Jaunajā zālē jau skanēja dziesma
Jau krietni tālu ir pavirzījusies Dobeles Mūzikas skolas rekonstrukcija, ko finansē Pētera Avena labdarības fonds “Paaudze”. Rekonstrukcijas projektu izstrādāja projektēšanas birojs “MARK arhitekti”. Projekta mērķis ir radīt jaunu kultūras un izglītības saplūdes vietu Dobeles novadā, maksimāli respektējot skolas ēku, kas ir vēsturiska, pievienojot tai jaunbūves, un iegūt laikmetīga un mūsdienu prasībām atbilstoša interešu izglītības iestādi.
Pirms neilga laika celtniecības objektā viesojās Dobeles novada domes deputāti un Dobeles Mūzikas skolas pedagogi, trešdien ar paveikto iepazinās Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, pašvaldības izpilddirektora vietnieks Gunārs Kurlovičs, izglītības pārvaldes vadītāja Maruta Vaļko, attīstības nodaļas speciālisti. Klāt bija arī Dobeles Mūzikas skolas direktors Jānis Almanis Palmbahs, labdarības fonda “Paaudze” pārstāvji un objekta būvuzraugs Jānis Graudulis no SIA “Cerkazi – G”.
{longHTML}
Jau piekto gadu Aucē – Skolas diena
Arī šajā mācību gadā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicināja Saeimas un pašvaldību deputātus oktobrī piedalīties akcijā “Skolas diena 2017”. Tāpēc otrdien Auces novada pašvaldības vadība un domes deputāti devās uz Auces vidusskolu, lai iejustos skolotāju lomā. Šogad stundas vēroja un vienu mācību stundu vadīja domes priekšsēdētāja Vija Keršus, domes priekšsēdētājas vietnieks Ģirts Ante, pašvaldības izpilddirektora vietnieks Guntis Šēfers, deputāti Sintija Liekniņa, Inita Sabule un Gundars Freimanis.
{longHTML}
Kas tur dīc, kas tur rīb Ap to mūsu istabiņu? Mārtiņš gaili dancî veda, Ap istabu tekādams.
Par latviešiem svinamo dienu izdarībām, šķiet, vislabāk var pastāstīt latviešu tautas dziesmas. To mums, pateicoties Barontēvam, ir vesels skapis. Tas ir 160 cm augsts, 66 cm plats un 42 cm dziļš. Skapis ticis izgatavots 1880. gadā Maskavā pēc paša Barona veidotā zīmējuma. To var apskatīt Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, bet tā saturs gan svētkos, gan ikdienā tiek pārcilāts visdažādākajos pieejamos variantos.
Nu klāt Mārtiņdiena, kad der ielūkoties, kas par to teikts latvju dainās, der zināt arī svētku izcelsmi un tradīcijas.
{longHTML}
Tur man nav nekā. Šeit man ir viss
Kā liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati, Latvijā ir 12974 Mārtiņi. Tas ir vārds, ar kuru saistās seni latviešu ticējumi, ieražas. Mārtiņdiena pēc Saules kalendāra iezīmē viduspunktu starp rudens saulgriežiem – Miķeļiem - un ziemas saulgriežiem – Ziemassvētkiem. Kalendārs vēsta, ka laika ritums ir iegriezies šajā laikā, kad svinam Mārtiņdienu. Tāpēc “Zemgale” šoreiz ciemojas pie Mārtiņa. MĀRTIŅŠ ĀFELDS par sevi teic, ka ir dobelnieks. Dobelē ritējusi viņa dzīves līdz šim lielākā daļa, izņemot laiku, kas aizvadīts darbā ārzemēs. Viņš ir viens no tiem, kurš izlēma atgriezties Latvijā. Kāds ir viņa mājupceļš?
{longHTML}
Priecīgi par jauno sporta zāles grīdu
Vaicāts, kas šovasar paveikts Vītiņu pagastā, Auces novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks GUNTIS ŠĒFERS teic – strādājam ikdienas režīmā, darot nelielus, bet nepieciešamus, ne globālus darbus. Nosacīti vispamanāmāko veikumu otrdien “Zemgalei” ir iespēja ne vien ieraudzīt, bet arī sajust burtiskā nozīmē. Tā ir stiprā lakas smarža, kas vēl virmo Vītiņu ciemata sporta zālē, kur tik tikko pabeigti apjomīgie grīdas pārbūves darbi.
{longHTML}
Apkaimes uzņēmēji pulcējās Abgunstes muižā
Pagājušo ceturtdien Jelgavas novada Zaļenieku pagasta Abgunstes muižā uz Ideju un iedvesmas dienu pulcējās virkne bijušā Dobeles, Bauskas un Jelgavas rajona uzņēmēji un mājražotāji, lai uzklausītu citu pieredzes stāstus, kā arī piedalītos projekta “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana” atklāšanā.
{longHTML}
20. reizi izvērtēja pagasta māju sētās redzēto
Penkules pagastā šogad jau 20. reizi notika konkurss “Sakoptākā sēta”, kura noslēguma pasākums notika piektdien un pulcēja pagasta ļaudis kultūras namā. Tur, mijoties uzrunām, dziesmām un dejām, tika sumināti namu, uzņēmumu, viensētu saimnieki, ļaudis, kuri tur saimnieko. Pasākumu vadīja pagasta pārvaldes vadītājs IVARS BRIKMANIS.
- Laiks starp Miķeļiem un Mārtiņiem jau vairākus gadus mūsu pagastā ir saistāms ar konkursu “Sakoptākā sēta”. Tas ir periods, kad ar gandarījumu un padarīta darba izjūtu varam pulcēties kopīgā pasākumā, lai atskatītos uz padarīto un ielūkotos nākotnē. Kādi esam, kādi varam būt Penkulē? Kur mīt cilvēki, tur dzīvo darbs. Darbs ir rādītājs, vērtētājs. Nav būtiski, vai tas ir liels vai mazs, svarīgi – kā mums veicas, kāda ir mūsu attieksme, vēlme un griba.{longHTML}
Kāpēc Virkus kapsētā šobrīd jauni apbedījumi liegti?
Redakcijā vērsās kāda dobelniece, kura pauda neizpratni, kāpēc viņai atteikta tuvinieka apbedīšana Dobeles pievārtē esošajā Virkus kapsētā, jo teorētiski tā ir atvērta, nevis slēgta tipa kapsēta. Viņai ieteikts tuvinieka guldīšanai zemes klēpī izvēlēties kādu no divām citām kapsētām, kas atrodas netālu no pilsētas.
{longHTML}
Augstkalnē noskaidroja “Zemes meitas” un “Zemes dēlu”
Pagājušo piektdien Augstkalnes vidusskola vēra durvis konkursam “Zemes meita” un “Zemes dēls”. Sadarbībā ar Tērvetes novada uzņēmējdarbības konsultanti Montu Mantrovu, Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Dobeles konsultāciju biroju un Tērvetes novada izglītības iestādēm, novada pašvaldība piedāvāja pamatskolas un vidusskolas vecuma jauniešiem iespēju gūt jaunas darba un sadzīves iemaņas, kā arī ar konkursa palīdzību izaicināt savas prasmes un zināšanas.
{longHTML}
Tikšanās ar dzejnieci, rakstnieci un dramaturģi Māru Zālīti
Dobeles novada Centrālajā bibliotēkā otrdien viesojās un ar savas daiļrades cienītājiem tikās dzejniece, rakstniece un dramaturģe MĀRA ZĀLĪTE. Interesentu pulks bija kupls, klausītāju rindās brīvu vietu nebija.
{longHTML}