Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Vārda diena : Ildze, Ilze, IzoldeKopīgiem sapņiem piemīt brīnumains spēks

28.12.2022 Indra Cehanoviča/Baibas Eglītes foto

   

   Salīdzinot ar daudziem citiem novada pagastiem, šķiet, Lielauces vārds pēdējā laikā plašāk izskan ļoti bieži: sarīkojumi bērniem, labdarības akcijas, vietējā dievnama drupu sakopšanas talkas, Sēņu diena un “Gada lielaucnieka” sumināšana... Pirms gada uzstādīta Dzērves skulptūra. Tos organizē vietējā biedrība “Lielauces attīstībai”. Tajā ir pulcējušies domubiedri, kuriem rūp pagasta nākotne. Protams, norises ir visas nevalstiskās organizācijas komandas nopelns, bet, tāpat kā jebkurā darbā, ir nepieciešams kāds, kurš ir tāds kā dzinējs, “motors”, kas atrod īstos vārdus, lai motivētu darīt, kāds, kurš ģenerē idejas, lai vēlāk tās kopīgi arī realizētu dzīvē. Un lielaucnieki paši apgalvo, ka viņu dzinējspēks ir IVARS BUŠMANIS – žurnālists, pasākumu vadītājs, nedaudz traku ideju ģenerators...

Parūķis ir mana misija

22.12.2022 Indra Cehanoviča/ Foto no Agra Šlaveika krājumiem

   AGRIS ŠLAVEIKS, dobelnieks, uzņēmējs, Parūķa dabas parka Krimūnu pagastā īpašnieks.

- Ja jūs interesē, kā es pašlaik jūtos, laikam sacītu – atvieglots un vienlaikus arī izaicinājumu priekšvakarā! Tikko, otrdien, iesniedzu savu ieceri LEADER projektu konkursā. Projekts ir par būvniecību parkā, par tā papildināšanu. Plānos ir gan romantisks “piesitiens” parkā, gan tā attīstības koncepcijā iepītas ir mūsdienas un vēsture. Kad rakstīju projektu, gribēju tajā visā būt iekšā ar visiem 100, ja ne 200 procentiem. Ļoti daudz konsultējos, daudz cilvēku man palīdzēja gan Dobelē, gan reģionā. Bet nu projekts ir iesniegts, jāgaida vien komisijas, jācer, labvēlīgais lēmums. Un tad jau pavasarī atliks vien uzsākt būvniecību.

Indra Cehanoviča/ Foto no Agra Šlaveika krājumiem

Aureniece ar Leonardo da Vinči sindromu

22.12.2022 Indra Cehanoviča! Autores foto

   Tā par aurenieci NAJU GAILI bija sacīts Dobeles novada pašvaldības rīkotā konkursa “Gada uzņēmējs 2022” pieteikumā, kurā viņa bija izvirzīta nominācijā “Dobeles novada gada amatnieks/mājražotājs”. Iepazīstot vien daļu no tā, kas top Najas darbnīcā, ir grūti sacītajam nepiekrist – darinājumu klāsts, kas top ar zīmolu “Piesta”, ir ne vien iespaidīgs, bet ļoti, ļoti dažāds. Un, kas ir būtiski, viss tapis tikai un vienīgi no dabīgiem materiāliem.

Indra Cehanoviča! Autores foto

Pieredze jāiegūst katram pašam. Skarbā ikdienā

22.12.2022 Sarmīte Rone/ Foto no uzņēmuma krājumiem

   Dobelniece INESE VILKA pašas veidoto sejas un ķermeņa kopšanas produktu zīmolu «FITODROGA DERMOCOSMETIC» dēvē par sava klusā sapņa piepildījumu. Viena no viņas atziņām: lai savu sapni īstenotu, ir nepieciešams pamatīgs darbs un tikai paša iegūta pieredze, ko neviens cits no malas iedot nevar.Sarmīte Rone/ Foto no uzņēmuma krājumiem

Pīrāgi, ko iecienījuši mūsu kaimiņi

22.12.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Ko mēs visbiežāk vēlamies, kad pienāk kārtējie svētki? Saņemt kādu dāvaniņu, labi izskatīties un, protams, labi un garšīgi paēst. Ja gadījies tā, ka savu svinību galdu nav iznācis uzklāt vai tam nav pieticis laika, izeja ir tikai viena – svētku maltīti baudīt kādā no tuvākiem vai tālākiem ēdināšanas uzņēmumiem, šeit nu izvēle katra paša ziņā. Vienu gan der atcerēties – ne vienmēr izreklamētais “brends” ir mūsu maciņa satura vērts, tāpat kā iztērētā degviela, dodoties maltīti baudīt uz kādu tālāku vietu. Jo bieži vien gardas pusdienas var nobaudīt arī tepat, līdzās.

Prestižā balva arī “Dobeles dzirnavniekam”

21.12.2022 Indra Cehanoviča/Publicitātes foto

   Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Ekonomikas ministriju šogad jau 17. gadu rīkoja konkursu “Eksporta un inovāciju balva”. Tā mērķis ir ir godināt Latvijas uzņēmējus, kuri sasnieguši labus rezultātus jaunu un eksportspējīgu produktu ražošanā, inovāciju ieviešanā, viedās specializācijas veicināšanā, kā arī radījuši eksportspējīgus jaunus tūrisma produktus. Konkursa laureāti tika paziņoti aizvadītajā nedēļā. Viņu vidū bija arī mūspuses uzņēmums.

Indra Cehanoviča/Publicitātes foto

Mūsu uzņēmēji var un dara

21.12.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Dobeles novada Tūrisma informācijas centra (TIC) darbinieki aizvadītajā nedēļā apmeklēja Tērvetes puses tūrisma objektus, lai ar to saimniekiem pārrunātu gan nozares aktualitātes, gan objektu saimnieku ieceres un problēmas.
Tā kā divu mēnešu laikā tika apmeklēti visu triju mūspuses bijušo novadu tūrisma objekti, “Zemgale” interesējās, kāds bija šī brauciena mērķis un kādas atziņas tika gūtas.

Indra Cehanoviča/Autores foto

«Darīt – tā ir mana būtība»

21.12.2022 Sarmīte Rone/ Foto no Ināras Rumbas personīgā arhīva

   Uz meitas savulaik uzdoto jautājumu: «Mamm, kāpēc tu to visu dari?» viņa atbildējusi pavisam vienkārši: «Tāpēc, ka man tas patīk. Darīt – tā ir mana būtība.» Un tādu – vienmēr gatavu darīt, iesaistīties, izdomāt, rīkot un atbalstīt – viņu jau vairākus gadu desmitus («Šausmas, cik daudz!» - viņa,  sev raksturīgās atklātās emocijās smiedama, šajā vietā iesauksies) pazīst lielākā daļa, ja ne visi aucenieki un ar kultūras darbu saistīti cilvēki tuvākā un tālākā apkaimē. Caur un cauri kultūras cilvēks – INĀRA RUMBA (attēlā).

Sarmīte Rone/ Foto no Ināras Rumbas personīgā arhīva

Senioriem gads bijis notikumu pilns

21.12.2022 Alise Kruglauža/ Autores foto

   Nedēļas sākumā DAVV atvēlētajā aktu zālē uz kārtējo sapulci un gada atskaites apkopojumu pulcējās Dobeles pilsētas pensionāru biedrības pārstāvji. Svētku noskaņās tika sveikti jaunie biedrības biedri un čaklākie darītāji. Ar skanīgām balsīm klātesošos priecēja ansamblis «Sudraba vītols».

Alise Kruglauža/ Autores foto

123


LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU