Svētdiena, 2022. gada 29. maijs
Vārda diena : Maksis, Raivis, Raivo

Laiku vienmēr var atrast

08.04.2022 Ieva Laizāne/Autores foto
Zanda Košinska – Vītiņu pagasta, pensionāru biedrības “Mežābele” vadītāja.

- Pavisam nesen, 5. martā, apritēja 52 gadi kopš esmu veterinārārste.
Cenšos paspēt visu. Gan dziedu ansamblī Vadakstē, vadu biedrību, protams, arī darbi dārzā.
Jāprot sevi mobilizēt, ka ir jādara. Man nav nekādi “draugi” datorā, man ir tikai e-pasts, kuru izmantoju tikai darba vajadzībām. Tāpēc šajā digitālajā laikmetā, manu laiku daudz nepatērē, varu to izmantot citām lietām.

{longHTML}

“Dobeles dzirnavnieks” atgūst titulu

06.04.2022 Indra Cehanoviča/Foto no “Dobeles dzirnavnieka” albuma


   Otrdien svinīgā ceremonijā tika apbalvotas aizvadītā gada iekārotākās darbavietas Latvijā jeb “TOP darba devēji 2021”, apkopojot vairāk nekā 12 tūkstošu darba ņēmēju vērtējumu.

Kā vēsta aptaujas organizatori, šī gada rezultāti ieviesuši vairākas izmaiņas populārāko darba devēju līderu sarakstos, tajā skaitā arī Zemgales reģionā. Sīvā cīņā, vien ar dažu balsu pārsvaru, pirmo vietu un titulu “TOP darba devējs 2021 Zemgalē” atguvusi akciju sabiedrība “Dobeles dzirnavnieks””, pagājušā gada uzvarētāju - akciju sabiedrību ”Virši-A” - atstājot otrajā vietā.

{longHTML}

Dobeles novadu apmeklē VARAM ministrs

04.04.2022 Ieva Laizāne/Autores foto   Aizvadītajā ceturtdienā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrs ARTŪRS TOMS PLEŠS (AP), turpinot reģionālās darba vizītes, apmeklēja Dobeles novadu, kur tikās ar domes priekšsēdētāju Ivaru Gorski, lai pārrunātu aktuālos novada attīstības projektus un iespējas, ko sniedz VARAM izstrādātās atbalsta programmas pašvaldībām, kā arī citus pašvaldībai aktuālus jautājumus, piemēram, par Zebrenes poligonu.

{longHTML}

Karatistu panākumi Daugavpilī

04.04.2022 Ieva Laizāne/Foto no karatē kluba “IPPON” arhīva   27. martā Daugavpilī notika V Latgales WKF karatē čempionāts. Kā “Zemgalei” pastāstīja karatē kluba “Ippon” treneris Dmitrijs Varlamovs, sacensībās piedalījās 220 sportistu no 12 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas karatē klubiem. Mūspuses jaunie karatisti Daugavpilī guva augstus rezultātus.

{longHTML}

“Zemgalei” 55. Daudz laimes dzimšanas dienā!

03.04.2022 Guntars Līcis, “Firma Zemgale” SIA valdes priekšsēdētājs/ Sarmītes Rones foto

    
DAUDZ LAIMES! 

- Pirmām kārtām, vēlos pateikt milzīgu paldies visiem “Zemgales” lasītājiem, jo bez viņiem avīzes nebūtu. Ikviens mūsu darbinieks ir devis savu ieguldījumu, lai laikraksts pastāvētu. Esam komanda, un ikviena devums ir svarīgs. Paldies arī visiem redakcijas un tipogrāfijas darbiniekiem, kuri šo produktu rada.Tādēļ visus mūs vēlos apsveikt “Zemgales” 55 gadu jubilejā. 55 – tas ir daudz. Manuprāt, šis gadskaitlis apliecina laikraksta nepieciešamību mūsu lasītājiem. Gribu izteikt vēlmi jeb aicinājumu turpināt mūs lasīt un atgādināt tiem, kuri aizmirsuši, abonēt laikrakstu . Vienalga, gadam, mēnesim vai ceturksnim. Un aicinu ikvienu izlasīt nevis mūsu kopējo “Zemgali”, bet katram savu eksemplāru. Tikai tā mēs varēsim ilgāk baudīt to informāciju, kuru sniedz laikraksts.

{longHTML}

“Uz rakstīšanu ķerti, uz skraidīšanu sisti...”

03.04.2022 Anitas Banziņas teksts/foto

 

   Kad pirms gandrīz 20 gadiem gāju prom no “Zemgales”, biju tik vareni izrakstījusies un pārrakstījusies, ka uz datora pusi pāris mēnešus nespēju pat paskatīties. Taču to žurnālistu no sevis izravēt laikam nav iespējams, lai ko citu arī nedarītu. Kā viedi teica mana studiju draudzene, - kas bijis žurnālists, tas tāds arī paliks. Ik pa laikam kāds spilgtāks notikums un piedzīvojums, kas gadās dzīves ceļā, klusi iečukst - nu, vai tur neiznāk skaists stāsts?

{longHTML}

Pēc kūleņa jācenšas “savākties”

03.04.2022 Sarmīte Rone/ Agra Šiliņa foto (“AD fotostudija”)

   

   Man vienmēr ir paticis ātri braukt. Nu, ne jau tik ļoti, lai tīšuprāt izaicinātu attiecīgos ceļu satiksmes drošības darbiniekus, bet dažkārt gan... Gluži tāpat – ātri, strauji, paredzot vairākus gājienus uz priekšu, allaž esmu darījusi daudzus darbus un lietas vienlaikus, un tas vienmēr ir bijis pats par sevi saprotams. Taču pienāk brīdis, kad viss notiek ne pēc tavas gribas un ritma.

{longHTML}

Rētas, kas latviešu tautai līdz galam nekad nesadzīs

28.03.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   


   Godinot visu to ļaužu piemiņu, kuri 1949. gada 25. martā piedzīvoja masveida deportāciju uz Sibīriju, aizvadīto ceturtdien un piektdien visā Latvijā notika Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīti atceres pasākumi, arī Dobeles novadā. Dobelē ļaudis pulcējās pie piemiņas akmens, kas atrodas netālu no dzelzceļa stacijas.{longHTML}

Diennakts ātruma kontroles maratonā Valsts policija fiksējusi 659 ātrumpārkāpējus

28.03.2022 Ieva Laizāne/Autores foto

   Aizvadītajā ceturtdienā Eiropas ceļu policijas tīkla «ROADPOL» akcijas «Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļas» laikā norisinājās «24 stundu ātruma kontroles maratons». Šogad likumsargi fiksējuši īpaši lielu skaitu ātrumpārkāpēju – 659. Savukārt ar fotoradariem aizvadītajās 24 stundās ceturtdienā fiksēti 1377 pārkāpumi. Lielākais ātrumpārkāpums fiksēts Rīgā, kur kāda autovadītāja pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu vairāk nekā par 70 km/h. Savukārt 12 autovadītājiem par atļautā braukšanas ātruma neievērošanu piemērots transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, ziņo Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste DACE KALNIŅA.

{longHTML}

Pārmainīt citu pasauli necenšos

28.03.2022 Ieva Laizāne/Autores foto
   Kā jau iepriekš «Zemgale» vēstīja, tad 11. martā izdienas pensijā devās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Dobeles daļas komandieris Dairis Briedis. Šobrīd dobelniekiem ir jauns komandieris – ARTŪRS ROŽKOVS.
{longHTML}