Ceturtdiena, 2020. gada 23. janvāris            Vārda diena : Grieta, Strauta

Dobeles novadā viesojās Valsts prezidents

Valsts prezidents RAIMONDS VĒJONIS un IVETA VĒJONES kundze pirmdien reģionālajā darba vizītē apmeklēja Dobeles novadu.

Valsts prezidents, tiekoties ar Dobeles novada domes priekšsēdētāju Andreju Spridzānu un novada domes deputātiem, pārrunāja aktuālos jautājumus pašvaldībā. Vizītes laikā prezidents Raimonds Vējonis viesojās Dobeles 1. vidusskolā, Dārzkopības institūtā, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā.
Lai pārrunātu novadā svarīgāko uzņēmējdarbībā, Valsts prezidents tikās ar Dobeles novada uzņēmējiem. Plašāk par vizīti lasiet 21. februārī.

04.03.2019

Skolas pedagogi neuzticas direktoram

    Dobeles Mūzikas skolas skolotāji janvāra nogalē rakstīja iesniegumu Latvijas Republikas kultūras ministrei Dacei Melbārdei, Dobeles novada domes priekšsēdētājam Andrejam Spridzānam, kopiju informācijai iesniedzot novada domes deputātiem, kurā informēja, ka skolotāji ir nonākuši šokējoša fakta priekšā – skolai, kurā mācās 203 audzēkņi, no valsts 2019. gadā ir piešķirts finansējums pedagogu darba samaksai un sociālajām apdrošināšanas iemaksām vien 154 izglītojamajiem. Vēstuli parakstījuši visi skolas pedagogi.04.03.2019

Reida laikā 45 protokoli

    Pagājušajā ceturtdienā Valsts policija (VP) rīkoja plašus reidus. Kopumā VP Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) darbinieki reida laikā pārbaudīja 1295 transportlīdzekļus.

VP ZRP Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors majors JĀNIS RETKO informēja, ka ceturtdien reidā strādāja pieci Dobeles iecirkņa darbinieki. Viņi pārbaudīja 79 automašīnas. Kopumā tika sastādīti 45 protokoli. No tiem piecus protokolus policijas darbinieki sastādīja autovadītājiem, kuru spēkrata riepu protektora dziļums bija mazāks par atļauto. Septiņus protokolus policisti sastādīja gājējiem, kuri dienas tumšajā laikā pa brauktuvi pārvietojās bez atstarojošiem elementiem. Sešus protokolus reida laikā sastādīja velosipēdistiem, kas pārvietojās bez vadītāja apliecības. Viens vadītājs, būdams alkohola reibumā, bija atstājis ceļa satiksmes negadījuma vietu, viens braucējs pie stūres bija sēdies, kaut gan nav ieguvis vadītāja apliecību likumā noteiktā kārtībā. Vienam autovadītājam protokols tika izrakstīts par pārsniegtu braukšanas ātrumu. Visvairāk protokolu (19) likumsargi sastādīja autovadītājiem, kas, braucot transportlīdzeklī, nelietoja drošības jostu.
Vairāk lasiet otrdien.

18.02.2019

Runāt par apvienošanos ir pāragri

    Nedēļas sākumā visu valsti pāršalca ziņa nacionālajos medijos, ka, sagaidot nākamo teritoriālo reformu, ko jaunā valdība akcentējusi kā vienu no sava darba prioritātēm, Tērvetes un Jelgavas novads jau nolēmuši apvienoties brīvprātīgi. «Zemgale» regulāri seko līdzi norisēm Tērvetes novadā un savus lasītājus par aktualitātēm, kā arī par jaunākajiem domes lēmumiem informē, taču lēmuma par apvienošanos līdz šim nav bijis. No kurienes šādai ziņai «aug kājas», vaicājām Tērvetes novada domes priekšsēdētājai DACEI REINIKAI. Viņas sacīto lasiet ceturtdien.18.02.2019

Ilgtspējīga attīstība iespējama, izzinot nianses

    Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisiju vada Vjačeslavs Dombrovskis, tās deputāti piektdien viesojās Zemgalē, kur tikās ar lauksaimniekiem, uzņēmējiem un nozares ekspertiem, lai iepazītos ar lauksaimniecības jomas aktualitātēm, kā arī konkurētspējas un attīstības izaicinājumiem nākotnē. Deputāti apmeklēja zemnieku saimniecību «Vilciņi-1» Zaļenieku pagastā un «Putriņas» Glūdas pagastā, kas specializējas attiecīgi augkopībā un lopkopībā, kā arī viesojās Latvijas lielākajā graudu pārstrādes un pārtikas ražošanas uzņēmumā AS «Dobeles dzirnavnieks» un lielākajā lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajā sabiedrībā «LATRAPS» Elejā.

Viesošanās gaitai «Dobeles dzirnavniekā» līdzi sekoja arī «Zemgale». Vizītei Dobelē bija divas daļas – uzņēmuma prezentācija, ko vadīja AS «Dobeles dzirnavnieks» valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, un pārrunām par nozarē aktuālāko. Tai sekoja neliela ekskursija ražotnē. Viesus Dobelē sagaidīja arī biedrības «Zemnieku saeima» valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

18.02.2019

Mani nobiedēt vairs nevar

    Lai gan jaunā valdība beidzot ir izveidota, kaislības uz politiskās skatuves joprojām nerimstas. Viens no visu laiku plašsaziņas līdzekļos un sabiedrībā vairāk pieminētajiem spēkiem ir politiskā partija «KPV LV», kas vēlēšanās visos trijos mūspuses novados un arī citviet izvirzījās līderpozīcijās. Debija politikā šajā partijā ir bēneniekam MĀRIM FELDMANIM, kurš sarunā ar «Zemgali» atzina, ka savu lēmumu nenožēlo. Sarunu lasiet 7. februārī.18.02.2019

No mākslas skolas uz izstādi muzejā

    Dobeles Novadpētniecības muzejā 1. februārī tiks atvērta Dobeles Mākslas skolas pedagogu Aivas Bulmeres, Guntas Gaiķes, Intas Paulsones, Ingas Ozoliņas, Initas Kačevskas-Brantes un Initas Vilks darbu izstāde «Mazs un vēl mazāks».

Autores par šo izstādi teic, ka tajā ir skatāmas miniatūras un neliela izmēra darbi – gleznas, grafikas, zīmējumi, skices –, kuros noteikti būs saskatāms katras autores atšķirīgais pasaules redzējums.
31.01.2019

Biedrībai «Ausma» jaunas telpas

Auces kultūrizglītības biedrība «Ausma» aktīvi darbojas teju 13 gadus. Tā vadītāja Zaiga Vismane atklāj, ka šo gadu laikā gājis dažādi. Mainījušies biedri, pērn nomainītas arī biedrības telpas.
Plašāk ceturtdienas laikrakstā.

31.01.2019

Auces kiosks atdzims no jauna

    Viens no Auces septiņu gadu attīstības programmas mērķiem ir sekmēt veiksmīgu uzņēmējdarbības attīstību novadā. Ņemot vērā, ka Zemgales reģionā Auce ir sasniegusi vienu no augstākajiem bezdarba līmeņiem, pašvaldība mazās uzņēmējdarbības sekmēšanai aicināja vietējos mājražotājus apvienoties kopīga veikaliņa izveidei.
Par attīstības plāniem un norisēm pie veikala darbības uzsākšanas lasiet plašāk ceturtdienas laikrakstā.
31.01.2019

Lielākie darbi – stadiona un depo pārbūve

Pirmdien Tērvetes novada domes deputāti strādāja Finanšu komitejas sēdē, kuras laikā pašvaldības iestāžu un struktūrvienību vadītāji informēja par šogad plānotajiem izdevumiem.31.01.2019
1 ... 2345678910 ... 332