Piektdiena, 2023. gada 2. jūnijs
Vārda diena : Emma, Lība

LEĢENDU MŪZIKAS FESTIVĀLS

20.03.2023 Vairāk informācijas: +37129195801, e-pasts: [email protected]

   Latvijas-Lietuvas pierobežā uzstāsies leģendārais “Modern Talking” līderis
22. jūlijā, kādu100 kilometru attālumā no Rīgas, Lietuvā, Biržu rajona Ķiluču ezera pussalā, notiks leģendu mūzikas festivāls, kurā uzstāsies pasaulslavenais Tomass Anderss (Thomas Anders), vienas no vēsturē veiksmīgākajām popmūzikas grupām “Modern Talking” mūziķis, kurš nesen svinēja savu 60 gadu jubileju!

1979. gada pēc uzvaras Luksemburgas radio dziesmu konkursā T. Anderss drīz vien ierakstīja singlu “Judy” un koncertturnejas laikā iepazinās ar Dīteru Bolenu, slavenās CC Catch mūziķi.

Ar grupu “Modern Talking” Tomass izdeva neskaitāmas dziesmas, kas desmitiem pasaules valstīs ierindojušās topu pirmajos pieciniekos, bet par superhitu kļuvušais “You‘re My Heart, You‘re my Soul” topu virsotnē starp populārākajām dziesmām noturējās veselu pusgadu un valdīja 81 valstī!

1989. gadā Tomass izdeva pirmo solo albumu “Different” un veiksmīgi uzsāka solo karjeru, sadarbojas ar T-Seven (“Mr. President” solisti), “No Angels”, Marta Sanchez, Isabel Varell, Glenn Madeiros, pazīstamiem pasākumu organizatoriem un menedžeriem Mike Paxman (strādāja ar Nick kamen), Christian de Walden (Amanda Lear), Ralf Stemmann (Ricky Martin) un daudziem citiem.

Izdeva 17 albumus

Tomass strādā Eiropā, slavenais duets “Roxette” viņam uzdāvināja singlu, un pats raksta dziesmas. Viena no tām, “Dance In Heaven” (Deja Debesīs), tika ierakstīta pēc sarunas ar cienījama vecuma viņa fani Ethel, ar kuru viņš iepazinās pirms dažiem gadiem. Pēc telefonsarunas, kuras laikā sieviete jau ar grūtībām izrunāja vārdus, Tomass saprata, ka nekad vairs nedzirdēs viņas balsi, un uzrakstīja šo dziesmu.

1994. gadā Amerikā viņš izdeva albumu spāņu valodā “Barcos de Cristal”, kas bija paredzēts Latīņamerikas tirgum un Argentīnā iekļuva hitparāžu virsotnēs. Drīz pēc tam Tomass sarakstīja Martai Sánchez galveno dziesmu populārajam vietējam seriālam “Tal Vez”, kas kļuva par hitu numur viens jau citā valstī – Meksikā.

Tomass darbojas arī ar pseidonīmiem Chris Copperfield, Phantomass un savās programmās iekļauj džeza numurus.

Tad, kad 1998. gadā pēkšņi atdzimst “Modern Talking”, Tomass vienlaikus strādā arī viens pats, rīko iespaidīgus koncertus ASV un vērienīgu Eiropas turneju kopā ar “Scorpions”, ieraksta akustisko albumu ar orķestri, pagājušā gada martā izdeva savu jau 17. studijas albumu “Cosmic”, piedalās dažādos projektos, populārajā TV mūzikas šovā “Maska”.

Viņa vārds ir Bernds Veidungs (Bernd Weidung)

Pēc otrās laulības (ar pirmo sievu Nora Balling viņš izšķīrās, pēc dziedātāja teiktā, viņas nepanesamās greizsirdības dēļ) ar Claudia Hess viņi sagaidīja dēlu. Tagad jau reti kurš atceras vai zin, ka, viņa īstais vārds ir Bernds Veidungs.

“Tikai vistuvākie cilvēki mani sauc vārdā,” smejas Tomass, atceroties situācijas lidostās, kad personāls ir šokēts, ka slavenais dziedātājs uzrāda personu apliecinošu dokumentu uz “sveša” vārda. “Reiz, iepērkoties lielveikalā, es iedevu savu kredītkarti, darbiniece uz minūtīti atprasījās, un tad es dzirdēju viņas sarunu pa tālruni: “Liela problēma. Manā priekšā dziedātājs Tomass Anderss ar kaut kādu zagtu kredītkarti...””

Mēs nomirsim, un problēmu vairs nebūs.

Vēl aizvien visdažādākajos Zemes nostūros gaidītais dziedātājs ir pārdevis vairāk nekā 125 miljonus albumu kopiju, tostarp grupas un solo ierakstus, saņēmis vairāk nekā 420 platīna un zelta apbalvojumus!

Neskatoties uz milzīgajiem panākumiem un vairāk nekā 40 gadu pieredzi mūzikas biznesā, Tomass Anderss nav zaudējis savu būtību, tādēļ viņa fani visā pasaulē apbrīno zvaigznes īstumu un sirsnību, ko viņš izstaro savos koncertos.

“Es bieži esmu iekļuvis lielās avārijās, bet vienmēr esmu palicis vesels, esmu dzimis zem laimīgās zvaigznes,” atzīstas Tomass, kurš 22. jūlijā Ķiluču maģiskajā mūzikas pasakā uzstāsies ar saviem slavenākajiem skaņdarbiem. “Pēc katra negadījuma es domāju par dzīves jēgu un sapratu, ka man ir jāmīl pasaule, jāpriecājas par savu eksistenci, jāizplata pozitīva enerģija. Problēmas? Mēs nomirsim, un to vairs nebūs. Tādēļ neieslīgsim tajās, jo mēs visi esam dzimuši, lai priecātos”.

Bez Tomasa Andersa mūzikas festivālā Biržu rajonā ieradīsies vēl trīs leģendas –“Alphaville”, “London Beat” un “Ottawan”.
Sīkāka informācija pa tālruni 8 620 79852 vai e-pastu [email protected]

Lasīt vairākNo maza stūrīša līdz savai darbnīcai

29.05.2023 Alises Kruglaužas tektes, foto no Beatrises Kaktiņas personīgā arhīva

   Keramiķa darbā jārēķinās ar fizisku roku darbu, tāpat darba vidē ir putekļi, kas rodas gan no materiāliem, gan apstrādājot priekšmetus, taču visam pāri ir skaistais gala rezultāts, kas priecē ne vienu vien acu pāri. BEATRISE KAKTIŅA ir keramiķe, kura dzīvo Jaunbērzē nepilnu gadu, taču daudzi novadnieki viņu ir iepazinuši meistarklasēs, kas norisinājušās sadarbībā ar vairākām bibliotēkām.

Pieņemšanā pie čempioniem

29.05.2023 Sarmītes Rones foto un teksts.

   Vai jums bieži gadās tikties ar čempioniem? Man – noteikti nē. Tāpēc  nekādi nevaru laist garām izdevību vienā reizē sastapt veselus piecus, turklāt – dzīvojošus vienuviet, dobelnieku Ineses un Alda Cīruļu mājās. To, ka Ineses aizraušanās un dzīves piepildījums ir suņi, zina daudzi: gan personīgajā saskarsmē, gan no skaistajiem fotoattēliem sociālajos tīklos, kur viņas mīluļi redzami, lepojamies ar augstiem tituliem, kas iegūti starptautiskajās izstādēs. Sajūtos gluži kā augstmaņu pieņemšanā: pie vārtiem ar rējieniem sagaida Bernolli Brigita Salomeya un Melisa Lilagarten Bernstein, gaitenī cēli pretī panāk Armani Smiltynes Trisspalvis, turpat ir arī senori - Perita un Bärry von Drachenhimmel. Vārdus noteikti neiegaumēšu, un mājinieki ikdienā viņus visos trijos arī nedēvē, bet par to – nedaudz vēlāk.

Viesu nams ar īpašām pievienotajām vērtībām

29.05.2023 IndrasCehanovičas foto un teksts.

  Pašā Dobeles centrā esošais viesu nams «Pilsētas Māja» pirmos viesus uzņēma vēl 2018. gadā. Kopš tā laika uzņēmums ir tikai attīstījies, radot viesu namam jaunas «pievienotās vērtības», gan paplašinot savu piedāvājumu un pērn atverot arī divus apartamentus, ko piedāvā īrei, gan ieviešot pilsētā jaunas tradīcijas, proti, dienas nometņu rīkošanu bērniem, un iedibinot kopīgu Pagalma svētku svinēšanu, kas, starp citu, notiks arī šajā svētdienā. Šopavasar realizēta vēl viena iecere par īpašu apģērbu un aksesuāru kolekciju, kuru rotā oriģināli saukļi, popularizējot Dobeles ceriņus. «Zemgale» mēģināja noskaidrot, kur «Pilsētas Mājas» saimniece ANDA TIVČA smeļas daudzās idejas.

Uz darbu joprojām dodos ar prieku

25.05.2023 AnitasBanziņas teksts, foto no Edītes Kaufmanes fotoalbuma.

   Šovakar Dobeles Ceriņu dārzā jau 20. reizi izskanēs klasiskās mūzikas koncerts. Latvijā un kaimiņvalsīs par unikālu to ir padarījis neparastais koncerta formāts - augstvērtīgs muzikālais izpildījums apvienojumā ar ziedošo ceriņu kupenām.

Gads bijis ļoti darbīgs

24.05.2023 Sarmītes Rones teksts un foto.Tā «Zemgalei» atzina Dobeles novada Izglītības pārvaldes vadītāja AIJA DIDRIHSONE (attēlā), vaicāta par galvenajām aktualitātēm novada izglītības iestāžu darbā un pašas atziņām un izjūtām šī mācību gada izskaņā.LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU