Ceturtdiena, 2019. gada 14. novembris            Vārda diena : Fricis, Vikentijs

Pavasara noskaņas «Mežābelē»

Pagājušajā sestdienā Vītiņu tautas nama zāle bija ļaužu pilna, jo uz sadraudzības pēcpusdienu savus draugus no tuvākas un tālākas apkaimes bija aicinājusi Vītiņu pagasta pensionāru biedrība «Mežābele».
01.04.2019

Pārmetumi un žurnālistes izraidīšana

    Februārī notika Dobeles novada domes sēde, kurā, kā pēdējā laikā ierasts, neiztika bez domstarpībām un arī žurnālistes izraidīšanas no sēžu zāles. Sēdē piedalījās 16 no 17 domes deputātiem. Nepiedalījās Domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, sēdi vadīja viņa vietnieks GUNTIS SAFRANOVIČS.

Vienprātīgs balsojums bija jautājumos, kas saistīti ar nekustamajiem īpašumiem. Debates un viedokļu dažādība sākās jautājumā par «Dobeles novada attīstības programmas 2014.-2020. gadam aktualizētā rīcības plāna un investīciju plāna apstiprināšanu». Ziņotāja bija Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja LAILA ŠEREIKO. Lai arī šis jautājums bija izskatīts komiteju sēdēs, debates izvērsās arī domes sēdē.

Sēde noslēdzās, bet vēl tika izskatīts jautājums, par kuru sēdes gaitā atgādināja Ainārs Meiers – par vēstuli, ko parakstījuši Dobeles Mūzikas skolas visi pedagogi un adresējuši gan Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājam Andrejam Spridzānam, gan novada domes deputātiem, kā arī kultūras ministrei Dacei Melbārdei. Tā pašvaldībā iesniegta 28. janvārī.
 Plašāk lasiet «Zemgalē» 12. martā!

11.03.2019

Aucē aizvadīti piektie Mednieku svētki

    23. februārī Auces novada Kultūras centrā svinīgā pasākumā kopā pulcējās teju 300 dalībnieki – mednieki ar ģimenēm un draugiem –, lai atzīmētu piektos Mednieku svētkus, kas kļuvuši īpaši tiem mednieku klubiem (MK), kuri medī Auces novada teritorijā un ir noslēguši koplīgumu.

Divas nedēļas pirms sarīkojuma medniekiem bija iespēja nodot savas medību trofejas vērtēšanai profesionālu ekspertu rokās, kā arī eksponēt Auces novada Kultūras centra izstāžu zālē, kur tās varēja aplūkot ikviens interesents.

04.03.2019

No vaļasprieka līdz biznesam

    Dobeles Novadpētniecības muzejā trešdien tika atklāta Latvijas un Lietuvas vietējo amatnieku darbu izstāde «Radīts pārrobežā», kur skatāmi ap 30 amatnieku, starptautiska apmācību projekta dalībnieku, darbi. Tie tapuši no māla, koka, stikla, papīra un tekstila. Amatnieku dizaina darbu izstāde būs apskatāma līdz 23. martam.

Izstāde ir Latvijas un Lietuvas programmas 2014.–2020. gadam projekta «Nodarbinātība un uzņēmējdarbība bez robežām» noslēguma pasākums. Tas pulcēja arī projekta dalībniekus un realizētājus. Projekta realizāciju Dobelē nodrošināja Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs (PIUAC), ko vada Brigita Tivča.

04.03.2019

Tās pašas «Mežmaļu» mājas

    Bēnenieka ANDRA KĻAVAS mājas «Mežmaļi» ir ievērojama vieta, kur norisinājušies dažādi notikumi. Kādreiz tā bija Latvijas Valsts prezidentam Kārlim Ulmanim tuva cilvēka – referenta Jūlija Druvas – lauku māja. Par to «Zemgalē» pirms divdesmit gadiem rakstīja Ausma Smiļģe.
Pats mājas saimnieks teic, ka divdesmit gadi paskrējuši nemanot, pašam liekas, ka lielu pārmaiņu nav bijis.04.03.2019

