Piektdiena, 2025. gada 17. janvāris
Vārda diena : Dravis, Tenis

Simtgades pārmaiņas grāmatu krātuvēs

09.11.2018

    7. novembrī Latvijas bibliotekāru biedrības (LBB) Zemgales nodaļa un Dobeles novada Centrālā bibliotēka ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Dobeles novada pašvaldības atbalstu organizēja Zemgales reģiona bibliotekāru semināru «Bibliotēkas simts gados», kas norisinājās Penkules kultūras namā. Seminārā akcentēja bibliotekāra lomu gadu desmitos, kā tā ir mainījusies un pilnveidojusies, cik svarīga ir bibliotekāra līdzdalība nācijas kultūrmantojuma popularizēšanā un saglabāšanā.

Pasākumā viesojās lektori – Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūta pētniece Sanda Rapa, mūsu novadniece, dzejniece, rakstniece, žurnāliste un publiciste Inese Zandere, biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas «RISEBA» Arhitektūras un dizaina fakultātes dekāns, arhitekts Jānis Dripe, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Attīstības centra speciāliste Māra Jēkabsone. Bibliotekārus uzrunāja Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns un Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Māra Krūmiņa, muzikālu sveicienu bija sarūpējusi apvienība «Māsas Legzdiņas».

{longHTML}

Mārtiņdienu gaidot

09.11.2018

    Latviešu tautas tradīcijās 10. novembris ir Mārtiņa diena, ko uzskata kā rudens beigu un ziemas sākuma dienu, līdz kurai jāapar zeme, lai tā varētu doties atpūtā un nākamajā gadā dot labu ražu. Šo dienu svin vairākas Eiropas tautas, un katrai no tām ar Mārtiņiem saistās savas ieražas un tradīcijas, piemēram, vācieši Mārtiņos ceļ galdā zoss cepeti un alu, savukārt zviedri – putraimu putru un pīrāgus. Bet kādas tradīcijas ir latviešiem?
Par to plašāk lasiet piektdien «Zemgalē»!

{longHTML}

Realizēts vērienīgs projekts

05.11.2018
    Vecauces evaņģēliski luteriskās baznīcas draudze realizējusi projektu «Vecauces evaņģēliski luteriskās baznīcas fasādes apmetuma remonts», ko atbalsta Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai programma. Par paveikto «Zemgalei» pastāstīja draudzes priekšnieks MĀRIS DRUVA.
{longHTML}

Pa seno dārzu pēdām Zemgalē

05.11.2018

    Dārzs Latvijas ļaudīm viņu dzīvē allaž ir bijis svarīga sastāvdaļa. Lai veicinātu vēsturisko dārzu iesaisti tūrismā, kā arī vēsturisko šķirņu un dārzkopības tradīciju saglabāšanu un atjaunošanu, iesaistoties projektā «Tradicionālo augļu, dārzeņu un dekoratīvo augu šķirņu atjaunošana. Vēsturisko dārzu tūrisms», tiek domāts, kā par dārziem stāstīt un tos parādīt plašākam ļaužu lokam. Projektu finansē Eiropas Savienības Interreg V-A Latvijas un Lietuvas programma 2014.–2020. gadam no Eiropas Reģionālā attīstības fonda.

Iepazīstinot mediju pārstāvjus ar vienu no maršrutiem, septembrī žurnālistiem bija iespēja doties izbraukumā, ko organizēja Latvijas Lauku tūrisma asociācija «Lauku ceļotājs» un Dārzkopības institūts. Tā pirmais pieturas punkts bija Dārzkopības institūta Ceriņu un augļu koku dārzs Dobelē, tālāk ceļš veda uz Jelgavas novadu – zemnieku saimniecības «Vilki» dendrāriju Svētes pagastā, Berķenes muižu un Blankenfeldes muižu Vilces pagastā.

