Pirmdiena, 2022. gada 28. novembris
Vārda diena : Olita, Rita, Vita

Šā gada Ziemassvētku karaliste — Jau novembrī Lietuvas Pakrojas muiža aicinās uz lielo laternu festivālu „Pūķi, mīti un leģendas“

09.11.2022 PAKROJAS MUIŽA

     Iestājoties tumšajam gadalaikam, arī šogad Lietuvas Pakrojas muižā gaismas iedegs lielākais ziemas pasākums Ziemeļeiropā. Muiža pārsteigs viesus ar Āzijas kultūras iedvesmotu milzu laternu un gaismas festivālu „Pūķi, mīti un leģendas“. Starp miljoniem gaismekļu būs arī jaunas neticama izmēra kvēlojošās zīda laternas, kas ir īpaši radītas Pakrojas muižai.

 

26. novembrī piecpadsmit hektāru plašajā vēsturiskās muižas teritorijā durvis vērs gada spilgtākais festivāls „Pūķi, mīti un leģendas“, padarot šo vietu par Ziemassvētku un Jaungada valstību ar vairāk nekā 50 dažādām izgaismotām mākslinieciskām gaismu kompozīcijām, kuru idejās un tapšanā darbu ir ieguldījuši vairāki desmiti mākslinieku no dažādām Āzijas valstīm. Pasākumā būs apskatāmas speciāli muižai un tās apkārtnei radītas neticami lielas skulptūras: mītiskie briesmoņi un gaismas pūķi, kas nes cerību un laimi, uzticības simboli — dzērves un flamingi, lauvas krūšutēls, kas pasargā no ļaunajiem gariem, apburošā austrumu dieviete un visbeidzot arī 25 metrus garš un 5 metrus augsts jūras briesmonis krokodils Vans, kas izaicinās jūsu drosmi, ļaujot pat tajā ieiet. To visu caurstrāvos svētku rosība, Ziemassvētku tirdziņš, karuseļi, atrakcijas visai ģimenei, austrumu virtuves garšas, tikšanās ar Ziemassvētku vecīti un unikālās muižas aktivitātes — amatnieku darbnīcas, pasaulslavenā vēsturiskā spirta rūpnīca un daudz kas cits.

Esmu gandarīts, ka tumšajā gadalaikā muižas teritoriju atkal izgaismos festivāls, kurā atdzīvojas leģendas. Šogad tas būs piektais gaismas festivāls un, iespējams, lielākais pasākums, kāds jebkad rīkots muižā. Tajā ir izmantoti desmitiem kilometru zīda, miljoniem spuldzīšu un, es nepārspīlēju, simtiem negulētu radošu nakšu. Pasākums pārsteigs tos, kas jau visu redzējuši, un būs tā vieta, kur šoziem būs iespēja smelties maģisko enerģiju, kas jūs pavadīs visu gadu: no neredzētām būtnēm un pat paša uguns valdnieka pūķa, kas ieguvis milzu laternu veidolu,“ stāsta Pakrojas muižas Barons.

Katru piektdienu, sestdienu un svētdienu no 26. novembra līdz 8. janvārim Lielo Āzijas laternu festivāls „Pūķi, mīti un leģendas“ aicina apmeklētājus iegrimt Austrumu mistikā un atklājumos.

Pakrojas muiža atrodas pavisam netālu no Bauskas un vien divu stundu braucienā no Rīgas. Tā ir ne vien Lietuvā lielākā muižas saimniecība, bet arī viena no 18 pievilcīgākajiem kultūras tūrisma vietām Eiropā, kas ir ieguvusi Lietuvas „Gada tūrisma objekts 2018., 2019., 2021.“ titulu. Šeit ik gadu notiek unikāli ziedu un gaismu festivāli, kā arī tiek atdzīvinātas XIX gs. muižas dzīves ainas.

Vairāk informācijas un biļešu iegāde: ŠEIT 

Lasīt vairāk 

Rakstītajam vārdam vislielākais spēks

12.10.2022 Anita Banziņa/ Foto no Birutas Laijeres krājumiem

   Annenieku pagasts var dižoties - tas ir vienīgais novadā, par kuru ir tik daudz laikmetu liecību, cilvēku un vietu stāstu sameklēts, apkopots un grāmatās aprakstīts. Un to visu par saviem līdzekļiem ir paveicis viens cilvēks - Annenieku pagasta iedzīvotāja Biruta Laijere.  Anita Banziņa/ Foto no Birutas Laijeres krājumiem

Penkulē turpina svinēt jubileju

11.10.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

Turpinot atzīmēt Penkules 750 gadu jubileju, aizvadīto sestdien pagastā notika virkne pasākumu.

   Proti, atzīmējot reformācijas 500. gadi Latvijā un Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) 100. dzimšanas dienu, šogad dažādās Latvijas vietās tiek stādīti ozoli, kas izaudzēti no Ernsta Glika vairāk nekā pirms 300 gadiem stādīto ozolu zīlēm. Šajā gadā jaunie zoli tiek stādīti gan visā Latvijā pie baznīcām un draudžu mājām, gan, sadarbojoties ar vietējām pašvaldībām, parkos, līdzās skolām un citās publiskās vietās. Kā vēsta LELB, aktivitātes mērķis ir, lai “šie ozoli izplatās pa visu Latviju, kā izplatījās Dieva vārds caur Ernsta Glika tulkoto Bībeli”. Nu šāds kociņš zels arī līdzās Penkules dievnamam.

Turpina publiskās runas tradīciju

09.03.2022 Ieva Laizāne teksts / Foto no Kristīnes Pakules personīgā arhīva

«Zemgale» sazinājās ar Dobeles Valsts ģimnāzijas direktores vietnieci KRISTĪNI PAKULI, kura pastāstīja par vienu no skolas tradīcijām – publisko runu prezentēšanu.

– Jau no šī gada janvāra sākuma skolēni izkopj prasmi sagatavot publisko runu un uzstāties ar to. Ievērojot epidemioloģiski noteiktos «klašu burbuļus», šoreiz tikai savā klasē - latviešu valodas stundu laikā.

Dobelniecēm medaļas peldēšanā

09.03.2022 Ieva Laizāne teksts / Foto no Dobeles Sporta skolas arhīva
   No 25. līdz 27. februārim Rīgā, Ķīpsalas peldbaseinā, norisinājās Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā.

Kā «Zemgali» informēja Dobeles Sporta skolā, sacensībās piedalījās arī liels skaits Igaunijas labāko peldētāju. Dalībnieku skaitā bija grupa Dobeles Sporta skolas audzēkņu, kurus trenē Kārlis Kalniņš.

Lielisku panākumu guva mūsu peldētājas 800 metru brīvā stila distancē. Beāte Bula atkārtoja pagājušā gada sasniegumu un arī šogad kļuva par Latvijas čempioni šajā distancē ar rezultātu 10:04.17 sekundes.
Līdz ar šo panākumu Beāte ir izpildījusi Latvijas sporta meistarkandidātes normu peldēšanā. Patīkamu pārsteigumu sagādāja mūsu jaunā peldētāja Beāte Jansone, kura, ar rezultātu 10:24.18 izcīnīja 2. vietu aiz savas pieredzējušās komandas biedrenes un saņēma Latvijas čempionāta sudraba medaļu 800 metru brīvā stila distancē.

Otrajā dienā abas peldētājas startēja 400 metru brīvā stila peldējumā. Arī šeit mūspuses meitenes pierādīja, ka var līdzvērtīgi cīnīties ar valsts labākajām garo distanču peldētājām. Beāte Bula atkal kāpa uz goda pjedestāla. Ar rezultātu 4:51.32 tika izcīnīta sudraba medaļa, bet Beāte Jansone samierinājās ar 5. vietu. Vēl viens izcils mūsu meiteņu un viņu trenera panākums!

Pārējie Dobeles Sporta skolas peldētāji cīņā par medaļām vēl neiesaistījās, bet guva bagātīgu pieredzi, kura noteikti noderēs startos nākotnē.

Vieglatlētu panākumi Baltijas valstu čempionātā

09.03.2022 Ievas Laizānes teksts/foto no Dobeles Sporta skolas arhīva

   Divas dienas, piektdien un sestdien, Valmieras Jāņa Daliņa stadiona Vieglatlētikas manēžā notika ziemas sezonas svarīgākās sacensības junioriem (U20) un jauniešiem (U18). «Zemgali» informēja Dobeles sporta skolas trenere SKAIDRĪTE VELBERGA par mūsu jauno vieglatlētu panākumiem Baltijas valstu čempionātā.

Pirmo reizi Baltijas valstu čempionātā Latvijas izlases sastāvā startēja trīs Dobeles novada sportisti – juniore Patrīcija Grosberga, kā arī jaunieši Matīss Jansons un Markss Šteinerts. Mūsu sportisti iepriecināja gan ar izcīnītām vietām, gan sasniegtiem rezultātiem.

Pārtikas ražotāji nosūta uz Ukrainu pārtikas produktus

09.03.2022 Ievas Laizānes teksts Reičelas Āboliņas foto

   Atsaucoties Zemkopības ministrijas (ZM) aicinājumam, Latvijas pārtikas ražotāji pauduši gatavību nosūtīt uz Ukrainu vairākus desmitus tonnu pārtikas produktus.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: – Kopš Krievijas karaspēka iebrukuma Ukrainā Zemkopības ministrija ir uzrunājusi Latvijas pārtikas ražotājus, aicinot tos sniegt atbalstu Ukrainai. Mūsu aicinājumam atsaukušies vairāki lielie pārtikas ražotāji, kas pauduši gatavību, tiklīdz tas ir iespējams, nosūtīt uz Ukrainu vairākus desmitus tonnu pārtikas produktu – putraimus, makaronus, miltus, konservus, kā arī sulas un dzeramo ūdeni, olas un citu pārtiku. Latvija turpinās sniegt atbalstu Ukrainai tās cīņā par savas valsts neatkarību visos mums pieejamos veidos.

Klāt palodžu “zaļošanas” jeb sējas laika “trakums”

07.03.2022 Indra Cehanoviča

   Ar katru dienu aizvien vairāk tuvojoties pavasarim, un, biežāk spīdot saulītei, daudziem skatieni sāk vērsties mazdārziņu virzienā. To labi var manīt arī veikalos, kuru piedāvājumos ir dažādas ziedu un dārzeņu sēklas – pircēju tajos šajā laikā netrūkst. Jau daudzu gadu garumā Dobelē viena no dārzkopības entuziastu iecienītākajām vietām, kur iegādāties sēklas un sīpolus, ir SIA “ANEMONE S” veikaliņš “Puķu bode” pašā pilsētas centrā. “Zemgale” tajā iegriezās, lai noskaidrotu, kādas ir šīs sezonas “modes tendences” dārzkopju vidū.

 

 

1 ... 23456


LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU