Trešdiena, 2024. gada 19. jūnijs
Vārda diena : Nils, Viktors

Kā ir, tā ir. Dzīvojam, - saka Ķevelē

20.11.2023 Anita Banziņa

Līdz tuvākajai pilsētai Aucei – 10 kilometru, līdz novada centram Dobelei – 39, līdz Ķeveles avotiem - 3 kilometri. Jā, tieši Ķeveles avoti, ko mēdz dēvēt arī par Karaļavotiem, nodrošina Ķevelei atpazīstamību un liek domāt, ka tie turpat vien atrodas. Patiesībā nē, jo no Ķeveles līdz avotiem vēl gabaliņš grubuļaina ceļa ir mērojams, bet pati Ķevele atrodas pie autoceļa, kas ved no Auces uz 30 km attālo Ezeri, tuvu Līgotnes upei. 

{longHTML}

No atmiņām un uzdrīkstēšanās līdz muzejam

20.11.2023 Baiba Pole

Pēc mēneša Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejam «Pikšas» apritēs 30 gadu kopš tā izveidošanas.  1993. gada 22. decembrī LR Zemkopības ministrija izdeva pavēli par Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja «Pikšas» nolikuma apstiprināšanu. Šo dienu tad uzskatām par muzeja dibināšanas datumu. 

{longHTML}

Stāsts par beznosacījuma mīlestību

20.11.2023 Indra Cehanoviča

Novembra sākumā pirmizrādi Dobeles novada muzejā piedzīvoja dobelnieka Raimonda Millera uzņemtā dokumentālā filma «Esības kods». Tā vēsta par bezierunu mīlestību, kas var valdīt starp cilvēku un zirgu, šajā gadījumā tas bija stāsts par Eviju, Rasu un Deriko. Savdabīgu sinerģiju, prasmi saprast vienam otru bez vārdiem, saredzēt un saklausīt vienam otru. Kā bilst Evija, filma ir stāsts par beznosacījuma mīlestību. Esību. 

{longHTML}

Dzimis pirms simts gadiem vienā dienā ar Latviju

16.11.2023 Anita Banziņa

Savu simto dzimšanas dienu rīt svinēs dobelnieks LAIMONS EZERGAILIS. Vēl jo vairāk tā īpaša ar to, ka tiek svinēta vienlaikus ar Latvijas valsts dzimšanas dienu.   

{longHTML}

Nemēdzu pieņemt nepopulārus lēmumus, tikai vajadzīgus

16.11.2023 Indra Cehanoviča

Ierasts, ka Valsts svētku priekšvakarā tiek piešķirti dažādi apbalvojumi. Arī Dobeles novads nav izņēmums, un tos šogad saņems pieci cilvēki, kuru darba ieguldījums novada attīstībā dažādās jomās  tādējādi ticis pienācīgi novērtēts. Viens no diviem augstākā vietvaras apbalvojuma  - Goda zīmes - ieguvējiem šoreiz ir ANDREJS SPRIDZĀNS. Iespējams, daļa tagadējā Dobeles novada iedzīvotāju viņu pirmām kārtām asociē kā ķirurgu, kurš ilgus gadus strādājis Dobeles slimnīcā un bijis arī tās vadītājs, daļa – kā agrākā Dobeles novada mēru, kurš to vadīja 12 gadus, tātad no tā izveides brīža, un ir arī jaunā novada domes sasaukuma deputāts. 

{longHTML}

Jo laimīgāks cilvēks, jo ātrāk skrien laiks

13.11.2023 Alise Kruglauža

ILVA LIEPNIECE ikdienā rūpējas par Auces pirmsskolas izglītības iestādes «Pīlādzītis» audzēkņu un darbinieku vēderiem, strādājot par šefpavāri. Brīvajā laikā viņa cep kūkas un piedalās dažādos konkursos. Nupat, Dobeles Ābolu svētku ietvaros ceptā kūka ieguvusi «Ābolu karalienes»’ titulu, tādējādi kulināre nākamajā konkursā tiks pie iespējas kļūt par vienu no žūrijas locekļiem un vērtēt citu čaklo cepēju veikumu. 

{longHTML}

«Runāt par vēsturi – man tas ir pats galvenais»

13.11.2023 Sarmīte Rone

Ir Patriotu nedēļa, kad īpaši godinām savas valsts brīvības cīnītājus un neatkarīgās Latvijas valsts dzimšanu. Šajās dienās vairāk nekā citkārt domājam arī par mūsu vēsturi. Tāpēc likumsakarīga tieši šolaik šķita saruna par vēstures mācīšanu un mācīšanos ar vēstures un sociālo zinību skolotāju AIJU PROKOPOVU, kura šīs zināšanas sniedz Dobeles Valsts ģimnāzijas skolēniem jau piecpadsmit gadus.

{longHTML}

Lāčplēša dienu svinēja patriotiskā noskaņā

13.11.2023 Anita Banziņa, Agra Šiliņa foto

Pieminot brīvības cīnītājus un atgādinot sev un jaunākajai paaudzei, cik augsta ir bijusi mūsu valsts neatkarības iegūšanas cena, novadā daudzviet notika Lāčplēša dienas pasākumi. 

{longHTML}

«Rotaļnīca» - mazs pakāpiens ceļā uz lielāku mērķi

13.11.2023 Anita Banziņa

Nesen Dobelē atvērtajā rotaļu un svētku telpā «Rotaļnīca» nedēļas nogalē jau pilnā sparā tiek svinētas bērnu dzimšanas un vārda dienas, notiek ballītes. Lai gan «Rotaļnīca» darbojas tikai nedaudz vairāk par mēnesi, tā jau ir kļuvusi zināma un apmeklēta, saka tās saimniece SANDRA SAFRANOVIČA.

{longHTML}

Mans prieks ir mans dārzs

09.11.2023 Anita Banziņa, foto no Lilitas Zāmeles albuma

Lilita Zāmele - auceniece, bijusī ilggadēja Auces kultūras nama direktore.
Pāreja no vasaras uz rudeni, kad pazūd siltums un gaišums, vienmēr ir emociju pārpilna. Zinu, daudziem rudens rada skumjas. Bet es esmu rudens cilvēks, rudenī dzimusi, tāpēc man šajā laikā ir dalītas izjūtas. Ja ir tā kā šobrīd, kad jau iestājies drūmais un tumšais laiks, tas arī man nepavisam nepatīk. Bet ir arī saulainais, burvīgais un košais rudens, kad vari priecāties par tā krāsām. Tas gan ir burvīgs, taču šogad tāda diemžēl nebija un vairs arī nebūs. Vispār dīvains gads dabas norišu ziņā. Par vasaru varēja priecāties vēl septembrī, bet vasarā vasaras bieži nebija, tāpat kā pavasarī - pavasara. Man joprojām dārzā zied dažas puķes. Kā rausi ārā? Lai jau plaukst vēl pēdējie ziedi.

{longHTML}