Trešdiena, 2019. gada 18. septembris            Vārda diena : Alita, Elita, Liesma

Pastaigu cikls būs jārīko arī nākamgad

    Pagājušā gada vasarā aizsākās vakara pastaigu cikls «Dobelei 100» pa Dobeles ielām. Tas bija veltīts Dobeles pilsētas simtgadei, kopš tai ir pilsētas statuss. Pastaiga, ko organizēja Dobeles Novadpētniecības muzejs un Dobeles Tūrisma informācijas centrs (TIC), ieinteresēja dobelniekus, tāpēc šogad tika lemts aizsākto turpināt. Šā gada pastaigu cikls noslēdzās Dobeles Novadpētniecības muzejā, kur interesentiem bija iespēja ielūkoties muzeja krājuma telpās, kā arī fotogrāfijās atskatīties uz pastaigās iemūžinātiem mirkļiem, atceroties interesantāko un arī akcentējot vairākus jaunatklājumus, kas tajās redzēti.

05.11.2018

Kaimiņos peles un neprivatizēti dzīvokļi

    Auces novada vadības tikšanās ar iedzīvotājiem pirms nedēļas norisinājās arī Ukru pagastā. Uz to bija ieradušies vairāki ļaudis, kas vēlējās noskaidrot gan novadā paveikto, gan plānotos darbus. Pirms nākamā gada budžeta veidošanas cilvēki arī izmantoja iespēju izteikt savas vajadzības. Par sapulci plašāk lasiet otrdien.05.11.2018

Reiz Dobeles pilī...

    Klajā nākusi grāmata, par kuru var droši sacīt, ka Dobeles vārds tajā minēts katrā lappusē. Tā ir grāmata «Teikas par Dobeles pili». Tās prezentācija un ilustrācijas darbu autores izstāde piektdien tika atklāta Dobeles Novadpētniecības muzejā. Grāmata ir pašvaldības izdevums. Nodomāts, ka to varēs iegūt vienīgi dāvinājumā. Ilustrācijas zīmējusi Dobeles Mākslas skolas pedagoģe Aiva Bulmere, kuru oriģināli, kā arī zīmējumu skices, nu ir apskatāmi izstādē muzejā.

05.11.2018

Pamatos ievietots pusgadsimta vēstījums

   Ceturtdien topošā Dobeles novada izglītības iestāžu Dabaszinātņu mācību centra pamatos svinīgi iemūrēta simboliska kapsula. Tajā tika ievietotas gan Dobeles Valsts ģimnāzijas un Dobeles 1. vidusskolas, gan Dobeles novada pašvaldības un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvju nozīmīgs vēstījums paaudzei, kas šo kapsulu atvērs pēc piecdesmit gadiem. Vairāk lasiet 16. oktobrī.
16.10.2018

Novada deputāti viesojās Auces vidusskolā

   Aizvadītajā trešdienā Auces novada pašvaldības vadība un domes deputāti devās uz Auces vidusskolu, lai jau sesto reizi piedalītos akcijā «Skolas diena», iejustos skolotāju lomā un runātu ar bērniem par novadā svarīgām tēmām.
Šoreiz «Skolas dienā» iesaistījās domes priekšsēdētāja Vija Keršus, domes priekšsēdētājas vietnieks Ģirts Ante, Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja Valda Zvirbule, domes deputāti Inita Sabule, Gundars Freimanis un Kosts Žasins.
16.10.2018

Jaunajās mājās var strādāt ar prieku

   Nu jau otro mēnesi Penkules feldšerpunkts, kurā saimnieko ILVA JONKUS, atrodas jaunās, svaigi izremontētās telpās zem viena jumta ar pagasta pārvaldi un pirmsskolas izglītības grupas piecus un sešus gadus vecajiem bērniem.
Dienu pirms vēlēšanām notika neliels sarīkojums par godu telpu atklāšanai. Pasākumā piedalījās Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un pašvaldības vecākā konsultante Dzintra Matisone, Penkules pagasta pārvaldes vadītājs Ivars Brikmanis un citi viesi. Vairāk lasiet otrdien.
16.10.2018

Izstādē piedalījās 190 trušu

   Aizvadītajā sestdienā Zelta druvas kultūras nama telpās noritēja Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrības (LSAB) «Trusis un citi» organizēta trušu un citu sīkdzīvnieku izstāde. Tajā bija aplūkojami 22 dažādu šķirņu truši un citi sīkdzīvnieki – pavisam 190 mīluļu. Kultūras nama zālē cits citam blakus sev pievērsto uzmanību baudīja dažādu krāsu un izmēru truši. Ieradušies bija ne vien LSAB biedri un trušu audzētāji, bet arī dažāda vecuma vietējie interesenti.
16.10.2018

Pasniegts septītais Ābolu ordenis

   Tradicionālie Ābolu svētki ir īpašs notikums augļkopības nozarei, ne vien atzīmējot ražas svētkus, bet arī godinot nozares profesionāļus. Astoņu gadu laikā, kopš šie svētki tiek svinēti Dobelē, aizvadītajā sestdienā tie pirmo reizi norisinājās Dārzkopības institūtā. Tajos septīto reizi tika pasniegts arī augstākais augļkopības nozares apbalvojums – Ābolu ordenis, ko šoreiz saņēma Dārzkopības institūta zinātnes padomes priekšsēdētāja, vadošā pētniece Dr. biol. Edīte Kaufmane.
16.10.2018

Ciems cilvēku atmiņās

   Netālu no Bēnes atrodas Krūškalne, kas navigāciju kartēs un cilvēku stāstos vēl eksistē, tomēr ceļa norādes par apdzīvotu vietu jau krietnu laiku noņemtas, atstājot vien atmiņas par iedzīvotājiem bagātu un darbu pilnu ciema dzīvi. Krūškalne atrodas vien septiņu kilometru attālumā no pagasta centra Bēnē, 16 kilometrus no novada centra Aucē. Kā apdzīvota vieta veidojusies ap vēsturisko Krūškalna muižu. Uz to veda aleja, kuras malās vēl šobrīd atrodas vairākas mājas. Dažas no tām stāv tukšas, bet citas joprojām ir apdzīvotas. Par dzīves apstākļiem ciemā, kas vairs neeksistē, lasiet ceturtdienas avīzē.
16.10.2018

Bērniem laiks jāpavada jēgpilni

   Ar šā mācība gada sākumu arī Auces vidusskolā kolektīvu papildināja vairākas skolotājas. Viena no tām ir RENĀTE BROČA-ČAPA, kura augusi un lielāko dzīves daļu nodzīvojusi Rīgā. Ceļš uz Auces pusi sievieti atveda vēl studiju gados. Viņa «Zemgalei» atklāja, ka lēmums krasi mainīt dzīves apstākļus bija ļoti spontāns. Sarunu lasiet ceturtdien.
16.10.2018
1 ... 5678910111213 ... 329