Ceturtdiena, 2020. gada 20. februāris            Vārda diena : Smuidra, Smuidris, Vitauts

Dzimteni nevienam neatdosim

 

Pirmdien visā Latvijā tika atzīmēta Lāčplēša diena, kuras laikā iedzīvotāji godināja Latvijas brīvības cīņās kritušos karavīrus un atminējās tautai sāpīgos, taču nozīmīgos vēstures notikumus.
Kā tika aizvadīta šī diena mūspusē lasiet 14. novembra laikrakstā Zemgale!

14.11.2019

Glābšanas darbos emocijām nav vietas

    Pagājušajā nedēļā lielu sabiedrības rezonansi izraisīja kāda jauna vīrieša pārgalvīgā rīcība Dobelē – viņš uzkāpa katlu mājas skurstenī 40 metru augstumā un nedevās lejā. Operatīvajiem dienestiem tikai pēc vairāku stundu darba jaunieti izdevās nogādāt drošībā un nodot mediķu rokās. (Par to varējāt lasīt 17. oktobra «Zemgalē». – M. Z.). Todien uz izsaukumu devās arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes (ZRB) Dobeles daļas ugunsdzēsējs glābējs, kaprālis Kaspars Krūmiņš un VUGD ZRB Dobeles daļas vada komandieris, virsleitnants Aigars Avsjukovs – viņi kopā ar vīrieti uz torņa pavadīja vairāk nekā trīs stundas. Abi ugunsdzēsēji glābēji par izrādīto drošsirdību izvirzīti apbalvošanai.28.10.2019

Deviņus kilogramus smaga zaļsvārce Lielauces ezerā

    Kā informē Latvijas valsts mežu (LVM) dabas parka Tērvetē pārstāve Ruta Freidenfelde, Lielauces ūdenskrātuve lepojas ar izciliem lomiem. Mammadaba LVM Lielauces ūdenskrātuvē ik gadu dāvā kādu izcilu līdakas lomu, jo par ezera bagātību uzskatāmas līdakas. Saskaņā ar Lielauces ezera apsaimniekošanas plānu zivju resursi regulāri tiek atjaunoti. Arī šogad no ūdens izcelti pirmie izcilie lomi.

Vairāk par lomiem un copi lasiet 29. oktobra laikrakstā Zemgale!

28.10.2019

Uzņēmēja ar citādu redzējumu

    Dobelniece Linda Laurīte savu floristikas pakalpojumu uzņēmumu PieneneArt atvēra šā gada februārī. Viņas uzņēmums ir mūsdienīgs, neierasti mājīgs un daudzpusīgs. Linda Laurīte pati to komentē, sacīdama: «Gribēju, lai cilvēki šeit atgriežas.»

Interviju lasiet 29. oktobra laikrakstā Zemgale! — ar Linda Laurīte - Pieneneart.

28.10.2019

Piedraudot ar nazi aplaupa «Circle-K» degvielas uzpildes staciju Dobelē

    Pagājušajā ceturtdienā, 24. oktobrī, darbiniecei piedraudot ar nazi, iepriekš sodīts vīrietis aplaupīja degvielas uzpildes staciju Dobelē.
Uzziniet vairāk 29. oktobra laikraksta Zemgale numurā par notikušo, laupīšanas ieguvumu, kā arī piemēroto drošības līdzekli! — uzņemts Circle K Dus Dobele

28.10.2019

Tērvetes skola atgriežas pašvaldības īpašumā

    Kad 2014. gadā, veicot skolu tīkla optimizāciju, tika slēgta Tērvetes pamatskola, nepagāja ilgs laiks, līdz namam pieteicās pircējs. Kā zināms, Latvijā netrūkst vietu, kur bijušās skolu ēkas gadiem ilgi stāv tukšas, taču uzņēmējs, kurš Tērvetes skolas ēku bija iekārojis, plānoja tur ierīkot viesu namu.
21.10.2019

Starp Miķeļiem un Mārtiņiem

    Marģers Grīns, grāmatu par latviešu gadskārtām, godiem, dievestībām autors, ir sacījis, ka astoņu gadskārtu svinības sadala gadu astoņos lielos posmos ar 45 dienām katrā. Tas atstāj piecas vai garā gadā sešas liekas dienas, kas sadalītas Ziemassvētkos un Lieldienās. Gada posmus starp svinībām latvieši saukuši par laikiem.21.10.2019

Ar latviešu maizīti sirdī un darbā

    AIGARS OPIHTINS ir dobelnieks – te dzimis, audzis, skolojies, sācis darba gaitas, bet pēdējos gados dzīve viņu ir vedusi pa visu pasauli, ik pa laikam ļaujot būt arī dzimtajā pilsētā – Dobelē. Viņa vizītkartē angļu un latviešu valodā ir ierakstītas divas adreses – viena Latvijā, otra – Anglijā, bet pats galvenais ieraksts vēsta, ka Aigars ir Latvijas maiznieka amata meistars. Oktobrī viņa ceļš atkal veda uz Dobeli, tika rasts laiks arī sarunai ar «Zemgali».

Vairāk lasiet 22. oktobra laikrakstā Zemgale!

21.10.2019

Man ir bieza āda

    Uz interviju Auces novada pašvaldības sporta darba organizators GUNTIS STRAZDIŅŠ (attēlā) ierodas sagatavojies. Viņa rokās ir dažādi informatīvi materiāli, kas palīdzēs izstāstīt raibo dzīves stāstu, neizlaižot būtiskus pavērsienus. Viņa stāsts vēstīs par dzīves skolu, uzdrīkstēšanos, neatlaidību un smaga darba augļiem.15.10.2019

Mairis Pumpurs startēs Polijā

    Nedēļas nogalē Latvijas motokrosa junioru izlases 13 sportisti aizvadīs starptautiskas sacensības Polijā un Beļģijā. Polijā norisināsies Eiropas Nāciju kausa izcīņa, savukārt Beļģijā – Nākotnes cerību kauss motokrosā jeb «Coupe de l'Avenir'» – junioru motokrosa komandu sacensības.
Eiropas Nāciju kausā Latviju pārstāvēs četri sportisti – arī Mairis Pumpurs («MX Moduls») no Auces novada.
15.10.2019