Pirmdiena, 2022. gada 3. oktobris
Vārda diena : Elza, Ilizana

 

Jāmācās izdzīvot visādos laikos

15.09.2022 Anita Banziņa/ Foto no Ilgas Ķipsnes albuma
   Ilga Ķipsne, Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja «Pikšas» vadītāja:

- Kamēr esam dzīvi un veseli, grēks būtu teikt, ka neiet labi. Iet labi. Galvenais, lai Dievs dod veselību un mieru, tad arī ar visu pārējo var tikt galā. Jāmācās izdzīvot visādos laikos.

Vasara «Pikšās» bija rosīga. Finišam tuvojas milzīgais projekts, pie kura strādājam jau kopš 2018. gada, - top jauna pastāvīgā ekspozīcija par Kārli Ulmani. Vēl ir palikuši tikai būvniecības darbi, un 15. decembrī ekspozīcija tiks nodota muzeja rīcībā. Apmeklētāji gan to varēs redzēt tikai nākamā gada pavasarī, kad sāksies jaunā tūrisma sezona.

Uzskatu, ka darām labu darbu

14.09.2022 Anita Banziņa/Foto no Pārslas Straumes albuma


   
   Ja Dobeles brīvajiem kaķiem būtu savi eņģeļi, tad tie noteikti būtu Pārsla Straume un Inese Āboliņa. Viņas arī oficiāli ir atzītas par tādām. 2017. gadā Pārsla un Inese ir saņēmušas dzīvnieku patversmes «Dzīvnieku draugs» Atzinības rakstu «Kaķu Eņģelis». 

Aizvadīts Pirts un Veselības festivāls Tērvetē

12.09.2022 Alise Kruglauža/Autores foto

   Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas valsts mežu dabas parka glempinga teritorijā pie Tērvetes ūdenskrātuves norisinājās festivāls, kurā divas dienas apmeklētāji varēja nesteidzīgi  izbaudīt masāžas, lutināšanu un piedalīties vērtīgās sarunās par saikni ar dabu un savu «es», kā arī iepazīt pirts procedūras un konsultācijas pirtnieku, masieru un citu veselīga dzīvesveida praktiķu vadībā no visas Latvijas un ārvalstīm. Kā jau katros svētkos, ikvienam bija iespēja iepirkties mājražotāju un amatnieku tirdziņā.

Kuldīgas pusē, kur nebaidās saimniekot citādāk

12.09.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto


   Ne vienmēr, lai smeltos jaunus iespaidus, nepieciešams mērot ceļu uz svešām zemēm. Bieži vien, lai dažādotu savu ikdienu, smeltos jaunas idejas vai iedvesmu, pietiek ar salīdzinoši netāliem braucieniem, tepat, Latvijā. Šķiet, par to pārliecinājās arī tūrisma jomā iesaistītie uzņēmēji, kā arī šajā nozarē strādājošie speciālisti, kuri aizvadītajā piektdienā devās Dobeles tūrisma informācijas centra organizētajā pieredzes apmaiņas braucienā uz Kuldīgas pusi. Viņiem pievienojās arī “Zemgale”.

Minhauzena plāni, kas pamazām piepildās

08.09.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Vakar Dobeles novada tūrisma infrastruktūras objektiem piepulcējās vēl viens – Auru pagastā tika atklāts viesu nams “Ādama muiža”. Tajā saimnieko Lita un Kents Markeri. Jāteic, ka, lai atrastu šo vietu, nezinātājam būs vispirms jāielūkojas kartē vai jāizmanto mūsdienu navigācijas tehnoloģijas, bet pūles viennozīmīgi ir tā vērtas – ainava, kas paveras skatam, ir ļoti gleznaina, pauguraina un Zemgales līdzenumiem neraksturīga.

Ieceru netrūkst, tās tikai jārealizē

08.09.2022 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Nereti gan lielākā, gan mazākā apdzīvotā vietā vietā nākas uzklausīt vietējo ļaužu gaušanos – pie mums jau nekas nenotiek, viss tikai novada centrā, lielpilsētās, Rīgā... Jā, ir pagasti, kuru nosaukumi pasākumu kalendārā atrodami biežāk, ir tādi, kuri mazliet retāk. Šķiet, Bikstu pagastu viennozīmīgi var minēt pie pirmajiem – tajā netrūkst ne kultūras norišu, ne sportisku aktivitāšu. Par pēdējām gan Bikstos, gan Zebrenē gādā sporta darba organizatore JANA VOLKSONE – PRONCKUS.

