Otrdiena, 2022. gada 9. augusts
Vārda diena : Genoveva, Madara

 

Liekam nost telefonu, laiks grāmatai!

01.07.2022 Alise Kruglauža/Autores foto   Par to, kā pašlaik klājas, stāsta Dobeles novada Centrālās bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļas vadītāja BRIGITA BAUMANE.

Baltijas čempionāts riteņbraukšanā

01.07.2022 Ieva Laizāne/Publicitātes foto

   Kā jau iepriekš «Zemgale» informēja, no 19. līdz 26. jūnijam Kuldīgā notika Baltijas čempionāts riteņbraukšanā, pulcējot 580 riteņbraucēju no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Pirmajās dienās sportisti sacentās individuālajā braucienā, bet riteņbraukšanas festivālu noslēdza ar grupas braucienu visās vecuma grupās. Sportisti sacentās ne tikai par Baltijas čempiona titulu, bet arī par katras valsts čempionāta medaļām.

Spēcīgais pagasts – Penkule

29.06.2022 Anita Banziņa/ Autores foto
   Penkules pagasts šogad svin 750 gadu jubileju. Mazam pagastam tas ir liels un iespaidīgs skaitlis. Pirmo reizi Penkule vēstures avotos minēta 1272. gadā Spārnenes novada sadalīšanas protokolā. Tolaik tā saukta par Wanpen. Zemes pirms 750 gadiem ir dalījuši Livonijas ordenis un bīskaps. Tas arī viss par senākiem laikiem. Bet kas notika tālāk?

Antons Bārtulis un viņa metode

29.06.2022 Anita Banziņa/ Foto no laikraksta “Darba uzvara”


   Kurš vairs zina tādu Antonu Bārtuli? Pieļauju, ka pareizi atbildēt varēs tie, kam pāri 60. Patiešām, padomju laiku varonis, 60. un 70. gadu «gaišā bāka», uz kuru tiekties. Ne sportists, ne estrādes zvaigzne vai televīzijas diktors, bet gan, vai varat iedomāties, – cūkkopis! Tiesa, tajā laikā tādu varoņu bija pietiekami – traktoristi, slaucējas, audējas. Antonam Bārtulim bija gods pārstāvēt visas Padomju Savienības cūkkopju cilti.

Noskaidrots Latvijas čempions riteņbraukšanā

27.06.2022 Ieva laizāne foto un teksts   Baltijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kas norisinājās aizvadītajās brīvdienās – 25. un 26. jūnijā – Kuldīgā, pulcēja 580 riteņbraucējus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, informē Latvijas riteņbraukšanas federācija.

Ieguvuši noderīgu pieredzi

27.06.2022 Sarmīte Rone foto un teksts   Informācija plašsaziņas līdzekļos vēstīja, ka vidusskolas centralizētos eksāmenus valstī šogad kārtoja vairāk nekā 14 tūkstoši 12. klašu skolēnu, un aptuveni 10% procentu topošo absolventu no eksāmeniem vai kāda no tiem tika atbrīvoti, galvenokārt veselības apstākļu dēļ. Dobeles novadā gan šis skaitlis ir pavisam niecīgs, «Zemgale» uzzināja Izglītības pārvaldē.

Turpina publiskās runas tradīciju

09.03.2022 Ieva Laizāne teksts / Foto no Kristīnes Pakules personīgā arhīva

«Zemgale» sazinājās ar Dobeles Valsts ģimnāzijas direktores vietnieci KRISTĪNI PAKULI, kura pastāstīja par vienu no skolas tradīcijām – publisko runu prezentēšanu.

– Jau no šī gada janvāra sākuma skolēni izkopj prasmi sagatavot publisko runu un uzstāties ar to. Ievērojot epidemioloģiski noteiktos «klašu burbuļus», šoreiz tikai savā klasē - latviešu valodas stundu laikā.

Dobelniecēm medaļas peldēšanā

09.03.2022 Ieva Laizāne teksts / Foto no Dobeles Sporta skolas arhīva
   No 25. līdz 27. februārim Rīgā, Ķīpsalas peldbaseinā, norisinājās Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā.

Kā «Zemgali» informēja Dobeles Sporta skolā, sacensībās piedalījās arī liels skaits Igaunijas labāko peldētāju. Dalībnieku skaitā bija grupa Dobeles Sporta skolas audzēkņu, kurus trenē Kārlis Kalniņš.

Lielisku panākumu guva mūsu peldētājas 800 metru brīvā stila distancē. Beāte Bula atkārtoja pagājušā gada sasniegumu un arī šogad kļuva par Latvijas čempioni šajā distancē ar rezultātu 10:04.17 sekundes.
Līdz ar šo panākumu Beāte ir izpildījusi Latvijas sporta meistarkandidātes normu peldēšanā. Patīkamu pārsteigumu sagādāja mūsu jaunā peldētāja Beāte Jansone, kura, ar rezultātu 10:24.18 izcīnīja 2. vietu aiz savas pieredzējušās komandas biedrenes un saņēma Latvijas čempionāta sudraba medaļu 800 metru brīvā stila distancē.

Otrajā dienā abas peldētājas startēja 400 metru brīvā stila peldējumā. Arī šeit mūspuses meitenes pierādīja, ka var līdzvērtīgi cīnīties ar valsts labākajām garo distanču peldētājām. Beāte Bula atkal kāpa uz goda pjedestāla. Ar rezultātu 4:51.32 tika izcīnīta sudraba medaļa, bet Beāte Jansone samierinājās ar 5. vietu. Vēl viens izcils mūsu meiteņu un viņu trenera panākums!

Pārējie Dobeles Sporta skolas peldētāji cīņā par medaļām vēl neiesaistījās, bet guva bagātīgu pieredzi, kura noteikti noderēs startos nākotnē.

Vieglatlētu panākumi Baltijas valstu čempionātā

09.03.2022 Ievas Laizānes teksts/foto no Dobeles Sporta skolas arhīva

   Divas dienas, piektdien un sestdien, Valmieras Jāņa Daliņa stadiona Vieglatlētikas manēžā notika ziemas sezonas svarīgākās sacensības junioriem (U20) un jauniešiem (U18). «Zemgali» informēja Dobeles sporta skolas trenere SKAIDRĪTE VELBERGA par mūsu jauno vieglatlētu panākumiem Baltijas valstu čempionātā.

Pirmo reizi Baltijas valstu čempionātā Latvijas izlases sastāvā startēja trīs Dobeles novada sportisti – juniore Patrīcija Grosberga, kā arī jaunieši Matīss Jansons un Markss Šteinerts. Mūsu sportisti iepriecināja gan ar izcīnītām vietām, gan sasniegtiem rezultātiem.

Pārtikas ražotāji nosūta uz Ukrainu pārtikas produktus

09.03.2022 Ievas Laizānes teksts Reičelas Āboliņas foto

   Atsaucoties Zemkopības ministrijas (ZM) aicinājumam, Latvijas pārtikas ražotāji pauduši gatavību nosūtīt uz Ukrainu vairākus desmitus tonnu pārtikas produktus.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: – Kopš Krievijas karaspēka iebrukuma Ukrainā Zemkopības ministrija ir uzrunājusi Latvijas pārtikas ražotājus, aicinot tos sniegt atbalstu Ukrainai. Mūsu aicinājumam atsaukušies vairāki lielie pārtikas ražotāji, kas pauduši gatavību, tiklīdz tas ir iespējams, nosūtīt uz Ukrainu vairākus desmitus tonnu pārtikas produktu – putraimus, makaronus, miltus, konservus, kā arī sulas un dzeramo ūdeni, olas un citu pārtiku. Latvija turpinās sniegt atbalstu Ukrainai tās cīņā par savas valsts neatkarību visos mums pieejamos veidos.LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU