Pirmdiena, 2022. gada 3. oktobris
Vārda diena : Elza, Ilizana

Dobeles Mūzikas skolai jauna direktore

01.07.2022 Indra Cehanoviča/Foto no interneta resursiem




   Vakar notikušajā Dobeles novada domes sēdē tika iekļauti arī vairāki papildus darba kārtības jautājumi. Viens no tiem bija par Dobeles Mūzikas skolas jaunās direktores apstiprināšanu amatā. Kā deputātus informēja Izglītības pārvaldes vadītāja AIJA DIDRIHSONE, iepriekš izsludinātajā konkursā uz šo amatu bija pieteikušies trīs pretendenti.

{longHTML}

Liekam nost telefonu, laiks grāmatai!

01.07.2022 Alise Kruglauža/Autores foto







   Par to, kā pašlaik klājas, stāsta Dobeles novada Centrālās bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļas vadītāja BRIGITA BAUMANE.

{longHTML}

Baltijas čempionāts riteņbraukšanā

01.07.2022 Ieva Laizāne/Publicitātes foto





   Kā jau iepriekš «Zemgale» informēja, no 19. līdz 26. jūnijam Kuldīgā notika Baltijas čempionāts riteņbraukšanā, pulcējot 580 riteņbraucēju no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Pirmajās dienās sportisti sacentās individuālajā braucienā, bet riteņbraukšanas festivālu noslēdza ar grupas braucienu visās vecuma grupās. Sportisti sacentās ne tikai par Baltijas čempiona titulu, bet arī par katras valsts čempionāta medaļām.

{longHTML}

Spēcīgais pagasts – Penkule

29.06.2022 Anita Banziņa/ Autores foto




   Penkules pagasts šogad svin 750 gadu jubileju. Mazam pagastam tas ir liels un iespaidīgs skaitlis. Pirmo reizi Penkule vēstures avotos minēta 1272. gadā Spārnenes novada sadalīšanas protokolā. Tolaik tā saukta par Wanpen. Zemes pirms 750 gadiem ir dalījuši Livonijas ordenis un bīskaps. Tas arī viss par senākiem laikiem. Bet kas notika tālāk?

{longHTML}

Antons Bārtulis un viņa metode

29.06.2022 Anita Banziņa/ Foto no laikraksta “Darba uzvara”






   Kurš vairs zina tādu Antonu Bārtuli? Pieļauju, ka pareizi atbildēt varēs tie, kam pāri 60. Patiešām, padomju laiku varonis, 60. un 70. gadu «gaišā bāka», uz kuru tiekties. Ne sportists, ne estrādes zvaigzne vai televīzijas diktors, bet gan, vai varat iedomāties, – cūkkopis! Tiesa, tajā laikā tādu varoņu bija pietiekami – traktoristi, slaucējas, audējas. Antonam Bārtulim bija gods pārstāvēt visas Padomju Savienības cūkkopju cilti.

{longHTML}

Noskaidrots Latvijas čempions riteņbraukšanā

27.06.2022 Ieva laizāne foto un teksts



   Baltijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kas norisinājās aizvadītajās brīvdienās – 25. un 26. jūnijā – Kuldīgā, pulcēja 580 riteņbraucējus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, informē Latvijas riteņbraukšanas federācija.
{longHTML}

Ieguvuši noderīgu pieredzi

27.06.2022 Sarmīte Rone foto un teksts







   Informācija plašsaziņas līdzekļos vēstīja, ka vidusskolas centralizētos eksāmenus valstī šogad kārtoja vairāk nekā 14 tūkstoši 12. klašu skolēnu, un aptuveni 10% procentu topošo absolventu no eksāmeniem vai kāda no tiem tika atbrīvoti, galvenokārt veselības apstākļu dēļ. Dobeles novadā gan šis skaitlis ir pavisam niecīgs, «Zemgale» uzzināja Izglītības pārvaldē.
{longHTML}

«Zoltners» – īsts no grauda līdz kausam

20.06.2022 ZEMGALE



   
   Vasaras saulgriežu tradīcijas līdz mūsdienām nodotas no paaudzes paaudzē jau kopš pirmatnējās sabiedrības laika. Gadsimtu gaitā Vasaras saulgriežu paražu sākotnējā nozīme piemirsta, tās ieguvušas jaunus skaidrojumus, jaunus izpausmes veidus, tomēr svētku svinēšanas tradīcija saglabājusies līdz pat mūsdienām.

Vairāk lasiet laikrakstā.

{longHTML}

«Saules parks» priecēs gan lielus, gan mazus

20.06.2022 ZEMGALE






   Pateicoties ziedotāju atbalstam, Dobeles centrā tapis sen gaidīts multifunkcionāls rotaļu un atpūtas laukums, kurš tika svinīgi atklāts 18. jūnijā. Par to, ka Saules parks ir gatavs uzņemt apmeklētājus, pirms oficiālās atklāšanas, iepriekšējā dienā, personīgi pārliecinājās arī Latvijas Republikas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un finanšu ministrs Jānis Reirs.

Vairāk lasiet laikrakstā.

{longHTML}

Vislabāk jūtos starp skaistām lietām

20.06.2022 ZEMGALE





   Esmu dabas bērns, - saka dobelniece, rokdarbniece, rotu meistare LĪGA BALTRUŠUNA. Un tas šķiet pašsaprotami, uzzinot, ka viņai dots ne tikai Līgas vārds, bet arī dieva  vai likteņa iespēja piedzimt Vasaras saulgriežos – romantiskā laikā, kas piešķir cilvēkiem, kuriem dzīves sākuma pūrā ielikts radošums, fantāzija, spēja ieraudzīt skaisto, vienreizējo visvienkāršākajās lietās sev apkārt, īpašus talantus un rakstura iezīmes, kas ne tikai veido pašu ikdienas ritumu, bet rada prieku un sniedz pozitīvu lādiņu apkārtējiem. Par to – «Zemgales» saruna neilgi pirms Līgo svētkiem.

Vairāk lasiet laikrakstā.

{longHTML}
1 ... 456789101112 ... 351