Ceturtdiena, 2020. gada 23. janvāris            Vārda diena : Grieta, Strauta

Kopvērtējumā otrā vieta Eiropas čempionātā

   Motosportists, bēnenieks EDGARS SILIŅŠ (attēlā) enduro Eiropas čempionātā, kas risinājās Somijā septembra sākumā, izcīnīja sudraba godalgu.
Motosportists šogad atzinīgi startēja četros čempionāta posmos – Portugālē, Slovākijā, Latvijā un Somijā –, divreiz izcīnot otro vietu. Savukārt trīs dienu garās sacensības Somijā viņš noslēdza 4. pozīcijā, kopvērtējumā nodrošinot Eiropas čempionāta sudraba godalgu savā klasē.
Somijā notika arī Nāciju kausa izcīņa, kur kopā ar Edgaru Siliņu startēja Andris Grīnfelds un Gints Filipsons, viņi Latvijai izcīnīja 7. vietu.18.09.2019

Viņi savu uzdrīkstēšanos nenožēlo

   Septembris jau vairāk nekā 50 gadus ir dzejas mēnesis – šajā laikā tiek svinēta dzejnieka Raiņa dzimšanas diena, un visā Latvijā notiek Dzejas dienas. «Zemgale» uzrunāja vairākus mūspuses dzejdarus (Anriju Kārkliņu, Aiju Celmu, Dainu Voitehoviču un Birutu Laijeri), kuri izdevuši savas grāmatas vai publicējušies dzejas kopkrājumos.
18.09.2019

Baudīja svētkus ģimeniskā noskaņā

   Pagājušajā sestdienā ikviens, kurš nebija aizņemts kartupeļu talkā vai citās nodarbēs, Naudītes pagastā varēja piedalīties sporta un atvasaras svētkos.

Par plašo un interesanto aktivitāšu programmu bija gādājuši kultūras pasākumu organizatore Liene Stepiņa un sporta pasākumu organizators Gundis Gunārs Smiltnieks ar saviem palīgiem. Lieli un mazi varēja piedalīties nodarbēs, vadoties pēc interesēm un vēlmēm. Pasākuma laikā notika radošās darbnīcas, kur mazākie svētku dalībnieki bija aicināti pagatavot apsveikumu Tēva dienā. Cītīgākie un apņēmīgākie varēja apzīmēt auduma maisiņu. Tie, kuri vēlējās ļauties apgleznošanai, pasākuma laikā varēja tikt pie hennas tetovējuma.18.09.2019

Kā uzputenis bļodā ar pienu

   Dobeles novada pašvaldība Gaurata ezerā realizē savdabīgu projektu ar garu nosaukumu «Dabīgi izveidojušās salas Gaurata ezerā pārvietošana un enkurošana ezera pretējā krastā». Par to pirms dažiem gadiem parūpējās norises dabā, kad pēc liela vēja ezerā no krasta tika atrauta zemes strēle un atpūsta peldvietā.
Kopš 2005. gada, Gaurata ezera peldvietā tika uzsākti regulāri valsts monitoringa novērojumi un tur ir izveidota oficiāla peldvieta. Gaurata ezera apkārtnē dominē mežsaimniecībā un lauksaimniecībā izmantojamas zemes. Ezera tuvumā nav konstatēti vērā ņemami piesārņojuma avoti, nav uzrādītas piesārņotas vai potenciāli piesārņotas vietas. Tāpēc peldvieta, kam ir noteikts oficiālas peldvietas statuss Dobeles novadā, ir iecienīta atpūtas vieta mūsu apkaimē.
Tomēr sala, kas tur «uzradās» 2016. gada novembrī, apdraudēja peldvietas pastāvēšanu, jo pamazām tā aizauga, savienojot salu un krasta līniju ar ūdenszālēm.
Problēmu aktualizēja Dobeles pagasta, kur atrodas Gaurata ezers, pārvaldes vadītāja DACE ŠKORŅIKA, atkal un atkal runājot, ka ir jādomā, kā salu dabūt prom no peldvietas.18.09.2019

Atklāj labiekārtoto Bērzes upes krastu un pārbūvētās ielas

   18. jūlijā Dobelē svinīgi tika atklāts labiekārtotais Bērzes upes kreisais krasts, kā arī pārbūvētā Skolas un Upes iela. Pasākumā vienkopus tikās Dobeles novada pašvaldības vadība, projektu realizēšanā iesaistītie un novada iedzīvotāji. Klātesošos ar muzikāliem priekšnesumiem sveica deju studija «DPKN», Dobeles Mūzikas skolas un pirmsskolas izglītības iestādes «Spodrītis» audzēkņi.

Atklāšanas svētki sākās labiekārtotajā upes krastā. Tur darbus kopš pagājušās vasaras līdz šā gada ziemai veica uzņēmums SIA «Ceļinieks 01», izveidojot pievilcīgu ainavu Dobeles pilsētas vēsturiskajā centrā. Visu lasiet otrdien.

23.07.2019

Armēnietes sapnis piepildās Dobelē

23.07.2019

Dobeles policisti likvidē marihuānas audzētavas Penkulē un Ķegumā

Mēneša sākumā Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Dobeles iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki likvidēja divas marihuānas audzētavas – Penkules pagastā un Ķeguma novadā, Ķegumā. 

Plašāku informāciju lasiet piektdienas «Zemgalē».

23.07.2019

Glābjot par risku un bailēm nedomā

   Vakar, atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 154. gadadienu, Jelgavā notika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes (ZRB) svinīgais pasākums, kurā tika pasniegti dienesta apbalvojumi. Pasākuma laikā septiņi jaunie ugunsdzēsēji glābēji deva zvērestu, divas amatpersonas tika apbalvotas ar VUGD apbalvojuma zīmi «Par priekšzīmīgu dienestu», divām amatpersonām tika piešķirta kārtējā speciālā dienesta pakāpe pirms termiņa. Tika pasniegti 12 VUGD Goda raksti, 14 VUGD Pateicības un 22 VUGD ZRB Pateicības, tā godinot tos cilvēkus, kuri snieguši ieguldījumu dienesta attīstībā, izrādījuši drosmi, priekšzīmīgi pildījuši dienesta pienākumus un sasnieguši teicamus darba rezultātus.
Starp apbalvojumu saņēmējiem bija arī Dobeles daļas un Auces posteņa vīri. Ar ugunsdzēsēju glābēju sasniegumiem lepojas jaunais VUGD Dobeles daļas komandieris Dairis Briedis, kurš jaunajā amatā atrodas pavisam neilgi.
Visu lasiet 17. maija «Zemgalē».
13.06.2019

Olimpiāžu dalībnieku salidojumā Tērvetē

   Aizvadītās nedēļas trešdienā Latvijas valsts mežu dabas parka Tērvetē centra ēkā pulcējās šā mācību gada mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāji un šo skolēnu pedagogi. Kā informē Dobeles novada pašvaldības Izglītības pārvaldes metodiķe SARMĪTE DUDE, uz šo salidojumu tika aicināti 55 zinošākie un mācību priekšmetu olimpiādēs ļoti veiksmīgi startējušie skolēni no 2. līdz pat 12. klasei.
Pirms tika godināti skolēni, uzrunu sacīja katra novada pašvaldības pārstāvji, ar muzikālu sveicienu pasākumu bagātināja aktieris un mūziķis Rihards Lepers.
Plašāk lasiet «Zemgalē» 17. maijā!

Sarmītes Rones foto
13.06.2019

Eva un Lucius gatavojas jauniem startiem

   Pagājušajā sestdienā Tērvetē norisinājās «Agrofirmas Tērvete» zirgaudzētavas rīkoto ieskaites sacensību konkūrā pirmais posms.
Uz sacensību norises vietu bija devušies ne vien sportisti, bet arī zirgu mīļotāji. «Zemgales» uzrunāto dobelnieku ģimene atzina, ka nevarēja neizmantot izdevību apmeklēt pasākumu, ja tāds notiek tik tuvu. Bērna aizraušanās ir zirgi, tāpēc ģimene šos svētkus nolēma apmeklēt. Līdzīgs pamatojums bija arī citiem, kas paši, iespējams, zirga mugurā uzkāpt nemaz nevar saņemt drosmi.
Taču tas neliedz just līdzi skaistajos tērpos ģērbtajiem iznesīgajiem un drosmīgajiem jātniekiem, kuri todien brašo zirgu mugurā demonstrēja savu meistarību. Cilvēkam, kurš no jāšanas sporta neko nesaprot, skatoties notiekošo, jāatzīst, ka tas ir drosmīgi un apbrīnojami.
Vairāk piektdienas laikrakstā.
Foto no Evas Fībigas albuma
13.06.2019