Piektdiena, 2023. gada 2. jūnijs
Vārda diena : Emma, Lība

Apsekota vairāk nekā puse no 105 uzietajām

16.01.2023 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Aizvadīto sestdien Dobeles pilsētas kultūras namā tika atklāta Dobeles Vācu kultūras biedrības sarūpētā izstāde “Vēsturiskais muižu mantojums Dobeles novadā”. Faktiski šī izstāde ir turpinājums nevalstiskās organizācijas vēl 2021. gadā īstenotajam projektam par šo vēsturisko objektu izpēti novadā.
Vairāk lasiet laikrakstā.

{longHTML}

Iedzīvotāju padomes, iespējams, darbu sāks rudenī

16.01.2023 Indra Cehanoviča/Autores foto

Tā kā ir sācies jaunais gads, kāda “Zemgales” lasītāja no Annenieku pagasta interesējās, kad Dobeles novada pašvaldībā sāks īstenoties iecere par iedzīvotāju konsultatīvo padomju izveidi katrā pagastā, kā tā notiks un citi ar to saistīti jautājumi. “Zemgale” lūdza skaidrojumu Dobeles novada domes priekšsēdētājam IVARAM GORSKIM.

{longHTML}

Jūtos ļoti labi savā laikā

13.01.2023 Anita Banziņa, Foto no Gundegas Strazdas

   Gundega Strazda  - Dobeles novada centrālās bibliotēkas vecākā bibliotekāre Bērnu un jauniešu literatūras nodaļā, māsa Gundega no muzikālās apvienības «Māsas Legzdiņas»
Kad uzaicināji pastāstīt, kā man klājas, pašķirstīju pagājušā gada kalendāru un mēģināju atsaukt atmiņā pērn notikušo. Jā, viss ir bijis tik rāmi, tik mierīgi, tik skaisti - mana dzīve plūst kā rāma upe...

{longHTML}

Dabas parkā Tērvetē - atkal jaunas aktivitātes

13.01.2023 Sarmīte Rone, Foto no informācijas centra arhīva

   Šogad dabas parks Tērvetē savas dzimšanas dienas kūkā, vareni piepūtis vaigus, nodzēsīs jau 65 svecītes. Šķiet, gadu nasta nav saliekusi tā plecus, gluži otrādi – parks attīstās, iet līdzi laikam un piedāvā jaunas aktivitātes ik gadu.

{longHTML}

Tu esi zelts!

09.01.2023 Alises Kruglaužas bilde un teksts

   Pateicība uzlabo mūsu attiecības, veselību un izredzes tajā jomā, kurā tiecamies uz pilnību. Ikvienam ir patīkami saņemt atzinību un dzirdēt sirsnīgu «paldies» par ieguldīto darbu. Iesākot jauno gadu Zvaigznes dienā, Dobeles Sporta centra hallē norisinājās pirmais pēc teritoriālās reformas kopīgais svētku pasākums «Dobeles novada Sporta un Kultūras Gada balva 2022», kurā tika sveiktas Dobeles novada sporta un kultūras jomu spožākās zvaigznes, kuras savu ceļu kalnā ir veikušas ar īpašu neatlaidību un cīņas sparu. 

{longHTML}

Apsveicam skolotāju Pēteri Puķīti!

09.01.2023 Sarmītes Rones foto

   Ar gandarījumu un prieku lasām informāciju, ka  Draudzīgā Aicinājuma fonds piešķīris Dobeles Valsts ģimnāzijas fizikas skolotājam Pēterim Puķītim apbalvojumu «PAR MŪŽA IEGULDĪJUMU IZGLĪTĪBĀ».

{longHTML}

Par gāzes cenām un mācību iestāžu reorganizāciju

05.01.2023 Indras Cehanovičas teksts, Sarmītes Rones foto

   «Zemgale» jau vēstīja, ka 29. decembrī  notika Dobeles novada domes aizvadītā gada pēdējā sēde. Tradicionāli tās noslēgumā pašvaldības izpilddirektors AGRIS VILKS iepazīstināja
deputātus ar vietvaras paveiktajiem vai uzsāktajiem darbiem novembrī, pašvaldības budžeta izpildi, kā arī atbildēja uz deputātu uzdotajiem jautājumiem.

{longHTML}

Izārdīt visu, lai sāktu no jauna

05.01.2023 Alises Kruglaužas foto un teksts

   Tamborēšana ir īpašs process, kas prasa koncentrēšanās spēju un diezgan lielu pacietību. Daiļā dzimuma pārstāves šo nodarbi ir iepazinušas jau skolas laikā. Puiši darbojās ar kokmateriālu apstrādi un citiem «vīriešu darbiem», savukārt meitenes darbmācības stundās mācījās gatavot un pareizi uzmest valdziņus. Kādai adata un dzija sadarbojās diezgan veikli, citai šī nodarbe izraisīja asaras. Ir radies priekšstats, ka tamborēšana un adīšana ir «vecmāmiņu» vaļasprieks. Šo faktu apgāž ANITA DIMANTA, kura tamboradatu un dziju uzskata par saviem labākajiem draugiem. 

{longHTML}

Jāprot saglabāt līdzsvaru.

05.01.2023 Teksts Sarmīte Rone, foto no Leldes Klusas personīgā arhīva

Un atļauties sapņot

Dobeles pilsētas kultūras nama direktore

LELDE KLUSA.

   Ir iesācies jauns gads. Jāsaka tā: katrreiz, veco gadu pavadot, tu domā par saviem plāniem, par to, ko it kā apņemies. Bet tā jau nenotiek... Jā, ikviens aizvadīto pārdomājam, izvērtējam, un tad nu speram to nākamo soli. Tas katram ir vairāk personīgi. Bet, protams, paralēli iet arī darbs, kad tu domā: kas tad būs tas lielākais plāns vai skaistākā iecere, lielākā izdošanās, uz kuru mērķtiecīgi tad arī ej.

{longHTML}

Gads Dobeles dzemdību nodaļā ir bijis ražens

02.01.2023 Alise Kruglauža/Autores foto

   2023. gada 1. janvārī pasaulē nācis šī gada pirmais mazulis. Puisēns Kristians piedzimstot svēris 4,206 kg un bijis 56 cm garš, un ir Eduarda Šķērsta un Paulas Dementjevas otrais dēls. Vecākais brālītis Emīls, kurš ir nepilnus divus gadus vecs, gaida jaunpienācēju mājās, Zebrenē. Arī Emīls dzimis Dobeles dzemdību nodaļā. Jaunie vecāki atklāj, ka Kristiana plānotais dzemdību datums ir bijis 28. decembris, taču dēls izvēlējās īpašu datumu, kurā ieraudzīt šo pasauli.

Attēlā gan redzams citu vecāku dēliņš, kurš pasaulē ieradās pašā Vecgada vakarā.

{longHTML}
1 ... 456789101112 ... 371