{longHTML}

Ozols nākotnei – pašiem un citiem

05.11.2018
    Netālu no Dobeles atbrīvošanas pieminekļa nu aug ozols, ko tur šonedēļ iestādīja Dobeles 1. vidusskolas 3. c klases skolēni un viņu audzinātāja Marina Alsberga, pasākumā iesaistot arī bērnu vecākus. 
Viņi zina, ka ozols ir jāstāda atbildīgi, jo tas augs liels un varens un tā priecēs ne vien pašus, pilsētas viesus, bet arī nākamās paaudzes.
{longHTML}

Pastaigu cikls būs jārīko arī nākamgad

05.11.2018

    Pagājušā gada vasarā aizsākās vakara pastaigu cikls «Dobelei 100» pa Dobeles ielām. Tas bija veltīts Dobeles pilsētas simtgadei, kopš tai ir pilsētas statuss. Pastaiga, ko organizēja Dobeles Novadpētniecības muzejs un Dobeles Tūrisma informācijas centrs (TIC), ieinteresēja dobelniekus, tāpēc šogad tika lemts aizsākto turpināt. Šā gada pastaigu cikls noslēdzās Dobeles Novadpētniecības muzejā, kur interesentiem bija iespēja ielūkoties muzeja krājuma telpās, kā arī fotogrāfijās atskatīties uz pastaigās iemūžinātiem mirkļiem, atceroties interesantāko un arī akcentējot vairākus jaunatklājumus, kas tajās redzēti.

{longHTML}

Kaimiņos peles un neprivatizēti dzīvokļi

05.11.2018
    Auces novada vadības tikšanās ar iedzīvotājiem pirms nedēļas norisinājās arī Ukru pagastā. Uz to bija ieradušies vairāki ļaudis, kas vēlējās noskaidrot gan novadā paveikto, gan plānotos darbus. Pirms nākamā gada budžeta veidošanas cilvēki arī izmantoja iespēju izteikt savas vajadzības. Par sapulci plašāk lasiet otrdien.
{longHTML}

Reiz Dobeles pilī...

05.11.2018

    Klajā nākusi grāmata, par kuru var droši sacīt, ka Dobeles vārds tajā minēts katrā lappusē. Tā ir grāmata «Teikas par Dobeles pili». Tās prezentācija un ilustrācijas darbu autores izstāde piektdien tika atklāta Dobeles Novadpētniecības muzejā. Grāmata ir pašvaldības izdevums. Nodomāts, ka to varēs iegūt vienīgi dāvinājumā. Ilustrācijas zīmējusi Dobeles Mākslas skolas pedagoģe Aiva Bulmere, kuru oriģināli, kā arī zīmējumu skices, nu ir apskatāmi izstādē muzejā.

{longHTML}

Pamatos ievietots pusgadsimta vēstījums

16.10.2018
   Ceturtdien topošā Dobeles novada izglītības iestāžu Dabaszinātņu mācību centra pamatos svinīgi iemūrēta simboliska kapsula. Tajā tika ievietotas gan Dobeles Valsts ģimnāzijas un Dobeles 1. vidusskolas, gan Dobeles novada pašvaldības un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvju nozīmīgs vēstījums paaudzei, kas šo kapsulu atvērs pēc piecdesmit gadiem. Vairāk lasiet 16. oktobrī.
{longHTML}

Novada deputāti viesojās Auces vidusskolā

16.10.2018
   Aizvadītajā trešdienā Auces novada pašvaldības vadība un domes deputāti devās uz Auces vidusskolu, lai jau sesto reizi piedalītos akcijā «Skolas diena», iejustos skolotāju lomā un runātu ar bērniem par novadā svarīgām tēmām.
Šoreiz «Skolas dienā» iesaistījās domes priekšsēdētāja Vija Keršus, domes priekšsēdētājas vietnieks Ģirts Ante, Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja Valda Zvirbule, domes deputāti Inita Sabule, Gundars Freimanis un Kosts Žasins.
{longHTML}