Trešdiena, 2019. gada 18. septembris            Vārda diena : Alita, Elita, Liesma

Gotiņu kolekcijā apmēram 200 raibaļu

   Dobeles novada Centrālās bibliotēkas (DNCB) vestibilu vēl līdz pat septembra beigām rotās Penkules pagasta iedzīvotājas RUTAS ROGAS plašā gotiņu kolekcija «Raibaliņa – Dūdaliņa».

Ieejot bibliotēkā, ir neiespējami paiet garām krāšņajai gotiņu kolekcijai, kurā ietilpst gan lieli eksponāti, tādi kā tējkanna, vāze un krājkase, gan arī mazāki – piekariņi, magnētiņi un pat zīmulis. Par to, kā plašā kolekcija tapusi, 19. septembra laikrakstā stāsta pati tās īpašniece.
18.09.2019Komentāri

No sēklas līdz jaunai sēkliņai

   Piektdien Dobeles veikala «Top» apmeklētājus pārsteidza krāšņa tomātu izstāde. Tajā ar pašu izaudzētajām dabas veltēm piedalījās Artura Sildes dārzkopības entuziastu kluba «Tomāts» Dobeles nodaļas biedri – kolekcionāre Austra Zaļuma un dārzkopes Agita Andžāne, Ināra Spila, Inese Andersone, Vaira Grīnberga, Austra Riteniece, Silvija Lejniece, Vitma Toleika, Ingrīda Kuzmicka un Lauma Grīnblate.

Izstādes organizatore, kluba «Tomāts» Dobeles nodaļas vadītāja AUSTRA ZAĻUMA apmeklētājiem stāstīja par izstādītajām tomātu šķirnēm un to īpatnībām, kā arī atbildēja uz jautājumiem. Visu lasiet 19. septembra laikrakstā.
18.09.2019Komentāri

Kopvērtējumā otrā vieta Eiropas čempionātā

   Motosportists, bēnenieks EDGARS SILIŅŠ (attēlā) enduro Eiropas čempionātā, kas risinājās Somijā septembra sākumā, izcīnīja sudraba godalgu.
Motosportists šogad atzinīgi startēja četros čempionāta posmos – Portugālē, Slovākijā, Latvijā un Somijā –, divreiz izcīnot otro vietu. Savukārt trīs dienu garās sacensības Somijā viņš noslēdza 4. pozīcijā, kopvērtējumā nodrošinot Eiropas čempionāta sudraba godalgu savā klasē.
Somijā notika arī Nāciju kausa izcīņa, kur kopā ar Edgaru Siliņu startēja Andris Grīnfelds un Gints Filipsons, viņi Latvijai izcīnīja 7. vietu.18.09.2019Komentāri

Viņi savu uzdrīkstēšanos nenožēlo

   Septembris jau vairāk nekā 50 gadus ir dzejas mēnesis – šajā laikā tiek svinēta dzejnieka Raiņa dzimšanas diena, un visā Latvijā notiek Dzejas dienas. «Zemgale» uzrunāja vairākus mūspuses dzejdarus (Anriju Kārkliņu, Aiju Celmu, Dainu Voitehoviču un Birutu Laijeri), kuri izdevuši savas grāmatas vai publicējušies dzejas kopkrājumos.
18.09.2019Komentāri

Baudīja svētkus ģimeniskā noskaņā

   Pagājušajā sestdienā ikviens, kurš nebija aizņemts kartupeļu talkā vai citās nodarbēs, Naudītes pagastā varēja piedalīties sporta un atvasaras svētkos.

Par plašo un interesanto aktivitāšu programmu bija gādājuši kultūras pasākumu organizatore Liene Stepiņa un sporta pasākumu organizators Gundis Gunārs Smiltnieks ar saviem palīgiem. Lieli un mazi varēja piedalīties nodarbēs, vadoties pēc interesēm un vēlmēm. Pasākuma laikā notika radošās darbnīcas, kur mazākie svētku dalībnieki bija aicināti pagatavot apsveikumu Tēva dienā. Cītīgākie un apņēmīgākie varēja apzīmēt auduma maisiņu. Tie, kuri vēlējās ļauties apgleznošanai, pasākuma laikā varēja tikt pie hennas tetovējuma.18.09.2019Komentāri

