Piektdiena, 2023. gada 2. jūnijs
Vārda diena : Emma, Lība

Iekšējais dzinulis, kas neļauj apstāties

26.01.2023 Alises Kruglaužas foto un teksts

   Evita Zoltnere (attēlā) jau 15 gadus sevi sauc par dobelnieci. Ilgus gadus strādā skaistumkopšanas jomā  par frizieri un manikīri. Apguvusi pirtnieka amatu un ģitārspēli, kā arī brīvajā laikā spēlē teātri un apgūst modernās dejas.

{longHTML}

Hilda Vīka un Dobele

26.01.2023 Iveta Gudiņa, foto no muzeja arhīva

   Dobeles novada muzejs no 2010. gada par vienu no sava darba prioritātēm ir izvirzījis mākslinieces Hildas Vīkas radošā mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu. Kāda tad ir mākslinieces saistība ar Dobeli?

{longHTML}

Ģimnāzijā ienāk mežs un pētnieciskie darbi

26.01.2023 Sarmītes Rones foto un teksts

   Otrais mācību semestris Dobeles Valsts ģimnāzijā jau «uzņēmis apgriezienus» un vai katra diena saistās ar jaunām aktivitātēm.

{longHTML}

Atmiņu liesma, kas nekad nenodzisīs

23.01.2023 Alise Kruglauža/Autores foto

   Šogad aprit 32 gadi kopš 1991. gada janvārī notikušajām barikādēm, kuru laikā ap 50 tūkstoši cilvēku devās uz Rīgu, lai aizsargātu mūsu valsti. Šis barikāžu laiks ir kļuvis par simbolu neatkarībai un demokrātijai Latvijā. Kopš 1997. gada 20. janvāris ir noteikts par Barikāžu aizstāvju atceres dienu.

{longHTML}

Konkurss mani «piespieda» pabeigt grāmatu

23.01.2023 Alise Kruglauža/Autores foto

   20. janvārī Īles bibliotēkā viesojās jaunais rakstnieks, īlenieks Toms Deimonds Barvidis, lai prezentētu savu fantāzijas žanrā rakstīto debijas romānu
«Zaļā Dzīle».

{longHTML}

Šāvēji gadu iesāk ar panākumiem

23.01.2023 Sarmīte Rone/Foto no Dobeles Sporta skolas albuma

   Dobeles Sporta skolas un Šaušanas sporta kluba treneris VILNIS CELMIŅŠ informēja «Zemgali» par ļoti veiksmīgo jaunā gada sākumu mūspuses šāvējiem.

{longHTML}

Sākas Truša – Kaķa - Zaķa gads!

20.01.2023 Anita Banziņa/Foto no Evardsonu ģimenes albuma.

   


   Svētki nebeidzas! Un atkal ir iemesls svinēšanai, jo svētdien, kā vēsta Austrumu Mēness kalendārs, ielēksim Truša gadā, un līdz pat 2024. gada 9. februārim mūsu likteņus pārvaldīs Melnais Ūdens trusis.

   Nav gan saprotams, kas tas par īpašu trusi, jo melns un pie tam vēl arī ūdens trusis, bet, ja parakājas internetā, var atrast arī dažu astrologu skaidrojumu šim neparastajam zvēram. Bet vēl interesantāks šķiet jautājums, kā gan zem viena jumta sadzīvo divi no šī gada simboliem - kaķis un trusis?

{longHTML}

Arī Jaunbērzē vēlas atbalstīt Ukrainu

20.01.2023 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Ierasts, ka Ziemassvētku priekšvakarā sabiedrība tiek aicināta iesaistīties dažādās labdarības akcijās, tādējādi palīdzot tiem, kuriem šobrīd klājas varbūt grūtāk nekā mums pašiem. Aizvadītā gada nogalē no citām, iespējams, atšķīrās ar to, ka daudzas aktivitātes bija organizētas, lai atbalstītu Ukrainas tautu. Tika rūpētas iekārtas, lai vismaz daļas karadarbības plosītās valsts iedzīvotāju mājokļos būtu elektrība un siltums, ziedota pārtika, nauda, apģērbi... Un, protams, gādājot par karavīriem frontē, gatavotas ierakumu sveces un maskēšanās tīkli. Tie joprojām tiek darināti arī Jaunbērzē, kur turpinās akcija “Pasniedz roku Ukrainai!”.

{longHTML}

Kā saglabā Hildas Vīkas kultūrvēsturisko mantojumu?

20.01.2023 Anita Banziņa / Agra Šiliņa foto

Dobeles novada muzejā 17. janvārī notika saruna par Hildas Vīkas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana Latvijas muzejos.

Sarunas sākumā tika uzsvērts, ka Dobele ir kļuvusi par vietu, kur glabā, popularizē un cildina mākslinieces mantojumu, kur lepojas ar viņu un nes viņas vārdu pasaulē. Kā sarunas dalībniekus informēja Dobeles novada muzeja krājuma glabātāja Iveta Gudiņa, muzeja krājumā ir 100 Hildas Vīkas mākslas darbu - 51 glezna, 15 akvareļi, 34 zīmējumi, kā arī dokumenti, fotogrāfijas, dzejoļu, stāstu un romānu manuskripti un mākslinieces personīgās lietas.

{longHTML}

Daniels Vilciņš saņēmis Jaunatnes Sporta fonda finansējumu

16.01.2023 Sarmīte Rone/Autores foto

   Vakar Dobeles Sporta skolas audzēknis, šaušanas sportists Daniels Vilciņš, klātesot skolas direktoram Viesturam Dudem un šaušanas sporta trenerim Vilnim Celmiņam, saņēma Jaunatnes sporta fonda finansējuma 1500 eiro apmērā apliecinājumu.
Vairāk lasiet laikrakstā

{longHTML}
1 ... 34567891011 ... 371