Trešdiena, 2019. gada 18. septembris            Vārda diena : Alita, Elita, Liesma

Sveica Starptautiskajā sociālo darbinieku dienā

   


  

   Aizvadītajā piektdienā Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās skolas aktu zālē kopā pulcējās Dobeles novada sociālie darbinieki, lai atzīmētu Starptautisko sociālo darbinieku dienu. Viņus sveikt bija ieradušies arī Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un viņa vietnieks Guntis Safranovičs.
15.11.2018

Krimūnās būvē laika tiltu

    Kaut arī jau krietnu laiku pirms nozīmīgās mūsu valsts jubilejas daudzi un dažādi pasākumi tiek rīkoti par godu Latvijas simtgadei, tieši pēdējās pirmssvētku dienās daudzviet jaušama spraiga gatavošanās šim lielajam notikumam. Arī Krimūnās nodomāts sagaidīt valsts svētkus īpašāk nekā citkārt. Par to vairāk pastāstīja tautas nama vadītāja KRISTĪNE ĻAKSA un bibliotekāre JOLANTA RUBENE.15.11.2018

Meklējot universālos risinājumus, uz priekšu netiks

    Pirms nedēļas Labklājības ministrijas (LM) komunikācijas kampaņā par cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem (GRT) (deinstitucionalizācijas (DI) atbalstam) «Cilvēks, nevis diagnoze» Jelgavā norisinājās diskusija. Tajā tika runāts par to, kas ir DI plāns, kā arī par esošo situāciju reģionā – cilvēku ar GRT integrēšanas iespējas, sabiedrības izpratne un iespējamais rīcības plāns.

Diskusijā piedalījās LM Sociālo pakalpojumu departamenta vecākā eksperte Kristīne Lasmane, projekta «Atver sirdi Zemgalē» vadītāja Dace Strautkalne, Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne, valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) «Zemgale» pakalpojumu nodrošināšanas nodaļas vadītāja Ineta Niedra un resursu centra cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem «Zelda» Zemgales un Kurzemes reģionālā koordinatore Aleksandra Pavlovska. Diskusijas moderators bija Haralds Burkovskis. Par diskusijas laikā apspriestajiem jautājumiem lasiet otrdienas laikrakstā.
15.11.2018

Lepnums par ainavu dārgumiem un prieks par paveikto

    Sagaidot valsts simtgadi, Tērvetē, kurai ir bagāta vēsture un kura ir plaši pazīstama gan Latvijā, gan citviet pasaulē, tiek īstenoti vairāki nozīmīgi projekti, izdarīti darbi, ko iedzīvotāji sen bija gaidījuši. Cerību stars uzausis par ļoti bēdīgā stāvoklī esošā ceļa remontu, jo solījumi, kas saņemti gadiem ilgi, nu beidzot tiks izpildīti.09.11.2018

Aizbrauca viena, atgriezās trijatā

    Lai gan statistika par mūsu valsts iedzīvotājiem, kas dažādu apsvērumu dēļ devušies prom no Latvijas, ir skaudra, nevaram noliegt, ka liels ir prieks par katru, kurš, padzīvojis svešā zemē, tomēr izvēlas atgriezties. Arī penkulniece BAIBA VINSTANLIJA pirms pusotra gada pieņēma šādu lēmumu un mājās atgriezās jau ne vairs viena, bet kopā ar savu dzīvesbiedru Gariju un dēliņu Danielu.09.11.2018

Simtgades pārmaiņas grāmatu krātuvēs

    7. novembrī Latvijas bibliotekāru biedrības (LBB) Zemgales nodaļa un Dobeles novada Centrālā bibliotēka ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Dobeles novada pašvaldības atbalstu organizēja Zemgales reģiona bibliotekāru semināru «Bibliotēkas simts gados», kas norisinājās Penkules kultūras namā. Seminārā akcentēja bibliotekāra lomu gadu desmitos, kā tā ir mainījusies un pilnveidojusies, cik svarīga ir bibliotekāra līdzdalība nācijas kultūrmantojuma popularizēšanā un saglabāšanā.

Pasākumā viesojās lektori – Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūta pētniece Sanda Rapa, mūsu novadniece, dzejniece, rakstniece, žurnāliste un publiciste Inese Zandere, biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas «RISEBA» Arhitektūras un dizaina fakultātes dekāns, arhitekts Jānis Dripe, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Attīstības centra speciāliste Māra Jēkabsone. Bibliotekārus uzrunāja Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Māra Krūmiņa, muzikālu sveicienu bija sarūpējusi apvienība «Māsas Legzdiņas».

09.11.2018

Mārtiņdienu gaidot

    Latviešu tautas tradīcijās 10. novembris ir Mārtiņa diena, ko uzskata kā rudens beigu un ziemas sākuma dienu, līdz kurai jāapar zeme, lai tā varētu doties atpūtā un nākamajā gadā dot labu ražu. Šo dienu svin vairākas Eiropas tautas, un katrai no tām ar Mārtiņiem saistās savas ieražas un tradīcijas, piemēram, vācieši Mārtiņos ceļ galdā zoss cepeti un alu, savukārt zviedri – putraimu putru un pīrāgus. Bet kādas tradīcijas ir latviešiem?
Par to plašāk lasiet piektdien «Zemgalē»!

09.11.2018

Realizēts vērienīgs projekts

    Vecauces evaņģēliski luteriskās baznīcas draudze realizējusi projektu «Vecauces evaņģēliski luteriskās baznīcas fasādes apmetuma remonts», ko atbalsta Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai programma. Par paveikto «Zemgalei» pastāstīja draudzes priekšnieks MĀRIS DRUVA.
05.11.2018

Pa seno dārzu pēdām Zemgalē

    Dārzs Latvijas ļaudīm viņu dzīvē allaž ir bijis svarīga sastāvdaļa. Lai veicinātu vēsturisko dārzu iesaisti tūrismā, kā arī vēsturisko šķirņu un dārzkopības tradīciju saglabāšanu un atjaunošanu, iesaistoties projektā «Tradicionālo augļu, dārzeņu un dekoratīvo augu šķirņu atjaunošana. Vēsturisko dārzu tūrisms», tiek domāts, kā par dārziem stāstīt un tos parādīt plašākam ļaužu lokam. Projektu finansē Eiropas Savienības Interreg V-A Latvijas un Lietuvas programma 2014.–2020. gadam no Eiropas Reģionālā attīstības fonda.

Iepazīstinot mediju pārstāvjus ar vienu no maršrutiem, septembrī žurnālistiem bija iespēja doties izbraukumā, ko organizēja Latvijas Lauku tūrisma asociācija «Lauku ceļotājs» un Dārzkopības institūts. Tā pirmais pieturas punkts bija Dārzkopības institūta Ceriņu un augļu koku dārzs Dobelē, tālāk ceļš veda uz Jelgavas novadu – zemnieku saimniecības «Vilki» dendrāriju Svētes pagastā, Berķenes muižu un Blankenfeldes muižu Vilces pagastā.

05.11.2018

Ozols nākotnei – pašiem un citiem

    Netālu no Dobeles atbrīvošanas pieminekļa nu aug ozols, ko tur šonedēļ iestādīja Dobeles 1. vidusskolas 3. c klases skolēni un viņu audzinātāja Marina Alsberga, pasākumā iesaistot arī bērnu vecākus. 
Viņi zina, ka ozols ir jāstāda atbildīgi, jo tas augs liels un varens un tā priecēs ne vien pašus, pilsētas viesus, bet arī nākamās paaudzes.05.11.2018
1 ... 456789101112 ... 329