Svētdiena, 2024. gada 24. novembris
Vārda diena : Velda, Velta

Dobelnieki – pasaules čempioni

19.10.2017

   No sacensībām ar labiem sasniegumiem atgriezušies kluba “IPPON” sportisti un treneris DMITRIJS VARLAMOVS un teic, ka viņa audzēkņi Anastasija Bakaite un Haralds Ikvilds ir pasaules šotokan karatē čempioni.
Oktobra sākumā Ungārijas pilsētā Egerā notika 25. SKDUN Pasaules šotokan karatē čempionāts, kurā piedalījās 1200 dalībnieku no 32 valstīm. Latviju pārstāvēja 17 sportistu, pieci no tiem bija Dobeles novada karatē kluba „IPPON” pārstāvji – Anastasija Bakaite, Haralds Ikvilds, Rainers Mozulis, Marks Blumfelds un Antons Maļavkins.
{longHTML}

Būtiskas izmaiņas maksas aprēķināšanas noteikumos

19.10.2017

    Trešdien vakarpusē laukums pie Dobeles novada pašvaldības ēkas Brīvības ielā 15 bija automašīnu pārpildīts. To pasažieri devās uz zāli, kur notika SIA “Dobeles namsaimnieks” organizēts seminārs no pašvaldības savā valdījumā nepārņemto dzīvojamo māju pilnvarotām personām (māju vecākajiem) un citiem interesentiem par dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksas aprēķināšanas noteikumiem, kā pielietot jaunos Ministru kabineta (MK) noteikumus Nr. 408 “Dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksas aprēķināšanas noteikumi”, kas stājušies spēkā šī gada 21. jūlijā.
{longHTML}

Roku rokā latvieši, slāvi un vācieši

19.10.2017

    Pagājušajā sestdienā Zebrenē norisinājās vēl nebijis pasākums. Vairāku stundu garumā klātesošie ļaudis varēja iepazīt latviešu, vācu un slāvu kultūru.
Tā kā nupat ir aizvadīta Starptautiskā senioru diena, pagasta vecā gadagājuma ļaudis šajā dienā bija celti īpašā godā.
Īstenojot vienu no Zemgales NVO projektu programmas starpkultūru dialoga jomas aktivitātēm – kultūras pasākumu “Roku rokā” -, sarīkojumu organizēja sieviešu biedrība “Dīva”. Finansiālo atbalstu sniedza Zemgales NVO centrs un Dobeles novada pašvaldība.
{longHTML}

Ūdens akā mammas dzimtenē smaržo kā zeme

19.10.2017

    Omska ir Sibīrijas otra lielākā pilsēta (aiz Novosibirskas) Krievijas Federācijā, pie Omskas ietekas Irtišā. Apgabala centrs. Krievijas Impērijas laikā bijusi Rietumsibīrijas guberņas centrs, tomēr PSRS laikā mazliet zaudēja savu nozīmi, salīdzinot ar Novosibirsku. Sibīrijas kazaku un musulmaņu centrs. Tā īsi var sacīt par Omsku, kur mīt arī daudz latviešu.
Kādā publikācijā Omskas Latviešu biedrības vadītājs Andris Tupesis ir sacījis, ka apgabalā kopumā dzīvo vairāk nekā 2000 latviešu, bet biedrībā aktīvi ir līdz 60 biedru. Omskas apgabalā dzīvojošos latviešus var iedalīt trīs grupās. Pirmie ir tie, kuru senči te cara laikā atbrauca, brīvās zemes vilināti. Otrie – kā bērni paši piedzīvoja 1949. gada deportācijas vai ir jau šeit dzimuši izsūtīto latviešu pēcnācēji. Trešā grupa ir latvieši, kas padomju gados ieceļoja reģionā. Domājot par bērnu nākotni Staļina režīma apstākļos, no Latvijas izsūtītās sievietes dažkārt centās nomainīt savu latvisko vārdu un uzvārdu, centās aizmirst savas saknes. Mūsdienās latviešu biedrību uzmeklē arī tādi ļaudis, kas latvietību zaudējuši. Kādai kundzei, kura pat nenojauta par savām latvietes saknēm, māte pirms nāves bija vēlējusi: “Atrodi latviešus!” Un viņa tos atradusi tieši šeit – Omskas Latviešu biedrībā.
Tā sākās LUDMILAS IVANOVAS stāsts, kas saistīts ar latviešiem Sibīrijā un arī Latvijā. Viņa ir tā kundze, kurai māte vēlēja atrast latviešus. Ik gadu viņas ceļš no Omskas ved uz Latviju. Nesen viņa viesojās Auces pusē un pabija vietās, kur dzimusi un sava mūža apmēram 15 gadus pavadījusi Ludmilas māte (dzimusi Astrīda Siliņa), tikās ar “Zemgali”, un šodien dodas ceļā, lai atgrieztos Omskā.
{longHTML}

Pamatskolas skolēni izzināja dažādas profesijas

19.10.2017

    Dobeles novada izglītības iestāžu 8. klases skolēni otrdien piedalījās projektā "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs", ko īsteno novada izglītības pārvalde. Projekta aktivitātes notika Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas (DAVV) Apguldes mācību kompleksā.
{longHTML}

Jaunākā tehnika, semināri un lauku labumi

11.10.2017
   Aizvadītās nedēļas nogalē Ķekavas novada Valdlaučos, izstāžu kompleksā “Rāmava”, notika ikgadējā izstāde “Lauksaimniecības un meža tehnika. Lauku sēta 2017”. Tā norisinājās jau 26. reizi. Izstādē piedalījās aptuveni 240 dalībnieku, un rīkotāji lēsa, ka izstādi apmeklēja apmēram desmit tūkstoši interesentu.
{longHTML}

Pateicība un atzinība pedagogiem

11.10.2017
   Skolotāju dienai veltīts pasākums Dobeles novadā notika aizvadītajā ceturtdienā. Tas pulcēja novada izglītības iestāžu vadītājus un pedagogus. Pasākumu rīkoja novada izglītības pārvalde, visus uzrunāja Dobeles novada domes priekšsēdētājs ANDREJS SPRIDZĀNS un izglītības pārvaldes vadītāja MARUTA VAĻKO.
{longHTML}

Ābolu ordeni saņem Edgars Rubauskis

11.10.2017
   Sestdien Dobele kārtējo reizi apliecināja, ka ir tiesīga saukties par Ābolu galvaspilsētu – pilsētas vēsturiskajā Tirgus laukumā jau sesto gadu ar vērienu atzīmēja Ābolu dienu jeb Ražas svētkus. Tos rīkoja Dārzkopības institūts sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību.
{longHTML}

Mērķtiecība, kas nes rezultātus

11.10.2017
   Jau pēc nedēļas Rīgā, kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, notiks Zemkopības ministrijas rīkotā konkursa “Sējējs” laureātu apbalvošana. Nominācijā “Jaunais veiksmīgais zemnieks” tajā šogad piedalījās arī ĢIRTS ANTE no Auces novada. Jūnijā apritēja pieci gadi, kopš viņš Vītiņu pagasta “Imantās” faktiski no nulles izveidoja savu zemnieku saimniecību, kurā pašlaik kopā ar sievu Agnesi veiksmīgi nodarbojas ar putnkopību
{longHTML}

Aucē sveica skolotājus - jubilārus

11.10.2017
   Trešdien Auces novada Kultūras centrā norisinājās tradicionālais Skolotāju dienai veltītais pasākums. Tajā tika īpaši godināts 21 pedagogs, kuri šajā darbā aizvadījuši 25, 30, 35, 40, 45 un pat 55 gadus. Viens no mācībspēkiem saņēma īpašu velti, ko jau ilgāku laiku kādam no pašvaldības izglītības iestāžu skolotājiem pasniedz “Swedbank”.
{longHTML}