Otrdiena, 2024. gada 28. maijs
Vārda diena : Vilhelms, Vilis

Pasniedza «Ābolu ordeni» un meklēja «Ābolu karalieni»

09.10.2023 Alise Kruglauža

Spītējot nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, sestdien Dārzkopības institūta dārzā norisinājās Ābolu
svētku aktivitātes. Pasākuma teritorijā no pulksten 10 sāka pulcēties lieli un mazi svētku apmeklētāji,
lai baudītu ābolu «notis» gan gardumos, gan dažādos uzdevumos, sportiskās un radošās nodarbēs.

{longHTML}

Uz izstādi devās ar jaunradītiem produktiem

14.09.2023 Anita Banziņa

Starp 30 valstu 420 uzņēmumiem, kas no 7. līdz 9. septembrim piedalījās Ķīpsalā notikušajā pārtikas industrijas izstādē «Riga Food 2023», bija arī Dārzkopības institūts. 

{longHTML}

Tērvetes dabas parks atkal gaida apmeklētājus

14.09.2023 Anita Banziņa

Takas un ceļi ir attīrīti no bīstamajiem kokiem, un jau rīt LVM dabas parks Tērvetē atkal tiks atvērts apmeklētājiem. 

{longHTML}

Dobelē satikās Dzintras un Dzintari no visas Latvijas

14.09.2023 Alise Kruglauža

Vislatvijas Dzintru un Dzintaru salidojums šogad notika jau sesto reizi. Tā pirmsākums meklējams Kuldīgā, un ideja pieder Dzintrai Vainšteinai, kura vēlējās sapulcēt uz kopīgu pasākumu pēc iespējas vairāk sava vārda māsu. Gadiem ejot, šī ideja turpinājās arī citos novados: iepriekš salidojumi notikuši Rudbāržos, Kandavā, Bērzciemā un citur. Katrā salidojuma reizē tiek izlemta nākamā satikšanās vieta, un šogad tā bijusi Dobele.

{longHTML}

Man šobrīd ir viss - rudens, mežs un dzeja

14.09.2023 Anita Banziņa

Solveiga Puķīte - tērvetniece, dzejniece, pilnas slodzes pensionāre.
Kamēr rokas un kājas kustas, kamēr vari redzēt un prāts vēl ir vietā, saku, ka man klājas brīnišķīgi, it īpaši jau rudenī. Jā, rudens ir mans vismīļākais gadalaiks. Man visu mūžu ausīs skan kaut kur izlasīti vārdi - «Es rudeni gaidu un rītus zeltaini sārtos, kad saule, prom ejot, apstājas dārza vārtos un velta pār laukiem pēdējo smaidu.»

{longHTML}

«Esmu sasniegusi visus izvirzītos mērķus»

11.09.2023 Sarmīte Rone

«Ļoti mērķtiecīga, izpalīdzīga, ar lielu gribasspēku, tieša» – tā pati sevi raksturo AGNESE ŽĪDIŅA – BRAKMANE, ar kuru tuvāk iepazīties «Zemgalei» radās interese pirmajā brīdī šķietami nesavienojamu faktu dēļ: ļoti gribējās saprast, kā vienā cilvēkā var apvienoties policijas majore un kultūras darbiniece. Bet tā nu tas tiešām ir: Agnese ar divdesmit gadu darba pieredzi Valsts policijā nu strādā arī par Kaķenieku tautas  nama vadītāju un ir kultūras darba organizatore Auru pagasta Gardenes ciematā.

{longHTML}

Amatnieku plenērā interesentu netrūka

11.09.2023 Indra Cehanoviča

Aizvadīto sestdien Dobelē notika Dobeles pilsētas kultūras nama 84. kultūras sezonas atklāšana, kā arī jau 13. amatnieku plenērs. 

{longHTML}

Ļoti, ļoti daudz jāstrādā - tās ir «Vārpas»

11.09.2023 Anita Banziņa, Guntara Līča foto

«Vārpas» ir ZANES APSES vecvecāku mājas pavisam tuvu Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejam «Pikšas». «Vārpas» tagad ir arī neliela piemājas saimniecība, kur produkcija tiek audzēta pēc videi un cilvēkam draudzīgām metodēm. - Mēs esam mazi, - par savu saimniecību saka Zane Apse. Taču te tiek darīti lieli darbi - tik, cik var reāli paveikt divu cilvēku spēkiem, bez kredītiem un aizņemšanās. Tas ir Zanes Apses stāsts. 

{longHTML}

Aizritējušas pirmās diskusijas par vētras postījumu novēršanu

07.09.2023 Alise Kruglauža

7. augusts Dobeles novada iedzīvotājiem noteikti atmiņā paliks vēl ilgi. Cīņa ar postošās vētras sekām notiek vēl aizvien, tādēļ  Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis kopā ar citiem domes pārstāvjiem, Sociālā dienesta, Juridiskās nodaļas un Būvvaldes speciālistiem, kā arī pagastu pārvaldes vadītājiem aicina novada iedzīvotājus uz diskusiju, lai pārrunātu vētras radīto seku novēršanas procesu un atbildētu uz interesentu jautājumiem.

{longHTML}

«Pikšu» sētā svin Kārļa Ulmaņa dzimšanas dienu

07.09.2023 Biaba Pole

Septembra pirmā svētdiena Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā «Pikšas» vienmēr ir īpaša. Te pulcējas ļaudis, lai atzīmētu Kārļa Ulmaņa dzimšanas dienu. 

{longHTML}
1 ... 456789101112 ... 387