Pirmdiena, 2022. gada 3. oktobris
Vārda diena : Elza, Ilizana

30 kontrolpunktu, 13 uzdevumu. “AnneBiZe” rullē atkal!

08.08.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto
   Svētdien pie Kaķenieku kultūras un sporta centra tika dots starts šī gada piedzīvojumu braucienam ar automašīnām “AnneBiZe”. Aktivitāte, kas savulaik aizsākās kā bikls mēģinājums aicināt interesentus pavadīt brīvdienu nedaudz citādāk, nekā varbūt ierasts, šo gadu laikā izvērtusies par neatņemamu vasaras sastāvdaļu, ko daudzi gaida ar nepacietību. Ja vien nebūtu pērn ieviesto epidemioloģisko ierobežojumu, kuru dēļ brauciens nenotika, “AnneBiZe” šogad būtu svinējusi jau 10. dzimšanas dienu.

{longHTML}

“Saliņās”, kur ierastais zeļ līdzās eksotikai

08.08.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Šogad dabas māte ar laikapstākļiem nelutina ne tikai augkopjus, kuriem raizes sagādā veldrē sagūlusī labība, bet arī dārzkopjus, no kuriem daudzi šovasar sūdzas par atsevišķu kultūru neražu, sen nepiedzīvotu slimību uzliesmojumu un kaitēkļu invāziju. Ar pēdējām ligām katrs audzētājs cīnās, kā nu kurš prot, sociālie tīkli vai lūzt no dažnedažādiem pieredzes stāstiem, zinātnieku ieteikumiem vai kāda pārbaudītām tautas metodēm. “Zemgale” interesējās, kāda šī vasara izvērtusies Bērzes pagasta “Saliņās”, kurā jau vairāk nekā septiņus gadus saimnieko KASPARA OTIKOVA vadītā SIA”Daudziņi” un kur nodarbojas ar bioloģisko dārzeņu audzēšanu.

{longHTML}

Nevalstisko organizāciju forums – iedvesma radošumam

08.08.2022 Sarmīte Rone/Autores foto


   5. un 6. augustā Dobelē, koncertzālē «Zinta» un pilsētvidē norisinājās Zemgales nevalstisko organizāciju (NVO) centra rīkotais vasaras forums, dodot iespēju tā dalībniekiem – NVO vadītājiem, aktīvistiem un citiem interesentiem – rast atbildes uz šī gada foruma galveno jautājumu – «Kā būt radošam un jēgpilnam?», kopīgi aktualizēt idejas par radošuma attīstību, savu ieceru nozīmīguma izpratni un realizācijas iespējām.

{longHTML}

Nav tādas jomas, kas neattiektos uz pagasta pārvaldi

05.08.2022 Alise Kruglauža/Autores foto

   Dobeles pagastā notiek liela rosība. Nesen aizvadīti Sporta svētki, kas vienmēr ir ļoti labi apmeklēti un gaidīti. Plānā ir jauna volejbola laukuma izveide, ko ierosinājuši vietējie jaunieši. Taču visa pamatā ir rūpes par Lejasstrazdu un Aizstrautnieku iedzīvotājiem, lai viņiem būtu patīkami uzturēties savā dzīvesvietā.

{longHTML}

Gardenē ķērušies pie padomju armijas mantojuma nojaukšanas

05.08.2022 Indra Cehanoviča/ Sarmītes Rones foto
   Gan cilvēku savstarpējās sarunās, gan arī, pašvaldības vadībai, tiekoties ar iedzīvotājiem dažādās sapulcēs, ne reizi vien ir izskanējuši jautājumi par dažādu novada teritorijā esošu ēku, kas vairs netiek izmantotas to sākotnējiem mērķiem, nākotni vai vidi degradējošu objektu, ko tautā ierasts dēvēt vienā vārdā jeb vienkārši par graustiem, turpmāko likteni. Vairākas šādas “bēdu ielejas” novads jau pirms daudziem gadiem saņēma mantojumā no padomju armijas, piemēram, agrāko armijas daļu teritorijas Auru pagasta Gardenē un Dobelē. Par Gardeni beidzot var sacīt, ka nu “ledus ir izkustējies” no nulles punkta”.

{longHTML}

“Es esmu tērvetnieks...”

05.08.2022 Anita Banziņa/Foto no Artūra Reinika personīgā albūma
   Dinozauri - tā savu grupu “Tērvete” reizēm dēvē Artūrs Reiniks. Joks, protams, lai uzsvērtu to, ka grupa ir jau dikti sena. Tomēr pats fakts, ka “Tērvete” šajā tik mainīgajā mūziķu pasaulē pastāv jau 34 gadus, gan nav nekāds joks. Tas ir pat ļoti nopietni.

{longHTML}

Vītiņos aizvadīts teātru festivāls

03.08.2022 Ieva Laizāne/ Foto no Vītiņu tautas nama albuma


   Mēneša izskaņā, 30. jūlijā, Vītiņos norisinājās Amatierteātru festivāls, ko rīkoja Vītiņu tautas nama vadītāja Raisa Adamaite. Tajā piedalījās astoņi kolektīvi gan no Dobeles novada, gan citām pašvaldībām. Festivāla “Grand Prix” šoreiz aizceļoja pie kaimiņiem.

{longHTML}

Sarunu ciklā par vēsturi «Tērvete toreiz»

03.08.2022 Alise Kruglauža/ Autores foto


    Tērvetē 30. jūlijā noslēdzies sarunu cikls par vēsturi, kurā jebkurš interesents varēja piedalīties, uzdot sev interesējošus jautājumus un saņemt atbildes no vēsturnieka Andra Tomašūna, tērvetnieka Andra Vēvera un Andreja Zuševica. Pasākuma iniciators Jānis Švītiņš dalījās savos pieņēmumos par to, kādas varēja izskatīties ūdens dzirnavas tagadējos «Sprīdīšos».

{longHTML}

Deputātus interesē stadions, ceļi un daudz kas cits

01.08.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto


   Aizvadīto ceturtdien, 28. jūlijā, notika Dobeles novada domes kārtējā sēde. Tradicionāli pašvaldības izpilddirektors AGRIS VILKS iepazīstināja deputātus ar vietvaras paveiktajiem vai uzsāktajiem darbiem jūnijā, pašvaldības budžeta izpildi, kā arī atbildēja uz deputātu uzdotajiem jautājumiem. Tie bija visdažādākie – par Dobeles stadionu, ielu un ceļu remontiem, kapitālsabiedrību darba izvērtēšanu un citi.

{longHTML}

Izzinot maizes ceļu un apskatot kultūrvēsturisko mantojumu

01.08.2022 Alise Kruglauža/Autores foto   23. jūlijā Latvijā ieradās aktīvo ģimeņu grupa no Francijas nevalstiskās organizācijas «Familles Actives» desmit dalībnieku sastāvā, kas Erasmus + maza mēroga partnerības pieaugušo izglītības sektora projekta «aMAIZEing coPAIN» projekta ietvaros tikās ar biedrību «Penkulē atver durvis».

{longHTML}