Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Vārda diena : Ildze, Ilze, Izolde

Bērze - vieta ar gadu simtiem seniem stāstiem

08.12.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Uzreiz jāsāk ar to, ka Bērze cilvēkiem patīk. - Mēs nevaram pateikt, kas tas ir, bet šajā vietā ir kaut kas ļoti īpašs, ja jau mums tik ļoti te patīk, ka negribas braukt prom, - savu ciemiņu sacīto atstāsta kultūras un atpūtas centra «Bērzmuiža» saimniece Aija Cimermane. Arī viņai Bērzes ciemats ir mīļa vieta.

{longHTML}

Ilga un viņas draugs dators

07.12.2022 Anita Banziņa/Autores foto

   Seniori un dators ir bieži aprakstīts temats. Varianti, kāpēc starp abiem dažkārt neizveidojas sadarbība, ir dažādi. Kāds datoru negrib redzēt principā, citam vienkārši nav vajadzības, bet dažiem draudzība ar datoru nez kāpēc neveidojas arī pēc apmācības kursu iziešanas. Arī dobelniecei Ilgai Lienānei sākumā tā ir bijis.

{longHTML}

Auros priecājas par graustu nojaukšanu

07.12.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

Atskatīties uz aizejošajā gadā paveikto “Zemgale” aicināja arī Auru pagasta pārvaldes vadītāju JĀNI OZOLIŅU.

   - Svarīgākais notikums šogad, manuprāt, ir, ka beidzot notikusi Skolas ielas rekonstrukcija Auros, Rekonstrukcija nozīmē ne vien jaunu brauktuves segumu, bet arī atjaunotu ūdensvada un kanalizācijas sistēmu. Atlicis vien pavasarī veikt labiekārtošanas darbus, teiksim, ir zāliena iesēšanu.

{longHTML}

Auru puiši uzņēmās. Un izdarīja

05.12.2022 Indra Cehanoviča /Foto no Rolanda Bleideļa un Jāņa Griblo krājumiem

   Joprojām turpinās karadarbība Ukrainā, un arī Latvija ir to valstu vidū, kas regulāri cenšas palīdzēt karadarbības plosītās valsts civiliedzīvotājiem, rūpējot dažādas humānās palīdzības kravas. Līdz šim tās no Latvijas uz Ukrainu piegādāja galvenokārt Ukrainas pārvadātāji. Bet šo kravu apņēmās aizvest vietējais komersants – “BJ Treileri”, kas specializējies arī šādu lielu, negabarīta kravu pārvadāšanā. Savukārt kravas auto stūrēšanu uzņēmās divi aurenieki – JĀNIS GRIBLO un ROLANDS BLEIDELS. Dienu pēc atgriešanās no Ukrainas viņi dalījās ar “Zemgali” savos iespaidos.

{longHTML}

Lielaucē uzteica aktīvākos un čaklākos pagasta ļaudis

05.12.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

Jau ceturto reizi Lielauces pagastā tika godināti pagasta iedzīvotāji, kuri aizejošajā gadā ar savu veikumu vai izrādīto iniciatīvu veicinājuši pagasta sakoptību, labiekārtošanu, atpazīstamību. Šo tradīciju savulaik iedibināja biedrība “Lielauces attīstībai”. Laureāti tika sveikti četrās nominācijās, savukārt lielākā intriga, kā allaž, bija, kurš no viņiem šoreiz ieguvis titulu “Gada lielaucnieks” un pagasta simbola – dzērves - statuju. To noteica iedzīvotāju balsojums, kura rezultāts netika atklāts līdz pat svinīgajam sarīkojumam, kas notika aizvadīto sestdien.

{longHTML}

Gardenē sportoja kopā ar Ghetto Games

05.12.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   
   Jau ceturto gadu “Ghetto Games” piedāvāja skolēniem pieteikties Skolu tūrē, kuras ietvaros mācību iestāžu audzēkņiem ir iespēja tuvāk iepazīt “Ghetto Games” kustību, kas ar katru gadu jauniešu vidū kļūst aizvien populārāka. Tā kā pretendentu allaž ir vairāk, nekā tūres organizatori spēj apmeklēt, notiek pieteikumu izvērtēšana jeb konkurss, izvēloties labākos, neparastākos vai interesantākos. Šogad tūrei tika izvēlētas 14 izglītības iestādes, arī Gardenes pamatskola. Tur “Ghetto Games” pārstāvji ciemojās pagājušo piektdien.

{longHTML}

Piešķīra līdzfinansējumu, pārņēma īpašumus

01.12.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   “Zemgales” iepriekšējā numurā bija lasāms ieskats Dobeles novada domes novembra sēdē un publicēta daļa no izskatītajiem lēmumprojektiem. Šajā numurā – par pārējiem jautājumiem, par ko lēma domnieki. To vidū bija arī jautājumi par līdzfinansējuma piešķiršanu vairākiem projektiem, ko Penkulē, Augstkalnē un Bukaišos, kā arī Aucē grasās īstenot vietējās nevalstiskās organizācijas, kā arī par pašvaldībai piederošā īpašuma Baznīcas ielā, Dobelē, maiņu pret kāda uzņēmuma īpašumu tajā pašā ielā. Tika arī skaidrots, ko ar jaunieguvumu plānots darīt.

{longHTML}

Galvenais - lai es varu paļauties

01.12.2022 Anita Banziņa/Foto no Irinas Muzikantes albuma

Irina Muzikante - dobelniece, grāmatnīcas «Globuss Dobele» vadītāja:

   - Man patīk šis svētku gaidīšanas laiks - ļoti rosīgs, darbīgs un iedvesmojošs gan darbā, gan ģimenē. Arī paši Ziemassvētki patīk, it sevišķi, ja tie patiešām ir balti.
Novembra otrā puse un decembris mums veikalā parasti ir visdarbīgākais laiks, kad ir tik daudz pircēju un visi gādā dāvanas. Jā, grāmatas joprojām ir vērtīga dāvana, daudzi iegādājas arī kalendārus nākamajam gadam, lai gan cenas, kā zināms, nav zemas. Taču Ziemassvētku gaidīšanas laikā, gādājot dāvanas bērniem un mazbērniem, māmiņas un omītes parasti nežēlo naudiņu, lai palutinātu un uzdāvinātu bērnam skaistu grāmatu, jo, kā teicis Garisons Keilors, grāmata ir dāvana, kuru var atvērt atkal un atkal.

{longHTML}

Auditētā uzņēmuma vadītājs lūdzis pārtraukt darba attiecības

30.11.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Kā allaž, novada domes sēdes noslēgumā bija izpilddirektora Agra Vilka ziņojums par pašvaldības paveikto oktobrī. Tajā šoreiz tika vēstīts gan par sniegto atbalstu mājsaimniecībām energoresursu cenu kāpuma kompensēšanai, gan par elektroenerģijas ekonomijas laikā gūtajiem ietaupījumiem, gan diskutēts par 18. novembra pasākumu Dobelē un apspriesti citi jautājumi. Domnieki arī tika informēti par vienas kapitālsabiedrības vadītāja iesniegumu, kurā lūgts pārtraukt viņa darba pienākumus pirms laika.

{longHTML}

Jau svētdien iedegs centrālās svētku egles

30.11.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Pēc pāris dienām Dobelē un arī Aucē iedegs tā dēvētās centrālās novada svētku egles. Tiesa, šogad, ņemot vērā būtisko elektroenerģijas cenu kāpumu, “Zemgale” šo jauko pasākumu priekšvakarā uzklausīja vairākus iedzīvotāju jautājumus. Piemēram, kāpēc egli iedegs vien otrajā Adventē?

{longHTML}