Svētdiena, 2022. gada 29. maijs
Vārda diena : Maksis, Raivis, Raivo

 

Jaunbērzē sumināja pašus mazākos un viņu vecākus

06.05.2022 Indra Cehanoviča/ Autores foto

     4. maijā, kad visā Latvijā atzīmējam Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienu, Jaunbērzes pagastā jau vairākus gadus tiek rīkots sirsnīgs pasākums – tiek sumināti paši jaunākie pagasta iedzīvotāji, kuri dzimuši iepriekšējā gada laikā.

Zebrenē meklēja gardākās latviskās kūkas cepēju

06.05.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto   Baltā galdauta svētkus Zebrenē šogad atzīmēja īpaši – pēc ilgāka pārtraukuma šeit atkal tika rīkots gardāko kūku konkurss. Tā kā tas notika trešdien, 4. maijā, arī konkursa temats bija izvēlēts atbilstošs – “Latviskā kūka”.

Šai ziemai siltuma mīļotājiem jāgatavojas laikus

05.05.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto


   “Zemgale” jau rakstīja, ka no 1. jūnija stāsies spēkā jauns SIA “Dobeles enerģija” siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija. Salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo tarifu, Dobelē un Krimūnās jaunais būs par 18,6% lielāks jeb 53,37 eiro/Mwh. “Zemgale” aicināja uz sarunu SIA “Dobeles enerģija” vadītāju ĢIRTU OZOLIŅU, lūdzot komentēt tarifa pieaugumu. 

Pasaules zvaigznes Krisa Normena koncerts būs Lietuvas un Latvijas pierobežā

02.05.2022 Sīkāka informācija: Tālr.: +37129195801

 


   2022. gada 2. jūlijā Lietuvas un Latvijas pierobežā, ļoti skaistā vietā Biržu rajona Kiluču ezera pussalā (Biržu rajonā, Kiluču ciemā, Apaščios ielā) notiks oriģinālā SMOKIE balss KRISA NORMENA dzīvās mūzikas koncerts. Sākums – plkst. 18.00. Leģendu iesildīs Latvijas čellu trio Melo-M, Lietuvas kulta roka grupa BIX, reperis IRONVYTAS, DJ JOVANI (Jons Nainis), „Lietuvas balss“ dalībnieks, dziedātājs IGORS JARMOLENKA un reperis Džulians Verdī (JULIAN VERDEE). Biļešu izplatītājs -
www.bilesuparadize.lv

Smokie“ „nopīpētā“ zelta balss

Mūzikas fanus visā pasaulē nav jāiepazīstina ar šo slaveno dziedātāju. Tieši Krisa Normena īpašās, aizsmakušās balss dēļ grupa „Kidness“ pēc grupas menedžeru ieteikumiem reiz tika pārdēvēta par „Smokey“. Kā skaidroja grupas dalībnieki, Krisa "nopīpēta" balss bija saistīta ar "dūmiem" („smoke“ – angļu val. - dūmi), bet jau vēlāk grupa tika pārdēvēta par "Smokie".

Kriss Normens (īstais vārds Kristofers Vards Normens) dzimis Jorkšīras grāfistē Apvienotajā Karalistē mākslinieku ģimenē. Topošajai zvaigznei, kura muzikālo gaumi ietekmēja Elviss Preslijs, “The Beatles”, Bobs Dilans, Little Ričards un “The Rolling Stones”, pirmo ģitāru tētis uzdāvināja, kad zēnam bija septiņi gadi.

1962. gadā Kriss Normens iestājās Bredfordas zēnu skolā, kur satika savus līdzgaitniekus – „Smokie“ dalībniekus Alanu Silsonu un Teriju Atliju.

Sākumā grupas nosaukumu bija daudz - “The Yen”, “Essence”, “Long Side Down”, “The Elizabethans“. Tomēr patiesie radošie panākumi atnāca ar grupas liktenīgo nosaukumu – 1975. gadā tika izdots sen nobriedušais grupas „Smokie“ debijas albums „Pass It Around“, kas tapis kopā ar tā laika slavenajiem producentiem un dziesmu autoriem Nikiju Činu un Maiku Čepmenu.

1978. gads „Smokie“ bija sevišķi produktīvs – tika izdots albums "The Montreaux Album", saņemot augstākos kritiķu vērtējumus, singls "Mexican Girl" kļuva par megahitu, Krisa Normena un Sūzijas Kvatro dziesma "Stumblin' in" iekļuva amerikāņu „Billboard top 10“ . Tam sekoja žilbinošas slavas gads, koncerttūres visos kontinentos un pilni grupas fanu stadioni.

Galvu reibinoša solo karjera

Kriss Normens 1986. gadā pameta „Smokie“ un sāka savu solo karjeru.

Viņa diskogrāfija ir ļoti iespaidīga – ir izdoti vairāk nekā 50 singli un vairāk nekā 30 albumi (9 no tiem „Smokie“ sastāvā un 25 solo). Visā pasaulē ir pārdoti vairāk nekā 30 miljoni ierakstu, un mākslinieks joprojām rada mūziku un koncertē.

Pēc veiksmīgiem koncertiem kopā ar Sūziju Kvatro viņš sadarbojās ar „Modern Talking“, „Blue System“ un „CC Catch“ projekta dibinātāju, komponistu un dziedātāju Dīteru Bolenu.

Ar dziesmu "Midnight Lady" Kriss Normens iekaroja daudzu valstu populārās mūzikas Olimpa virsotnes. 2014. gadā ar „CC Catch“ viņš nodibināja duetu „Another Night in Nashville“.

Pēdējos 23 gadus mūziķis dzīvo Menas salā, ir precējies. Ar savu sievu Lindu viņš ir kopā vairāk nekā 50 gadus, un viņiem ir pieci bērni (Braiens, Pauls, Maikls, Stīvens un Sūzana), kā arī četri mazbērni.

"Laimīgākā diena manā dzīvē ir laulības," vairākās intervijās saka dziedātājs, uzsverot savas sievas Lindas nozīmi. Tiesa gan, 2001. gadā dziedātāja ģimeni satrieca ārkārtīgi sāpīga nelaime - viņu dēls Braiens gāja bojā motocikla avārijā.

Tomēr, atguvies no traģēdijas, Kriss Normens veiksmīgi turpināja savu karjeru un joprojām ir laipni gaidīts visā pasaulē – Bangkokā, Minhenē un Sanktpēterburgā, kur viņš pat īpaši svinēja savu dzimšanas dienu.

Skanēs visi hiti

Mākslinieks aktīvi koncertē. Pagājušā gadā iznāca viņa solo albums "Just a Man". Kriss Normens aktīvi uzstājas dažādās pasaules malās un pārsteidz tūkstošiem fanu ar savu enerģiju.

"Humors un vingrošana palīdz saglabāt enerģiju. Lai arī ļoti gribētos paslinkot, es piespiežu sevi iet uz sporta zāli, pavingrot," pasmaida Kriss, kurš tagad sāks koncertturneju Vācijā un vasarā rīkos ekskluzīvu koncertu Lietuvā.

Biržu rajonā skanēs „Living Next Door to Alice“, „Midnight Lady“, „Needles and Pins“, „Mexican Girl“, „Oh Carol“, „I‘ll Meet You at Midnight“, „Don’t Play Your Rock’N Roll to Me“ un citas visā pasaulē zināmas dziesmas.

Krisa Normena vārds ar liriskām dziesmām saistās tikpat lielā mērā kā ar enerģisko roku, tāpēc koncerts Biržu rajonā solās būt gan rokenrolisks, gan melanholisks. Šis laiks būs kā ceļojums pa izpildītāja dzīvi, apstājoties neaizmirstamākajās un skaistākajās pieturās.

2022. gada 2. jūlijā pasaules mēroga zvaigznes Krisa Normena pietura būs Kiluči (Kilučai lietuviešu val.).

Sīkāka informācija: Tālr.: +37129195801.

Lasīt vairāk

Lielā Talka Penkulē

02.05.2022 Alise Kruglauža/Autores foto
   30. aprīlī Vislatvijas Lielās Talkas ietvaros sakopšanas darbi aktīvi norisinājās Penkulē. Šogad plānā bija sakopt Ālaves muižas apkārtni un pirmo gadu arī vietējās Evaņģēliski luteriskās baznīcas apkārtni.

Biedrība «Penkule atver durvis» Ālaves muižas apkārtni kopj jau trešo gadu, un, kā pavēstīja biedrības vadītāja Aija Kočina, dara to ne tikai Lielās Talkas ietvaros.

Labākā visā Zemgales reģionā – dobelniece

02.05.2022 Ieva Laizāne/Autores foto
   «Latvijas Pasta»
organizētajā konkursā «Mans pastnieks» katrā Latvijas reģionā noskaidroti 2021. gada uzticamākie, zinošākie un izpalīdzīgākie pastnieki un pasta nodaļu operatori. Kopumā kādai no nominācijām izvirzīti 820 «Latvijas Pasta» pastnieku un pasta operatoru, par kuriem kopumā saņemtas 11 394 iedzīvotāju anketas. Vairāk nekā pusi anketu klienti aizpildījuši tiešsaistē. Latvijas iedzīvotāji savās atsauksmēs izcēluši pasta darbinieku profesionālās un cilvēciskās īpašības, pasakot paldies tiem pastniekiem un pasta nodaļu operatoriem, kuri pilda savus darba pienākumus ar lielu atbildību, rūpību un sirsnību.

Skolu vakanču kartei pieteiktas vairāk nekā 800 vakanču

02.05.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto
   Aprīļa sākumā nacionāla mēroga kampaņas “Esi skolotājs!” ietvaros tika izveidota vienota skolu vakanču karte, kurā nepilna mēneša laikā bija pievienotas vairāk nekā 800 vakances no dažādiem Latvijas reģioniem. Vislielākais pieprasījums ir pēc matemātikas, latviešu valodas un angļu valodas skolotājiem. “Zemgale” skaidroja, kāda ir situācija mūspusē.

Dobelnieki uzvar karpu makšķerēšanā

02.05.2022 Ieva Laizāne/ Foto no komandas arhīva

   «NGT» Jeb «Next Generation Tackle» ir angļu tūrisma preču zīmols, kas dibināts 2002. gadā. No 2017. gada «NGT Latvia» ir «Next Generation Tackle» oficiālais pārstāvis Latvijā.
«NGT Kauss 2022» noslēdzies, čempioni ir, un uz Horvātiju brauks tieši mūspuses komanda «Hook Trap».
Karpas vēl nebija pamodušās, bet kopīgi makšķerniekiem tās izdevās iekustināt, un tika izvilktas 1,3 t jeb 384 karpas.

Uz zīda ir pavisam «citādāka padarīšana»

02.05.2022 Ieva Laizāne/Autores foto

      Kopš aizvadītās trešdienas Dobeles novada muzeja mazajā zālē ir skatāma dobelnieces LAUMAS LIEPAS gleznu un zīda darbu izstāde «Gaidot mieru un pavasari».

Izstādē ir apskatāmas gleznas, kā arī apgleznotas dabīgā zīda šalles un lakati. Lauma Liepa šo tehniku ir apguvusi pašmācības ceļā un mākslas studijā, bet talantu mantojusi no sava tēva, kokgriezēja, kurš visu mūžu ir strādājis kombinātā «Māksla».
   – Esmu dzimusi jūrmalniece, taču pēc augstskolas beigšanas, 1973. gadā, pārcēlos uz Dobeli. Tā jau 49 gadus esmu dobelniece.
Mana mamma mīlēja rokdarbus, tāpēc jau no agras bērnības labprāt nodarbojos ar adīšanu. Tēvs man un manām divām māsām mācīja visus saimniecības darbus un zīmēšanu. Tā man īpaši patika.

Zēns, uz kuru Dievam ir savi plāni

28.04.2022 Piezvanot pa ziedojumu tālruni 90006384 (maksa par zvanu 1,42 EUR), jūs palīdzēsiet Artim Krūmiņam apmaksāt ārstēšanās kursu.

        
   Artim ir pieci gadiņi. Viņš dzīvo Dobeles rajona Anneniekos. Zēnam ir jānokļūst Beļģijas medicīnas centrā ABR, lai tiktu vaļā no sāpēm, ciešanām un lēkmēm. Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Artim ziedojumu kontu.

