Pirmdiena, 2023. gada 4. decembris
Vārda diena : Baiba, Barba, Barbara

Starp «Sējēja» laureātiem arī mūsu zinātnieks

16.10.2023 Indra Cehanoviča, foto no Lāču ģimenes albuma

Aizvadīto piektdien apbalvošanas ceremonijā «Hanzas Peronā» Rīgā tika pasludināti Zemkopības ministrijas konkursa «Sējējs 2023» laureāti un veicināšanas balvu ieguvēji. Konkursa «Sējējs» laureātus sveica un balvas piešķīra deviņās konkursa nominācijās, kā arī tika pasniegta balva «Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā». Šogad konkursam apaļa jubileja – tas notika jau 30. reizi.

{longHTML}

Kad prioritāte ir kvalitāte, ne kvantitāte

16.10.2023 Indra Cehanoviča

Aizvien vairāk cilvēku, rūpējoties par savu veselību, pievērš uzmanību tam, ko liek uz sava galda, pirms produktu iegādes cītīgi izpētot to sastāvu. Diemžēl, bet realitāte ir tāda, ka bieži vien, teiksim, palasot noskatītās desas sastāvu, bezmaz vai jāsāk atcerēties skolā ķīmijas stundās mācīto. Tāpēc ir prieks, ja ir ražotnes, kurās tomēr nav «aizmirsuši», ka gaļas produkta sastāvā tomēr tiešām būtu jābūt gaļai, kā jau to paredz pats nosaukums. Dobeles novads var lepoties, ka mums ir šāds uzņēmums.

{longHTML}

Dejojot rod prieku par dzīvi

12.10.2023 Anita Banziņa

Ceturtdien, tieši dienas vidū, kad darbā aizņemtajiem cilvēkiem pusdienu laiks, Dobeles dienas centra «Stariņš» zālē ieskanas sparīga deju mūzika. Uz īsu un vieglu  iesildīšanos žigli stājas sievietes labākajos gados, un  nelielajā zālē sākas kārtējais deju mēģinājums. 

{longHTML}

Dobeles Amatu mājā vāra putru

12.10.2023 Anita Banziņa

Ja pasaulē svin gan Starptautisko Pazaudēto zeķu dienu, gan  Šokolādes dienu, arī suņu, kaķu, bišu (katru atsevišķi!) un vēl nez kādas dienas, kāpēc lai netiktu svinēta arī Starptautiskā Putras diena?

{longHTML}

Vajag tikai gribēt. Tad var izdarīt arī pašu spēkiem

09.10.2023 Indra Cehanoviča, publicitātes foto

Šķiet, tā nu ir sanācis, ka Jaunbērzē dzīvo vieni no aktīvākajiem mūspuses iedzīvotājiem, kuri nav gatavi sēdēt, rokas klēpī salikuši, un cerēt, ka reiz kāds uzminēs viņu vēlmes un vajadzības un rīkosies. Ne velti jau ilgāku laiku pagasta aktīvākie ļaudis ir iedibinājuši tradīciju regulāri tikties ar pagasta pārvaldes vadītāju, lai pārrunātu sasāpējušos jautājumus un to iespējamos risinājumus. 

{longHTML}

Tiek izdots otrais stāsts par Bēnes muižu

09.10.2023 Anita Banziņa

Bēnes tautas namā sestdien notika Māras Hornas jaunās grāmatas «Bēnes muiža II» atvēršanas svētki. 

{longHTML}

Izstāde «Rāmavā» pulcē lauksaimniekus

09.10.2023 Indra Cehanoviča, Guntara Līča foto

Aizvadītās nedēļas nogalē biznesa centrā «RĀMAVA», Valdlaučos, norisinājās šī gada lielākā un jaudīgākā tehnisko nozaru biznesa izstāde «Biltim Tehnika 2023», kurā vairākus hektārus plašā teritorijā vairāk nekā 220 izstādes dalībnieku stendos bija iespēja novērtēt un izvēlēties risinājumus tehniskiem un industriāliem darbiem lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, būvniecībā un celtniecībā, transportā un citās industriālās sfērās. 

{longHTML}

Pasniedza «Ābolu ordeni» un meklēja «Ābolu karalieni»

09.10.2023 Alise Kruglauža

Spītējot nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, sestdien Dārzkopības institūta dārzā norisinājās Ābolu
svētku aktivitātes. Pasākuma teritorijā no pulksten 10 sāka pulcēties lieli un mazi svētku apmeklētāji,
lai baudītu ābolu «notis» gan gardumos, gan dažādos uzdevumos, sportiskās un radošās nodarbēs.

{longHTML}

Uz izstādi devās ar jaunradītiem produktiem

14.09.2023 Anita Banziņa

Starp 30 valstu 420 uzņēmumiem, kas no 7. līdz 9. septembrim piedalījās Ķīpsalā notikušajā pārtikas industrijas izstādē «Riga Food 2023», bija arī Dārzkopības institūts. 

{longHTML}

Tērvetes dabas parks atkal gaida apmeklētājus

14.09.2023 Anita Banziņa

Takas un ceļi ir attīrīti no bīstamajiem kokiem, un jau rīt LVM dabas parks Tērvetē atkal tiks atvērts apmeklētājiem. 

{longHTML}