Veiksme līdz tikai nenokrist

07.09.2022 Ieva Laizāne/ Foto no Edgara Siliņa albuma

   Enduro motobraucējs EDGARS SILIŅŠ ir daudzkārtējs čempions ne tikai Latvijas līmenī, bet arī ārpus valsts robežām. Dzimis Rīgā, bet audzis Bēnē.

Precizējot šos faktus, par sevi viņš teic:

   - Mana dzīve bijusi “caur diviem ciemiem” – Bukaišiem un Bēni. Bukaišos man dzīvoja vecmāmiņa, pie kuras es pavadīju gandrīz katru dienu un, kā es smejos, tad es braucu uz savu otru māju, kas bija Bēnē, pārnakšņot. Mācījos arī Bukaišu pamatskolā un pēc devītās klases pārvācos uz Bēni. Tā arī tālākais ceļš turpinājās tur.
   Ar motociklu braucu jau no četru gadu vecuma. Pirmais mocītis tika nopirkts, kad man bija aptuveni trīs ar pus gadi.

«Pikšās» nosvinēta Kārļa Ulmaņa 145. dzimšanas diena

07.09.2022 Alise Kruglauža autores foto

   Katru gadu kupls cilvēku skaits 4. septembrī pulcējas Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā «Pikšas», kurā šogad tika svinēta viņa nu jau 145. dzimšanas diena. Viedokļi par Kārli Ulmani ir dažādi: gan kā par valstsvīru, gan kā par prezidentu un vienkārši cilvēku, kurš visu savu dzīvi ir veltījis Latvijai. Viens ir skaidrs, pateicoties šim izcilajam cilvēkam, 1918. gadā tika izveidota mūsu valsts, kurā mēs joprojām dzīvojam brīvi un pēc savas pārliecības. Tika sveikti trīs LBTU (iepriekš LLU) stipendiāti, kuri 2022./2023. studiju gadā saņems K. Ulmaņa vārdā nosaukto stipendiju.

Turpina publiskās runas tradīciju

09.03.2022 Ieva Laizāne teksts / Foto no Kristīnes Pakules personīgā arhīva

«Zemgale» sazinājās ar Dobeles Valsts ģimnāzijas direktores vietnieci KRISTĪNI PAKULI, kura pastāstīja par vienu no skolas tradīcijām – publisko runu prezentēšanu.

– Jau no šī gada janvāra sākuma skolēni izkopj prasmi sagatavot publisko runu un uzstāties ar to. Ievērojot epidemioloģiski noteiktos «klašu burbuļus», šoreiz tikai savā klasē - latviešu valodas stundu laikā.

Dobelniecēm medaļas peldēšanā

09.03.2022 Ieva Laizāne teksts / Foto no Dobeles Sporta skolas arhīva
   No 25. līdz 27. februārim Rīgā, Ķīpsalas peldbaseinā, norisinājās Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā.

Kā «Zemgali» informēja Dobeles Sporta skolā, sacensībās piedalījās arī liels skaits Igaunijas labāko peldētāju. Dalībnieku skaitā bija grupa Dobeles Sporta skolas audzēkņu, kurus trenē Kārlis Kalniņš.

Lielisku panākumu guva mūsu peldētājas 800 metru brīvā stila distancē. Beāte Bula atkārtoja pagājušā gada sasniegumu un arī šogad kļuva par Latvijas čempioni šajā distancē ar rezultātu 10:04.17 sekundes.
Līdz ar šo panākumu Beāte ir izpildījusi Latvijas sporta meistarkandidātes normu peldēšanā. Patīkamu pārsteigumu sagādāja mūsu jaunā peldētāja Beāte Jansone, kura, ar rezultātu 10:24.18 izcīnīja 2. vietu aiz savas pieredzējušās komandas biedrenes un saņēma Latvijas čempionāta sudraba medaļu 800 metru brīvā stila distancē.

Otrajā dienā abas peldētājas startēja 400 metru brīvā stila peldējumā. Arī šeit mūspuses meitenes pierādīja, ka var līdzvērtīgi cīnīties ar valsts labākajām garo distanču peldētājām. Beāte Bula atkal kāpa uz goda pjedestāla. Ar rezultātu 4:51.32 tika izcīnīta sudraba medaļa, bet Beāte Jansone samierinājās ar 5. vietu. Vēl viens izcils mūsu meiteņu un viņu trenera panākums!

Pārējie Dobeles Sporta skolas peldētāji cīņā par medaļām vēl neiesaistījās, bet guva bagātīgu pieredzi, kura noteikti noderēs startos nākotnē.

123


LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU