagastā. Vieta, kas radīta īpašu notikumu īpašai atmosfērai. Patiks tiem, kuri vēlas svinēt dažus no dzīves svarīgākajiem notikumiem, piemēram, kāzas. Vai vienkārši, pavadīt laiku, baudot Latvijas lauku klusumu.

Mēdz sacīt, ka jebkuru apdzīvotu vietu pirmām kārtām veido ļaudis, kuri tur dzīvo vai saimnieko. Arī ar Vītiņu pagastu nav citādāk. Kas nāk prātā pirmais, kad to pieminam? Tas ir Dobes kalns, tie ir Ķeveles avoti, arī tas, ka tā ir pati Lietuvas pierobeža. Un uzņēmīgi ļaudis, kuri nekad nav sacījuši, ka atrodas, piedodiet, bet tagad, ja tā var teikt, nomalē. Tie ir cilvēki, kuri izsapņo un dara. Dara tā, kā var, saprot un uzskata par pareizu. Vai tā uzskata arī citi, nav svarīgi. Jo viņi mīl šo vietu. Tālāk – ANTIJAS un LAURA BRONUŠU stāsts.

{longHTML}

No 1. decembra – jauna darba organizācija

23.11.2022 Sarmīte Rone/Autores foto

   Lai paaugstinātu Valsts policijas (VP) efektivitāti un kapacitāti, nodrošinot sabiedrībai kvalitatīvu drošības pakalpojumu, VP turpina darbu pie jau uzsāktajām strukturālajām pārmaiņām. Līdz ar to no šī gada 1. decembra jaunā modelī darbu turpinās VP Zemgales reģiona pārvalde.

{longHTML}

Jāpalīdz, lai nesagrūtu pavisam

23.11.2022 Ivars Bušmanis/Autora foto


   «Pamatīgi būvēts, ja 77 gadus pēc kara baznīcas mūri stāvējuši atsegti lietum, salam, vējiem,» apstaigājot Lielauces baznīcas drupas, spriež arhitekts Ēriks Cērpiņš. Novembra sākumā pēc viņa projekta atklāta moderna izstāžu zāle Elejas muižā. Nupat viņš izpētījis Ālaves muižas atdzimšanas iespējas, par ko 17. novembrī referēja Penkules bibliotēkā. Un nu viņš jau piekto reizi staigā ap Lielauces baznīcu. «Tā māja ir pretojusies liktenim, bet nekavējoties  jāsāk palīdzēt. Mūru augšējā daļa turas pēdējiem spēkiem, vismaz pusmetrs augšējā daļā jāpārmūrē,» viņš secina. 

{longHTML}

Jaunie mākslinieki Jaunbērzē atklāj pirmo izstādi

23.11.2022 Alise Kruglauža/Autores foto

16. novembrī Jaunbērzes tautas nama mazajā izstāžu zālē tika atklāta Jaunbērzes gleznošanas studijas pirmā darbības gada atskaites izstāde. Tajā līdz 31. decembrim būs skatāmi jauno mākslinieku Laimas Borovikas, Inas Gauračas, Daces Štālbergas, Alīsijas Namsones, Aijas Trules un Amandas Trules, Gitas Pavlovas, Janīnas Sjakstes, kā arī Līgas un Annas Eglīšu darbi.

{longHTML}