Trešdiena, 2024. gada 24. aprīlis
Vārda diena : Nameda, Ritums, Ritvaldis, Visvaldis

«Dāmniekos» nav raduši sūdzēties

14.12.2023 Indra Cehanoviča

Dobeles novada pašvaldības rīkotajā konkursā «Gada uzņēmējs Dobeles novadā 2023» par uzvarētāju nominācijā «Gada lauksaimnieks» kļuva LKS «Dāmnieki». Uzņēmums galvenokārt strādā Tērvetes pusē, bet apstrādā zemi arī Auru, Ukru un citos pagastos. Specializācija – augkopība. Jau nākammēnes «Dāmnieki» atzīmēs 30. dzimšanas dienu. 

{longHTML}

Meklējot ideālo Ziemassvētku dāvanu

14.12.2023 Anita Banziņa

Vai nu tas kādam patīk, vai nē, bet Ziemassvētki ir arī dāvanu laiks, par ko mums nepārtraukti atgādina svētku gaidīšanas laikā, bieži uzsverot, ka vismīļākās būs tās, kas nav masu produkcija, bet ir oriģinālas un vislabāk – pašu rokām gatavotas.

{longHTML}

Var paveikt daudz, ja līdzās ir draugi un sadarbības partneri

11.12.2023 Baiba Pole

Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs «Pikšas» 22. decembrī atzīmēs 30. gadadienu, kopš ir piepulcējies Latvijas muzeju saimei. Turpinot rakstu ciklu, šoreiz stāstīsim par mūsu sadarbības partneriem un draugiem.

{longHTML}

Gaismu un krāsu spēles tumšajā laikā

11.12.2023 Anita Banziņa, publicitātes foto

Ceļošana ziemā itin bieži nav patīkamākais atpūtas veids  - auksts, tumšs, ceļi slideni, kājas un rokas salst, deguns tek. Ja siltās dienvidu zemes paliek tikai tāls sapnis, atliek baudīt ceļojumus pie televizora vai lūkot pēc kādas gaišas, starojošas pils apceļošanas tepat tuvumā. Šo tieksmi pēc gaišuma un vasarīga krāsainuma precīzi uztvēruši, ļaužu izklaidētāji pēdējā laikā arvien biežāk piedāvā iespaidīgus, dzīvespriecīgus gaismu, krāsu un skaņu uzvedumus, tā kliedējot ziemas tumsu un nomācošo noskaņojumu. Un lidojam arī kā naktstauriņi uz gaismu. Ir vismaz, kur sirdi un prātu sasildīt. 

{longHTML}

Naudītē savus darinājumus apskatei izlikušas rokdarbnieces

11.12.2023 Indra Cehanoviča

Šomēnes Naudītes bibliotēkas telpās aplūkojami 12 pagasta rokdarbnieču darinājumi. Vienuviet aplūkojami dažādi adījumi, tamborējumi, svētku rotājumi. Jāteic, ka šī raksta autorei, kura no rokdarbu darināšanas ir ļoti tāla, acis žilbst no rakstu un darinājumu daudzveidības. 

{longHTML}

«Teicu sev - izbaudi šo mirkli!»

07.12.2023 Anita Banziņa

Vanda Švanka - dobelniece, Dobeles vācu kultūras biedrības ansambļa «Die Lustigen» dalībniece, nupat nosvinējusi 85 gadu jubileju.

{longHTML}

Upes atgūst brīvo tecējumu

07.12.2023 Anita Banziņa

Lejāk aiz «Šalkām» jeb vecās mācītājmājas Tērvetes upe jau atbrīvota no koku blīvajiem sagāzumiem, un straume sniegotajos krastos tālāk urdz steidzīga un dzidra. Taču vīri, piepalīdzot ekskavatoram, turpina augusta vētras gāzto koku savākšanu. Vēl jau ir daudz, ko darīt.

{longHTML}

Sumināja konkursa «Gada Lielaucnieks» laureātus

07.12.2023 Indra Cehanoviča

Aizvadītajā sestdienā, 2. decembrī, notika pasākums  «Gada Lielaucnieks». Šoreiz laureāti tika sumināti četrās nominācijās: «Gada iniciatīva», «Gada labdaris», «Par mūža ieguldījumu» un «Gada Lielaucnieks». Pasākumu rīkoja vietējā nevalstiskā organizācija «Lielauces attīstībai» sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību. «Gada Lielaucnieks» notika jau piekto reizi un ir kļuvis par paliekošu tradīciju pagastā.

{longHTML}

Projekta līdzekļi ieguldīti jēgpilni

04.12.2023 Sarmīte Rone

Piektdien Dobeles novadu reģionālajā vizītē apmeklēja labklājības ministrs ULDIS AUGULIS.

{longHTML}

«Ilūzija» jeb «omes dzied» jau 25 gadus

04.12.2023 Anita Banziņa

Kopā būšana. Tieši to vispirms minēja katra no ansambļa  «Ilūzija» dalībniecēm, stāstot par skaistāko Jaunbērzes tautas nama sieviešu vokālā ansambļa «Ilūzija» 25 gadu pastāvēšanas laikā. Kopā būšanas un dziedāšanas prieks viņas visas sešas ir saturējis kopā jau kopš ansambļa dibināšanas laikiem. 

{longHTML}