Ceturtdiena, 2020. gada 23. janvāris            Vārda diena : Grieta, Strauta

Uzvaru palīdz kaldināt līdzjutēju pulks

"...Dobeles Sporta hallē sestdien visas skatītāju vietas bija aizņemtas..."

Sestdien, "ZRHK Tenax Dobele" handbolisti uzvarēja Luksemburgas klubu "HB Dudelange" ar rezultātu 28:24 (14:9).

Par šo maču un IVARA ZARIŅA pēcspēles komentāru lasiet, 15. oktobra laikraksta "Zemgale" numurā!

15.10.2019

Izsoļotas dabas parka līkumotās takas

Kopš šā gada 1. janvāra Zemgales Plānošanas reģions piedalās programmas «Erasmus+ports» projektā «Veselīgs dzīvesveids. Sporta loma lauku teritoriju attīstīšanā». Projekts paredz tā partneru viesošanos visās dalībvalstīs, tādēļ 11. un 12. septembrī Dobeli un Tērveti apmeklēja sporta atbalsta organizāciju pārstāvji no Latvijas, Itālijas, Spānijas, Grieķijas, Portugāles un Igaunijas.

Par projekta dalībnieku aktivitātēm 26. septembra laikrakstā stāsta Zemgales Plānošanas reģiona projektu vadītājs EDGARS JĀNIS PAULOVIČS.
14.10.2019

Brašās tērvetnieces

   20. septembrī Jelgavā jau 16. reizi norisinājās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes un Jelgavas pilsētas pašvaldības rīkotās sacensības ugunsdzēsības sportā «Brašais ugunsdzēsējs».
14.10.2019

Skrēja apkārt Augstkalnes ezeram

   Tērvetes novadā rīkotā Olimpiskā nedēļa pagājušajā sestdienā noslēdzās ar ikgadējo skrējienu apkārt Augstkalnes ezeram. Sacensībās piedalījās 81 skrējējs no Tērvetes, Dobeles, Jelgavas, Olaines un citām vietām.
 
Skrējiena sauklis bija «Tu vari, ja tu dari», un šogad tas no iepriekšējiem atšķīrās ar to, ka visiem dalībniekiem bija izsniegti numuri, bija arī izveidots finiša koridors, kurā pēc nofiksēta distances laika dalībnieks dalībnieku nedrīkstēja apdzīt.
Jāteic, ka laikapstākļi bija ļoti mainīgi – brīžiem lietus, tad spēcīgs vējš, kas maldināja skrējējus – kā ģērbties skrējienam? Tomēr ap pulksten 12.00 laiks nedaudz uzlabojās. Pasākums varēja sākties.14.10.2019

Kāpēc griezes pļavu nevarēja saglabāt?

      Satraukta par norisēm Pokaiņu apkaimē ir vides gide ANITA BISENIECE, kura vēstulē redakcijai raksta:

«Pērnajā ziemā Latvijas valsts meži (LVM) nopirka manai zemei piegulošo kaimiņa īpašumu, tai skaitā bijušo lauksaimniecības zemi. Kopš šeit dzīvoju, apmēram 20 gadus zeme nav apstrādāta, tur izveidojusies pļava, stabila velēna, zāles sega. Tas ir ļoti svarīgi īpaši šajos pēdējos divos ekstremāli sausajos gados, lai nenotiktu strauja iztvaikošana no plašas zemes virsmas, kas pazeminātu tālas apkārtnes gruntsūdens līmeni.
Pēdējos gados šajā pļavā ligzdošanas laikā tika dzirdēta grieze. Tas ir Latvijā izzūdošs, ļoti rets putns, kura dzīvošanai nepieciešama pietiekami liela pļava, gara zāle. Par putna dzīvošanu tika informēti LVM attiecīgie darbinieki un lūgts ievērot tādu apsaimniekošanas režīmu, lai saglabātu retā putna dzīvotni.
Taču augustā pļavu platība tika nopļauta...14.10.2019

Nesavtīgs atbalsts daudzu gadu garumā

   Piektdien Auces novadā izskanēja daudz pateicības vārdu – tur viesojās novada ilgstošie sadarbības partneri un labdari no «Lilleaker Lion» kluba Norvēģijā, kurus pavadīja Norvēģijas Karalistes pilnvarotais vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņi ieradās, lai apciemotu latviešu draugus, sniegtu atbalstu un saņemtu Latvijas Republikas Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu, veicinot sadarbību starp Latviju un Norvēģiju.14.10.2019

Vairs nečīkstēs un nekustēsies

   Vītiņu pagasta tautas nams piedzīvo vērienīgas pārmaiņas – tur šomēnes uzsākts ilgi gaidītais zāles remonts.

Starp celtniecības materiāliem un putekļiem raksta autore sastapa arī Vītiņu tautas nama vadītāju RAISU ADAMAITI, kura neslēpa prieku par notiekošo.14.10.2019

«Saliņās» atpūšas, darot to, kas patīk

   13. septembrī Borisa un Ināras Teterevu fonda finansētās programmas «Pats savam saimes galdam» dalībnieki, atzīmējot projekta noslēgumu, viesojās Bērzes pagasta «Saliņās», lai redzētu, kā saimnieko pieredzējuši dārzkopji, un iegūtu zināšanas, kas noderēs, iekopjot savus mazdārziņus.

Lai arī krāšņo dārzu un siltumnīcu īstais saimnieks ir Kaspars Otikovs, viņa mamma IVETA OTIKOVA, kura sagaidīja viesus, ikdienā starp augiem pavada visvairāk laika. Turklāt tieši viņa ir tā, kas uzņemas gides lomu, kad saimniecību apciemo tūristi. Par visu neparasto, ko «Saliņās» var redzēt.14.10.2019

Gotiņu kolekcijā apmēram 200 raibaļu

   Dobeles novada Centrālās bibliotēkas (DNCB) vestibilu vēl līdz pat septembra beigām rotās Penkules pagasta iedzīvotājas RUTAS ROGAS plašā gotiņu kolekcija «Raibaliņa – Dūdaliņa».

Ieejot bibliotēkā, ir neiespējami paiet garām krāšņajai gotiņu kolekcijai, kurā ietilpst gan lieli eksponāti, tādi kā tējkanna, vāze un krājkase, gan arī mazāki – piekariņi, magnētiņi un pat zīmulis. Par to, kā plašā kolekcija tapusi, 19. septembra laikrakstā stāsta pati tās īpašniece.
18.09.2019

No sēklas līdz jaunai sēkliņai

   Piektdien Dobeles veikala «Top» apmeklētājus pārsteidza krāšņa tomātu izstāde. Tajā ar pašu izaudzētajām dabas veltēm piedalījās Artura Sildes dārzkopības entuziastu kluba «Tomāts» Dobeles nodaļas biedri – kolekcionāre Austra Zaļuma un dārzkopes Agita Andžāne, Ināra Spila, Inese Andersone, Vaira Grīnberga, Austra Riteniece, Silvija Lejniece, Vitma Toleika, Ingrīda Kuzmicka un Lauma Grīnblate.

Izstādes organizatore, kluba «Tomāts» Dobeles nodaļas vadītāja AUSTRA ZAĻUMA apmeklētājiem stāstīja par izstādītajām tomātu šķirnēm un to īpatnībām, kā arī atbildēja uz jautājumiem. Visu lasiet 19. septembra laikrakstā.
18.09.2019