Pirmdiena, 2023. gada 4. decembris
Vārda diena : Baiba, Barba, Barbara

«Ja nav attīstības, ar mani ir cauri...»

26.10.2023 Sarmīte Rone

Sportiste. Trenere. Vadītāja. Uz šiem trim «pīlāriem» galvenokārt balstās daudziem pazīstamās tērvetnieces LINDAS KARLOVIČAS dzīve un ikdiena. Bet tas izrādās ļoti vienkāršoti sacīts. Mūsu sarunā atklājas, ka šajos trīs vārdos ir ietverts daudz vairāk, nekā iesākumā šķiet. Viņas vadītās Dobeles novada pašvaldības Sporta pārvaldes darba vadmotīvs ir: «Dzīve ir kustība.» Un to sarunbiedre uzskatāmi apliecina diendienā.

{longHTML}

Krimūnās atklāj izstāžu telpu

26.10.2023 Anita Banziņa

Ar Maijas Bujakas gleznu izstādi Krimūnu tautas nama otrajā stāvā pēc remonta ir atklāta sen gaidītā izstāžu telpa ar izstāžu sienu.  

{longHTML}

Mežinieku skolai jau 130!

23.10.2023 Indra Cehanoviča

Iespējams, daudzi Dobeles novada iedzīvotāji, izdzirdot Mežinieku pamatskolas nosaukumu, neizpratnē rausta plecus – kas gan tā ir un kur atrodas? Skaidrojumu, kāpēc mācību iestādei dots tieši šāds nosaukums, varēsiet rast vēlāk. Vien varu pasacīt, ka Mežinieku pamatskola atrodas Jaunbērzē un šogad tā atzīmēja 130. dzimšanas dienu. Sarīkojums par godu šim notikumam notika aizvadītajā sestdienā.

{longHTML}

«Helikoptera naudu» zemkopības ministrs nesola

23.10.2023 Sandra Leitāne

Lai likvidētu  7. augusta vētras postījumus, Dobeles novadā iedzīvotāju mājokļiem un publiskajai infrastruktūrai  ir izmaksāti 5 200 000 eiro. Tomēr pašvaldība nevar palīdzēt zemniekiem un komersantiem, lai gan postījumi šajā sektorā ir būtiski.

{longHTML}

Kā sadzīvot zemniekam ar savvaļas kaimiņiem

19.10.2023 Indra Cehanoviča

Pavasaros un rudeņos daudzi no mums priecājas par gājputnu kāšiem debesīs. Tāpat neviltotu sajūsmu parasti izraisa arī mežmalā pamanīta stirna vai briežu bars. Tiesa, vairums lauksaimnieku, iespējams, šai jūsmošanai nepievienosies, apzinoties, ka gan lidojošie, gan četrkājainie cilvēku kaimiņi var radīt diezgan jūtamus materiālos zaudējumus. Kā rast līdzsvaru starp dabu un cilvēka saimniecisko darbību  - šim tematam bija veltīts «Zemnieku saeimas» diskusiju cikls «Savvaļas dzīvnieku postījumi lauksaimniecībā: problēmas un risinājumi», kas nesen notika izstādes «Biltim Tehnika’23» ietvaros.

{longHTML}

Ar saknēm zemē, bet spocīgi...

19.10.2023 Anita Banziņa

Ja Latvijā ir kāda patiešām spokaini mistiska vieta, tad tās noteikti būs Katvaru parka liepu alejas.
Ar ķeburaino, vareno zaru labirintiem un savu neparastumu tās ir fascinējušas gan fotogrāfus, gan arī kinomāksliniekus.

{longHTML}

Prioritātei jābūt, kur labāk jutīsies bērns

19.10.2023 Indra Cehanoviča

Nenoliedzami, sabiedrībā valda visdažādākie stereotipi, kas nereti ir noteicošie, cilvēkam izlemjot par labu tai vai citai rīcībai. Arī par Bērzupes speciālo pamatskolu un tās audzēkņiem tāds ir, jo šeit mācās bērni ar vieglākiem un smagākiem garīgiem traucējumiem. Mācību iestādes direktore INTA FINKA, uzklausot sacīto par stereotipiem, to nenoliedz, tajā pašā laikā akcentējot: katram vecākam pašam jāizvērtē, vai viņam svarīgāks ir tas, ko sacīs paziņas, vai tas, kā jutīsies viņa bērns, ja viņam nepieciešama citāda pieeja, nekā ir parastā vispārizglītojošā skolā.

{longHTML}

Enerģija ir joprojām, un nevaru to apslāpēt

19.10.2023 Indra Cehanoviča

Dobelniece, aktīva seniore un Dobeles pilsētas pensionāru biedrības dalībniece, dienas centra pensijas vecuma cilvēkiem «Stariņš» deju kolektīva un ansambļa «Sudraba vītols» dalībniece ASTĒRIJA KUNICKA.

{longHTML}

Kas nopērkams Krasta ielas tirdziņā

16.10.2023 Alise Kruglauža

Rudens ražas novākšanas laiks pamazām tuvojas noslēgumam, un ir īstais laiks, lai savās mājās parūpētos par ziemas krājumiem. Gurķu un tomātu konservu burciņas noteikti jau rindojas pagraba plauktos, vēl tikai jāatrod vieta kādam kartupeļu un burkānu maisam. 

{longHTML}

Starp likumiem un projektiem pazūd klients

16.10.2023 Sandra Leitāne

Sociālā  uzņēmuma «Dare Audeamus» telpās rit kārtējā nodarbība cilvēkiem ar invaliditāti. Nodarbību klāsts ir plašs, bet šoreiz sanākušie strādā ar papīru un tekstilu. 

{longHTML}