Dobelē pulcējās Ordeņu brālība
Aizvadītajā sestdienā Dobelē uz jau 15. salidojumu pulcējās Latvijas Ordeņu brālības biedri. Ik gadu šāda tikšanās tiek organizēta kādā no Latvijas vietām, un šoreiz tā bija Dobele jeb, kā atzina organizācijas priekšsēdētājs Juris Griķis, pilsēta, kas atrodas Zemgales sirdī un kurā mīt sirsnīgi ļaudis.
Neskatoties uz to, ka gaisa temperatūra jau rīta agrumā vēstīja tveici pusdienlaikā, no tuvākas un tālākas apkaimes Dobelē ieradās ļaudis, kuri savu darbu un sirds degsmi ieguldījuši mūsu valsts labā. Cienījamos viesus sveica un prezentāciju par Dobeles novadu rādīja novada domes priekšsēdētājs. Nelielu uzrunu sacīja arī Dobeles evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs.
Par iespēju pildīt Latvijas Ordeņa brālības priekšsēdētāja pienākumus ikvienam no klātesošajiem salidojuma dalībniekiem pateicās Juris Griķis. Viņš sacīja paldies arī Dobeles novada pašvaldībai par atbalstu un iesaistīšanos salidojuma organizēšanā. Ar nelielu klusuma brīdi tika pieminēti aizsaulē aizgājušie organizācijas biedri.
Lai apavi ilgi kalpo!
Kā zināt, vai izvēlētās kurpes kalpos ilgi un būs ērtas? Kam, iegādājoties apavus, jāpievērš uzmanība un kā rīkoties, ja tomēr izvēlētais kurpju pāris ar kvalitāti ir pievīlis? Atbildes uz šiem jautājumiem, kā arī citus noderīgus padomus sniedz vadošā apavu mazumtirgotāja Latvijā “Euroskor Latvijā” mārketinga vadītāja MĀRA ANDERSONE.
Gan Zentu, gan alfabētu vieno grāmata
Piektdien Dobelē risinājās Dobeles un Auces 12. Grāmatu svētki, kas dažāda vecuma interesentiem piedāvāja plašu programmu gandrīz visas dienas garumā. Svētkus rīkoja Lauku bibliotēku atbalsta biedrība sadarbībā ar Dobeles Centrālo bibliotēku, par svētku norises vietu bija izraudzīts gan Dobeles pilsētas kultūras nams un Amatu māja un tās apkaime, gan arī Dobeles Centrālā bibliotēka.
Pasākums, kā ierasts, sākās ar publisku diskusiju “Jaunie spēles noteikumi lauksaimniecībā” (par to plašāk lasiet 2. lappusē). Tai sekoja daudzi citi sarīkojumi, kuru mērķauditorija bija gan tie, kuri vēl tikai mācās lasīt un iepazīt burtu pasauli, gan lasītāji ar ilgāku gadu pieredzi. Protams, darbojās arī vairāku izdevniecību grāmatu galdi, kur lasītāji varēja iegādāties dažādas tematikas grāmatas un pasākuma noslēgumā piedalīties jaunāko grāmatu izlozē “Veiksmīgs pircējs”.
Zaķa lēciens un spocīgie bēniņi
Aizvadītajā sestdienā jau devīto reizi visā Latvijā norisinājās akcija “Muzeju nakts”, kuras devīze šogad bija „Zaļā krāsa – mežs” un kas turpināja tematisko trīs gadu ciklu „Trejkrāsainā saule”, ko iedvesmojušas Raiņa dzejas rindas par sauli, kas „atspīd drīz zila, drīz zaļa, drīz sarkana”.Ciklu veido trīs krāsas un trīs Latvijas dārgumi – zilā jūra, zaļais mežs un sarkanais dzintars, iezīmējot dzintara tapšanas ceļu, vienojot jūru ar mežu un brīnumaino saules akmeni – dzintaru. Tāpēc pērn Muzeju nakts devīze bija „Zilā krāsa – jūra”, šogad - „Zaļā krāsa – mežs”, savukārt nākamgad, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, tiks godināts dzintars kā Latvijas kultūras simbols un vadmotīvs būs „Sarkanā krāsa – dzintars”.
Sestdien arī “Zemgale” iegriezās vairākos mūsu apkaimes muzejos, ko tur redzējam, lasiet laikrakstā.
“Lieišmalīte” pieskaras arī mūsu pusei
Ziedošu ķiršu dārzā aizvadītajā sestdienā notika Imanta Ziedoņa un Rimanta Ziedoņa grāmatas “Leišmalīte” prezentācija, kurā interesentiem bija iespēja tikties un uzklausīt dzejnieka Imanta Ziedoņa dēla un arī grāmatas autora stāstu, atmiņas un izjūtas grāmatas tapšanas laikā.
“Leišmalīte” tapusi teju vai desmit gadus: krustu šķērsu izstaigāta, izbraukāta, izpētīta visa Latvijas pierobeža no “Lietuvas gala” Nidas līdz pat “Baltkrievijas galam” – Ilūkstei; pavisam mērots 571 kilometrs. Apmeklēts katrs pagasts un ciems, katra skola, muzejs un baznīca. Bez steigas runāts ar ikvienu ceļā sastapto – izglītoto un ne pārāk, “šiverīgo” un bezdarbnieku, bramanīgo un trūcīgo, zemnieku un simtlatnieku. Mēģināts saklausīt latviešu valodu pat tur, kur tā vairs neskan.
Lieki ir sacīt, ka “leišmale” ir arī mūsu tuvāko novadu apkaime, tādēļ grāmata noteikti ir īpaši saistoša daudziem mūspuses cilvēkiem un ģimenēm.
Brīvības ielu sāks “rakt” jau šomēnes
Trešdien tika parakstīts līgums starp SIA “STRABAG” un Dobeles novada pašvaldību par Brīvības ielas otrās kārtas rekonstrukciju Dobelē. Darbus plānots uzsākt jau šī mēneša beigās, tomēr vēl nav zināms, kurā virzienā tie notiks – no vai uz pilsētas centru, kā arī tas, kā tiks organizēta transportlīdzekļu satiksme.
Gardenē bija jāšķērso mīnu lauks
No 14. līdz 16. maijam Gardenē norisinājās jau trešā 1. Zemessardzes novada lauka nometne. Tajā piedalījās astoņi zemessargi un 61 profesionālā dienesta karavīrs no Ventspils, Liepājas, Kuldīgas, Jelgavas un Dobeles.
Jubilāre arī savos 70 dzīvo ar dzirksti
25. aprīlī Dobeles Invalīdu biedrībā valdīja īpaši svinīga atmosfēra, skanēja laba vēlējumi un apsveikumi. Biedrības valdes priekšsēdētāja GAĻINA AUGUSTOVSKA atzīmēja savu 70 gadu jubileju.
Lai uzzinātu ko vairāk par mūždien aktīvo un pozitīvi noskaņoto Gaļinu Augustovsku, kura ir trīs meitu un divu dēlu māte, vienpadsmit mazbērnu vecmāmiņa un vecvecmāmiņa trīs mazmazbērniem, “Zemgale” uzrunāja vienu no viņas meitām - Dobeles Jaunatnes iniciatīvu un veselības centra jaunatnes lietu speciālisti INITU NEIMANI.
Kā risinās problēmas Auces novadā
Tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, “Zemgale” pie “apaļā galda” aicināja Auces novada deputātu kandidātu sarakstu līderus GINTU KAMINSKI un ANDRI ŠULGINU, lūdzot viņus sniegt savu skatījumu uz pašvaldībā tik aktuālām problēmām kā sliktais ceļu stāvoklis, Auces slimnīcas nākotne, atbildēt, ko plānots darīt bezdarba un “nomales efekta” mazināšanai.
Dobelnieks – viesis no Briseles
Šogad pirmo reizi visas Latvijas skolas tika aicinātas iesaistīties Eiropas dienas – 9. maija – svinībās, organizējot atraktīvu Eiropas dzimšanas dienas ballīti vai integrējot svarīgāko par un ap Eiropas Savienību (ES) mācību priekšmetos. 9. maijā Eiropas dienas pasākumu ietvaros Dobeles 1. vidusskolā viesojās dobelnieks, Eiropas Komisijas Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas ekonomists GATIS EGLĪTIS.