Ceturtdiena, 2019. gada 14. novembris            Vārda diena : Fricis, Vikentijs

Realizēts vērienīgs projekts

    Vecauces evaņģēliski luteriskās baznīcas draudze realizējusi projektu «Vecauces evaņģēliski luteriskās baznīcas fasādes apmetuma remonts», ko atbalsta Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai programma. Par paveikto «Zemgalei» pastāstīja draudzes priekšnieks MĀRIS DRUVA.
05.11.2018

Pa seno dārzu pēdām Zemgalē

    Dārzs Latvijas ļaudīm viņu dzīvē allaž ir bijis svarīga sastāvdaļa. Lai veicinātu vēsturisko dārzu iesaisti tūrismā, kā arī vēsturisko šķirņu un dārzkopības tradīciju saglabāšanu un atjaunošanu, iesaistoties projektā «Tradicionālo augļu, dārzeņu un dekoratīvo augu šķirņu atjaunošana. Vēsturisko dārzu tūrisms», tiek domāts, kā par dārziem stāstīt un tos parādīt plašākam ļaužu lokam. Projektu finansē Eiropas Savienības Interreg V-A Latvijas un Lietuvas programma 2014.–2020. gadam no Eiropas Reģionālā attīstības fonda.

Iepazīstinot mediju pārstāvjus ar vienu no maršrutiem, septembrī žurnālistiem bija iespēja doties izbraukumā, ko organizēja Latvijas Lauku tūrisma asociācija «Lauku ceļotājs» un Dārzkopības institūts. Tā pirmais pieturas punkts bija Dārzkopības institūta Ceriņu un augļu koku dārzs Dobelē, tālāk ceļš veda uz Jelgavas novadu – zemnieku saimniecības «Vilki» dendrāriju Svētes pagastā, Berķenes muižu un Blankenfeldes muižu Vilces pagastā.

05.11.2018

Ozols nākotnei – pašiem un citiem

    Netālu no Dobeles atbrīvošanas pieminekļa nu aug ozols, ko tur šonedēļ iestādīja Dobeles 1. vidusskolas 3. c klases skolēni un viņu audzinātāja Marina Alsberga, pasākumā iesaistot arī bērnu vecākus. 
Viņi zina, ka ozols ir jāstāda atbildīgi, jo tas augs liels un varens un tā priecēs ne vien pašus, pilsētas viesus, bet arī nākamās paaudzes.05.11.2018

Pastaigu cikls būs jārīko arī nākamgad

    Pagājušā gada vasarā aizsākās vakara pastaigu cikls «Dobelei 100» pa Dobeles ielām. Tas bija veltīts Dobeles pilsētas simtgadei, kopš tai ir pilsētas statuss. Pastaiga, ko organizēja Dobeles Novadpētniecības muzejs un Dobeles Tūrisma informācijas centrs (TIC), ieinteresēja dobelniekus, tāpēc šogad tika lemts aizsākto turpināt. Šā gada pastaigu cikls noslēdzās Dobeles Novadpētniecības muzejā, kur interesentiem bija iespēja ielūkoties muzeja krājuma telpās, kā arī fotogrāfijās atskatīties uz pastaigās iemūžinātiem mirkļiem, atceroties interesantāko un arī akcentējot vairākus jaunatklājumus, kas tajās redzēti.

05.11.2018

Kaimiņos peles un neprivatizēti dzīvokļi

    Auces novada vadības tikšanās ar iedzīvotājiem pirms nedēļas norisinājās arī Ukru pagastā. Uz to bija ieradušies vairāki ļaudis, kas vēlējās noskaidrot gan novadā paveikto, gan plānotos darbus. Pirms nākamā gada budžeta veidošanas cilvēki arī izmantoja iespēju izteikt savas vajadzības. Par sapulci plašāk lasiet otrdien.05.11.2018

Reiz Dobeles pilī...

    Klajā nākusi grāmata, par kuru var droši sacīt, ka Dobeles vārds tajā minēts katrā lappusē. Tā ir grāmata «Teikas par Dobeles pili». Tās prezentācija un ilustrācijas darbu autores izstāde piektdien tika atklāta Dobeles Novadpētniecības muzejā. Grāmata ir pašvaldības izdevums. Nodomāts, ka to varēs iegūt vienīgi dāvinājumā. Ilustrācijas zīmējusi Dobeles Mākslas skolas pedagoģe Aiva Bulmere, kuru oriģināli, kā arī zīmējumu skices, nu ir apskatāmi izstādē muzejā.

05.11.2018

Pamatos ievietots pusgadsimta vēstījums

   Ceturtdien topošā Dobeles novada izglītības iestāžu Dabaszinātņu mācību centra pamatos svinīgi iemūrēta simboliska kapsula. Tajā tika ievietotas gan Dobeles Valsts ģimnāzijas un Dobeles 1. vidusskolas, gan Dobeles novada pašvaldības un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvju nozīmīgs vēstījums paaudzei, kas šo kapsulu atvērs pēc piecdesmit gadiem. Vairāk lasiet 16. oktobrī.
16.10.2018

Novada deputāti viesojās Auces vidusskolā

   Aizvadītajā trešdienā Auces novada pašvaldības vadība un domes deputāti devās uz Auces vidusskolu, lai jau sesto reizi piedalītos akcijā «Skolas diena», iejustos skolotāju lomā un runātu ar bērniem par novadā svarīgām tēmām.
Šoreiz «Skolas dienā» iesaistījās domes priekšsēdētāja Vija Keršus, domes priekšsēdētājas vietnieks Ģirts Ante, Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja Valda Zvirbule, domes deputāti Inita Sabule, Gundars Freimanis un Kosts Žasins.
16.10.2018

Jaunajās mājās var strādāt ar prieku

   Nu jau otro mēnesi Penkules feldšerpunkts, kurā saimnieko ILVA JONKUS, atrodas jaunās, svaigi izremontētās telpās zem viena jumta ar pagasta pārvaldi un pirmsskolas izglītības grupas piecus un sešus gadus vecajiem bērniem.
Dienu pirms vēlēšanām notika neliels sarīkojums par godu telpu atklāšanai. Pasākumā piedalījās Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un pašvaldības vecākā konsultante Dzintra Matisone, Penkules pagasta pārvaldes vadītājs Ivars Brikmanis un citi viesi. Vairāk lasiet otrdien.
16.10.2018

Izstādē piedalījās 190 trušu

   Aizvadītajā sestdienā Zelta druvas kultūras nama telpās noritēja Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrības (LSAB) «Trusis un citi» organizēta trušu un citu sīkdzīvnieku izstāde. Tajā bija aplūkojami 22 dažādu šķirņu truši un citi sīkdzīvnieki – pavisam 190 mīluļu. Kultūras nama zālē cits citam blakus sev pievērsto uzmanību baudīja dažādu krāsu un izmēru truši. Ieradušies bija ne vien LSAB biedri un trušu audzētāji, bet arī dažāda vecuma vietējie interesenti.
16.10.2018
1 ... 5678910111213 ... 330