Pirmdiena, 2023. gada 4. decembris
Vārda diena : Baiba, Barba, Barbara

Prezidents pats gribēja būt klāt

10.08.2023 Anita Banziņa

Otrdienas pēcpusdienā Augstkalni, Bukaišus un Apguldi apmeklēja un ar vietējiem cilvēkiem tikās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš vēl rīta pusē bija pie Latvijas austrumu robežas. - Var jau skatīties vētras postījumus facebook vai tviterī, bet, kad pats esi klāt, tad skats ir pavisam citāds, - atzina viņš.  

{longHTML}

Vienojas par finansiālu atbalstu

10.08.2023 Anita Banziņa

Vētras nodarītie postījumi ir skaudri. Iedzīvotāji steidz izsisto logu vietā likt pagaidu plēves, aizdarīt ciet caurumus jumtos, taču tas ir tikai pagaidu risinājums un vētras radītie zaudējumi vēl nav pilnībā apjausti. Tiek lēsts, ka dzīves sakārtošana bez vairākiem miljoniem eiro nebūs iespējama.

{longHTML}

Dobeles novadā paviesojās vētra

07.08.2023 Indra Cehanoviča, Anita Banziņa, Indras Cehanovičas foto

Dobele atkal nokļuvusi uzmanības centrā - te fiksēts viens no pēdējo desmitgažu lielākajiem vēja ātrumiem Latvijā. Pirmdien īsi pirms pulksten 12 Dobeles novērojumu stacijā vēja ātrums brāzmās negaisa laikā sasniedza 33 metrus sekundē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

{longHTML}

Ēst un baudīt disko ritmus

07.08.2023 Indra Cehanoviča

Pēc ilgāka klusuma brīža Dobeles Sporta centra telpās atkal pieejami ēdināšanas pakalpojumi: nu tos sniedz sociālo pakalpojumu uzņēmums «Sociālo inovāciju parks» jeb, kā tautā to mēdz dēvēt, «Sinoparks». Tas dibināts vēl 2018. gada februārī. Tagad šeit gardu ēdienu var baudīt disko ritmu pavadībā, jo kafejnīca tā arī saucas – «Disco cafe».

{longHTML}

«Leģenda» sakopj Pirmajā pasaules karā kritušo kapus

07.08.2023 Anita Banziņa

Pirmajā pasaules karā kritušo karavīru kapi pakalnā Bēnes – Īles ceļa malā, oficiāli saukti par vācu un krievu armijas karavīru kapiem «Behnen/Zirohlen», nu ir saskatāmi ikvienam garāmbraucējam. 

{longHTML}

Apkures tarifi šoziem būšot zemāki

07.08.2023 Sandra Leitāne, Anitas Banziņas foto

Pagājušajā apkures sezonā, līdzīgi kā daudzviet Latvijā, arī Dobelē apkures tarifs sasniedza vēl nebijušus augstumus, neraugoties uz to, ka lielākā daļa siltuma tiek iepirkta no uzņēmuma «Dobeles Eko» koģenerācijas stacijas.

{longHTML}

Dobelē dzemdību nodaļai jābūt

03.08.2023 Indra Cehanoviča, publicitātes foto

Sabiedrībā plašu rezonansi ir izraisījis Veselības ministrijas informatīvais ziņojums par izmaiņām slimnīcu tīklā, kas cita starpā paredz arī būtiskas izmaiņas Dobeles un apkārtnes slimnīcas sniegto pakalpojumu klāstā, tostarp dzemdību nodaļas slēgšanu, turpmāk novirzot grūtnieces uz Jelgavas pilsētas ārstniecības iestādi. 

{longHTML}

Man visur ir labi

03.08.2023 Anita Banziņa, Jāņa Švītiņa foto

Anitra Skalbiņa - tērvetniece, «Pālena apartamentu» saimniece
Šī tik ļoti mainīgā vasara, karsta un sausa sākumā, bet tagad tik rudenīga, paiet nemitīgā skrējienā, jo piedāvāt klientiem sakārtotu naktsmītni - tas nozīmē darīt visu. Plašs pienākumu klāsts, jo jāpagūst apdarīt gan āra darbus, gan telpu uzkopšanu, sazināties ar gan klientiem, gan dažādiem meistariem, jo atkal kaut kas salauzts apartamentos. Un tad ir kā Raiņa dzejolī, « tur lēni, tā kā pulkstens sit, man velkas stundas sešpadsmit». Tikai man tās 16 stundas aizskrien kā viens mirklis, organizējot un sazvanot, viesus sagaidot un viesus aizvadot, katram uzsmaidot, lai visi būtu priecīgi un pašai gandarījums par paveikto un, protams, viesu novērtēto.

{longHTML}

Aigas Kuģes puķu prieks

03.08.2023 Anita Banziņa

Mierpilna lauku viensēta ar puķu dārzu - varētu īsi raksturot «Lielkuģus». Taču šis nav tradicionālais latviešu puķu dārziņš, bet pārsteidzoši plaši stādījumi, kas puķu dažādībā un krāsainībā iekļauj māju puduri un pagalmu. Tas ir Aigas puķu prieks, kā viņa saka, un sevi sauc par puķu atkarīgo. Zemgales sētai senatnīgumu piešķir vēl saglabājušās vecās ēkas, bet neparastumu - cits citam līdzās kā Lieldienu salas stabi stāvošie nokaltušu koku varenie stumbri ceļa malā. 

{longHTML}

Beidzot sākusies Aizstrautnieku ceļa pārbūve

31.07.2023 Anita Banziņa

Uz vietējā autoceļa Dobele – Lestene – Tukums posmā līdz Liepājas šosejai jeb, kā mēdz teikt, uz Aizstrautnieku ceļa, ir sākusies ceļa pārbūve, kas vainagosies ar tik ilgi gaidīto asfaltu. 

{longHTML}
1 ... 456789101112 ... 383