Trešdiena, 2019. gada 18. septembris            Vārda diena : Alita, Elita, Liesma

No mākslas skolas uz izstādi muzejā

    Dobeles Novadpētniecības muzejā 1. februārī tiks atvērta Dobeles Mākslas skolas pedagogu Aivas Bulmeres, Guntas Gaiķes, Intas Paulsones, Ingas Ozoliņas, Initas Kačevskas-Brantes un Initas Vilks darbu izstāde «Mazs un vēl mazāks».

Autores par šo izstādi teic, ka tajā ir skatāmas miniatūras un neliela izmēra darbi – gleznas, grafikas, zīmējumi, skices –, kuros noteikti būs saskatāms katras autores atšķirīgais pasaules redzējums.
31.01.2019

Biedrībai «Ausma» jaunas telpas

Auces kultūrizglītības biedrība «Ausma» aktīvi darbojas teju 13 gadus. Tā vadītāja Zaiga Vismane atklāj, ka šo gadu laikā gājis dažādi. Mainījušies biedri, pērn nomainītas arī biedrības telpas.
Plašāk ceturtdienas laikrakstā.

31.01.2019

Auces kiosks atdzims no jauna

    Viens no Auces septiņu gadu attīstības programmas mērķiem ir sekmēt veiksmīgu uzņēmējdarbības attīstību novadā. Ņemot vērā, ka Zemgales reģionā Auce ir sasniegusi vienu no augstākajiem bezdarba līmeņiem, pašvaldība mazās uzņēmējdarbības sekmēšanai aicināja vietējos mājražotājus apvienoties kopīga veikaliņa izveidei.
Par attīstības plāniem un norisēm pie veikala darbības uzsākšanas lasiet plašāk ceturtdienas laikrakstā.
31.01.2019

Lielākie darbi – stadiona un depo pārbūve

Pirmdien Tērvetes novada domes deputāti strādāja Finanšu komitejas sēdē, kuras laikā pašvaldības iestāžu un struktūrvienību vadītāji informēja par šogad plānotajiem izdevumiem.31.01.2019

Pieaug negadījumu skaits darbā

    – Vēl nav apkopota statistika par pagājušo gadu saistībā ar nelaimes gadījumiem darbā, taču, spriežot pēc mūsu reģiona rīcībā esošās informācijas, pērn krietni vairāk ir bijušas tādas situācijas, kad sekas pēc negadījuma ir letālas. Kopumā 2018. gadā darba vietās notika 289 negadījumi, 2017. gadā – 344, – sarunā ar «Zemgali» teica Zemgales reģionālās Valsts darba inspekcijas (VDI) vadītājs – galvenais valsts inspektors ANDRIS SAULĪTIS (attēlā). Sarunu lasiet ceturtdienas laikrakstā.31.01.2019

«Latvijas skolas soma» – lieliska iespēja

    8. janvārī Ministru kabinets sēdē apstiprināja rīkojumu «Par valsts budžeta finansējuma sadalījumu programmas «Latvijas skolas soma» īstenošanai 2018./2019. mācību gada otrajā semestrī», kas nodrošina iepriekšējā semestrī aizsāktās programmas turpinājumu Latvijas izglītības iestādēs, kuras klātienē īsteno vispārējās un speciālās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības, profesionālās pamatizglītības un profesionālās vidējās izglītības programmas, aptverot vairāk nekā 230000 bērnu un jauniešu.

Programma Latvijas skolās tika īstenota arī šā mācību gada pirmajā semestrī. Tā bija pirmā pieredze šajā aktivitātē. Kādas ir atziņas un kā to izdevās realizēt, pastāstīja Auces, Dobeles un Tērvetes novada pašvaldību izglītības nozares speciālisti, kuri koordinēja programmas darbību savā novadā.

Plašāk lasiet «Zemgalē» 18. janvārī!

22.01.2019

Nosauca un pasniedza veltes labākajiem jaunatnes sportā

    Jau tradicionāls kļuvis Dobeles Sporta skolas pasākums «Dobeles novada jaunatnes sporta laureāts», kurā tiek sumināti sportisti, kas guvuši ievērojamus un pamanāmus sasniegumus aizvadītajā gadā. Šā gada sarīkojums aizritēja trešdien Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas zālē. Tas pulcēja sportistus, viņu vecākus un ģimenes locekļus, trenerus un īpašos pasākuma viesus. Sarīkojumu vadīja Dobeles Sporta skolas audzēkņi Māra Ģirne un Ernests Erbs.
Īpašie viesi sarīkojumā bija arī Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, Izglītības pārvaldes vadītāja Maruta Vaļko un sporta žurnālists Armands Tripāns.
   – Aizvadītais gads mūsu novada jaunatnes sportā ir ierakstāms ar zelta burtiem, – uzrunājot visus, pasākumā sacīja Dobeles Sporta skolas direktors VIESTURS DUDE. – Šovakar starp mums ir jābūt sportistam, kurš kļuva par pasaules čempionu spēka trīscīņā, ir jābūt pasaules vicečempionam pieaugušo konkurencē taku orientēšanās sportā, Jaunatnes olimpisko spēļu dalībniekam un 5. vietas ieguvējam, protams, daudziem šaušanas sporta veidu pārstāvjiem ar daudziem augstiem sasniegumiem, un tā varētu uzskaitīt vēl daudz augstu guvumu.
Protams, tas viss nebūtu iespējams bez ģimenes un pašvaldības atbalsta.

Par tiem, kuri saņēma veltes, kurš ieguva titulu «Gada jaunatnes sportists 2018», varēsiet lasīt laikrakstā «Zemgale» 22. janvārī.

22.01.2019

Pieminēja Ziemassvētku kauju strēlniekusSestdien Jelgavas un Babītes novadā, kā arī Ložmetējkalnā tika aizvadīti Ziemassvētku kauju 102. gadadienas atceres pasākumi, kuros piedalījās aizsardzības nozares vadība. Turpat līdzās no aizvadītās ceturtdienas līdz svētdienai ziemas sagaitā «Baltais vilks» dzīvoja 149 bērni, tostarp divi dobelnieki.17.01.2019

Bēnē sveica labāko skolēnu vecākus

    Aizvadītajā piektdienā Bēnes vidusskolā jau 12. gadu norisinājās tradicionālais labāko skolēnu vecāku godināšanas pasākums «Roku rokā». Tajā īpašu paldies skolas vadība un pedagogi teica vecākiem, kuru bērnu pirmā semestra vidējais vērtējums nebija zemāks par septiņām ballēm.
Skolas direktors Māris Eihmanis norādīja, ka šogad šādu liecību nopelnījuši 57 izglītojamie un Pateicību par bērnu sekmēm saņēmušas 48 ģimenes.
Plašāk par pasākumu lasiet ceturtdienas laikrakstā.17.01.2019

Parādniekus aicina uz tiesu

    Laikraksta redakcija nereti ir tā, kam mūsu apkaimes iedzīvotāji uztic savas bēdas vai rūpes un tajā vēršas tad, ja neizdodas tikt skaidrībā ar kādu viņiem aktuālu problēmu. Pirms kāda laika saņēmām vēstuli no dobelnieces Dainas, kura bija neizpratnē par vairākiem ar namu apsaimniekošanu saistītiem jautājumiem. Tos un arī citus «Zemgale» vaicāja SIA «Dobeles namsaimnieks» valdes loceklim JĀNIM AUDZĒVIČAM. Atbildes lasiet ceturtdienas laikrakstā.17.01.2019