Svētdiena, 2022. gada 29. maijs
Vārda diena : Maksis, Raivis, Raivo

Kā jums klājas?

25.03.2022 Anita Banziņa/ Foto no Aijas Princes albuma
   Domāju arī par mūsu valsti – Latviju

Aija Prince - gleznotāja, dobelniece

Sākumā, kad pandēmija tikai sākās, par to nebiju pārāk noskumusi, jo beidzot bija iespēja cilvēkiem apstāties, padomāt par sevi, par īstajām dzīves vērtībām, nevis tikai joņot drausmīgā tempā. To sākotnēji izbaudīju kā miera pilnu laiku, kad nebija nekur jāskrien, nebija jāvada gleznošanas studijas nodarbības. Varēju mierīgi sakārtot domas un gleznot darbnīcā.

{longHTML}

«Dobeles dzirnavniekam» ļauj iegādāties AB “Baltic Mill”

25.03.2022 Ieva Laizāne/ Autores foto

   Konkurences padome (KP) atļāvusi akciju sabiedrībai (AS) «Dobeles dzirnavnieks» iegādāties Lietuvas graudu pārstrādes uzņēmumu AB «Baltic Mill», kam pieder vairāki graudu pārstrādes un pārtikas ražošanas uzņēmumi Baltijas valstīs, piemēram, AS «Rīgas dzirnavnieks» Latvijā un citi, informēja konkurences uzraugs.

{longHTML}

Kopā sadziedāšanās prieks

24.03.2022 Ievas Laizānes teksts/Foto no Dobeles Mūzikas skolas arhīva

   «Zemgalei» plašāk par Dobeles Mūzikas skolas nesenajām aktivitātēm pavēstīja direktora vietniece izglītības jomā un kora diriģente KARĪNA ZANDERSONE.

– Jau par tradīciju kļuvusi Lietuvas Neatkarības atjaunošanas gadadienas atzīmēšana ar bērnu koru festivālu Jaunakmenē, Lietuvā. Tā ir Dobeles un Auces sardaudzības pilsēta. Akmenes novada Mākslu skolas direktore Irina Mikuleviča regulāri aicina festivālā piedalīties Dobeles un Auces skolu korus. Jau vairāku gadu garumā mums ir izveidojusies īpaša draudzība un atkaltikšanās prieks.

{longHTML}

Senioriem stāstīja par paveikto un plānoto

24.03.2022 Indras Cehanovičas teksts/foto

   Pirmdien Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas (DAVV) dienesta viesnīcas zālē notika Dobeles Pensionāru biedrības biedru sapulce, kuras laikā bija arī tikšanās ar Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietnieku izglītības, kultūras, sporta un sociālajā jomā GUNTI SAFRANOVIČU un pašvaldības vadītāja vietnieku tautsaimniecības un attīstības jomā EDGARU LAIMIŅU.

{longHTML}

Nesaprašanās starp iedzīvotājiem un «Dobeles ūdens» pārstāvjiem

24.03.2022 Ievas Laizānes teksts/ Foto no interneta resursiem

   Otrdienas laikraksta numurā jau rakstījām, ka redakcijā saņēmām ziņu no lasītājas, kura minēja nu jau samilzušos problēmu ar uzņēmumu «Dobeles ūdens». Tāpēc 16. martā tika rīkota kopēja iedzīvotāju sanāksme, kurā bija plānots atrisināt «neskaidrības» savā starpā un uzņēmumam uzklausīt iedzīvotāju viedokli.

{longHTML}

Nesaprašanās starp iedzīvotājiem un «Dobeles ūdeni»

23.03.2022 Ieva Laizāne/ Indras Cehanovičas foto
    Ar redakciju sazinājās kāda laikraksta lasītāja, kura vēlējās dalīties ar kādu problēmu, kuru šobrīd risina Dobeles iedzīvotāji.

– Jau kādus divus mēnešus, mēs sarakstāmies ar «Dobeles ūdeni» un Dobeles novada domi jautājumā par ūdens apgādi. Problēma ir tāda, ka «Dobeles ūdens» noņem individuālām mājām, kur piegādāts ūdens un kanalizācija, nost otros skaitītājus, kas aprēķina kanalizācijas apjomu. Līdz ar to iedzīvotājiem ir jāmaksā par saņemto ūdeni kopā ar kanalizāciju. Tas ir vairāk nekā trīs eiro par kubikmetru. Tas notiek jau vairākus gadus, un tie iedzīvotāji, kuriem nav akas un kuri ūdeni lieto arī dārzā, ir spiesti maksāt lielu naudu par kanalizācijas pakalpojumu, ko viņi faktiski nesaņem. Līdz ar to uzskatām, ka notiek nedaudz krāpnieciska lieta.

{longHTML}

Sadarbība, kas nes “taustāmu” rezultātu

16.03.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Dobeles novadā netrūkst piemēru, kad pašvaldībai izveidojas laba sadarbība ar vietējiem uzņēmējiem, kas dažkārt pāraug daudz plašākā sadarbībā, ne tikai kādu pasākumu vai sacensību atbalstīšanā, dāvājot savu produkciju to dalībniekiem vai uzvarētājiem, vai sniedzot nelielu finansiālu atbalstu to rīkošanai. Piemēram, pagājušā gada rudenī Auru pagasta Gardenē iedzīvotāji varēja priecāties par pilnībā atjaunoto un noasfaltēto Rūtas ielas segumu. Darbus finansēja SIA “ERTE GRUPA”, kura strādā šajā ciematā.
“Zemgale” aicināja uz sarunu uzņēmuma vadītāju ATI PUNKSTIŅU, lūdzot vairāk pastāstīt gan par šo iniciatīvu, gan par pašu “ERTE GRUPU”, kura šogad atzīmē 15. jubileju.

{longHTML}

Arī Dobelē sien maskēšanās tīklus un aicina pievienoties

16.03.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Vēloties sniegt atbalstu ukraiņu tautai, daudzviet Latvijā cilvēki ir izveidojuši darbnīcas, kurās izgatavo kamuflāžas tīklus Ukrainas armijas un arī civiliedzīvotāju vajadzībām, jo tos izmanto ne vien bruņutehnikas maskēšanai, bet arī, lai padarītu drošāku transportlīdzekļu, kas piegādā humāno palīdzību, pārvietošanos. Akcijā iesaistījušās arī vairākas dobelnieces, kuras aicina viņām piebiedroties. Viņu veikuma pirmā daļa – 90 m2 tīklu – jau nodota nogādāšanai Ukrainā.
Darbnīca iekārtota sporta centrā visai ģimenei “Gold Barbell City”, kas atrodas tirdzniecības centra “top!” 2. stāvā. Otrdienas rītā “Zemgale” tajā sastapa darbojoties dobelnieci INTU JANSONI.

{longHTML}

Agri atgriežas baltie stārķi

15.03.2022 Agra Ģērmaņa teksts/Indras Cehanovičas foto
   Kaut arī pavasaris šogad sevi piesaka pakāpeniski, jau sākuši atgriezties pirmie baltie stārķi. Pirmās ziņas par atlidojušajiem svēteļiem šogad saņemtas 12. martā no Ukru pagasta Sniķeres ciema apkaimes, kur vienlaicīgi redzēti divi lidojoši putni. Šie, iespējams, ir paši pirmie šogad Latvijā novērotie baltie stārķi. Tas ir viens no agrākajiem novērojumiem vēsturiskā griezumā.
{longHTML}

Pavasaris ir lielisks laiks pārmaiņām

15.03.2022 Alise Kruglauža/Autores foto

   Iestājoties pavasarim, ilgi nav jāgaida, līdz iestāsies pludmales sezona. Tas ir laiks, kad daudzi sāk pievērsties sava izskata sakārtošanai. Tēma, kas ir aktuāla vienmēr – ziemas periodā uzkrātie liekie kilogrami. Iepriekšējās nedēļas beigās “Zemgale” tikās ar Dobeles kafejnīcas “Sprīdīši” īpašnieku MĀRTIŅU BRIGZNU, kurš uzņēmies rūpes par tievēt gribētājiem un izveidojis slaiduma maratonu “Sprīdīšu izaicinājumi ”, kura fināls noslēdzās 8. martā, Sieviešu dienā.

{longHTML}