Piektdiena, 2023. gada 2. jūnijs
Vārda diena : Emma, Lība

Uz aptieku pēc zālēm un padoma

09.03.2023 Anitas Banziņas teksts un foto

Būt tuvāk cilvēkiem - tāda varētu būt Augstkalnes aptiekas devīze. Arvien vairāk samazinot distanci starp iedzīvotājiem un aptieku, janvāra vidū tika izveidota WhatsApp grupa, lai aptiekas jaunumi ātrāk sasniegtu tās dalībniekus, bet viņi savukārt jebkurā laikā varētu uzdot sev interesējošus jautājumus.

{longHTML}

Rāda, cik jocīgi var dzīvot laukos

09.03.2023 Anitas Banziņas teksts un foto

Otrdien Dobeles novada centrālajā bibliotēkā notika tikšanās ar Māri Olti. Dažādu titulu un amatu viņam ir bezgala daudz: biologs, dabas pētnieks, gids, stāstnieks, žurnālists, piedzīvojumu un pārdzīvojumu krājējs, makšķernieks, uzņēmējs, arī sabiedriskais darbinieks lauku attīstības vārdā.

{longHTML}

Gadiem neesmu pircis ziemas drēbes

09.03.2023 Alises Kruglaužas teksts, foto no Uģa Strapcāna arhīva

UĢIS STRAPCĀNS, ceļotājs.
Man klājas lieliski, es pat teiktu - ideāli! Šobrīd dzīvoju tādu dzīvi, par kādu biju sapņojis kopš skolas laikiem. Pats sevi saucu par ceļotāju bez mērķa. Varbūt skan vieglprātīgi, taču tā nebūt nav. Vilkme uz ceļošanu man laikam ir asinīs, jo arī mani vecāki vienmēr ir ceļojuši gan tepat pa Latviju, gan arī uz tālākām zemēm. Protams, ka tiku visur ņemts līdzi. Kad biju mazāks, mani iespaidi par ceļošanu nebija tik ļoti spilgti, kādi tie ir tagad. Esmu piedzimis Dobelē, taču, godīgi sakot, šajā pilsētā esmu bijis vienu vienīgu reizi, proti, tad, kad šeit nācu pasaulē. Tā nu ir sanācis, ka it kā «skaitos» dobelnieks, taču, no otras puses, saistība ar to ir visai maza.

{longHTML}

«Zaļie pirkstiņi» sāk niezēt jau janvārī

09.03.2023 Aleises Kruglaužas teksts un foto

Lai gan laikapstākļi šobrīd it nemaz neliecina par pavasara tuvošanos, īsto dārznieku «zaļie pirkstiņi» ar nepacietību gaida sēklu pirkšanas un sēšanas laiku. Veikalu plaukti jau pildās ar dažnedažādām krāsainām sēklu paciņām. Starp tām kāroto varēs atrast gan dārzeņu un garšaugu piekritēji, gan ziedu audzētāji un tie, kuri vēlas pārbaudīt savus spēkus, izaudzējot pašiem savu meloni vai arbūzu.

{longHTML}

Visbiežāk ziedo pa ceļam uz darbu

06.03.2023 Alises Kruglaužas teksts un foto

   Kokapstrādes uzņēmums SIA «ERTE grupa» ir uzsācis ziedojumu vākšanas kampaņu Ukrainas bērnu atbalstam nedēļas garumā no 1. līdz 7. martam. Ziedojumu mikroautobuss atrodas stāvvietā pretī Dobeles kultūras namam un gaida ikvienu atbalstītāju no pulksten 7 līdz 22.

{longHTML}

Rebeka Renāte Meļehova gatavojas konkursa finālam

06.03.2023 Sandras Leitānes teksts un foto

   Aprīļa sākumā seši labākie jaunie pavāri tiksies jauno profesionāļu meistarības konkursa  «Skills Latvia 2023» finālā.  Pusfinālā vislabākos rezultātus ieguva Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās skolas pārstāve Rebeka Renāte Meļehova.

{longHTML}

Deviņās sestdienās iepazīst novada pirtniekus

06.03.2023 Anitas Banziņas teksts, publicitātes foto

   Pirts dienu - semināru cikls «Iepazīsti Dobeles novada pirtnieku!» jau tuvojas nobeigumam, un pagājušajā sestdienā notikusī pirts diena brīvdienu mājā «Silmaļi» bija septītā no projektā paredzētajām deviņām sestdienām.

{longHTML}

Vitamīnu «bumbas» Dārzkopības institūta siltumnīcā

02.03.2023 Anitas Banziņas teksts un foto

Mikrozaļumi, ko uzskata par vietējiem svaigajiem ziemas sezonas dārzeņiem, jau otro gadu aug arī Dārzkopības institūta siltumnīcā.  

{longHTML}

«Jūtos šeit kā zivs ūdenī»

02.03.2023 Sarmītes rones teksts un foto

Dobeles Sporta centra direktors SANDRIS VERŠAKOVS, atklājot «Zemgalei» pirmajos darba mēnešos šajā amatā iegūto jauno pieredzi un atziņas, uzreiz pārliecinoši bilst, ka Sporta centrā jūtas kā mājās.

{longHTML}

Katru dienu - seši kilometri pa mežu

02.03.2023 Anitas BAnziņas teksts, foto no RūtasGredzenas arhīva

Rūta Gredzena - dobelniece, daudzu dobelnieku iemīļota bijusī daktere
Ar mani viss ir kārtībā. Dzīvoju. Protams, katram šajos gados ir kāda sava vaina, bet es ļoti labi tieku galā.
 No medicīnas esmu prom jau 15 gadus, bet bijušie pacienti mani atceras joprojām. Tagad esmu tāda kā bezmaksas ārste. Ja palūdz, konsultēju, palīdzu ar padomu, ko un kā darīt. Joprojām sekoju līdzi visam, kas notiek medicīnas jomā, jo nedrīkst jau atpalikt. Ir tāda programma, kur var noklausīties visas jaunās lekcijas un uzzināt daudzas labas lietas.

{longHTML}