Svētdiena, 2019. gada 8. decembris            Vārda diena : Gunis, Gunārs, Vladimirs

Dzimteni nevienam neatdosim

 

Pirmdien visā Latvijā tika atzīmēta Lāčplēša diena, kuras laikā iedzīvotāji godināja Latvijas brīvības cīņās kritušos karavīrus un atminējās tautai sāpīgos, taču nozīmīgos vēstures notikumus.
Kā tika aizvadīta šī diena mūspusē lasiet 14. novembra laikrakstā Zemgale!

14.11.2019Komentāri

Glābšanas darbos emocijām nav vietas

    Pagājušajā nedēļā lielu sabiedrības rezonansi izraisīja kāda jauna vīrieša pārgalvīgā rīcība Dobelē – viņš uzkāpa katlu mājas skurstenī 40 metru augstumā un nedevās lejā. Operatīvajiem dienestiem tikai pēc vairāku stundu darba jaunieti izdevās nogādāt drošībā un nodot mediķu rokās. (Par to varējāt lasīt 17. oktobra «Zemgalē». – M. Z.). Todien uz izsaukumu devās arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes (ZRB) Dobeles daļas ugunsdzēsējs glābējs, kaprālis Kaspars Krūmiņš un VUGD ZRB Dobeles daļas vada komandieris, virsleitnants Aigars Avsjukovs – viņi kopā ar vīrieti uz torņa pavadīja vairāk nekā trīs stundas. Abi ugunsdzēsēji glābēji par izrādīto drošsirdību izvirzīti apbalvošanai.28.10.2019Komentāri

Deviņus kilogramus smaga zaļsvārce Lielauces ezerā

    Kā informē Latvijas valsts mežu (LVM) dabas parka Tērvetē pārstāve Ruta Freidenfelde, Lielauces ūdenskrātuve lepojas ar izciliem lomiem. Mammadaba LVM Lielauces ūdenskrātuvē ik gadu dāvā kādu izcilu līdakas lomu, jo par ezera bagātību uzskatāmas līdakas. Saskaņā ar Lielauces ezera apsaimniekošanas plānu zivju resursi regulāri tiek atjaunoti. Arī šogad no ūdens izcelti pirmie izcilie lomi.

Vairāk par lomiem un copi lasiet 29. oktobra laikrakstā Zemgale!

28.10.2019Komentāri

Piedraudot ar nazi aplaupa «Circle-K» degvielas uzpildes staciju Dobelē

    Pagājušajā ceturtdienā, 24. oktobrī, darbiniecei piedraudot ar nazi, iepriekš sodīts vīrietis aplaupīja degvielas uzpildes staciju Dobelē.
Uzziniet vairāk 29. oktobra laikraksta Zemgale numurā par notikušo, laupīšanas ieguvumu, kā arī piemēroto drošības līdzekli! — uzņemts Circle K Dus Dobele

28.10.2019Komentāri

Tērvetes skola atgriežas pašvaldības īpašumā

    Kad 2014. gadā, veicot skolu tīkla optimizāciju, tika slēgta Tērvetes pamatskola, nepagāja ilgs laiks, līdz namam pieteicās pircējs. Kā zināms, Latvijā netrūkst vietu, kur bijušās skolu ēkas gadiem ilgi stāv tukšas, taču uzņēmējs, kurš Tērvetes skolas ēku bija iekārojis, plānoja tur ierīkot viesu namu.
21.10.2019Komentāri

Starp Miķeļiem un Mārtiņiem

    Marģers Grīns, grāmatu par latviešu gadskārtām, godiem, dievestībām autors, ir sacījis, ka astoņu gadskārtu svinības sadala gadu astoņos lielos posmos ar 45 dienām katrā. Tas atstāj piecas vai garā gadā sešas liekas dienas, kas sadalītas Ziemassvētkos un Lieldienās. Gada posmus starp svinībām latvieši saukuši par laikiem.21.10.2019Komentāri

Ar latviešu maizīti sirdī un darbā

    AIGARS OPIHTINS ir dobelnieks – te dzimis, audzis, skolojies, sācis darba gaitas, bet pēdējos gados dzīve viņu ir vedusi pa visu pasauli, ik pa laikam ļaujot būt arī dzimtajā pilsētā – Dobelē. Viņa vizītkartē angļu un latviešu valodā ir ierakstītas divas adreses – viena Latvijā, otra – Anglijā, bet pats galvenais ieraksts vēsta, ka Aigars ir Latvijas maiznieka amata meistars. Oktobrī viņa ceļš atkal veda uz Dobeli, tika rasts laiks arī sarunai ar «Zemgali».

Vairāk lasiet 22. oktobra laikrakstā Zemgale!

21.10.2019Komentāri

Man ir bieza āda

    Uz interviju Auces novada pašvaldības sporta darba organizators GUNTIS STRAZDIŅŠ (attēlā) ierodas sagatavojies. Viņa rokās ir dažādi informatīvi materiāli, kas palīdzēs izstāstīt raibo dzīves stāstu, neizlaižot būtiskus pavērsienus. Viņa stāsts vēstīs par dzīves skolu, uzdrīkstēšanos, neatlaidību un smaga darba augļiem.15.10.2019Komentāri

Mairis Pumpurs startēs Polijā

    Nedēļas nogalē Latvijas motokrosa junioru izlases 13 sportisti aizvadīs starptautiskas sacensības Polijā un Beļģijā. Polijā norisināsies Eiropas Nāciju kausa izcīņa, savukārt Beļģijā – Nākotnes cerību kauss motokrosā jeb «Coupe de l'Avenir'» – junioru motokrosa komandu sacensības.
Eiropas Nāciju kausā Latviju pārstāvēs četri sportisti – arī Mairis Pumpurs («MX Moduls») no Auces novada.
15.10.2019Komentāri

Aizvien lielāki nodokļi – ceļš uz nekurieni

    Latvijas Republikas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš septembra vidū aicināja uz tikšanos reģionālo mediju žurnālistus, lai pārrunātu šā brīža galveno aktualitāti – 2020. gada valsts budžeta sagatavošanu. Tikšanās gaitā tika diskutēts arī par citiem jautājumiem, kas saistīti ar valdības darbu.15.10.2019Komentāri

Ugunsgrēks pilsētas centrā

    Par ugunsgrēku Zaļajā ielā Dobelē, kas citkārt mierīgajā svētdienas rītā uzmodināja ne vienu vien iedzīvotāju, vēl arvien liecina nepatīkamais smārds un bēdīgais skats, kas paveras kādā no iekšpagalmiem.

Vairāk par notikušo lasiet, 15. oktobra laikrastā "Zemgale"!

15.10.2019Komentāri

Eiropas čempionātā šaušanā Itālijā

    Eiropas čempionātā šaušanā Itālijā dobelnieks Ernests Erbs iegūst 1. vietu šaušanā ar pistoli un komanda iegūst 3. vietu

Septembrī noslēdzās Eiropas čempionāta mēnesis Itālijā. Sacensībās piedalījās arī sportisti no Dobeles un treneris Vilnis Celmiņš.

Vairāk par sacensībās notikušo, lasiet 15. oktobra laikraksta "Zemgale" numurā!
15.10.2019Komentāri

Uzvaru palīdz kaldināt līdzjutēju pulks

"...Dobeles Sporta hallē sestdien visas skatītāju vietas bija aizņemtas..."

Sestdien, "ZRHK Tenax Dobele" handbolisti uzvarēja Luksemburgas klubu "HB Dudelange" ar rezultātu 28:24 (14:9).

Par šo maču un IVARA ZARIŅA pēcspēles komentāru lasiet, 15. oktobra laikraksta "Zemgale" numurā!

15.10.2019Komentāri

Izsoļotas dabas parka līkumotās takas

Kopš šā gada 1. janvāra Zemgales Plānošanas reģions piedalās programmas «Erasmus+ports» projektā «Veselīgs dzīvesveids. Sporta loma lauku teritoriju attīstīšanā». Projekts paredz tā partneru viesošanos visās dalībvalstīs, tādēļ 11. un 12. septembrī Dobeli un Tērveti apmeklēja sporta atbalsta organizāciju pārstāvji no Latvijas, Itālijas, Spānijas, Grieķijas, Portugāles un Igaunijas.

Par projekta dalībnieku aktivitātēm 26. septembra laikrakstā stāsta Zemgales Plānošanas reģiona projektu vadītājs EDGARS JĀNIS PAULOVIČS.
14.10.2019Komentāri

Brašās tērvetnieces

   20. septembrī Jelgavā jau 16. reizi norisinājās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes un Jelgavas pilsētas pašvaldības rīkotās sacensības ugunsdzēsības sportā «Brašais ugunsdzēsējs».
14.10.2019Komentāri

Skrēja apkārt Augstkalnes ezeram

   Tērvetes novadā rīkotā Olimpiskā nedēļa pagājušajā sestdienā noslēdzās ar ikgadējo skrējienu apkārt Augstkalnes ezeram. Sacensībās piedalījās 81 skrējējs no Tērvetes, Dobeles, Jelgavas, Olaines un citām vietām.
 
