Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Vārda diena : Ildze, Ilze, Izolde

Bukaišnieki vēlas savu estrādi

13.10.2022 Alise Kruglauža/Autores foto

   Iedzīvotāju tikšanās ar Dobeles novada domes pārstāvjiem turpinās. 12. oktobrī uz divām atsevišķām sarunām tika aicināti Bukaišu un Augstkalnes iedzīvotāji. Abu ciemu iemītnieki nekautrējās uzdot sev interesējošus jautājumus, kā arī iesaistījās diskusijā par vispārīgākiem tematiem.

{longHTML}

Darbu pietiek, spēj tikai padarīt

13.10.2022 Anita Banziņa/Autores foto

Malda Šinta - dobelniece, bijusī Latvijas Tautas Frontes Dobeles nodaļas vadītāja. 

   - Kā klājas? Paldies par jautājumu! Dzīvojam kā vairums pensionāru, vairāk domājot par sevi un saviem tuviniekiem. Bet, sekojot laika garam līdzi, nesen ar vīru izslimojām arī kovidu, bet, paldies Dievam, tas bija vieglā formā. Papildinājām arī saslimušo statistiku, jo laboratorijā oficiāli apstiprināja saslimšanu.
   Ja ir māja un dārzs, tad ir jākustas un kaut kas jāpadara. Protams, strādāšana nesokas vairs kā jaunībā, tagad katram darbam ir jāieplāno ilgāks laiks, bet galā tiekam. Atbrauc arī palīgā kāds no bērniem vai mazbērniem, un palīgu ir daudz. Esam izaudzinājuši trīs meitas, viņām savukārt katrai ir trīs bērni. Divām meitām ir jau seši mazbērni, septītais vēl ir ceļā... Grūtākais ir atcerēties visu dzimšanas dienas un vārda dienas.

{longHTML}

Suitu novads - laba izvēle

13.10.2022 Anita Banziņa/Autores foto

   Tūrisma firmu vai kolektīvu organizētās ekskursijas jaunie ļaudis un arī ģimenes parasti ignorē, priekšroku dodot saviem brīvajiem ceļojumiem. Aizbrauksim un tad redzēsim, ko un cik ilgi darīt! Ja ir vēlme ceļot tepat, netālu, viens no kolorītākajiem galamērķiem Latvijā varētu būt Alsunga jeb suitu novads.

{longHTML}

Kaķeniekos bērnudārzs būs. Ja būs mazuļi

12.10.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Turpinot aizsākto sapulču ciklu, kurās pašvaldības vadība tiekas ar novada pagasta iedzīvotājiem, otrdien tāda notika arī Annenieku pagastā, precīzāk Kaķenieku tautas namā. Uz to bija pulcējušies apmēram 20 cilvēku. Lielākoties sanākušos uztrauca ciematā esošie grausti, kā arī pirmsskolas izglītības iestādes liktenis. Indra Cehanoviča/Autores foto

{longHTML}

Rakstītajam vārdam vislielākais spēks

12.10.2022 Anita Banziņa/ Foto no Birutas Laijeres krājumiem

   Annenieku pagasts var dižoties - tas ir vienīgais novadā, par kuru ir tik daudz laikmetu liecību, cilvēku un vietu stāstu sameklēts, apkopots un grāmatās aprakstīts. Un to visu par saviem līdzekļiem ir paveicis viens cilvēks - Annenieku pagasta iedzīvotāja Biruta Laijere.  Anita Banziņa/ Foto no Birutas Laijeres krājumiem

{longHTML}

Penkulē turpina svinēt jubileju

11.10.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

Turpinot atzīmēt Penkules 750 gadu jubileju, aizvadīto sestdien pagastā notika virkne pasākumu.

   Proti, atzīmējot reformācijas 500. gadi Latvijā un Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) 100. dzimšanas dienu, šogad dažādās Latvijas vietās tiek stādīti ozoli, kas izaudzēti no Ernsta Glika vairāk nekā pirms 300 gadiem stādīto ozolu zīlēm. Šajā gadā jaunie zoli tiek stādīti gan visā Latvijā pie baznīcām un draudžu mājām, gan, sadarbojoties ar vietējām pašvaldībām, parkos, līdzās skolām un citās publiskās vietās. Kā vēsta LELB, aktivitātes mērķis ir, lai “šie ozoli izplatās pa visu Latviju, kā izplatījās Dieva vārds caur Ernsta Glika tulkoto Bībeli”. Nu šāds kociņš zels arī līdzās Penkules dievnamam.

{longHTML}

Titulam «Gada skolotājs 2022» nominētas 35 pedagoģes

06.10.2022

   Dobeles novada Izglītības pārvalde, gatavojoties ikgadējai skolotāju godināšanai Starptautiskajā Skolotāju dienā, bija organizējusi konkursu «Gada skolotājs 2022», šoreiz par vērtēšanas kritēriju izvirzot pedagogu aktīvu iesaisti reģionālās skolotāju pieredzes konferences «Praktiski. Lietpratībai. Zemgale» organizēšanā un dalīšanos pieredzē ar savu izstrādāto metodisko materiālu pagājušajā mācību gadā.

Sarmīte Rone/Autores foto

{longHTML}

Mēs ziedam... un dziedam

06.10.2022 Anita Banziņa/Foto no “Vizmas” krājumiem

   «Mēs ziedam» - šāds sevi vitāli apliecinošs nosaukums ir dots sieviešu kora «Vizma» 50 gadu jubilejas koncertam, kurš rīt izskanēs Dobeles kultūras namā. «Mēs tiešām ziedam. Gan ziedam, gan arī dziedam. Tas izsaka mūsu būtību»,  skaidro diriģente Vizma Zandersone.    Anita Banziņa/Foto no “Vizmas” krājumiem

{longHTML}

No ieceres līdz rezultātam

06.10.2022 Alise Kruglauža/Autores foto

   Atbilstoši Dobeles novada domes saistošajiem noteikumiem Nr.5 «Par līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai» (apstiprināti ar Dobeles novada domes 2022. gada 27. janvāra lēmumu Nr.15/2) Dobeles novada pašvaldības Līdzfinansējuma piešķiršanas pagalmu labiekārtošanas komisija informē, ka ir atbalstīts Biedrības «Dobele, Kr. Barona iela 12» iesniegtais projekts iekšpagalma Kr. Barona ielā 12 un J. Čakstes ielā 15, Dobelē, Dobeles novadā, labiekārtošanai (atbalstītās aktivitātes: betona plākšņu demontāža pagalmā, bērnu rotaļu laukuma kompleksās iekārtas uzstādīšana un gumijas seguma izveide). Pašvaldības piešķirtā līdzfinansējuma apmērs atbilstoši komisijas lēmumam noteikts 2950,00 EUR apmērā. Vairāk par ieceri pastāstīja tās īstenotāja Aiva Buraka.

{longHTML}

Dobelē pasniedza augstāko apbalvojumu augļkopībā - Ābolu ordeni

03.10.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto


   Aizvadītajā sestdienā Dobelē jau 12. reizi norisinājās Ābolu svētki. Šoreiz tie notika nevis kā ierasts pilsētas centrā, vēsturiskajā Tirgus laukumā, bet gan Dārzkopības institūta Pētera Upīša ceriņu dārzā. Lai arī laikapstākļus nevarēja nosaukt par ļoti mīlīgiem, tomēr, kā novēroja “Zemgale”, apmeklētāju netrūka.

{longHTML}
1 ... 456789101112 ... 361