   Burtiski pāris dienas pirms Lieldienām Artim tika veikta operācija, par kuru viņa māmiņa Indra saka, ka tā ir balva par viņas pūliņiem un cīņu piecu gadu garumā: Artim izņēma gastrostomu - barošanas caurulīti, kas viņam tika ielikta neilgi pēc dzimšanas. Tagad Indra var droši barot viņu ar karoti, nebaidoties, ka dēlēns var aizrīties. Viņiem abiem tas ir milzīgs prieks un atvieglojums.


Kas notika ar Arti

   Ar Arti mēs iepazināmies pirms trim gadiem, kad palīdzējām viņam savākt līdzekļus pirmajam ārstēšanās kursam ar beļģu speciālistiem. Savas īsās dzīves laikā Artis ir pieredzējis ļoti daudz sāpju un ciešanu. Viņš ir ļoti gaidīts bērns, taču dzemdības sākās pirms laika. Kad Artis piedzima, viņš svēra tikai 640 gramus. Bērniņš bija tik mazs, ka viņu varēja noturēt vienā plaukstā. Par viņa dzīvību nācās cīnīties. Vienā brīdī bērnam notika asins izplūdums smadzenēs…
Taču Artis izrādījās īsts cīnītājs – ārsti brīnījās par viņa vēlmi dzīvot, par to, ar kādu neaprakstāmu spītību viņa organisms centās izķepuroties pat no visbezcerīgākajām situācijām. “Tas nozīmē, ka Dievam uz viņu ir citi plāni,” uzskata Indra.

Kas ir laime

   Katram laime nozīmē ko citu. Šodien Artim ir jau pieci gadi. Indrai laime nozīmē to, ka Artim beidzot ir izņemta gada vecumā ievietotā barošanas caurulīte, jo, pateicoties regulārai terapijai un rehabilitācijai, viņai ir izdevies izstiept Arta krūškurvja muskuļus, un ēdiens vairs nenokļūst plaušās. Tagad Indra baro viņu ar karotīti. Laime, ka viņai vairs nav pastāvīgi jāsauc ātrā palīdzība. Laime, ka pagaidām nav nozīmētu operāciju, un viņi var atvilkt elpu. Laime, ka tagad Indra var nēsāt Arti uz rokām bez speciālām palīgierīcēm, jo viņš ir iemācījies turēt galvu. Laime, ka Artim vairs nav vajadzīgs skābekļa aparāts, un ģimene varēja to atdot atpakaļ slimnīcai COVID-19 pacientu ārstēšanai.
Un laime būs, ja Artis pēc ārstēšanās kursa Beļģijā iemācīsies turēt savu ķermeni tā, lai varētu viņam pasūtīt balstošu SPIO korseti un ortozes kājiņām.

Dieva plāni

   Kad Artis gulēja dzemdību nama reanimācijā, baznīcā, kuru apmeklē viņa krustmāte Laura, par mazo puisēnu aizlūdza visa draudze. Pat nepazīstami cilvēki, uzzinot par slimo mazuli, sūtīja viņam uz slimnīcu aizkustinošas dāvaniņas – rotaļlietas, zeķītes. Indra līdz šim kā talismanu saudzīgi glabā mazu lācīti ar sirsniņu. Viņa uzskata, ka cilvēku sirds siltums un atbalsts ir milzīga vērtība. Tieši pateicoties atsaucīgu cilvēku atbalstam ģimene spēja apmaksāt zēna ārstēšanu un rehabilitāciju.

