Svētdiena, 2022. gada 29. maijs
Vārda diena : Maksis, Raivis, Raivo

Skrēja apkārt Augstkalnes ezeram

14.10.2019
   Tērvetes novadā rīkotā Olimpiskā nedēļa pagājušajā sestdienā noslēdzās ar ikgadējo skrējienu apkārt Augstkalnes ezeram. Sacensībās piedalījās 81 skrējējs no Tērvetes, Dobeles, Jelgavas, Olaines un citām vietām.
 
Skrējiena sauklis bija «Tu vari, ja tu dari», un šogad tas no iepriekšējiem atšķīrās ar to, ka visiem dalībniekiem bija izsniegti numuri, bija arī izveidots finiša koridors, kurā pēc nofiksēta distances laika dalībnieks dalībnieku nedrīkstēja apdzīt.
Jāteic, ka laikapstākļi bija ļoti mainīgi – brīžiem lietus, tad spēcīgs vējš, kas maldināja skrējējus – kā ģērbties skrējienam? Tomēr ap pulksten 12.00 laiks nedaudz uzlabojās. Pasākums varēja sākties.
{longHTML}

Kāpēc griezes pļavu nevarēja saglabāt?

14.10.2019
      Satraukta par norisēm Pokaiņu apkaimē ir vides gide ANITA BISENIECE, kura vēstulē redakcijai raksta:

«Pērnajā ziemā Latvijas valsts meži (LVM) nopirka manai zemei piegulošo kaimiņa īpašumu, tai skaitā bijušo lauksaimniecības zemi. Kopš šeit dzīvoju, apmēram 20 gadus zeme nav apstrādāta, tur izveidojusies pļava, stabila velēna, zāles sega. Tas ir ļoti svarīgi īpaši šajos pēdējos divos ekstremāli sausajos gados, lai nenotiktu strauja iztvaikošana no plašas zemes virsmas, kas pazeminātu tālas apkārtnes gruntsūdens līmeni.
Pēdējos gados šajā pļavā ligzdošanas laikā tika dzirdēta grieze. Tas ir Latvijā izzūdošs, ļoti rets putns, kura dzīvošanai nepieciešama pietiekami liela pļava, gara zāle. Par putna dzīvošanu tika informēti LVM attiecīgie darbinieki un lūgts ievērot tādu apsaimniekošanas režīmu, lai saglabātu retā putna dzīvotni.
Taču augustā pļavu platība tika nopļauta...
{longHTML}

Nesavtīgs atbalsts daudzu gadu garumā

14.10.2019
   Piektdien Auces novadā izskanēja daudz pateicības vārdu – tur viesojās novada ilgstošie sadarbības partneri un labdari no «Lilleaker Lion» kluba Norvēģijā, kurus pavadīja Norvēģijas Karalistes pilnvarotais vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņi ieradās, lai apciemotu latviešu draugus, sniegtu atbalstu un saņemtu Latvijas Republikas Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu, veicinot sadarbību starp Latviju un Norvēģiju.
{longHTML}

Vairs nečīkstēs un nekustēsies

14.10.2019
   Vītiņu pagasta tautas nams piedzīvo vērienīgas pārmaiņas – tur šomēnes uzsākts ilgi gaidītais zāles remonts.

Starp celtniecības materiāliem un putekļiem raksta autore sastapa arī Vītiņu tautas nama vadītāju RAISU ADAMAITI, kura neslēpa prieku par notiekošo.
{longHTML}

«Saliņās» atpūšas, darot to, kas patīk

14.10.2019
   13. septembrī Borisa un Ināras Teterevu fonda finansētās programmas «Pats savam saimes galdam» dalībnieki, atzīmējot projekta noslēgumu, viesojās Bērzes pagasta «Saliņās», lai redzētu, kā saimnieko pieredzējuši dārzkopji, un iegūtu zināšanas, kas noderēs, iekopjot savus mazdārziņus.

Lai arī krāšņo dārzu un siltumnīcu īstais saimnieks ir Kaspars Otikovs, viņa mamma IVETA OTIKOVA, kura sagaidīja viesus, ikdienā starp augiem pavada visvairāk laika. Turklāt tieši viņa ir tā, kas uzņemas gides lomu, kad saimniecību apciemo tūristi. Par visu neparasto, ko «Saliņās» var redzēt.
{longHTML}

Gotiņu kolekcijā apmēram 200 raibaļu

18.09.2019
   Dobeles novada Centrālās bibliotēkas (DNCB) vestibilu vēl līdz pat septembra beigām rotās Penkules pagasta iedzīvotājas RUTAS ROGAS plašā gotiņu kolekcija «Raibaliņa – Dūdaliņa».

Ieejot bibliotēkā, ir neiespējami paiet garām krāšņajai gotiņu kolekcijai, kurā ietilpst gan lieli eksponāti, tādi kā tējkanna, vāze un krājkase, gan arī mazāki – piekariņi, magnētiņi un pat zīmulis. Par to, kā plašā kolekcija tapusi, 19. septembra laikrakstā stāsta pati tās īpašniece.
{longHTML}

No sēklas līdz jaunai sēkliņai

18.09.2019
   Piektdien Dobeles veikala «Top» apmeklētājus pārsteidza krāšņa tomātu izstāde. Tajā ar pašu izaudzētajām dabas veltēm piedalījās Artura Sildes dārzkopības entuziastu kluba «Tomāts» Dobeles nodaļas biedri – kolekcionāre Austra Zaļuma un dārzkopes Agita Andžāne, Ināra Spila, Inese Andersone, Vaira Grīnberga, Austra Riteniece, Silvija Lejniece, Vitma Toleika, Ingrīda Kuzmicka un Lauma Grīnblate.

Izstādes organizatore, kluba «Tomāts» Dobeles nodaļas vadītāja AUSTRA ZAĻUMA apmeklētājiem stāstīja par izstādītajām tomātu šķirnēm un to īpatnībām, kā arī atbildēja uz jautājumiem. Visu lasiet 19. septembra laikrakstā.
{longHTML}

Kopvērtējumā otrā vieta Eiropas čempionātā

18.09.2019
   Motosportists, bēnenieks EDGARS SILIŅŠ (attēlā) enduro Eiropas čempionātā, kas risinājās Somijā septembra sākumā, izcīnīja sudraba godalgu.
Motosportists šogad atzinīgi startēja četros čempionāta posmos – Portugālē, Slovākijā, Latvijā un Somijā –, divreiz izcīnot otro vietu. Savukārt trīs dienu garās sacensības Somijā viņš noslēdza 4. pozīcijā, kopvērtējumā nodrošinot Eiropas čempionāta sudraba godalgu savā klasē.
Somijā notika arī Nāciju kausa izcīņa, kur kopā ar Edgaru Siliņu startēja Andris Grīnfelds un Gints Filipsons, viņi Latvijai izcīnīja 7. vietu.
{longHTML}

Viņi savu uzdrīkstēšanos nenožēlo

18.09.2019
   Septembris jau vairāk nekā 50 gadus ir dzejas mēnesis – šajā laikā tiek svinēta dzejnieka Raiņa dzimšanas diena, un visā Latvijā notiek Dzejas dienas. «Zemgale» uzrunāja vairākus mūspuses dzejdarus (Anriju Kārkliņu, Aiju Celmu, Dainu Voitehoviču un Birutu Laijeri), kuri izdevuši savas grāmatas vai publicējušies dzejas kopkrājumos.
{longHTML}

Baudīja svētkus ģimeniskā noskaņā

18.09.2019
   Pagājušajā sestdienā ikviens, kurš nebija aizņemts kartupeļu talkā vai citās nodarbēs, Naudītes pagastā varēja piedalīties sporta un atvasaras svētkos.

Par plašo un interesanto aktivitāšu programmu bija gādājuši kultūras pasākumu organizatore Liene Stepiņa un sporta pasākumu organizators Gundis Gunārs Smiltnieks ar saviem palīgiem. Lieli un mazi varēja piedalīties nodarbēs, vadoties pēc interesēm un vēlmēm. Pasākuma laikā notika radošās darbnīcas, kur mazākie svētku dalībnieki bija aicināti pagatavot apsveikumu Tēva dienā. Cītīgākie un apņēmīgākie varēja apzīmēt auduma maisiņu. Tie, kuri vēlējās ļauties apgleznošanai, pasākuma laikā varēja tikt pie hennas tetovējuma.
{longHTML}
1 ... 456789101112 ... 338