Piektdiena, 2023. gada 31. marts
Vārda diena : Atvars, Gvido

LEĢENDU MŪZIKAS FESTIVĀLS

20.03.2023 Vairāk informācijas: +37129195801, e-pasts: [email protected]

   Vēl viena “Biržiešu vārda” vasaras mūzikas festivāla zvaigzne – Bernds Veidungs, pasaulē visiem pazīstams kā Tomass Anderss no vienas no veiksmīgākajām grupām popmūz

1979. gada pēc uzvaras Luksemburgas radio dziesmu konkursā T. Anderss drīz vien ierakstīja singlu “Judy” un koncertturnejas laikā iepazinās ar Dīteru Bolenu, kas bija padarījis slavenu CC Catch.

Ar grupu “Modern Talking” Tomass izdeva neskaitāmas dziesmas, kas sasniegušas desmitiem pasaules valstu topu pirmos pieciniekus, bet par superhitu kļuvušais “You‘re My Heart, You‘re my Soul” topu virsotnē starp populārākajām dziesmām noturējās veselu pusgadu un valdīja 81 valstī!

Vēl aizvien daudzās pasaules malās gaidītais dziedātājs ir pārdevis vairāk nekā 125 miljonus albumu kopiju, rēķinot grupas un solo ierakstus, saņēmis vairāk nekā 420 platīna un zelta apbalvojumus!

1989. gadā Tomass izdeva pirmo solo albumu “Different” un veiksmīgi uzsāka solo karjeru, vēlāk sarīkoja koncertus ar atdzimušo “Modern Talking”, sadarbojas ar “T-Seven” (“Mr. President” soliste), “No Angels”, Martu Sančesu, Izabellu Varelu un daudziem citiem.

Francūži, briti, amerikāņi

Franču diskomūzikas dueta solists Patriks Žans Batists, strādājot slavenajā uzņēmumā “Air France”, nodibināja grupu “Black Underground” un muzicēja Francijas galvaspilsētas bāros. Šeit viņam uzmanību pievērsa Daniels Vangarde, producents, kas strādājis ar Dalilu, Sheila B. & Devotion un citiem, un piedāvāja piedalīties mūzikas disko projektā kopā dejotāju un vokālisti Aneti Eltisu.


Un jau Kanādas galvaspilsētā Otavā (no šī vārda cēlies grupas nosaukums “Ottawan”) ierakstītais pirmais singls “D.I.S.C.O.” satricināja Eiropu, bet, tikai izdzirdot nākamā hita vārdus “Hands up, baby, hands up...”, gribas ienirt astoņdesmito gadu ballītēs.

Britu amerikāņu grupas “London Beat” karjera sākās 1990. gadā, kad ar to līgumu noslēdza leģendārā dueta “Eurythmics” līderis un slavenais producents Deivs Stjuarts.

Pirmos panākumus sasniedzis Nīderlandē, kolektīvs drīz vien iekaroja visu pasauli ar panākumiem bagāto hitu “I‘ve Been Thinking About You”. Šī dziesma Eiropas populārāko singlu sarakstā sasniedza otro, ASV – pirmo pozīciju, bet melomānus nepievīla arī nākamie grupas singli “You Bring On The Sun”, “A Better Love”, “Come Back” un Boba Mārlija klasiskās dziesmas “No Woman No Cry” kaverversija.

Mūžīgi jauni un nemirstīgi

“Mēs spēlējam un esam populāri ne vienu vien gadu desmitu, tāpēc jūtamies nemirstīgi,” apgalvo par popmūzikas leģendu sauktās grupas “Alphaville” locekļi.

Ar balādi “Forever Young” slavena kļuvusī grupa uzreiz nonāca popularitātes virsotnēs. Taču vācu elektroniskās mūzikas grupa nebūt neatļāvās gozēties tikai viena superhita radītās slavas spozmē. “Big in Japan”, “Jerusalem”, “Sounds Like a Melody”, “Flame”, “Dance With Me” un daudzi citi “Alphaville” singli nokļuva Norvēģijas, Šveices, Zviedrijas, Vācijas, Nīderlandes, Krievijas, Lielbritānijas un pat Argentīnas, Japānas un citu valstu, prestižā ASV žurnāla “Billboard” topos. Grupa, kas sarīkojusi vairāk nekā 20 pasaules turnejas, it kā atgriežas pagātnē un katru reizi no jauna turpina savu nemirstības stāstu.

Oficiālo izpildītāju fotogrāfijas

1) Koncertā Kilučos leģendārās grupas “Modern Talking” vokālists Tomass Anderss izpildīs superhitu “You‘re My Heart, You‘re my Soul” un citas labi pazīstamas dziesmas.

2) Ar balādi “Forever Young” slavenā kļuvusī grupa “Alphaville” ierodas Biržu rajonā

3) Franču disko mūzikas dueta “Ottawan” solists Patriks Žans Batists sūta sveicienus visiem biržiešiem

4) “London Beat” iekaroja visu pasauli ar panākumiem bagāto hitu “I‘ve Been Thinking About You”

Vairāk informācijas: +37129195801, e-pasts: [email protected]

Lasīt vairākJaunbērznieki vēlas dzīvot sakoptā vidē

27.03.2023 Alises Kruglaužas teksts un foto.

   Ar Dobeles novada izpilddirektora rīkojumu, sākot ar 8. martu, Jaunbērzes pagasta pārvaldes vadītāja pienākumus pilda Dace Škorņika, kura vada arī Dobeles pagasta pārvaldi. Lai pārrunātu iedzīvotāju vēlmes un uzklausītu ieteikumus, 22. martā tika rīkota jaunās pagasta pārvaldes vadītājas un Jaunbērzes iedzīvotāju kopsapulce. Uz tikšanos bija ieradies arī iepriekšējais Jaunbērzes pagasta pārvaldes vadītājs Raimonds Sīpols.

Notiks otrā labdarības akcija

27.03.2023 Indras Cehanovičas teksts, foto no «ERTE grupas» arhīva

«Zemgale» jau rakstīja, ka Gardenē strādājošais kokapstrādes uzņēmums SIA «ERTE grupa» marta sākumā rīkoja ziedojumu vākšanas kampaņu Ukrainas bērnu atbalstam. Kā informēja uzņēmuma vadītāja asistente KRISTĪNE PRĪLIŅA,  krava ar saziedotajām lietām veiksmīgi nogādāta Ukrainā un jau rīt plānots uzsākt ziedojumu vākšanas kampaņas nākamo posmu.

Piemiņa sirdīs, sveču liesmāsun ziedos

27.03.2023 Alises Kruglaužas teksts un foto.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas atceres pasākumā Dobelē sestdien kuplā skaitā bija sapulcējušies dažāda gadagājuma ļaudis, kuri, cieņā noliecot galvas un noliekot ziedus, godināja deportēto cilvēku piemiņu.

Izsolei nodod Pokaiņu meža informācijas centra ēku

20.03.2023 Anitas Banziņas teksts un foto

   «Zemgales» piektdienas numurā bija izlasāms paziņojums, ka AS «Latvijas valsts meži» rīko nomas tiesību izsoli bijušajai Pokaiņu meža informācijas centra ēkai un zemes vienībai 0,14 ha platībā.

