Svētdiena, 2022. gada 29. maijs
Vārda diena : Maksis, Raivis, Raivo

 

Kā jums klājas?

26.05.2022 Anita Banziņa/Autores foto

Un atkal viss notiek

Vizma Zandersone - sieviešu kora “Vizma” diriģente

   Nekas nav daudz mainījies - strādāju Rīgā, dzīvoju Dobelē. Divas stundas katru darbdienu man paiet vilcienā. Pirms septiņiem rītā ar to dodos uz Rīgu, aptuveni tādā pat laikā vakarā - atpakaļ uz Dobeli. Vilciens Dobele-Rīga ir vienkārši ideāls. Vislabākais, kas var būt. Agrāk nebiju to atklājusi, braukāju tikai ar mikroautobusiem. Ejot uz vilcienu rīta agrumā, var arī ieraudzīt, cik skaista ir Dobele šajā laikā. Vienalga, vai tā ir ziema, vai vasara. Pilsēta vēl samiegojusies... Cilvēku maz, pārsvarā sētnieki. Dobelītē strādā čakli sētnieki, jo vismaz tās ietves, pa kurām es steidzos uz vilcienu, ir “sagatavotas” manam skrējienam. Pavasarī var paklausīties arī putnu dziesmās.

Vairāk lasiet laikrakstā.

Skaļās lasīšanas konkursa fināliste – Dobeles 1. vidusskolas audzēkne

26.05.2022 Alise Kruglauža/Autores foto
   26. maijā Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā tika aizvadīts Skaļās lasīšanas konkursa reģionālais fināls, kurā piedalījās astoņi dalībnieki. Šogad konkursa dalībnieki bija no Gardenes pamatskolas, Penkules bibliotēkas, Dobeles 1. vidusskolas, Šķibes bibliotēkas, Bites bibliotēkas un Dobeles sākumskolas. Vērtētāju žūrijā bija mūsu novadniece, dzejniece Inese Zandere, metodiķe jauniešu un interešu izglītības jautājumos Anita Celmiņa, kā arī režisors un dramaturgs Kārlis Anitens.

Vieta, kur sākas Zaļā iela

26.05.2022 Undīne Krūze/ Foto no muzeja arhīva

   Dobeles novada kalendārā maija mēnesī redzama mākslinieces Aļonas Prokofjevas glezna “Dobele”, kurā redzama daļa Tirgus laukuma un Zaļās ielas sākumposms. Gleznas centrālie objekti ir lokveidā izvietotie ziedošie apstādījumi gar Tirgus laukuma pakāpieniem, bet labajā pusē redzāma daļa no strūklakas “Aka”. Šis ir skats kādu šo vietu 2021. gadā tvēra māklsinieces ota. Savukārt pārskatot Dobeles muzeja krājuma fotogrāfijas, redzams, ka Zaļās ielas sākums ne vienmēr bijis šāds.

Kaķenieku “Susuriņu” meitenes pieskandina Zemgali

26.05.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto
   Droši vien, ka ikvienā pagastā ir svarīgi, vai tajā pastāv pašdarbības kolektīvi, kuros, ja ir vēlme, var iesaistīties vietējie iedzīvotāji vai viņu atvases, tādējādi pavadot savu brīvo laiku. Kaķenieku Kultūras nama paspārnē vietējie dziedošie bērni jau septiņus gadus var izmēģināt savus spēkus bērnu vokālajā ansamblī “Susuriņi”. Nesen tā četru dalībnieču izveidotais kvartets guva augstus panākumus Zemgales bērnu un jauniešu konkursā “Zemgalei ir talants”, kā arī ieguva Skatītāju simpātiju balvu.

Bērzupes speciālā pamatskola uzņem viesus

26.05.2022 Zinta Patrīcija Reinfelde/ Publicitātes foto

 

 
   Maijs Bērzupē noris spraigi, jo no 9. maija līdz 13. maijam vizītē Latvijā Erasmus+ projekta “Visi kopā pret atstumtību!” ietvaros Bērzupes speciālajā pamatskolā ieradās 16 skolotāju - trīs no Gazi Mustafa Kemal skolas Turcijā, pieci pedagogi no Moreni 4. ģimnāzijas Rumānijā, seši no Angela Kinčeva pamatskolas Rusē, Bulgārijā un divi skolotāji no Zakladna skolas Velka Idā, Slovākijā.

