Svētdiena, 2022. gada 29. maijs
Vārda diena : Maksis, Raivis, Raivo

Šķiro bioloģiski – esi dabas draugs

15.03.2022 Indras Cehanovičas teksts/foto

   SIA “Dobeles komunālie pakalpojumi”, domājot par iedzīvotāju labklājību, plāno šajā pavasarī Dobeles daudzdzīvokļu namu pagalmos uzstādīt konteinerus bioloģiskajiem atkritumiem, lai samazinātu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas izmaksas un nodrošinātu iespēju iedzīvotājiem šķirot šāda veida atkritumus.

{longHTML}

Pakaļdzīšanās Dobeles novadā

09.03.2022 Ievas Laizānes teksts\ foto no Valsts policijas arhīva

   Svētdien, 6. martā, Bikstu pagastā automašīnas «Volkswagen Bora» vadītājs nepakļāvās atkārtotām un vairākkārtējām policijas darbinieku prasībām apturēt transportlīdzekli un bēga no policijas ekipāžas. Par izdarītajiem likumpārkāpumiem ir sākti četri administratīvo pārkāpumu procesi, «Zemgali» informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste DACE KALNIŅA.

{longHTML}

Krimūnās sveces lēja mazākie

07.03.2022 Reičela Āboliņa

   Latvieši visu februāri izsenis dēvējuši par sveču mēnesi un 2. februārī svin Sveču dienu, kas iezīmē ziemas vidu. Līdz mūsdienām Sveču dienas tradīcijas maz saglabājušās, taču no tām, kas vēl zināmas, var minēt laika pareģošanu, sveču liešanu un dedzināšanu.
Arī Krimūnās bērni piekopa šo seno tradīciju, un 18. februārī Krimūnu tautas namā bija atvērta sveču liešanas darbnīca bērniem. Par to, kā mazajiem veicās, «Zemgalei» pastāstīja Krimūnu tautas nama vadītāja KRISTĪNE ĻAKSA.

Kristīnes Ļaksas foto

{longHTML}

Jāskatās, kur dzīvo vairāk cilvēku

07.03.2022 Ieva Laizāne

   Aizvadītajā piektdienā Vītiņu pagastā notika tikšanās ar Dobeles novada domes priekšsēdētāju Ivaru Gorski un deputātu Gintu Kaminski, lai abi pastāstītu par šobrīd notiekošo darbu pašvaldībā un atbildētu uz iedzīvotāju interesējošiem jautājumiem.

{longHTML}

Aizslēgtās pasaules piezīmes: lidojums nezināmajā virzienā

01.04.2020

ĢIRTS SALMGRIEZIS, īpaši «Zemgalei» no Briseles
Astoņos vakarā cilvēki atver logus, iznāk ārā uz terasēm, balkoniem… Plaudē, rībina katlu vākus, gavilē… Pavisam citāda aina bija pirms trīspadsmit gadiem, kad 2007. gadā ierados Beļģijā. Tad bija sākusies valdības veidošanas krīze, kas ievilkās gandrīz pusotru gadu. Šķiet, vienīgais vienojošais simbols toreiz bija putojošs alus kauss. Jā, pieklājīgi sociāli apreibinošs līdzeklis vienoja jau tā distancētās flāmu un valoņu kopienas, un 11 miljonu iedzīvotāju valsts, kas teritorijas apjomā ir uz pusi mazāka nekā Latvijā, noturējās un noturas daudzos pārmaiņu vējos…

{longHTML}

Ražošana turpināsies

01.04.2020
    Pēc vairāku lasītāju raižpilno jautājumu uzklausīšanas par ārkārtējās situācijas ietekmi uz Auces lielāko uzņēmumu SIA «Spectre Latvia», kas nodarbina daudzus vietējos iedzīvotājus, šā raksta autore sazinājās ar tā direktori INESI DAUGINOVIČU. Sākotnēji norunātā klātienes intervija gan tika atcelta un aizstāta ar attālinātu saziņas veidu, jo nepiederošas personas drošības apsvērumu dēļ patlaban uzņēmuma teritorijā netiek ielaistas.
Sarunu ar Inesi Dauginoviču lasiet otrdienas laikrakstā.
{longHTML}

Kārtību noteiks katra izglītības iestāde

18.03.2020

    Valstī izsludinātā ārkārtējā situācija sevī ietver daudz krasu pārmaiņu, kas lielā mērā ietekmē arī izglītības sistēmu – ir pārtraukts mācību process klātienē visās izglītības iestādēs, savukārt pirmsskolas izglītības iestādēs (PII) mainīta kārtība, kādā bērni ikdienā tiek uzņemti un uzraudzīti. Lai arī Dobeles novada Izglītības pārvaldei patlaban ir daudz darba, uz iedzīvotāju jautājumiem telefonintervijā labprāt atbildēja iestādes vadītāja AIJA DIDRIHSONE.

{longHTML}

Akceptē izsludinātos noteikumus un veido jaunus

18.03.2020
    «Zemgale» sazinājās ar Auces novada pašvaldības darbiniekiem un Sociālā dienesta vadītāju, lai noskaidrotu, kā novadā izdodas pielāgoties ceturtdienas pēcpusdienā izsludinātajai ārkārtējai situācijai visā valstī.
{longHTML}

Turnīrā uzvar vietējie

18.03.2020
    Piektdien Zebrenes pagastā notika individuālo novusa sacensību «Zebrenes kauss» trešā, noslēdzošā, kārta.
{longHTML}

Reidā sodīja par drošības jostu neizmantošanu

18.03.2020

Ceturtdien Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā notika reids, kurā pastiprināta uzmanība tika pievērsta drošības jostu un bērnu sēdeklīšu izmantošanas noteikumu ievērošanai.
{longHTML}