Skrējiena sauklis bija «Tu vari, ja tu dari», un šogad tas no iepriekšējiem atšķīrās ar to, ka visiem dalībniekiem bija izsniegti numuri, bija arī izveidots finiša koridors, kurā pēc nofiksēta distances laika dalībnieks dalībnieku nedrīkstēja apdzīt.
Jāteic, ka laikapstākļi bija ļoti mainīgi – brīžiem lietus, tad spēcīgs vējš, kas maldināja skrējējus – kā ģērbties skrējienam? Tomēr ap pulksten 12.00 laiks nedaudz uzlabojās. Pasākums varēja sākties.14.10.2019Komentāri

Kāpēc griezes pļavu nevarēja saglabāt?

      Satraukta par norisēm Pokaiņu apkaimē ir vides gide ANITA BISENIECE, kura vēstulē redakcijai raksta:

«Pērnajā ziemā Latvijas valsts meži (LVM) nopirka manai zemei piegulošo kaimiņa īpašumu, tai skaitā bijušo lauksaimniecības zemi. Kopš šeit dzīvoju, apmēram 20 gadus zeme nav apstrādāta, tur izveidojusies pļava, stabila velēna, zāles sega. Tas ir ļoti svarīgi īpaši šajos pēdējos divos ekstremāli sausajos gados, lai nenotiktu strauja iztvaikošana no plašas zemes virsmas, kas pazeminātu tālas apkārtnes gruntsūdens līmeni.
Pēdējos gados šajā pļavā ligzdošanas laikā tika dzirdēta grieze. Tas ir Latvijā izzūdošs, ļoti rets putns, kura dzīvošanai nepieciešama pietiekami liela pļava, gara zāle. Par putna dzīvošanu tika informēti LVM attiecīgie darbinieki un lūgts ievērot tādu apsaimniekošanas režīmu, lai saglabātu retā putna dzīvotni.
Taču augustā pļavu platība tika nopļauta...14.10.2019Komentāri

Nesavtīgs atbalsts daudzu gadu garumā

   Piektdien Auces novadā izskanēja daudz pateicības vārdu – tur viesojās novada ilgstošie sadarbības partneri un labdari no «Lilleaker Lion» kluba Norvēģijā, kurus pavadīja Norvēģijas Karalistes pilnvarotais vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors. Viņi ieradās, lai apciemotu latviešu draugus, sniegtu atbalstu un saņemtu Latvijas Republikas Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu, veicinot sadarbību starp Latviju un Norvēģiju.14.10.2019Komentāri

Vairs nečīkstēs un nekustēsies

   Vītiņu pagasta tautas nams piedzīvo vērienīgas pārmaiņas – tur šomēnes uzsākts ilgi gaidītais zāles remonts.

Starp celtniecības materiāliem un putekļiem raksta autore sastapa arī Vītiņu tautas nama vadītāju RAISU ADAMAITI, kura neslēpa prieku par notiekošo.14.10.2019Komentāri

«Saliņās» atpūšas, darot to, kas patīk

   13. septembrī Borisa un Ināras Teterevu fonda finansētās programmas «Pats savam saimes galdam» dalībnieki, atzīmējot projekta noslēgumu, viesojās Bērzes pagasta «Saliņās», lai redzētu, kā saimnieko pieredzējuši dārzkopji, un iegūtu zināšanas, kas noderēs, iekopjot savus mazdārziņus.

Lai arī krāšņo dārzu un siltumnīcu īstais saimnieks ir Kaspars Otikovs, viņa mamma IVETA OTIKOVA, kura sagaidīja viesus, ikdienā starp augiem pavada visvairāk laika. Turklāt tieši viņa ir tā, kas uzņemas gides lomu, kad saimniecību apciemo tūristi. Par visu neparasto, ko «Saliņās» var redzēt.14.10.2019Komentāri

Gotiņu kolekcijā apmēram 200 raibaļu

   Dobeles novada Centrālās bibliotēkas (DNCB) vestibilu vēl līdz pat septembra beigām rotās Penkules pagasta iedzīvotājas RUTAS ROGAS plašā gotiņu kolekcija «Raibaliņa – Dūdaliņa».

Ieejot bibliotēkā, ir neiespējami paiet garām krāšņajai gotiņu kolekcijai, kurā ietilpst gan lieli eksponāti, tādi kā tējkanna, vāze un krājkase, gan arī mazāki – piekariņi, magnētiņi un pat zīmulis. Par to, kā plašā kolekcija tapusi, 19. septembra laikrakstā stāsta pati tās īpašniece.
18.09.2019Komentāri

No sēklas līdz jaunai sēkliņai

   Piektdien Dobeles veikala «Top» apmeklētājus pārsteidza krāšņa tomātu izstāde. Tajā ar pašu izaudzētajām dabas veltēm piedalījās Artura Sildes dārzkopības entuziastu kluba «Tomāts» Dobeles nodaļas biedri – kolekcionāre Austra Zaļuma un dārzkopes Agita Andžāne, Ināra Spila, Inese Andersone, Vaira Grīnberga, Austra Riteniece, Silvija Lejniece, Vitma Toleika, Ingrīda Kuzmicka un Lauma Grīnblate.

Izstādes organizatore, kluba «Tomāts» Dobeles nodaļas vadītāja AUSTRA ZAĻUMA apmeklētājiem stāstīja par izstādītajām tomātu šķirnēm un to īpatnībām, kā arī atbildēja uz jautājumiem. Visu lasiet 19. septembra laikrakstā.
18.09.2019Komentāri

Kopvērtējumā otrā vieta Eiropas čempionātā

   Motosportists, bēnenieks EDGARS SILIŅŠ (attēlā) enduro Eiropas čempionātā, kas risinājās Somijā septembra sākumā, izcīnīja sudraba godalgu.
Motosportists šogad atzinīgi startēja četros čempionāta posmos – Portugālē, Slovākijā, Latvijā un Somijā –, divreiz izcīnot otro vietu. Savukārt trīs dienu garās sacensības Somijā viņš noslēdza 4. pozīcijā, kopvērtējumā nodrošinot Eiropas čempionāta sudraba godalgu savā klasē.
Somijā notika arī Nāciju kausa izcīņa, kur kopā ar Edgaru Siliņu startēja Andris Grīnfelds un Gints Filipsons, viņi Latvijai izcīnīja 7. vietu.18.09.2019Komentāri

Viņi savu uzdrīkstēšanos nenožēlo

   Septembris jau vairāk nekā 50 gadus ir dzejas mēnesis – šajā laikā tiek svinēta dzejnieka Raiņa dzimšanas diena, un visā Latvijā notiek Dzejas dienas. «Zemgale» uzrunāja vairākus mūspuses dzejdarus (Anriju Kārkliņu, Aiju Celmu, Dainu Voitehoviču un Birutu Laijeri), kuri izdevuši savas grāmatas vai publicējušies dzejas kopkrājumos.
18.09.2019Komentāri

Baudīja svētkus ģimeniskā noskaņā

   Pagājušajā sestdienā ikviens, kurš nebija aizņemts kartupeļu talkā vai citās nodarbēs, Naudītes pagastā varēja piedalīties sporta un atvasaras svētkos.

Par plašo un interesanto aktivitāšu programmu bija gādājuši kultūras pasākumu organizatore Liene Stepiņa un sporta pasākumu organizators Gundis Gunārs Smiltnieks ar saviem palīgiem. Lieli un mazi varēja piedalīties nodarbēs, vadoties pēc interesēm un vēlmēm. Pasākuma laikā notika radošās darbnīcas, kur mazākie svētku dalībnieki bija aicināti pagatavot apsveikumu Tēva dienā. Cītīgākie un apņēmīgākie varēja apzīmēt auduma maisiņu. Tie, kuri vēlējās ļauties apgleznošanai, pasākuma laikā varēja tikt pie hennas tetovējuma.18.09.2019Komentāri

Kā uzputenis bļodā ar pienu

   Dobeles novada pašvaldība Gaurata ezerā realizē savdabīgu projektu ar garu nosaukumu «Dabīgi izveidojušās salas Gaurata ezerā pārvietošana un enkurošana ezera pretējā krastā». Par to pirms dažiem gadiem parūpējās norises dabā, kad pēc liela vēja ezerā no krasta tika atrauta zemes strēle un atpūsta peldvietā.
Kopš 2005. gada, Gaurata ezera peldvietā tika uzsākti regulāri valsts monitoringa novērojumi un tur ir izveidota oficiāla peldvieta. Gaurata ezera apkārtnē dominē mežsaimniecībā un lauksaimniecībā izmantojamas zemes. Ezera tuvumā nav konstatēti vērā ņemami piesārņojuma avoti, nav uzrādītas piesārņotas vai potenciāli piesārņotas vietas. Tāpēc peldvieta, kam ir noteikts oficiālas peldvietas statuss Dobeles novadā, ir iecienīta atpūtas vieta mūsu apkaimē.
Tomēr sala, kas tur «uzradās» 2016. gada novembrī, apdraudēja peldvietas pastāvēšanu, jo pamazām tā aizauga, savienojot salu un krasta līniju ar ūdenszālēm.
Problēmu aktualizēja Dobeles pagasta, kur atrodas Gaurata ezers, pārvaldes vadītāja DACE ŠKORŅIKA, atkal un atkal runājot, ka ir jādomā, kā salu dabūt prom no peldvietas.18.09.2019Komentāri


LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ: SIA DOBELES PB VEIKALOS VEIKALĀ "MAGONE", BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K).


APMEKLĒ MŪS ARĪ CITOS PORTĀLOS... SPIED ŠEIT


JAUNUMI ŠEIT. 


ARHĪVS

UZ SĀKUMU


Apstiprināt