Ceturtdiena, 2019. gada 14. novembris            Vārda diena : Fricis, Vikentijs

Svētku noskaņojums

Piektdienas «Zemgalē» atradīsiet svētku pasākumu programmu par norisēm visos trijos mūspuses novados. Informējam arī par tiem ļaudīm, kuri valsts svētkos saņems pašvaldības apbalvojumus.
Lai gaišs un priecīgs svētku noskaņojums katrā mājā!
ZEMGALE20.11.2018

Latvijas un novada galvenā vērtība – cilvēki


Aizvadītās piektdienas vakarā Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltītajā sarīkojumā daiļi izgaismotajā Tērvetes kultūras namā bija gaidīts ikviens interesents, bet jo īpaši Tērvetes novada domes Atzinības rakstu un Goda diplomu saņēmēji un viņu sveicēji, savukārt novada represētie tika aicināti uz svinīgu tikšanos ar novada domes priekšsēdētāju Daci Reiniku.20.11.2018

Godinot valsti un skolas karogu


Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai par godu pasākumus rīkoja arī mācību iestādēs. «Zemgale» paviesojās Annas Brigaderes pamatskolā, kur šajās dienās nozīmīga gadskārta aprit arī skolas karogam.

Aizvadītās piektdienas rītā uz svinīgo pasākumu pirmās stundas laikā zālē bija pulcējušies skolēni, skolotāji, skolas darbinieki, vecāki un īpašais viesis – bijušais Annas Brigaderes pamatskolas mūzikas skolotājs Osvalds Fridbergs.

20.11.2018

Sveica Starptautiskajā sociālo darbinieku dienā

   


  

   Aizvadītajā piektdienā Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās skolas aktu zālē kopā pulcējās Dobeles novada sociālie darbinieki, lai atzīmētu Starptautisko sociālo darbinieku dienu. Viņus sveikt bija ieradušies arī Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un viņa vietnieks Guntis Safranovičs.
15.11.2018

Krimūnās būvē laika tiltu

    Kaut arī jau krietnu laiku pirms nozīmīgās mūsu valsts jubilejas daudzi un dažādi pasākumi tiek rīkoti par godu Latvijas simtgadei, tieši pēdējās pirmssvētku dienās daudzviet jaušama spraiga gatavošanās šim lielajam notikumam. Arī Krimūnās nodomāts sagaidīt valsts svētkus īpašāk nekā citkārt. Par to vairāk pastāstīja tautas nama vadītāja KRISTĪNE ĻAKSA un bibliotekāre JOLANTA RUBENE.15.11.2018

Meklējot universālos risinājumus, uz priekšu netiks

    Pirms nedēļas Labklājības ministrijas (LM) komunikācijas kampaņā par cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem (GRT) (deinstitucionalizācijas (DI) atbalstam) «Cilvēks, nevis diagnoze» Jelgavā norisinājās diskusija. Tajā tika runāts par to, kas ir DI plāns, kā arī par esošo situāciju reģionā – cilvēku ar GRT integrēšanas iespējas, sabiedrības izpratne un iespējamais rīcības plāns.

Diskusijā piedalījās LM Sociālo pakalpojumu departamenta vecākā eksperte Kristīne Lasmane, projekta «Atver sirdi Zemgalē» vadītāja Dace Strautkalne, Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne, valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) «Zemgale» pakalpojumu nodrošināšanas nodaļas vadītāja Ineta Niedra un resursu centra cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem «Zelda» Zemgales un Kurzemes reģionālā koordinatore Aleksandra Pavlovska. Diskusijas moderators bija Haralds Burkovskis. Par diskusijas laikā apspriestajiem jautājumiem lasiet otrdienas laikrakstā.
15.11.2018

Lepnums par ainavu dārgumiem un prieks par paveikto

    Sagaidot valsts simtgadi, Tērvetē, kurai ir bagāta vēsture un kura ir plaši pazīstama gan Latvijā, gan citviet pasaulē, tiek īstenoti vairāki nozīmīgi projekti, izdarīti darbi, ko iedzīvotāji sen bija gaidījuši. Cerību stars uzausis par ļoti bēdīgā stāvoklī esošā ceļa remontu, jo solījumi, kas saņemti gadiem ilgi, nu beidzot tiks izpildīti.09.11.2018

Aizbrauca viena, atgriezās trijatā

    Lai gan statistika par mūsu valsts iedzīvotājiem, kas dažādu apsvērumu dēļ devušies prom no Latvijas, ir skaudra, nevaram noliegt, ka liels ir prieks par katru, kurš, padzīvojis svešā zemē, tomēr izvēlas atgriezties. Arī penkulniece BAIBA VINSTANLIJA pirms pusotra gada pieņēma šādu lēmumu un mājās atgriezās jau ne vairs viena, bet kopā ar savu dzīvesbiedru Gariju un dēliņu Danielu.09.11.2018

Simtgades pārmaiņas grāmatu krātuvēs

    7. novembrī Latvijas bibliotekāru biedrības (LBB) Zemgales nodaļa un Dobeles novada Centrālā bibliotēka ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Dobeles novada pašvaldības atbalstu organizēja Zemgales reģiona bibliotekāru semināru «Bibliotēkas simts gados», kas norisinājās Penkules kultūras namā. Seminārā akcentēja bibliotekāra lomu gadu desmitos, kā tā ir mainījusies un pilnveidojusies, cik svarīga ir bibliotekāra līdzdalība nācijas kultūrmantojuma popularizēšanā un saglabāšanā.

Pasākumā viesojās lektori – Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūta pētniece Sanda Rapa, mūsu novadniece, dzejniece, rakstniece, žurnāliste un publiciste Inese Zandere, biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas «RISEBA» Arhitektūras un dizaina fakultātes dekāns, arhitekts Jānis Dripe, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Attīstības centra speciāliste Māra Jēkabsone. Bibliotekārus uzrunāja Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Māra Krūmiņa, muzikālu sveicienu bija sarūpējusi apvienība «Māsas Legzdiņas».

09.11.2018

Mārtiņdienu gaidot

    Latviešu tautas tradīcijās 10. novembris ir Mārtiņa diena, ko uzskata kā rudens beigu un ziemas sākuma dienu, līdz kurai jāapar zeme, lai tā varētu doties atpūtā un nākamajā gadā dot labu ražu. Šo dienu svin vairākas Eiropas tautas, un katrai no tām ar Mārtiņiem saistās savas ieražas un tradīcijas, piemēram, vācieši Mārtiņos ceļ galdā zoss cepeti un alu, savukārt zviedri – putraimu putru un pīrāgus. Bet kādas tradīcijas ir latviešiem?
Par to plašāk lasiet piektdien «Zemgalē»!

09.11.2018
1 ... 456789101112 ... 330