Trešdiena, 2024. gada 19. jūnijs
Vārda diena : Nils, Viktors

Pateicās uzņēmējiem un pasniedza balvas

04.12.2023 Indra Cehanoviča

Pagājušo piektdien Auces pilsētas kultūras namā notika svinīgs pasākums, suminot konkursa «Gada uzņēmējs Dobeles novadā 2023» nominantus un laureātus. Kopumā deviņās nominācijās tika uzteikti 26 novada uzņēmēji. Bet, protams, katrā nominācijā uzvarētājs bija tikai viens. Jāpiebilst, ka šogad konkurss jaunizveidotajā Dobeles novadā norisinājās jau otro reizi.

{longHTML}

Saruna par un ap tomātiem

30.11.2023 Indra Cehanoviča

Ticiet vai nē, kaut arī pagājis pavisam neilgs laiks, kopš noslēgusies iepriekšējā tomātu un citu dārzeņu audzēšanas sezona, bet līdz nākamajai gaidāms vēl itin prāvs laika sprīdis, sociālajos tīklos jau pilnā sparā rit diskusijas par to, kādas tomātu šķirnes labākas un kur tās iegādāties. Ko lai saka: reiz ar tomātu audzēšanu «saslimušie» lielākoties ir neārstējami.

{longHTML}

Tāds amats - kultūras pārvaldes vadītāja

30.11.2023 Anita Banziņa

- Man vajag izaicinājumu, man vajag mērķi, uz ko iet. Un es esmu neatlaidīga, - saka novada Kultūras pārvaldes vadītāja NADEŽDA ČERPAKA. Iespējams, tieši šīs rakstura šķautnes un pārliecība par to, ko dara, palīdz viņai virzīt tālāk un pilnveidot kultūras dzīvi novadā.

{longHTML}

Laukos darba nekad nav trūcis

30.11.2023 Anita Banziņa

Jānis Urbāns - Bikstu pagasta zemnieku saimniecības «Līči» īpašnieks, krāšņu meistars, lauksaimniecības mašīnu un senlietu kolekcijas saimnieks.

{longHTML}

Naktsmītnē pie Zebrus ieguldīti jau vairāk nekā 300 tūkstoši

27.11.2023 Indra Cehanoviča

Dobeles novads var lepoties, ka šeit piedāvāto tūrisma objektu klāstam šogad piepulcējies vēl viens.   Jāteic, no tā izveides iegūti pat vairāki labumi, jo, pirmām kārtām, reiz par apsaimniekošanai nerentablu atzītai iecienītai atpūtas vietai nu ir jauni un darboties griboši saimnieki. Otrām kārtām, mūspuses tūrisma piedāvājumu nu ir papildinājis objekts ar savdabīgu konceptu un tā risinājumu dzīvē.

{longHTML}

Stāsts par kurpnieku bez kurpēm nav par mani

27.11.2023 Indra Cehanoviča

Aizvadīto piektdien Rundāles pilī tika pasniegtas balvas konkursa «Gada uzņēmējs 2023» laureātiem – Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) uzņēmējiem. Pasākumu organizē ZPR, savukārt pašus pretendentus izvirza katra no sešām reģionā esošajām pašvaldībām. Kā «Zemgale» jau rakstīja iepriekš, vērtēšana notika trijās kategorijās. Nominācijā «Gada mazais/ mikro uzņēmējs» (līdz 30 darbinieku) Dobeles novada pašvaldība bija izvirzījusi Bērzes pagasta SIA «DREAM», ko tautā atpazīst kā «Miltiņkrogu».

{longHTML}

Nurmuiža - gandrīz jau atjaunota

27.11.2023 Anita Banziņa

Gandrīz 20 gadu bija nepieciešami, lai Nurmuiža, kas ir Latvijā lielākais muižas komplekss, no sagruvušas un novārtā pamestas vietas pārtaptu par izsmalcinātu atpūtas centru. Tagad tajā tiek gaidīti arī tūristi, kam ziņkāro palūkot, kas te īsti notiek.  

{longHTML}

Valda Zvirbule: «Es atkal esmu mājās.»

23.11.2023 Sarmīte Rone

Šis ir stāsts par atgriešanos. Un tā patiešām mēdz notikt: izgājuši noteiktu apli savā dzīvē, atgriežamies tur, kur esam sākuši, jo, izrādās, tā pirmā ir bijusi īstā izvēle, īstā vieta un sūtība, kas mums atvēlēta, iespējams, no kaut kādiem augstākiem spēkiem. Arī Auces pirmsskolas izglītības iestādes «Vecauce» vadītāja
VALDA ZVIRBULE, pirms mēneša uzsākotdarbu šajā amatā, ejot pa bērnudārza gaiteni, pati sev atzinusies: «Cik labi... Es atkal esmu mājās.»

{longHTML}

Nekādi kalni ziemā nav jāgāž

23.11.2023 Anita Banziņa

Andris Kļava - zemnieks, viesu mājas «Mežmaļi» saimnieks, Bēnes amatierteātra režisors.
Grēks žēloties par dzīvi, viss ir normāli. Nāk atkal ziema, un ziema vispār ir forša. Zemniekam visi darbi apdarīti, un sākas tumšais, mierīgais laiks.

{longHTML}

Virtuālā pastaigā iepazīst Dobeli

23.11.2023 Anita Banziņa

Videofilmas «Virtuālā pastaiga pa Dobeles novada kultūrvēsturiskajām vietām» prezentācija Dobeles novada centrālajā bibliotēkā trešdien bija pulcējusi visai daudz apmeklētāju.    

{longHTML}