Kaķeniekos pienu grāvī liet negrasās

20.03.2023 Indras Cehanovičas teksts un foto

   Kā zināms, savulaik Latvijai atgūstot savu neatkarību, lielas pārmaiņas skāra arī lauksaimniecības nozari, jo tika likvidētas kādreizējās kopsaimniecības, noritēja privatizācijas process. Rezultātā pavisam neliela daļa bijušo kolhozu un sovhozu teritorijā esošo saimniecības ēku, dzīvnieku novietņu arī mūsdienās tiek izmantotas to sākotnējam nolūkam. Ja vien vispār vēl ir palikušas un dabā redzamas. Annenieku pagasta SIA «Agro Kaķenieki» ir viens no tiem piemēriem, kas apliecina - ja vien uzņēmuma priekšgalā ir prasmīgi un uzņēmīgi ļaudis, var saimniekot arī uz kādreizējās kopsaimniecības izveidotajiem pamatiem, protams, attīstoties un pilnveidojoties. Šogad uzņēmums atzīmē jau 20. dzimšanas dienu.

Sākot no apsveikuma kartītes līdz košam putnu būrim

20.03.2023 Indras Cehanovičas teksts un foto

   Dažādi gardumi, apģērbi, amatnieku darinājumi – to visu un vēl daudz ko citu  varēja iegādāties sestdien Dobelē notikušajā Pavasara tirdziņā. Kā novēroja «Zemgale», apmeklētāju tajā netrūka.

Nav divu vienādu rokrakstu

16.03.2023 Alises kruglaužas teksts un foto

Otrdien Bikstu bibliotēkā viesojās grafoloģe IRITA ROZENTĀLE, kura sniedza praktisku nodarbību un nelielu ieskatu rokrakstu pasaulē. Katrs atnākušais, uzrakstot konkrētu teksta fragmentu, varēja noteikt savas personības stiprās puses, kā arī jomas, pie kurām vajadzētu piestrādāt.

Šis lipīgais «Kolosāli»

16.03.2023 Anitas Banziņas teksts, foto no Vizmas Zandersones fotoalbuma

Vēl dažkārt radio var dzirdēt jautro un spridzīgo dziesmu ar pieckāršajiem «kolo- kolo» piedziedājumā, kamēr tiek līdz «kolosāli!». Maz būs to, kuri zinās, ka dziesma nāk no Dobeles, vēl no tiem laikiem, kad uz Latvijas skatuvēm muzikāli plosījās «Varavīksne», kas ir nodēvēta par 70. un 80. gadu kulta grupu. Dziesma «Kolosāli» kļuva par tās hitu.

Ja komandas nav ārpus laukuma, tās nebūs arī laukumā

16.03.2023 Sarmītes Rones teksts, foto no Ivitas Asares personīgā arhīva

Dobeles Valsts ģimnāzijā trešo gadu strādā ekonomikas un uzņēmējdarbības skolotāja

IVITA ASARE (attēlā), kuru savulaik «Zemgalē» jau iepazinām kā jauno pedagogu iesaistes programmas «Mācītspēks» dalībnieci, kura izvēlējās šo izaicinājumu un no profesionālas banku speciālistes kļuva par skolotāju. Bet ir vēl viena joma, kurā Ivita Asare ir profesionāle. Tas ir handbols. Un, tā kā Ivita regulāri sastopama Dobelē, «Zemgale» nevarēja laist garām iespēju izjautāt viņu arī kā Latvijas Handbola federācijas prezidenti. Jo vairāk tāpēc, ka, piekrītot sarunai, viņa sacīja: «Par handbolu runāt esmu gatava vienmēr.»

Arī kaķiem vajag savas mājas

13.03.2023 Anitas Banziņas teksts, foto no Pārslas Straumes albuma
Marts atnāk ne tikai ar sniegpulkstenīšiem, bet arī ar dedzīgām kaķu mīlas dziesmām, nešaubīgi apliecinot, ka  ir arī kaķu mēnesis. Vēl jo vairāk tāpēc, ka 1. martā tiek svinēta Vispasaules kaķu diena,  bet 7. martā jubileju svin biedrība «Četrkājainie draugi». Šogad tā ir īpaši nozīmīga, jo jau desmit gadus biedrība pašaizliedzīgi rūpējas par nelaimē nonākušajiem mājdzīvniekiem, pārsvarā jau par kaķiem.


LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU