Pirmdiena, 2022. gada 3. oktobris
Vārda diena : Elza, Ilizana

Saules parks Dobelē kļuva vēl zaļāks

07.07.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   


   Biedrība “Dobeles bērniem” sadarbībā ar A/S “Latvijas valsts meži” un Dobeles novada pašvaldību vakar organizēja Meža dienas nesen atklātajā Saules parkā, Dobelē, Baznīcas ielā 10. “Zemgale” jau rakstīja, ka parks tapis par daudzu uzņēmumu un Dobeles iedzīvotāju saziedotajiem līdzekļiem, ir publisks un ieinteresēs gan aktīvās atpūtas un sporta cienītājus, gan mazākos dobelniekus un pilsētas viesus, kuriem iekārtots plašs dažādu atrakciju laukums. Kādi augi vakar papildināja stādījumus un kāda ir parka turpmākās attīstības vīzija?

{longHTML}

Anatomijai loģiku nevajag – iemācies un punkts!

07.07.2022 Alise Kruglauža/ Autores foto

   

   Būt par ārstu ir ļoti svarīgs uzdevums. Tā ir milzu atbildība, gari studiju gadi un neizmērojama pieredze. Jebkuras jomas mediķis ir ļoti svarīgs, taču būt par pediatru, tautā sauktu vienkārši par bērnu dakteri, – tas ir īpašs aicinājums, jo ne katrs to spēj.

Tā kā jūnija vidū Latvijā aizvadīja Mediķu dienu, ar «Zemgali» sazinājās un savās atmiņās par to, kā ir strādāt ar bērniem vēlējās dalīties KARMENA SNIĶERE – nu jau pensionētā pediatre, kura savā jomā nostrādājusi ievērojamu laika posmu, dalījusies savos ieteikumos, sniegusi palīdzīgu roku simtiem mazo pacientu. Bet kādēļ, iegūstot muzikālo izglītību viņa priekšroku tomēr deva medicīnai?

{longHTML}

Tie nav tikai trauki, tā ir māksla

07.07.2022 Alises Kruglaužas teksts/foto

   Dobelniece DAIGA BRŪVERE, kura pēc profesijas ir skolotāja, ir aizrāvusies ar īpašu hobiju – trauku kolekcionēšanu. Aizraušanās sākās tikai pirms gada, taču krājumos ir jau ievērojams skaits dažādu servīžu un krūžu, kas glīti sakārtotas speciāli to izvietošanai iegādātajā sekcijā. Ko Daigai nozīmē doties “medībās”? Kas tas par vāciņu, kas vērtīgāks par tējkannu? Par to visu varēsiet uzzināt, izlasot šodienas “Zemgali”.

{longHTML}

Auros priecē iela, Gardenē, iespējams, izzūdošie grausti

07.07.2022 Indras Cehanovičas teksts/foto

   Kad “Zemgale” pagājušajā nedēļā tikās ar Auru pagasta pārvaldes vadītāju JĀNI OZOLIŅU, viņš neslēpa savu prieku, ka beidzot pilnīgi droši var visiem aureniekiem un ļaudīm, kuri dodas Naudītes vai Apguldes virzienā cauri Auru ciematam, sacīt – ilgi gaidītais Skolas ielas remonts šovasar notiks! Savukārt Gardenes iedzīvotāji, iespējams, vēl šovasar atbrīvosies no vairākiem graustiem, kas bojāciemata kopskatu.

{longHTML}

Klau, kā skan akordeons!

07.07.2022 Anitas Banziņas teksts/foto


   Gitu Āboliņu, Dobeles mūzikas skolas pedagoģi, dažkārt dēvē par Dobeles galveno akordeonisti. Un taisnība vien ir - gan daudzi jaunie akordeonisti izaudzināti, gan pati bieži uz skatuves muzicējusi, gan akordeonistu festivālus organizējusi. Intervijai Gita piekrīt ar piebildi, ka to dara, lai visiem pateiktu, cik lielisks instruments ir akordeons.

{longHTML}

Krimūnu pagasta svētki aizvadīti

05.07.2022 Alise Kruglauža/Autores foto
   Krimūnu pagasta svētki iesākās jau 1. jūlija vakarā, kad kultūras baudītājiem bija iespēja noskatīties Kārļa Anitena un Līvbērzes amatierteātra viesizrādi «Dzīve ar piedzīvojumu garšu». Savukārt sportiskās aktivitātes, radošās darbnīcas un citi notikumi norisinājās nākamajā dienā.

Svētkus atklāja Krimūnu pagasta paši mazākie iedzīvotāji, kuri dzimuši šī gada laikā. Tādi bija astoņi - četras meitenītes un četri zēni -, dažiem no kuriem vecāki devuši skaistus, bet diezgan neierastus vārdus.

{longHTML}

Aureniekiem arī Zelta kāzās skanēja “Rūgts!”

05.07.2022 Indras Cehanovičas teksts/foto   Aizvadītā piektdiena, 1. jūlijs, bija nozīmīga diena aurenieku VINCENTA un MARUTAS TABORU ģimenei, viņu radiem un draugiem, jo šajā dienā Taboru ģimene atzīmēja savas Zelta kāzas. Tas nozīmē, ka šis pāris kopā nodzīvojis jau 50 gadus.

Kā ikvienam pārim, arī šim kopdzīves laikā sakrājies daudz stāstu, ar kuriem dalīties ar saviem mīļajiem. Vai ziniet, kāda loma bija Marutas tēva loma meitas bildināšanā, ko, vērojot laikapstākļus kāzu otrajā dienā, jaunlaulātajiem prognozēja vecākās viešņas, kas ir draudīgais dzeltenais čemodāns un ko no vecāku mācītā strikti ievērojušas visas viņu trīs atvases?

{longHTML}

“Traktordienu” īpašā balva - bēneniekam

05.07.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto


   Sestdien “Agrofirmas Tērvete” laukā notika nodibinājuma “Fondas Lauku lauksaimniecības attīstībai” (FLLA) nozares rīkotais lielpasākums “Traktordiena 2022”, kas Latvijā norisinājās jau 11. reizi.

Cita starpā notika arī dažādi paraugdemonstrējumi un sacensības, no kurām populārākās, kā allaž, bija traktoru piekabju kalnā vilkšana. Bet, vēl pirms sumināt šo sacensību laureātus, īpašu – godpilno “sacensību veterāna” balvu- saņēma Bēnes pagasta “Ziediņu” lauksaimnieks JĀNIS GALVIŅŠ. Viņš traktoru piekabju kalnā vilkšanas sacensībās piedalījās jau ceturto reizi un vienmēr kāpis uz kāda no goda pjedestāla (šajā gadījumā – muciņu) pakāpieniem. Un tas viss, neraugoties uz to, ka puisis sacensībās spītīgi piedalās tikai ar savu 1976. gada izlaiduma “belorusiņu”, par kuru modernāku braucamrīku stūrētāji gan jau sen vairs nesmīkņā.

{longHTML}

Prognozēt šobrīd neuzdrošinās neviens, viss Dabas mātes rokās

05.07.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   


   Jūlijs tradicionāli ir laiks, kad visā Latvijā sākas pakāpeniska sējumu novākšana no laukiem. Tomēr, ņemot vērā šī gada vēso pavasari, mainīgo vasaru ar tās brīžiem valdošo karstumu atsevišķos valsts reģionos un spēcīgajām lietavām citos, lauksaimnieki ir itin piesardzīgi šī gada ražas prognozēs. Visi kā viens “Zemgales” uzrunātie speciālisti apgalvoja – situācija var mainīties jebkurā brīdī, līdz ar to šobrīd apsekotie pat “viscerīgākie” sējumi galu galā saviem saimniekiem var nest vien sāpīgu zaudējumu izjūtu.

Tad, iespējams, ir pat labi, ka nenākas tērēt degvielu pustukša lauka nokopšanai, jo par sējuma novākšanu kāds jau parūpējies. Teiksim, Vecauces pusē traktoristiem nebūs jālauza galva, kā nokopt kādu 20 ha lielu kukurūzas lauku – tas jau izdarīts.. Var līksmot arī dabas draugi – krauķu populācija šopavasar šajā apkaimē ieturējusi brangas maltītes...

{longHTML}

Uz jautājumiem pēc būtības atbildes sniedz vienmēr

02.07.2022 Indras Cehanovičas teksts/Ievas Laizānes foto

   “Zemgales” iepriekšējā numurā varējāt lasīt Naudītes pagasta iedzīvotājas ANITAS BISENIECES viedokli par norisēm Dobeles novada domē. Viņai bija arī virkne jautājumu, ko kundze vēlējās uzdot Dobeles novada domes priekšsēdētājam IVARAM GORSKIM. “Zemgale” lūdza viņu tos komentēt. Sākumu sarunai lasiet “Zemgales” 28. jūnijā.

{longHTML}
1 ... 34567891011 ... 351