Piektdiena, 2023. gada 2. jūnijs
Vārda diena : Emma, Lība

«Brīnumzeme» Krimūnās jau astoto reizi

17.04.2023 Alises Kruglaužas teksts, foto no Krimūnu tautas nama arhīva

6. aprīlī Krimūnu tautas namā norisinājās Bērnu un skolēnu teātru festivāls «Brīnumzeme», kas dibināts 2007. gadā un norisinās reizi divos gados. Sakarā ar pandēmiju tas netika rīkots, taču šogad tas notika jau astoto reizi. Festivāls katru reizi pulcē vairāk nekā desmit teātru trupu no dažādām Latvijas vietām.

{longHTML}

Tūrismā citādāk, nekā bija

17.04.2023 Anitas Banziņas teksts un foto.

Četras neticami siltās Lieldienu dienas sadalīja ļaudis divās grupās - tajos, kuri, ar grābekļiem un lāpstām bruņojušies, alkaini metās iekšā dārzos, un tajos, kas devās pie dabas atklāt Latviju no jauna. Tāpēc var teikt, ka jaunā tūrisma sezona ir uzsākta. To, ceturtdien Vecauces pilī tiekoties informatīvajā dienā, oficiāli atklāja arī novada tūrisma pakalpojumu sniedzēji.

{longHTML}

Reizi gadā aizceļot uz Itāliju

13.04.2023 Alises Kruglaužas teksts, foto no Māras Ābeles privātā arhīva.
   Māra Ābele, manikīra meistare, kura rūpējas par dāmu roku skaistumu Dobelē jau piecus gadus.
Esmu dzimusi Bauskā, bērnības gaitas aizvadītas Lapmežciemā pie jūras, un tās man ir ļoti patīkamas atmiņas. Nu jau aptuveni piecus gadus esmu dobelniece un kopš 2019. gada šeit arī strādāju. Sākumā biju domājusi, ka man būs daudz brīvdienu, jo sāku no nulles, bez saviem klientiem, draugiem, paziņām, Dobele man bija sveša. Šajā pilsētā nokļuvu, kad darba gaitas šeit uzsāka mans vīrs. Savu darbību uzsāku ar to, ka ieliku sludinājumu sociālajos tīklos, ka piedāvāju manikīra pakalpojumus, arī vīrs piepalīdzēja, iesakot mani savam draugu lokam, un viss pamazām aizgāja pa «ķēdīti».

{longHTML}

Izpilddirektors stāstīja par plānotajiem darbiem

13.04.2023 Indras Cehanovičas tekts un foto.

Kā allaž, kārtējā Dobeles novada domes sēdē, kas notika 30. martā, izskanēja arī pašvaldības izpilddirektora Agra Vilka ziņojums par iepriekšējā mēnesī paveikto. Šoreiz tas bija par februārī izdarīto.

{longHTML}

Lieldienu lustes Dobeles novadā

13.04.2023 Alises Kruglaužas teksts un foto.

   Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā 9. aprīlī norisinājās dažādas Lieldienu aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem. Lai vasarā nekostu odi, ikviens varēja izšūpoties laukumā uzstādītajās šūpolēs, kā arī apciemot Mini Zoo iemītniekus un pacienāt tos ar našķiem.

{longHTML}

Izšuva blūzi un darināja pastalas

03.04.2023 Indras Cehanovičas teksts un foto.

   Aizvadītās nedēļas nogalē visā Latvijā jau 15. reizi norisinājās pasākums «Satiec savu meistaru». Tas tradicionāli sniedz iespēju ikvienam interesentam satikt meistarus, kuri dalās ar savu pieredzi un prasmēm. Kā allaž, aktivitātē iesaistījās arī mūspuses amatnieki un rokdarbnieces.

{longHTML}

Studentiem stāstīja par uzņēmumu un prakses iespējām

03.04.2023 Indras Cehanovičas teksts un foto.

   Pagājušajā nedēļā akciju sabiedrība «Agrofirma Tērvete» sadarbībā ar Prakse. lv pirmo reizi rīkoja Atvērto durvju dienu jauniešiem, kuri studē Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē. Studentiem bija iespēja gan vairāk uzzināt par vienu no modernākajiem Latvijas daudznozaru lauksaimniecības uzņēmumiem, gan iepazīt tā ilggadējo un arī jauno darbinieku pieredzi un noskaidrot visu par prakses un darba iespējām agrofirmā.

{longHTML}

Būt tik tuvu ķirzakai un čūskai

03.04.2023 Anitas Banziņas teksts un foto.

   Jā, Rīgā ir skaistā Tropu māja Zooloģiskajā dārzā, kur savos terārijos aiz stikla slinki sildās vairāk vai mazāk dīvaini radījumi. Kas tie ir un ko viņi dara, var izlasīt uz informatīvās plāksnītes. Un tepat līdzās, Apguldē, ir arī EGONA TONES eksotisko dzīvnieku kolekcija. Atšķirība ir sajūtama.

{longHTML}

Jaunbērznieki vēlas dzīvot sakoptā vidē

27.03.2023 Alises Kruglaužas teksts un foto.

   Ar Dobeles novada izpilddirektora rīkojumu, sākot ar 8. martu, Jaunbērzes pagasta pārvaldes vadītāja pienākumus pilda Dace Škorņika, kura vada arī Dobeles pagasta pārvaldi. Lai pārrunātu iedzīvotāju vēlmes un uzklausītu ieteikumus, 22. martā tika rīkota jaunās pagasta pārvaldes vadītājas un Jaunbērzes iedzīvotāju kopsapulce. Uz tikšanos bija ieradies arī iepriekšējais Jaunbērzes pagasta pārvaldes vadītājs Raimonds Sīpols.

{longHTML}

Notiks otrā labdarības akcija

27.03.2023 Indras Cehanovičas teksts, foto no «ERTE grupas» arhīva

«Zemgale» jau rakstīja, ka Gardenē strādājošais kokapstrādes uzņēmums SIA «ERTE grupa» marta sākumā rīkoja ziedojumu vākšanas kampaņu Ukrainas bērnu atbalstam. Kā informēja uzņēmuma vadītāja asistente KRISTĪNE PRĪLIŅA,  krava ar saziedotajām lietām veiksmīgi nogādāta Ukrainā un jau rīt plānots uzsākt ziedojumu vākšanas kampaņas nākamo posmu.

{longHTML}