Sēdē lemj par Auces novada pašvaldības budžetu

    Auces novada domes Finanšu komitejas sēde, kas notika aizvadītās nedēļas ceturtdienā, pulcēja ne tikai komitejas deputātus, bet arī visu pašvaldības institūciju atbildīgās amatpersonas, jo sēdes dienas kārtībā bija jāizskata jautājums «Par Auces novada pašvaldības 2019. gada budžetu».
Sēdes darba kārtībā kopumā bija iekļauti 56 jautājumi. Lielākā daļa no tiem saistīti ar nekustamajiem īpašumiem, kā arī tika lemts par grozījumu apstiprināšanu pirmsskolas izglītības iestādes «Pīlādzītis» un Auces novada administrācijas štatu sarakstos.
Jautājums par pašvaldības budžetu sēdes dienas kārtībā bija noslēdzošais. Var sacīt, ka, salīdzinot laiku, ko prasīja tā izskatīšana, visi iepriekšējie tika izskatīti «zibens» ātrumā.
Komitejā kopumā ir seši deputāti – Māris Eihmanis, Gints Kaminskis, Indra Špela, Aigars Vernis un Ģirts Ante, kā arī komitejas un domes priekšsēdētāja Vija Keršus.
Budžeta jautājumā galvenais ziņotājs bija novada pašvaldības izpilddirektors Aldis Lerhs, tomēr par savas iestādes budžetu ziņoja tās vadītāji, izstāstot par galvenajām iecerēm, kas varētu prasīt lielākus izdevumus vai arī ieņēmumus. Kopumā Auces iestāžu budžets šim gadam ir sabalansēts. Plašākas pārrunas izvērtās vien dažos jautājumos.04.03.2019

Kultūras namam jauna saimniece

    Kopš februāra Tērvetes novada kultūras nama vadītājas amatā strādā MONTA BĒRZIŅA (attēlā). Sarunā ar «Zemgali» viņa pastāstīja, ka darbs šajā vietā viņai nav svešs, jo pirms vairākiem gadiem viņa bija mākslinieciskās daļas vadītāja, bet pēdējos gadus ir Tērvetes novada kultūras nama jauniešu deju kolektīva «Avots» vadītāja. Par jauno vadītāju un norisēm kultūras namā lasiet piektdien.04.03.2019

Dobeles novadā viesojās Valsts prezidents

Valsts prezidents RAIMONDS VĒJONIS un IVETA VĒJONES kundze pirmdien reģionālajā darba vizītē apmeklēja Dobeles novadu.

Valsts prezidents, tiekoties ar Dobeles novada domes priekšsēdētāju Andreju Spridzānu un novada domes deputātiem, pārrunāja aktuālos jautājumus pašvaldībā. Vizītes laikā prezidents Raimonds Vējonis viesojās Dobeles 1. vidusskolā, Dārzkopības institūtā, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā.
Lai pārrunātu novadā svarīgāko uzņēmējdarbībā, Valsts prezidents tikās ar Dobeles novada uzņēmējiem. Plašāk par vizīti lasiet 21. februārī.

04.03.2019

Skolas pedagogi neuzticas direktoram

    Dobeles Mūzikas skolas skolotāji janvāra nogalē rakstīja iesniegumu Latvijas Republikas kultūras ministrei Dacei Melbārdei, Dobeles novada domes priekšsēdētājam Andrejam Spridzānam, kopiju informācijai iesniedzot novada domes deputātiem, kurā informēja, ka skolotāji ir nonākuši šokējoša fakta priekšā – skolai, kurā mācās 203 audzēkņi, no valsts 2019. gadā ir piešķirts finansējums pedagogu darba samaksai un sociālajām apdrošināšanas iemaksām vien 154 izglītojamajiem. Vēstuli parakstījuši visi skolas pedagogi.04.03.2019

Reida laikā 45 protokoli

    Pagājušajā ceturtdienā Valsts policija (VP) rīkoja plašus reidus. Kopumā VP Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) darbinieki reida laikā pārbaudīja 1295 transportlīdzekļus.

VP ZRP Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors majors JĀNIS RETKO informēja, ka ceturtdien reidā strādāja pieci Dobeles iecirkņa darbinieki. Viņi pārbaudīja 79 automašīnas. Kopumā tika sastādīti 45 protokoli. No tiem piecus protokolus policijas darbinieki sastādīja autovadītājiem, kuru spēkrata riepu protektora dziļums bija mazāks par atļauto. Septiņus protokolus policisti sastādīja gājējiem, kuri dienas tumšajā laikā pa brauktuvi pārvietojās bez atstarojošiem elementiem. Sešus protokolus reida laikā sastādīja velosipēdistiem, kas pārvietojās bez vadītāja apliecības. Viens vadītājs, būdams alkohola reibumā, bija atstājis ceļa satiksmes negadījuma vietu, viens braucējs pie stūres bija sēdies, kaut gan nav ieguvis vadītāja apliecību likumā noteiktā kārtībā. Vienam autovadītājam protokols tika izrakstīts par pārsniegtu braukšanas ātrumu. Visvairāk protokolu (19) likumsargi sastādīja autovadītājiem, kas, braucot transportlīdzeklī, nelietoja drošības jostu.
Vairāk lasiet otrdien.

18.02.2019