Pirmdiena, 2023. gada 4. decembris
Vārda diena : Baiba, Barba, BarbaraNekādi kalni ziemā nav jāgāž

23.11.2023 Anita Banziņa

Andris Kļava - zemnieks, viesu mājas «Mežmaļi» saimnieks, Bēnes amatierteātra režisors.
Grēks žēloties par dzīvi, viss ir normāli. Nāk atkal ziema, un ziema vispār ir forša. Zemniekam visi darbi apdarīti, un sākas tumšais, mierīgais laiks.

Virtuālā pastaigā iepazīst Dobeli

23.11.2023 Anita Banziņa

Videofilmas «Virtuālā pastaiga pa Dobeles novada kultūrvēsturiskajām vietām» prezentācija Dobeles novada centrālajā bibliotēkā trešdien bija pulcējusi visai daudz apmeklētāju.    

Kā ir, tā ir. Dzīvojam, - saka Ķevelē

20.11.2023 Anita Banziņa

Līdz tuvākajai pilsētai Aucei – 10 kilometru, līdz novada centram Dobelei – 39, līdz Ķeveles avotiem - 3 kilometri. Jā, tieši Ķeveles avoti, ko mēdz dēvēt arī par Karaļavotiem, nodrošina Ķevelei atpazīstamību un liek domāt, ka tie turpat vien atrodas. Patiesībā nē, jo no Ķeveles līdz avotiem vēl gabaliņš grubuļaina ceļa ir mērojams, bet pati Ķevele atrodas pie autoceļa, kas ved no Auces uz 30 km attālo Ezeri, tuvu Līgotnes upei. 

No atmiņām un uzdrīkstēšanās līdz muzejam

20.11.2023 Baiba Pole

Pēc mēneša Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejam «Pikšas» apritēs 30 gadu kopš tā izveidošanas.  1993. gada 22. decembrī LR Zemkopības ministrija izdeva pavēli par Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja «Pikšas» nolikuma apstiprināšanu. Šo dienu tad uzskatām par muzeja dibināšanas datumu. 

Stāsts par beznosacījuma mīlestību

20.11.2023 Indra Cehanoviča

Novembra sākumā pirmizrādi Dobeles novada muzejā piedzīvoja dobelnieka Raimonda Millera uzņemtā dokumentālā filma «Esības kods». Tā vēsta par bezierunu mīlestību, kas var valdīt starp cilvēku un zirgu, šajā gadījumā tas bija stāsts par Eviju, Rasu un Deriko. Savdabīgu sinerģiju, prasmi saprast vienam otru bez vārdiem, saredzēt un saklausīt vienam otru. Kā bilst Evija, filma ir stāsts par beznosacījuma mīlestību. Esību. 

12


LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU