Pirmdiena, 2022. gada 3. oktobris
Vārda diena : Elza, Ilizana

Dzeguzēnos bezcerību nejūt

25.08.2022 Anita Banziņa/Autores foto

   Neperspektīvs ciems - tika uzspiests zīmogs Dzeguzēniem padomju laikos. Tātad iznīkstošs nomales ciemats bez nākotnes. Nav vērts tajā ne būvēt, ne arī ko labiekārtot.
Laiks ir skrējis, un daudzi tolaik perspektīvo sarakstā ierakstītie ciemi ir sarukuši līdz dažām vēl apdzīvotām mājām, bet Dzeguzēni turas itin braši.

{longHTML}

Par radošumu un tērvetniekiem

25.08.2022 Alise Kruglauža/Autores foto
   Kultūras nama vadītājs ir kā pamats, lai sarīkojumi būtu labi, apmeklēti un cilvēkiem saistoši. Svarīgi ir izprast iedzīvotāju vēlmes, intereses un iespēju iesaistīties. Ir labi zināms, ka iedzīvotājiem sava novada vai pagasta pasākumi vienmēr būs cieņā: tajos var satikt visus «savējos» un kopā baudīt kultūras dzīvi. Par to, kā darbs kūsā Tērvetes kultūras namā, sarunā ar «Zemgali» stāsta Tērvetes kultūras nama vadītāja MONTA BĒRZIŅA.

{longHTML}

Dzīvot, kad liktenim uz tevi ir savi plāni

24.08.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Veterinārārsta profesija bijusi populāra un pieprasīta gan kopsaimniecību laikos, gan mūsdienās. Tiesa, tāpat kā daudziem citiem arodiem, arī par vetārstu var strādāt tikai cilvēks, kuram tas ir aicinājums. Lai arī lielākoties jaunie speciālisti savas darba gaitas saista ar mīļdzīvniekiem, tās tik un tā prasa daudz laika un enerģijas, fizisko izturību un arī emocionālo noturību... Biksteniece un praktizējoša veterinārārste IEVA KONDRĀTE skolas laikos par šo profesiju pat nesapņoja, tāpat kā par to, ka kļūs par lauksaimnieci. Dzīvot laukos gribējās, bet to, ka arī saimniekos dzimtajos “Laukpēteros” – tas gan nebija ienācis pat prātā. Bet liktenis viņas plānus sakārtoja pa savam prātam.

{longHTML}

Mežinieku pamatskolā steidz pabeigt darbus

24.08.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto


   Kamēr skolēni vēl steidz izbaudīt pēdējās garā vasaras brīvlaika dienas, pedagogiem un mācību iestāžu tehniskajam personālam jaunā mācību gada darba cēliens jau rit pilnā sparā. Pēc lielākiem vai mazākiem remontdarbiem tiek sakārtotas klašu un citas telpas, pabeigtas vēl pēdējās palikušās “astītes”. Arī Mežinieku pamatskola Jaunbērzē nav izņēmums.

{longHTML}

Nekur jau nepazūd, bet visu laiku elpo pakausī

24.08.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Latvijā Āfrikas cūku mēris (ĀCM) pirmo reizi tika reģistrēts tālajā 2014. gada jūnijā trim beigtām mežacūkām, ko uzgāja netālu no robežas ar Baltkrieviju. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kur slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Kopš tā laika šī sērga no mūsu valsts nekur nav pazudusi un regulāri tajā vai citā Latvijas vietā tiek atklāta mežacūkām, kā arī, neraugoties uz visiem ieteiktajiem biodrošības pasākumiem, ik pa laikam diemžēl mēdz piemeklēt arī mājas cūku novietnes. Arī šovasar Latvijā reģistrēti vairāki šādi gadījumi.

{longHTML}

Mācību gads nāk ar izaicinājumiem

24.08.2022 Sarmīte Rone/Autores foto

   Vakar un šodien Dobelē uz ikgadējo jaunā mācību gada ieskaņas pasākumu pulcējas novada izglītības iestāžu vadības komandu pārstāvji, mācību jomu koordinatori, pedagogi, lai gan pārrunātu kārtējā spraigā darba cēliena aktualitātes, gan saņemtu spēcinošu pozitīvisma un jaunas pieredzes devu un veiksmes vēlējumus no profesionāļiem un novada domes un Izglītības pārvaldes vadības.

{longHTML}

Dobeles pagasta iedzīvotāji diskutē par savu labklājību

23.08.2022 Alise Kruglauzā/ Autores foto
   18. augustā uz sarunu ar pašvaldības darbiniekiem tika aicināti Dobeles pagasta iedzīvotāji, kuriem bija iespēja uzdot savus jautājumus, izteikt ierosinājumus un saņemt atbildes. Iedzīvotāju interese nebija liela, pulcēšanās vietā uz sarunu bija ieradušies vien padsmit cilvēku. Kā atzina Dobeles pagasta pārvaldes vadītāja Dace Škorņika, iespējams, pie vainas bijis karstais laiks, jo informācija par tikšanos bijusi labi izplatīta un visiem zināma. Ļaudis interesēja daudzi temati, arī notiekošais Gauratā un Lejasstrazdu bērnunama nākotne.

{longHTML}

Jāstrādā ar saviem un citu pārdzīvojumiem

23.08.2022 Sarmīte Rone/Autores foto   Pavisam drīz sāksies jaunais mācību gads, tāpēc īsti vietā ir saruna ar izglītības psihologu – cilvēku, kurš vislabāk pārzina tās izjūtas, kas šajā laikā vairāk pārņem gan skolēnus un viņu vecākus, gan pedagogus. Ne vienmēr ar bērnu psiholoģijas sarežģījumiem, dažādām problemātiskām situācijām, un ne tikai mācību gada kontekstā, tiekam galā paši, tāpēc nereti glābējs ir zvans speciālistam. Ko šis darbs nozīmē Dobeles Jaunatnes iniciatīvu un veselības centra izglītības psiholoģei, titula «Dobeles novada Gada skolotājs 2021» laureātei SVETLANAI PARAMONOVAI?

{longHTML}

Autobraucējs, kuram garšo avenes

18.08.2022 Sarmīte Rone/Autores foto

   Saimniecību «Kurpnieki»  Dobeles pievārtē noteikti zina lielākā daļa vietējo iedzīvotāju, nu, vismaz tie, kuri savulaik sekojuši līdzi autobraucēja ANDRA EMPEĻA sportiskajām gaitām. Taču diezin vai viņa fani tolaik varēja iedomāties, ka veiksmīgais autosportists kādreiz pievērsīsies tādam biznesam kā aveņu audzēšana. Bet tā ir noticis: kopš 2018. gada «Kurpnieku» ainavu papildina aveņu stādījumu  tuneļi, un to saimnieks, vaicāts, kā tad tagad savu ikdienu «sadala» starp avenēm un  autolietām, atklāti atzīst – avenes tagad ir galvenās. Tūliņ gan tiek piebilsts: automašīnas nav aizmirstas.

{longHTML}

Pirmie par problēmām izteicās Gardenē

18.08.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto
   “Zemgale” jau rakstīja, ka Dobeles novada pašvaldības vadība nolēmusi rīkot tikšanos ciklu ar iedzīvotājiem, lai uzklausītu viņu viedokli par problēmām katrā no apdzīvotajām vietām, kā arī informētu par aktualitātēm pašvaldībā. Pirmā šāda tikšanās pirmdien notika Auru pagasta Gardenē. Tiesa, uz to bija ieradušies vien pāris desmiti interesentu.

{longHTML}