Svētdiena, 2022. gada 29. maijs
Vārda diena : Maksis, Raivis, Raivo

Starp Miķeļiem un Mārtiņiem

21.10.2019
    Marģers Grīns, grāmatu par latviešu gadskārtām, godiem, dievestībām autors, ir sacījis, ka astoņu gadskārtu svinības sadala gadu astoņos lielos posmos ar 45 dienām katrā. Tas atstāj piecas vai garā gadā sešas liekas dienas, kas sadalītas Ziemassvētkos un Lieldienās. Gada posmus starp svinībām latvieši saukuši par laikiem.
{longHTML}

Ar latviešu maizīti sirdī un darbā

21.10.2019
    AIGARS OPIHTINS ir dobelnieks – te dzimis, audzis, skolojies, sācis darba gaitas, bet pēdējos gados dzīve viņu ir vedusi pa visu pasauli, ik pa laikam ļaujot būt arī dzimtajā pilsētā – Dobelē. Viņa vizītkartē angļu un latviešu valodā ir ierakstītas divas adreses – viena Latvijā, otra – Anglijā, bet pats galvenais ieraksts vēsta, ka Aigars ir Latvijas maiznieka amata meistars. Oktobrī viņa ceļš atkal veda uz Dobeli, tika rasts laiks arī sarunai ar «Zemgali».

Vairāk lasiet 22. oktobra laikrakstā Zemgale!

{longHTML}

Man ir bieza āda

15.10.2019
    Uz interviju Auces novada pašvaldības sporta darba organizators GUNTIS STRAZDIŅŠ (attēlā) ierodas sagatavojies. Viņa rokās ir dažādi informatīvi materiāli, kas palīdzēs izstāstīt raibo dzīves stāstu, neizlaižot būtiskus pavērsienus. Viņa stāsts vēstīs par dzīves skolu, uzdrīkstēšanos, neatlaidību un smaga darba augļiem.
{longHTML}

Mairis Pumpurs startēs Polijā

15.10.2019
    Nedēļas nogalē Latvijas motokrosa junioru izlases 13 sportisti aizvadīs starptautiskas sacensības Polijā un Beļģijā. Polijā norisināsies Eiropas Nāciju kausa izcīņa, savukārt Beļģijā – Nākotnes cerību kauss motokrosā jeb «Coupe de l'Avenir'» – junioru motokrosa komandu sacensības.
Eiropas Nāciju kausā Latviju pārstāvēs četri sportisti – arī Mairis Pumpurs («MX Moduls») no Auces novada.
{longHTML}

Aizvien lielāki nodokļi – ceļš uz nekurieni

15.10.2019
    Latvijas Republikas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš septembra vidū aicināja uz tikšanos reģionālo mediju žurnālistus, lai pārrunātu šā brīža galveno aktualitāti – 2020. gada valsts budžeta sagatavošanu. Tikšanās gaitā tika diskutēts arī par citiem jautājumiem, kas saistīti ar valdības darbu.
{longHTML}

Ugunsgrēks pilsētas centrā

15.10.2019

    Par ugunsgrēku Zaļajā ielā Dobelē, kas citkārt mierīgajā svētdienas rītā uzmodināja ne vienu vien iedzīvotāju, vēl arvien liecina nepatīkamais smārds un bēdīgais skats, kas paveras kādā no iekšpagalmiem.

Vairāk par notikušo lasiet, 15. oktobra laikrastā "Zemgale"!

{longHTML}

Eiropas čempionātā šaušanā Itālijā

15.10.2019
    Eiropas čempionātā šaušanā Itālijā dobelnieks Ernests Erbs iegūst 1. vietu šaušanā ar pistoli un komanda iegūst 3. vietu

Septembrī noslēdzās Eiropas čempionāta mēnesis Itālijā. Sacensībās piedalījās arī sportisti no Dobeles un treneris Vilnis Celmiņš.

Vairāk par sacensībās notikušo, lasiet 15. oktobra laikraksta "Zemgale" numurā!
{longHTML}

Uzvaru palīdz kaldināt līdzjutēju pulks

15.10.2019
"...Dobeles Sporta hallē sestdien visas skatītāju vietas bija aizņemtas..."

Sestdien, "ZRHK Tenax Dobele" handbolisti uzvarēja Luksemburgas klubu "HB Dudelange" ar rezultātu 28:24 (14:9).

Par šo maču un IVARA ZARIŅA pēcspēles komentāru lasiet, 15. oktobra laikraksta "Zemgale" numurā!

{longHTML}

Izsoļotas dabas parka līkumotās takas

14.10.2019
Kopš šā gada 1. janvāra Zemgales Plānošanas reģions piedalās programmas «Erasmus+ports» projektā «Veselīgs dzīvesveids. Sporta loma lauku teritoriju attīstīšanā». Projekts paredz tā partneru viesošanos visās dalībvalstīs, tādēļ 11. un 12. septembrī Dobeli un Tērveti apmeklēja sporta atbalsta organizāciju pārstāvji no Latvijas, Itālijas, Spānijas, Grieķijas, Portugāles un Igaunijas.

Par projekta dalībnieku aktivitātēm 26. septembra laikrakstā stāsta Zemgales Plānošanas reģiona projektu vadītājs EDGARS JĀNIS PAULOVIČS.
{longHTML}

Brašās tērvetnieces

14.10.2019
   20. septembrī Jelgavā jau 16. reizi norisinājās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes un Jelgavas pilsētas pašvaldības rīkotās sacensības ugunsdzēsības sportā «Brašais ugunsdzēsējs».
{longHTML}
1 ... 34567891011 ... 338