Kā uzputenis bļodā ar pienu

   Dobeles novada pašvaldība Gaurata ezerā realizē savdabīgu projektu ar garu nosaukumu «Dabīgi izveidojušās salas Gaurata ezerā pārvietošana un enkurošana ezera pretējā krastā». Par to pirms dažiem gadiem parūpējās norises dabā, kad pēc liela vēja ezerā no krasta tika atrauta zemes strēle un atpūsta peldvietā.
Kopš 2005. gada, Gaurata ezera peldvietā tika uzsākti regulāri valsts monitoringa novērojumi un tur ir izveidota oficiāla peldvieta. Gaurata ezera apkārtnē dominē mežsaimniecībā un lauksaimniecībā izmantojamas zemes. Ezera tuvumā nav konstatēti vērā ņemami piesārņojuma avoti, nav uzrādītas piesārņotas vai potenciāli piesārņotas vietas. Tāpēc peldvieta, kam ir noteikts oficiālas peldvietas statuss Dobeles novadā, ir iecienīta atpūtas vieta mūsu apkaimē.
Tomēr sala, kas tur «uzradās» 2016. gada novembrī, apdraudēja peldvietas pastāvēšanu, jo pamazām tā aizauga, savienojot salu un krasta līniju ar ūdenszālēm.
Problēmu aktualizēja Dobeles pagasta, kur atrodas Gaurata ezers, pārvaldes vadītāja DACE ŠKORŅIKA, atkal un atkal runājot, ka ir jādomā, kā salu dabūt prom no peldvietas.18.09.2019Komentāri

Glābjot par risku un bailēm nedomā

   Vakar, atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 154. gadadienu, Jelgavā notika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes (ZRB) svinīgais pasākums, kurā tika pasniegti dienesta apbalvojumi. Pasākuma laikā septiņi jaunie ugunsdzēsēji glābēji deva zvērestu, divas amatpersonas tika apbalvotas ar VUGD apbalvojuma zīmi «Par priekšzīmīgu dienestu», divām amatpersonām tika piešķirta kārtējā speciālā dienesta pakāpe pirms termiņa. Tika pasniegti 12 VUGD Goda raksti, 14 VUGD Pateicības un 22 VUGD ZRB Pateicības, tā godinot tos cilvēkus, kuri snieguši ieguldījumu dienesta attīstībā, izrādījuši drosmi, priekšzīmīgi pildījuši dienesta pienākumus un sasnieguši teicamus darba rezultātus.
Starp apbalvojumu saņēmējiem bija arī Dobeles daļas un Auces posteņa vīri. Ar ugunsdzēsēju glābēju sasniegumiem lepojas jaunais VUGD Dobeles daļas komandieris Dairis Briedis, kurš jaunajā amatā atrodas pavisam neilgi.
Visu lasiet 17. maija «Zemgalē».
13.06.2019Komentāri

Eva un Lucius gatavojas jauniem startiem

   Pagājušajā sestdienā Tērvetē norisinājās «Agrofirmas Tērvete» zirgaudzētavas rīkoto ieskaites sacensību konkūrā pirmais posms.
Uz sacensību norises vietu bija devušies ne vien sportisti, bet arī zirgu mīļotāji. «Zemgales» uzrunāto dobelnieku ģimene atzina, ka nevarēja neizmantot izdevību apmeklēt pasākumu, ja tāds notiek tik tuvu. Bērna aizraušanās ir zirgi, tāpēc ģimene šos svētkus nolēma apmeklēt. Līdzīgs pamatojums bija arī citiem, kas paši, iespējams, zirga mugurā uzkāpt nemaz nevar saņemt drosmi.
Taču tas neliedz just līdzi skaistajos tērpos ģērbtajiem iznesīgajiem un drosmīgajiem jātniekiem, kuri todien brašo zirgu mugurā demonstrēja savu meistarību. Cilvēkam, kurš no jāšanas sporta neko nesaprot, skatoties notiekošo, jāatzīst, ka tas ir drosmīgi un apbrīnojami.
Vairāk piektdienas laikrakstā.
Foto no Evas Fībigas albuma
13.06.2019Komentāri


LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ: SIA DOBELES PB VEIKALOS VEIKALĀ "MAGONE", BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K).


APMEKLĒ MŪS ARĪ CITOS PORTĀLOS... SPIED ŠEIT


JAUNUMI ŠEIT. 


ARHĪVS

UZ SĀKUMU


Apstiprināt