Mamma 
   Artim ir paveicies – viņam ir ļoti mīloši un pašaizliedzīgi vecāki. Ir jābūt apveltītam ar gaišu dvēseli, lielu izturību un neiedomājamu mērķtiecību, lai izturētu un godam nestu šo smago likteņa pārbaudījumu. Indra lieliski saprot, ka viņu gadījumā nav tādas burvju nūjiņas, kas vienā mirklī ļautu Artim izveseļoties. Katrs mazuļa kliedziens, katrs vaids, katra asara atsaucas mammas sirdī ar simtkāršu spēku. Tas ir ļoti smagi. Taču Indra ir iemācījusies uztvert to kā daļu savas dzīves. “Tas ir mūsu mazulis, un mēs darīsim visu, kas viņam vajadzīgs.” Šobrīd Artim ir nepieciešams ļoti svarīgs ārstēšanās kurss Beļģijā, kura apmaksai Indra lūdz mūsu palīdzību. Kamēr Artis ārstēsies klīnikā, Inda tikmēr izies apmācības pēc īpaši Artim izstrādātas programmas, lai varētu turpināt ikdienas nodarbības pēc ABM metodes mājās.
Kad Artis piedzima, Indra ar vīru dzīvoja Rīgā pie vīra vecākiem. Nesen viņi pieņēma lēmumu pārcelties pie viņas vecākiem Dobeles pusē. “Rīgā dzīve ir dārgāka, nav blakus specializēta dārziņa un ir ļoti grūti atrast auklīti, kas piekristu kaut pāris stundas pieskatīt šādu īpašu bērniņu. Ik dienas nēsāt Arti un ratiņus pa kāpnēm no trešā stāva ar katru gadu kļūst arvien smagāk…” Visa nauda ģimenē aiziet Arta ārstēšanai un rehabilitācijai, Indra vadā viņu pie speciālistiem Dobelē un reizi nedēļā - uz centru “Solis augšup” Rīgā. Ceļš uz Rīgu aizņem vairāk par stundu uz vienu pusi, kopumā katrs brauciens izmaksā aptuveni 20 eiro, ģimenei tā ir liela nauda.

Par mīlestību

   Indra pēc izglītības ir psiholoģe. Viņa ir daudz domājusi arī par nelaimi, kas piemeklējusi viņas ģimeni. “Viņš ir ienācis manā dzīvē, lai iemācītu mani mīlēt. Absolūti un neapšaubāmi. Agrāk es to nesapratu, domāju, ka mani var mīlēt par to, ka esmu laba, vai gudra, vai daru pareizas lietas … Uzskatīju, ka mana mīlestība ir jānopelna. Artis iemācīja mani, ka patiesībā mīlestība ir, kad mīl nevis tāpēc, ka tu esi labs, bet tāpēc, ka tu esi. Arī bērni ir jāmīl nevis par kādiem īpašiem viņu nopelniem vai tādēļ, ka viņi ir paklausīgi, bet vienkārši tāpat. Tāpēc, ka viņi jums ir. Tajā pēc būtības arī slēpjas dzīves jēga.”
Un vēl Indra ir nonākusi pie secinājuma, ka visi īpašie bērni ir mīlestības apustuļi. Viņa ir par to simtprocentīgi pārliecināta. Tāds arī ir Dieva plāns uz viņiem.
Labdarības fonds BeOpen ir atvēris piecgadīgajam Artim Krūmiņam ziedojumu kontu.

Kam nepieciešami līdzekļi

   Ārstnieciskās terapijas kurss klīnikā ABR Belgium (Advanced Biomechanical Rehabilitation).
Klīnikā tiek veikta precīza bērna aktuālā biomehāniskā statusa testēšana, kā arī struktūras deformāciju izpēte. Balstoties uz iegūtajiem rezultātiem, tiek izstrādāta individuāla rehabilitācijas programma nākamajam periodam. Vecākiem tiek nodrošināta apmācības ABR kursos, kas ietver sevī lekcijas un praktiskās nodarbības. ABR metode ir ļoti populāra, jo tā ir maiga, nevardarbīga un sniedz pozitīvus rezultātus visos, pat vissmagākajos gadījumos. Regulāri pielietojot šo metodi, bērna stāvoklis ievērojami uzlabojas.

   Lai paveiktu visu iecerēto mazā puisēna veselības stāvokļa uzlabošanai, ir nepieciešams atbalsts 10 115 eiro apmērā.
Labdarības fonds BeOpen ir atvēris ziedojumu kontu Arta Krūmiņa atbalstam.
Piezvanot pa ziedojumu tālruni 90006384 (maksa par zvanu 1,42 EUR), jūs palīdzēsiet Artim Krūmiņam apmaksāt ārstēšanās kursu.

Pārskaitīt jebkuru summu Artim var uz labdarības kontu:
Labdarības fonds BeOpen
Reģistrācijas numurs: 50008218201
Konta numurs: LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Maksājuma mērķis: Zaļā lampa, palīdzība Artim Krūmiņam

Lasīt vairāk


LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU