Svētdiena, 2022. gada 29. maijs
Vārda diena : Maksis, Raivis, Raivo

 

Bikstu seniori atzīmēja “acīti”

25.04.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   
    Aizvadīto sestdien Bikstu kultūras namā savu 21. dzimšanas dienu jeb “acīti” kopā ar tuvākiem un tālākiem draugiem atzīmēja Bikstu pagasta pensionāru biedrība. Sarīkojumam bija dots nosaukums “Tu tikai notici...”.

Vai var uzticēties pašvaldības policijai?

25.04.2022 Ieva Laizāne/Autores foto

   Redakcijā saņēmām ziņu no kādas lasītājas Aucē:

– Esmu satraukusies par mūsu novada drošību, šajā gadījumā konkrēti Auces.

Piektdienas vakarā, pēc darba, ap pusnakti devos pastaigā ar savu suni. Ejot pa Vītiņu ielu, tālumā redzēju, ka uz ietves guļ vīrietis. Pieejot tuvāk, satiku jaunieti, kurš pastāstīja, ka, tieši tāpat kā es, bija devies pastaigā ar suni, ievērojis vīrieti guļam zeme. Viņš zvanījis pašvaldības policijai, kura pieņēmusi izsaukumu. Tā kā abi nopratām, ka guļošais ir manāmā reibumā un nav nepieciešama medicīniskā palīdzība, manā klātbūtnē jaunietis zvanīja vēlreiz pašvaldības policijai un jautāja, pēc cik ilga laika ekipāža ieradīsies un kā nepieciešams rīkoties – gaidīt vai var doties prom.

Enerģētiskās nabadzības samazināšana tepat, mūspusē

25.04.2022 Ieva Laizāne/Autores foto

       No 2020. gada 1. septembra Zemgales reģionālās enerģētikas aģentūra (ZREA) Atēnu nacionālās Tehniskās universitātes (Grieķija) vadībā sadarbībā vēl ar 13 partneriem no Grieķijas, Beļģijas, Vācijas, Luksemburgas, Ungārijas, Horvātijas, Igaunijas, Bulgārijas, Portugāles un Spānijas uzsākusi Eiropas Savienības (ES) «Apvārsnis2020» programmas finansētā projekta «Enerģētiskās nabadzības mazināšana, izmantojot enerģētikas koorperatīvu iniciatīvas» (POWERPOOR ), granta īstenošanu, kas plānota līdz 2023. gada augustam. Par projektu «Zemgalei» stāsta «Enerģētiskās nabadzības mazināšanas» mentors ILMĀRS MATVEJS.

Vienmēr ir bijis ļoti labi savā laikā

21.04.2022 Ieva Laizāne/ Teksts/Foto   Publikācijā «Kā klājas» šoreiz aprunājāmies ar DACI ČUNKU – Lielauces Tautas nama vadītāju.

   – Kā man klājas? Hm, vienu brīdi es biju uz «slimības lapas» operācijas dēļ. Centos visu laiku vairāk vai mazāk būt darbiņā iekšā.

Esmu ļoti priecīga, ka mums piešķīra naudiņu, lai Tautas namam būtu jauns skatuves ietērps, kurš, kā saka, man ir kopš kolhoza laikiem. Respektīvi, aizkulises, skatuves aizkari, viss jauns būs. To es tagad gaidu – solīts, ka maija mēnesī būs klāt – tas ir tāds liels prieks.

Lielā Talka jau pēc nedēļas

21.04.2022 Ieva Laizāne/Ivara Bušmaņa foto
   Jau pavisam drīz, 30. aprīlī, 15. reizi pēc kārtas Latvijā norisināsies Lielā Talka, kuras ietvaros ikviens iedzīvotājs aicināts veikt atkritumu savākšanas un vides labiekārtošanas darbus. Līdzīgi kā pērn, talkotājiem ir iespēja piedalīties SOLO (tai skaitā DUO un Ģimenes) talkā un vākt atkritumus individuāli, kā arī organizēt publiskās talkas. Mūspusē talkotāji ilgi negaida – daži ķērušies pie darba jau iepriekš, piemēram, lielaucnieki.

Labvēlīgo apstākļu dēļ ērces kļuvušas aktīvākas

21.04.2022 Alise Kruglauža/Foto no interneta resursiem

      Pēc gariem un drūmiem ziemas mēnešiem termometra stabiņa pakāpšanās pielīdzināma sapnim vasaras naktī. Taču šis laiks atmodina arī ērces, pēc kuru "apciemojuma" sapnis var pārvērsties īstā murgā. Kā liecina aktuālie novērojumi, ērču sezona ir sākusies, un tas nozīmē, ka piesardzība, dodoties dabā, ir vitāli nepieciešama. Pat pēc dārza darbiem vai pēc pastaigas ar suni.

Novadā uzsākta avārijas bedrīšu labošana

20.04.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto
   Vakar Dobeles novadā uzsākts tā dēvēto “avārijas” bedrīšu remonts ielās, kas klātas ar asfaltsegumu. Remontdarbus veic SIA “Dobeles Komunālie pakalpojumi”.

Lai uzlabotu satiksmes drošību, lielākās un bīstamākās bedres tiks labotas arī ielās, kurās drīzumā paredzēti rekonstrukcijas darbi, tajā skaitā Dobelē, J. Čakstes ielā, un Auros, Skolas ielā. Sociālajos tīklos šajā sakarā lasāmas neizpratnes pilnas replikas – vai tad solījumi par abu brauktuvju rekonstrukciju vēl šogad ir aizmirsti?

Atgriežas ar sudraba medaļām

20.04.2022 Ieva Laizāne/Autores foto

   Piecas Dobeles Sporta skolas jaunatnes komandas Lieldienu brīvdienas, no 14. līdz 18. aprīlim, pavadīja Čehijas galvaspilsētā Prāgā, kur piedalījās vērienīgajā Starptautiskajā jaunatnes handbola turnīrā – «Prague Handball Cup». Dobeles puišiem – sudrabs!

Pasaules zvaigznes Krisa Normena koncerts būs Lietuvas un Latvijas pierobežā

14.04.2022

    2022. gada 2. jūlijā Lietuvas un Latvijas pierobežā, ļoti skaistā vietā Biržu rajona Kiluču ezera pussalā (Biržu rajonā, Kiluču ciemā, Apaščios ielā) notiks oriģinālā SMOKIE balss KRISA NORMENA dzīvās mūzikas koncerts. Sākums – plkst. 18.00. Leģendu iesildīs Latvijas čellu trio Melo-M, Lietuvas kulta roka grupa BIX, reperis IRONVYTAS, DJ JOVANI (Jons Nainis), „Lietuvas balss“ dalībnieks, dziedātājs IGORS JARMOLENKA un reperis Džulians Verdī (JULIAN VERDEE). Biļešu izplatītājs - www.bilesuparadize.l


„Smokie“ „nopīpētā“ zelta balss

Mūzikas fanus visā pasaulē nav jāiepazīstina ar šo slaveno dziedātāju. Tieši Krisa Normena īpašās, aizsmakušās balss dēļ grupa „Kidness“ pēc grupas menedžeru ieteikumiem reiz tika pārdēvēta par „Smokey“. Kā skaidroja grupas dalībnieki, Krisa "nopīpēta" balss bija saistīta ar "dūmiem" („smoke“ – angļu val. - dūmi), bet jau vēlāk grupa tika pārdēvēta par "Smokie".
Kriss Normens (īstais vārds Kristofers Vards Normens) dzimis Jorkšīras grāfistē Apvienotajā Karalistē mākslinieku ģimenē. Topošajai zvaigznei, kura muzikālo gaumi ietekmēja Elviss Preslijs, “The Beatles”, Bobs Dilans, Little Ričards un “The Rolling Stones”, pirmo ģitāru tētis uzdāvināja, kad zēnam bija septiņi gadi.
1962. gadā Kriss Normens iestājās Bredfordas zēnu skolā, kur satika savus līdzgaitniekus – „Smokie“ dalībniekus Alanu Silsonu un Teriju Atliju.
Sākumā grupas nosaukumu bija daudz - “The Yen”, “Essence”, “Long Side Down”, “The Elizabethans“. Tomēr patiesie radošie panākumi atnāca ar grupas liktenīgo nosaukumu – 1975. gadā tika izdots sen nobriedušais grupas „Smokie“ debijas albums „Pass It Around“, kas tapis kopā ar tā laika slavenajiem producentiem un dziesmu autoriem Nikiju Činu un Maiku Čepmenu.
1978. gads „Smokie“ bija sevišķi produktīvs – tika izdots albums "The Montreaux Album", saņemot augstākos kritiķu vērtējumus, singls "Mexican Girl" kļuva par megahitu, Krisa Normena un Sūzijas Kvatro dziesma "Stumblin' in" iekļuva amerikāņu „Billboard top 10“ . Tam sekoja žilbinošas slavas gads, koncerttūres visos kontinentos un pilni grupas fanu stadioni.

Galvu reibinoša solo karjera
Kriss Normens 1986. gadā pameta „Smokie“ un sāka savu solo karjeru.
Viņa diskogrāfija ir ļoti iespaidīga – ir izdoti vairāk nekā 50 singli un vairāk nekā 30 albumi (9 no tiem „Smokie“ sastāvā un 25 solo). Visā pasaulē ir pārdoti vairāk nekā 30 miljoni ierakstu, un mākslinieks joprojām rada mūziku un koncertē.
Pēc veiksmīgiem koncertiem kopā ar Sūziju Kvatro viņš sadarbojās ar „Modern Talking“, „Blue System“ un „CC Catch“ projekta dibinātāju, komponistu un dziedātāju Dīteru Bolenu.
Ar dziesmu "Midnight Lady" Kriss Normens iekaroja daudzu valstu populārās mūzikas Olimpa virsotnes. 2014. gadā ar „CC Catch“ viņš nodibināja duetu „Another Night in Nashville“.
Pēdējos 23 gadus mūziķis dzīvo Menas salā, ir precējies. Ar savu sievu Lindu viņš ir kopā vairāk nekā 50 gadus, un viņiem ir pieci bērni (Braiens, Pauls, Maikls, Stīvens un Sūzana), kā arī četri mazbērni.
"Laimīgākā diena manā dzīvē ir laulības," vairākās intervijās saka dziedātājs, uzsverot savas sievas Lindas nozīmi. Tiesa gan, 2001. gadā dziedātāja ģimeni satrieca ārkārtīgi sāpīga nelaime - viņu dēls Braiens gāja bojā motocikla avārijā.
Tomēr, atguvies no traģēdijas, Kriss Normens veiksmīgi turpināja savu karjeru un joprojām ir laipni gaidīts visā pasaulē – Bangkokā, Minhenē un Sanktpēterburgā, kur viņš pat īpaši svinēja savu dzimšanas dienu.

Skanēs visi hiti
Mākslinieks aktīvi koncertē. Pagājušā gadā iznāca viņa solo albums "Just a Man". Kriss Normens aktīvi uzstājas dažādās pasaules malās un pārsteidz tūkstošiem fanu ar savu enerģiju.
"Humors un vingrošana palīdz saglabāt enerģiju. Lai arī ļoti gribētos paslinkot, es piespiežu sevi iet uz sporta zāli, pavingrot," pasmaida Kriss, kurš tagad sāks koncertturneju Vācijā un vasarā rīkos ekskluzīvu koncertu Lietuvā.
Biržu rajonā skanēs „Living Next Door to Alice“, „Midnight Lady“, „Needles and Pins“, „Mexican Girl“, „Oh Carol“, „I‘ll Meet You at Midnight“, „Don’t Play Your Rock’N Roll to Me“ un citas visā pasaulē zināmas dziesmas.
Krisa Normena vārds ar liriskām dziesmām saistās tikpat lielā mērā kā ar enerģisko roku, tāpēc koncerts Biržu rajonā solās būt gan rokenrolisks, gan melanholisks. Šis laiks būs kā ceļojums pa izpildītāja dzīvi, apstājoties neaizmirstamākajās un skaistākajās pieturās.
2022. gada 2. jūlijā pasaules mēroga zvaigznes Krisa Normena pietura būs Kiluči (Kilučai lietuviešu val.).
Sīkāka informācija: Tālr.: +37129195801.Mūzikas fanus visā pasaulē nav jāiepazīstina ar šo slaveno dziedātāju. Tieši Krisa Normena īpašās, aizsmakušās balss dēļ grupa „Kidness“ pēc grupas menedžeru ieteikumiem reiz tika pārdēvēta par „Smokey“. Kā skaidroja grupas dalībnieki, Krisa "nopīpēta" balss bija saistīta ar "dūmiem" („smoke“ – angļu val. - dūmi), bet jau vēlāk grupa tika pārdēvēta par "Smokie".
Kriss Normens (īstais vārds Kristofers Vards Normens) dzimis Jorkšīras grāfistē Apvienotajā Karalistē mākslinieku ģimenē. Topošajai zvaigznei, kura muzikālo gaumi ietekmēja Elviss Preslijs, “The Beatles”, Bobs Dilans, Little Ričards un “The Rolling Stones”, pirmo ģitāru tētis uzdāvināja, kad zēnam bija septiņi gadi.
1962. gadā Kriss Normens iestājās Bredfordas zēnu skolā, kur satika savus līdzgaitniekus – „Smokie“ dalībniekus Alanu Silsonu un Teriju Atliju.
Sākumā grupas nosaukumu bija daudz - “The Yen”, “Essence”, “Long Side Down”, “The Elizabethans“. Tomēr patiesie radošie panākumi atnāca ar grupas liktenīgo nosaukumu – 1975. gadā tika izdots sen nobriedušais grupas „Smokie“ debijas albums „Pass It Around“, kas tapis kopā ar tā laika slavenajiem producentiem un dziesmu autoriem Nikiju Činu un Maiku Čepmenu.
1978. gads „Smokie“ bija sevišķi produktīvs – tika izdots albums "The Montreaux Album", saņemot augstākos kritiķu vērtējumus, singls "Mexican Girl" kļuva par megahitu, Krisa Normena un Sūzijas Kvatro dziesma "Stumblin' in" iekļuva amerikāņu „Billboard top 10“ . Tam sekoja žilbinošas slavas gads, koncerttūres visos kontinentos un pilni grupas fanu stadioni.

Galvu reibinoša solo karjera
Kriss Normens 1986. gadā pameta „Smokie“ un sāka savu solo karjeru.
Viņa diskogrāfija ir ļoti iespaidīga – ir izdoti vairāk nekā 50 singli un vairāk nekā 30 albumi (9 no tiem „Smokie“ sastāvā un 25 solo). Visā pasaulē ir pārdoti vairāk nekā 30 miljoni ierakstu, un mākslinieks joprojām rada mūziku un koncertē.
Pēc veiksmīgiem koncertiem kopā ar Sūziju Kvatro viņš sadarbojās ar „Modern Talking“, „Blue System“ un „CC Catch“ projekta dibinātāju, komponistu un dziedātāju Dīteru Bolenu.
Ar dziesmu "Midnight Lady" Kriss Normens iekaroja daudzu valstu populārās mūzikas Olimpa virsotnes. 2014. gadā ar „CC Catch“ viņš nodibināja duetu „Another Night in Nashville“.
Pēdējos 23 gadus mūziķis dzīvo Menas salā, ir precējies. Ar savu sievu Lindu viņš ir kopā vairāk nekā 50 gadus, un viņiem ir pieci bērni (Braiens, Pauls, Maikls, Stīvens un Sūzana), kā arī četri mazbērni.
"Laimīgākā diena manā dzīvē ir laulības," vairākās intervijās saka dziedātājs, uzsverot savas sievas Lindas nozīmi. Tiesa gan, 2001. gadā dziedātāja ģimeni satrieca ārkārtīgi sāpīga nelaime - viņu dēls Braiens gāja bojā motocikla avārijā.
Tomēr, atguvies no traģēdijas, Kriss Normens veiksmīgi turpināja savu karjeru un joprojām ir laipni gaidīts visā pasaulē – Bangkokā, Minhenē un Sanktpēterburgā, kur viņš pat īpaši svinēja savu dzimšanas dienu.

Skanēs visi hiti
Mākslinieks aktīvi koncertē. Pagājušā gadā iznāca viņa solo albums "Just a Man". Kriss Normens aktīvi uzstājas dažādās pasaules malās un pārsteidz tūkstošiem fanu ar savu enerģiju.
"Humors un vingrošana palīdz saglabāt enerģiju. Lai arī ļoti gribētos paslinkot, es piespiežu sevi iet uz sporta zāli, pavingrot," pasmaida Kriss, kurš tagad sāks koncertturneju Vācijā un vasarā rīkos ekskluzīvu koncertu Lietuvā.
Biržu rajonā skanēs „Living Next Door to Alice“, „Midnight Lady“, „Needles and Pins“, „Mexican Girl“, „Oh Carol“, „I‘ll Meet You at Midnight“, „Don’t Play Your Rock’N Roll to Me“ un citas visā pasaulē zināmas dziesmas.
Krisa Normena vārds ar liriskām dziesmām saistās tikpat lielā mērā kā ar enerģisko roku, tāpēc koncerts Biržu rajonā solās būt gan rokenrolisks, gan melanholisks. Šis laiks būs kā ceļojums pa izpildītāja dzīvi, apstājoties neaizmirstamākajās un skaistākajās pieturās.
2022. gada 2. jūlijā pasaules mēroga zvaigznes Krisa Normena pietura būs Kiluči (Kilučai lietuviešu val.).
Sīkāka informācija: Tālr.: +37129195801.

Lasīt vairāk

Pirmās laukuma iekārtas jau klāt!

06.04.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto
   Pēc tehnoloģiskā pārtraukuma, kas iestājās līdz ar ziemas atnākšanu, atsākušies darbi Dobeles centrā, kur bijušajā Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas stadionā top multifunkcionāls rotaļu un sporta laukums. Pirmdien uz to tika atvestas pirmā uzstādāmo iekārtu krava. Līgums par rotaļu un sporta iekārtu piegādi un uzstādīšanu pērn noslēgts ar SIA “Fixman”.LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU