Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Vārda diena : Ildze, Ilze, Izolde

Ķirpēni, kas nekļuva par pilsētu

19.12.2022 Anita Banziņa/Autores foto

   Pa Dobeles - Bauskas šoseju braucot, Ķirpēniem parasti paskrienam garām. Ātrums gan ir jāsamazina, jo zīme brīdina, ka esam iebraukuši apdzīvotā vietā, taču no ciemata izdodas saskatīt tik vien kā daudzdzīvokļu māju aiz mazdārziņu dobēm. Tikai, nogriežoties no šosejas un iebraucot ciematā dziļāk, var ieraudzīt, kāds tas īsti ir.

{longHTML}

Novadā apsekoti jau teju 200 graustu

19.12.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Dobeles novada dome 27. oktobrī notikušajā domes sēdē apstiprināja grozījumus nolikumā par vidi degradējošu būvju komisijas nolikumu. Tādējādi var sacīt, ka beidzot ir pielikts punkts novada teritorijā esošo graustu sakārtošanas juridiskajai pusei, un ir atlicis reālais darbs – objektu, ko var klasificēt kā vidi degradējošus, apsekošana, komisijas atzinums un tālākās darbības – darbs ar nekustamo īpašumu saimniekiem, risinājumu meklējumi un, ja sadarbība neveidojas, - paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmes piemērošana. “Zemgale” interesējās, kā šajā jomā darbs ir veicies līdz šim.

{longHTML}
Lasīt vairāk

Bija tāda «Varavīksne»

15.12.2022 Anita Banziņa/Foto no Imanta Meļņa albuma
   
   «Pārlapojot latviešu populārās mūzikas lappuses, secināju, ka nu jau gandrīz pilnīgi ir aizmirsts ansambļa «Varavīksne» vārds,» savu radiostāstu par vokāli instrumentālo ansambli ir sākusi muzikoloģe Daiga Mazvērsīte. Iespējams, tas būs iekļauts arī viņas grāmatā par latviešu estrādes mūzikas vēsturi. Vismaz Imants Melnis viņai ir stāstījis gan savas atmiņas, gan arī aizsūtījis vecās fotogrāfijas.

{longHTML}

Rimtāk, rimtāk! Mierīgāk!

15.12.2022 Anita Banziņa/Foto no Rudītes Dudes albuma
   Rudīte Dude (attēlā) - Augstkalnes pamatskolas skolotāja

   - Vislielākais prieks man ir par to, ka mūsu Leišmalē viss notiek - dzīvojam, strādājam un gatavojamies svētkiem. Eglītes tiek rotātas, tehnika strādā un bagātīgi sasnigušais sniegs tiek šķūrēts. Priecē, ka mums ir jauna, enerģiska pagasta pārvaldes vadītāja Sandra Latiša, kura ar savu komandu pacietīgi un neatlaidīgi cīnās (patiešām jāsaka - cīnās) un izcīna, lai Augstkalne nekļūtu par aizmirstu nomali.

{longHTML}

«Mēs saprotam, ka ir jārūpējas par taisnīgumu virs zemes»

15.12.2022 Sarmīte Rone/Autores foto

   Arī Dobeles Valsts ģimnāzijas saime iesaistījusies palīdzības sniegšanā ukraiņu tautai bargajos kara apstākļos, šajā nolūkā organizējot Ziemassvētku labdarības akciju ģimenēm Ukrainā «Ar mīlestību sirdī».

{longHTML}

Iedzīvotāji var nesatraukties: pārmaiņas viņus būtiski neskars

14.12.2022 Indra Cehanoviča?Foto no Raimonda Karlsona personīgā arhīva “Zemgale” jau rakstīja, ka, lai paaugstinātu Valsts policijas (VP) “efektivitāti un kapacitāti, nodrošinot sabiedrībai kvalitatīvu drošības pakalpojumu”, VP turpina darbu pie jau uzsāktajām strukturālajām pārmaiņām. Līdz ar to no 1. decembra jaunā modelī darbu turpina VP Zemgales reģiona pārvalde. Tas nozīmē, ka līdz šim iedzīvotājiem ierasto sešu reģionā esošo iecirkņu vietā tie nu ir apvienoti trijos – Rietumzemgales (tajā apvienoti Dobeles un Tukuma iecirkņi), Austrumzemgales (Jēkabpils un Aizkraukles iecirkņi) un Dienvidzemgales (iepriekšējie Jelgavas un Bauskas iecirkņi). Lai noskaidrotu, kā īstenotā reforma skars mūspuses iedzīvotājus, “Zemgale” aicināja uz sarunu jauniecelto VP Rietumzemgales iecirkņa priekšnieku RAIMONDU KARLSONU.

{longHTML}

Māja, kuru nenojauca

14.12.2022 Anita Banziņa/Autores foto

   Jelgavas Vecpilsētas māja, kas apmeklētājiem tika atvērta novembrī, ir jaunākais tūrisma apskates objekts pilsētā. Kāpēc lai šajā sniegotajā laikā, kad jāapdomā, vai vispār kaut kur doties, neaizbraukt vismaz līdz Jelgavai? 

Vairāk lasiet laikrakstā.


{longHTML}

«Tērvete» 45. gadadienu nosvinējusi zem pateicības nots

12.12.2022 Alise Kruglauža/ Autores foto

   Tērvetes kultūras namā 10. decembrī notika Alvila Altmaņa autorkoncerts «Kopā ar jums», kas izskanēja īpaši svinīgi par godu Tērvetes kultūras nama jauktajam korim «Tērvete», kurš šogad svin savu 45. jubileju. Koncerta temats bija pateicība par dzīves dāvanām un to, kas katram ir dots.

{longHTML}

Zemgales amatniekiem radošuma netrūkst

12.12.2022 Anita Banziņa/Autores foto


   Dzīvespriecīgs un skaļš ļaužu murskulis ceturtdien valdīja Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā Jelgavā, kur notika Zemgales amatnieku un mājražotāju 12. kontaktbirža, kas bija pulcinājusi ap 100 ražotāju. Starp dalībniekiem bija arī vairāki Dobeles novada amatnieki un mājražotāji – Līga, Guna un Elza Erbas, Antra Lāce, Tālis Ginters.
{longHTML}

Atrast laiku ieklausīties sevī

08.12.2022 Anita Banziņa/ Autores foto

   Marika Grīslīte (attēlā) - īleniece, lauksaimniece, viesu mājas «Bemberi» saimniece, rokdarbniece, pavāre, četru meitu māmiņa, bet arī tas vēl nav viss.

- Ziema man vienmēr ir patikusi un īpaši šis laiks pirms Ziemassvētkiem, jo tad, gandrīz Ziemas saulgriežos, ir mana dzimšanas diena. Visvairāk man gan patīk rudens, kad ir sēņu un ražas laiks, bet ziema atnāk ar miera sajūtu.
Patiesībā miers tā īsti sākas tikai pēc Ziemasvētkiem, bet līdz tiem man ir ļoti darbīgs laiks, kad gribas paspēt izdarīt arī ko tādu, kas pašu iepriecina. Cepu gardos «Šoferīšu cepumus» un piparkūkas, cenšos noaust kādu siltu villaini, lai pašai ir prieks.

{longHTML}