Ceriņu vārdu došanas svētki Dobelē

26.05.2022 Alise Kruglauža/Autores foto

   Spītējot lietum, 20. maijā Pētera Upīša Ceriņu dārzā divas skaistas ceriņu šķirnes ieguvušas savus nosaukumus. Violetais ceriņš «Emīlija» nosaukts par godu dzejnieka Aleksandra Čaka mātei, kuras dzimtā puse ir Dobeles novada Naudītē, savukārt otrs violetais ceriņš turpmāk nesīs rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa vārdu.

Dezinformācijas postošā ietekme sabiedrībā

26.05.2022 Alise Kruglauža/Autores foto

   

   Tikšanās laikā ar Eiropas Komisijas biroja vadītāja vietnieci Žanetu Vegneri tika apspriestas svarīgākās aktualitātes un tuvākie lēmumi, kā arī, turpinot «Zemgales» iepriekšējā numura tēmu par Eiropas Parlamentu, sava redzējumā dalījās pati deputāte Sandra Kalniete.

Aktuālākie jautājumi šobrīd

Sarunā ar Žanetu Vegneri, viņa pauda:

   - Patlaban notiekošā karadarbība ir pierādījusi, ka transatlantiska savienība, no kuras mēs bijām jau noguruši, spēlē lielu lomu, jo, skatoties no dažādiem aspektiem, kopā mēs esam daudz stiprāki.

Viens no tirdzniecības aspektiem ir pieeja tehnoloģijām. Patlaban tiek aizvērtas vairākas rūpnīcas, kurās ražo tankus. Tehnoloģijas pieder noteiktam valstu skaitam, un ir svarīgi, lai visas valstis, kurām šīs tehnoloģijas pieder, apvienojas.

Esmu tikai rupors tam, kas nāk no augšas

26.05.2022 Ieva Laizāne/Autores foto
    Aizvadītajā otrdienā Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā notika SOLVEIGAS PUĶĪTES grāmatas “Gājputnu krustcelēs” atklāšana. Tās laikā rakstniece dalījās ar lasījumiem no savas grāmatas, kā arī starplaikos klātesošos priecēja Raimonda Bulmera un divu Dobeles Mūzikas skolas audzēkņu muzikāls priekšnesums.

Vēl varu kājas nomazgāt izlietnē

20.05.2022 Ieva Laizāne/Autores foto

    Mārīte Kalniņa un Aiva Kakteniece – atpūtas vietas «MĀSA» īpašnieces.

– Mums klājas ļoti labi. Beidzot, pēc ilgās sezonas, garā atvaļinājuma, pēc visiem kovidiem un tā tālāk, esam «atvērušās». Darba bija ļoti daudz, bet tas ir forši! Prieks, bet īsti uz darbu negribējās nākt, – stāstu sāk Aiva.

Sandras Kalnietes rīkotā konkursa uzvarētāji viesojas Eiropas Parlamentā

20.05.2022 Alise Kruglauža/Autores foto
   Kā jau iepriekš «Zemgalē» tika ziņots– aptuveni pirms diviem gadiem rīkotajā konkursā sadarbībā ar Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Sandru Kalnieti lasītājiem tika dota iespēja laimēt braucienu uz Briseli, atbildot pareizi uz konkursa jautājumiem. Apmeklējums notika 16. maijā - Dobeles, Jelgavas, Saldus un citu reģionu laikrakstu lasītāji, uzvarētāji - viesojās Eiropas Parlamenta ēkā, kurā visiem tika dota iespēja iepazīties ar EP darbību, kā arī apskatīt slaveno plenārsēžu zāli, kurā sēžu laikā pulcējas Eiropas Parlamenta deputāti, lai piedalītos visplašākajās un svarīgākajās debatēs. Te arī balsojot tiek pieņemti vēsturiski lēmumi, kas maina cilvēku dzīvi visā Eiropas Savienībā.LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU