Pirmdiena, 2023. gada 4. decembris
Vārda diena : Baiba, Barba, Barbara

Zemnieki grib rast skaidrību par lauksaimniecības nākotni

06.11.2023 Sandra Leitāne

Vairāk nekā 700 zemnieku no visas Latvijas 2. novembrī mēroja ceļu uz Tukuma novada Slampes kultūras pili, lai tiktos ar zemkopības ministru, Lauku atbalsta dienesta (LAD) vadītāju un citiem ierēdņiem.

{longHTML}

Bukaišu aleja turas arī pēc vētras

06.11.2023 Anita Banziņa

 Starp Latvijas 13 aizsargājamām alejām, ko divu gadu laikā Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā ir sakopuši arboristi, ir arī Bukaišu aleja. 

{longHTML}

Baznīca, kas vieno cauri laikam

06.11.2023 Annija Brahmane, Daiņa Bušmaņa foto

Sestdien, 4. novembrī, Lielauces tautas namā izskanēja priekšlasījums «Lielauces baznīcas kultūrvēsturiskā nozīme» un četri kādreiz Lielauces baznīcā dziedāti korāļi. 

{longHTML}

Bibliotekārs mūsdienās ir «universālais kareivis»

02.11.2023 Alise Kruglauža

MARUTA PĒTERSONE ir Aizstrautnieku bibliotēkas vadītāja un šajā amatā strādā nepilnu pusgadu. Dobeles pagastā viņa ar ģimeni sāka dzīvot 2018. gadā, jo šī ir vīra dzimtas vieta.

{longHTML}

Ja vajag dziesmu, tā jāsacer pašai

02.11.2023 Anita Banziņa

Pagājušonedēļ bērnudārzā «Zvaniņš» dzīvespriecīgi skanēja dziesmas - te tika svinēti muzikālās audzinātājas ELITAS JAKUŠINAS jaunā diska «Visi desmit» atvēršanas svētki. Šis pēc skaita ir jau ceturtais disks ar 20 dziesmām un 20 fonogrammām. Seši bērnu dziesmu krājumi «Tikai Tev», «Kaķpēdiņas», «Brīnumdaris», «Mīļajam draudziņam», «Dziesmu raibumiņi», «Kā tas nākas», četri dziesmu diski un pavisam kopā ap 300 sacerētu bērnu dziesmu. Iespaidīgi! Tāds ir Elitas dziesmu pūrs. 

{longHTML}

Zupas par brīvu pietiks visiem senioriem

02.11.2023 Indra Cehanoviča

Uzņēmējs, SIA «M&B Brigzna» vadītājs, «Sprīdīšu kulinārijas veikala» Dobelē un kafejnīcas «Sprīdīši» Tērvetē saimnieks Mārtiņš Brigzna.

{longHTML}

Beatei Jansonei - sudrabs Baltijas komandu čempionātā krosā

30.10.2023 Skaidrīte Velberga

28. oktobrī Igaunijas pilsētā Jarvakadi notika šīs sezonas pēdējās sacensības - Baltijas komandu čempionāts krosā.

{longHTML}

Aleksandra Čaka balva - dobelniecei

30.10.2023 Anita Banziņa

Rīgas Mākslas telpā piektdien notika Aleksandra Čaka balvas laureātu apbalvošana. Balvu nominācijā par nozīmīgu veikumu Aleksandra Čaka daiļrades izpētē, saglabāšanā un popularizēšanā saņēma Pētera Upīša Dārzkopības muzeja vadītāja Inese Šinta. 

{longHTML}

Divi Jāņi Rapas - divi diži cilvēki

30.10.2023 Anita Banziņa

- Izstāde «Divi Jāņi Rapas» ir stāsts par diviem mūsu novada dižiem cilvēkiem, par divām spilgtām personībām, kas devušas nozīmīgu ieguldījumu latviešu kultūrā un grāmatniecībā, - par jauno novadpētniecības izstādi, kas līdz novembra beigām būs apskatāma Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā, saka tās izveidotāja, bibliotēkas novadpētniecības speciāliste  Sandra Kazimiraite - Eglīte.   

{longHTML}

Klūnas, kas no centra kļuva par nomali

26.10.2023 Anita Banziņa

Virziena rādītājzīme pirms pagrieziena uz Klūnām vēstī - «Gaisma 2 km». Nopietni? Kāpēc Gaisma, ja tur patiesībā jābūt Klūnām? Vismaz tā tika domāts, plānojot braucienu. Labi, to noskaidrosim vēlāk, bet tagad griežamies vien pa labi, lai uzzinātu, kā rudenī dzīvo un jūtas ļaudis Klūnās (vai varbūt Gaismā?). Un, ja ir šāds vietas nosaukums, tad jādomā, ka gaismas tur pietiek arī šajā pelēkajā, piemirkušajā un drūmajā rudenī. Izrādās, tā vis gluži nav.  

{longHTML}