Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Vārda diena : Ildze, Ilze, IzoldeAtmiņu liesma, kas nekad nenodzisīs

23.01.2023 Alise Kruglauža/Autores foto

   Šogad aprit 32 gadi kopš 1991. gada janvārī notikušajām barikādēm, kuru laikā ap 50 tūkstoši cilvēku devās uz Rīgu, lai aizsargātu mūsu valsti. Šis barikāžu laiks ir kļuvis par simbolu neatkarībai un demokrātijai Latvijā. Kopš 1997. gada 20. janvāris ir noteikts par Barikāžu aizstāvju atceres dienu.

Konkurss mani «piespieda» pabeigt grāmatu

23.01.2023 Alise Kruglauža/Autores foto

   20. janvārī Īles bibliotēkā viesojās jaunais rakstnieks, īlenieks Toms Deimonds Barvidis, lai prezentētu savu fantāzijas žanrā rakstīto debijas romānu
«Zaļā Dzīle».

Šāvēji gadu iesāk ar panākumiem

23.01.2023 Sarmīte Rone/Foto no Dobeles Sporta skolas albuma

   Dobeles Sporta skolas un Šaušanas sporta kluba treneris VILNIS CELMIŅŠ informēja «Zemgali» par ļoti veiksmīgo jaunā gada sākumu mūspuses šāvējiem.

Sākas Truša – Kaķa - Zaķa gads!

20.01.2023 Anita Banziņa/Foto no Evardsonu ģimenes albuma.

   


   Svētki nebeidzas! Un atkal ir iemesls svinēšanai, jo svētdien, kā vēsta Austrumu Mēness kalendārs, ielēksim Truša gadā, un līdz pat 2024. gada 9. februārim mūsu likteņus pārvaldīs Melnais Ūdens trusis.

   Nav gan saprotams, kas tas par īpašu trusi, jo melns un pie tam vēl arī ūdens trusis, bet, ja parakājas internetā, var atrast arī dažu astrologu skaidrojumu šim neparastajam zvēram. Bet vēl interesantāks šķiet jautājums, kā gan zem viena jumta sadzīvo divi no šī gada simboliem - kaķis un trusis?

Arī Jaunbērzē vēlas atbalstīt Ukrainu

20.01.2023 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Ierasts, ka Ziemassvētku priekšvakarā sabiedrība tiek aicināta iesaistīties dažādās labdarības akcijās, tādējādi palīdzot tiem, kuriem šobrīd klājas varbūt grūtāk nekā mums pašiem. Aizvadītā gada nogalē no citām, iespējams, atšķīrās ar to, ka daudzas aktivitātes bija organizētas, lai atbalstītu Ukrainas tautu. Tika rūpētas iekārtas, lai vismaz daļas karadarbības plosītās valsts iedzīvotāju mājokļos būtu elektrība un siltums, ziedota pārtika, nauda, apģērbi... Un, protams, gādājot par karavīriem frontē, gatavotas ierakumu sveces un maskēšanās tīkli. Tie joprojām tiek darināti arī Jaunbērzē, kur turpinās akcija “Pasniedz roku Ukrainai!”.

Kā saglabā Hildas Vīkas kultūrvēsturisko mantojumu?

20.01.2023 Anita Banziņa / Agra Šiliņa foto

Dobeles novada muzejā 17. janvārī notika saruna par Hildas Vīkas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana Latvijas muzejos.

Sarunas sākumā tika uzsvērts, ka Dobele ir kļuvusi par vietu, kur glabā, popularizē un cildina mākslinieces mantojumu, kur lepojas ar viņu un nes viņas vārdu pasaulē. Kā sarunas dalībniekus informēja Dobeles novada muzeja krājuma glabātāja Iveta Gudiņa, muzeja krājumā ir 100 Hildas Vīkas mākslas darbu - 51 glezna, 15 akvareļi, 34 zīmējumi, kā arī dokumenti, fotogrāfijas, dzejoļu, stāstu un romānu manuskripti un mākslinieces personīgās lietas.

Daniels Vilciņš saņēmis Jaunatnes Sporta fonda finansējumu

16.01.2023 Sarmīte Rone/Autores foto

   Vakar Dobeles Sporta skolas audzēknis, šaušanas sportists Daniels Vilciņš, klātesot skolas direktoram Viesturam Dudem un šaušanas sporta trenerim Vilnim Celmiņam, saņēma Jaunatnes sporta fonda finansējuma 1500 eiro apmērā apliecinājumu.
Vairāk lasiet laikrakstā

Apsekota vairāk nekā puse no 105 uzietajām

16.01.2023 Indra Cehanoviča/Autores foto

   Aizvadīto sestdien Dobeles pilsētas kultūras namā tika atklāta Dobeles Vācu kultūras biedrības sarūpētā izstāde “Vēsturiskais muižu mantojums Dobeles novadā”. Faktiski šī izstāde ir turpinājums nevalstiskās organizācijas vēl 2021. gadā īstenotajam projektam par šo vēsturisko objektu izpēti novadā.
Vairāk lasiet laikrakstā.

Iedzīvotāju padomes, iespējams, darbu sāks rudenī

16.01.2023 Indra Cehanoviča/Autores foto

Tā kā ir sācies jaunais gads, kāda “Zemgales” lasītāja no Annenieku pagasta interesējās, kad Dobeles novada pašvaldībā sāks īstenoties iecere par iedzīvotāju konsultatīvo padomju izveidi katrā pagastā, kā tā notiks un citi ar to saistīti jautājumi. “Zemgale” lūdza skaidrojumu Dobeles novada domes priekšsēdētājam IVARAM GORSKIM.

Jūtos ļoti labi savā laikā

13.01.2023 Anita Banziņa, Foto no Gundegas Strazdas

   Gundega Strazda  - Dobeles novada centrālās bibliotēkas vecākā bibliotekāre Bērnu un jauniešu literatūras nodaļā, māsa Gundega no muzikālās apvienības «Māsas Legzdiņas»
Kad uzaicināji pastāstīt, kā man klājas, pašķirstīju pagājušā gada kalendāru un mēģināju atsaukt atmiņā pērn notikušo. Jā, viss ir bijis tik rāmi, tik mierīgi, tik skaisti - mana dzīve plūst kā rāma upe...

123


LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU