Pirmdiena, 2023. gada 4. decembris
Vārda diena : Baiba, Barba, Barbara

29. janvārī Penkulē – lielais skijorings!

14.01.2011 Sarmītes Šmites teksts / foto


   Šī nu ir viena no tām ziemām, kad skijoringa cienītājiem nav ne mazākā pamata sūdzēties par sava sporta veida neatbalstīšanu „no augšas” vistiešākajā nozīmē: sniega ir pārpārēm. Latvijas Motosporta federācijas Enduro komisijas loceklis, penkulnieks AIVARS ERMANIS pat atzīst:

   - Ja agrāk nevarējām sacensības skijoringā sarīkot sniega trūkuma dēļ, tad šobrīd ir tā, ka sniega lielais daudzums jau traucē izveidot trasi, autostāvlaukumus, vietas skatītājiem un sacensību organizēšana prasa ļoti ļoti lielus finanšu resursus un tehnikas spēkus.

{longHTML}

Tūlīt aiz ieroču un narkotiku kontrabandas

14.01.2011 Ausmas Smiļģes teksts / foto   Ziema ir laiks, kad dodamies ceļojumos uz eksotiskām zemēm, lai izbaudītu izjūtas un piedzīvojumus, ko nekur citur nespējam rast.

Bet vienlaikus tas ir arī risks nonākt kļūmīgās situācijās, ko savas nezināšanas dēļ varam paši sev sagādāt. Ir jāzina, ka Latvija kopš 1007. gada ir pievienojusies CITES jeb 1973. gada Vašingtonas konvencijai par tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām, bet kopš 2003. gada CITES nosacījumus Latvijā ievieš arī vairākas ES regulas.

{longHTML}

Jāiepazīst, lai iemīlētu

14.01.2011 Mudītes Plaudes teksts / foto

   Aizvadītās vasaras ceļojums mani aizveda uz Ungāriju – zemi, ko esmu apmeklējusi jau vairākas reizes. Arī šo tikšanos gaidīju ar prieku.
Tikai tad, kad pārbraucām Slovakijas – Ungārijas robežu, naudas maiņas punktā vajadzēja uzrādīt pasi. Par 50 eiro pretī saņēmu 2500 forintus: šādā naudā ir grūti orientēties!
Ungārija apsveica ar svelmainu karstumu. Ceļa malās gan vēl redzamas neseno plūdu sekas – laukos vietām skalojas ūdens, redzami arī smilšu maisi. Taču acis priecē pazīstamā ziemeļaustrumu Ungārijas ainava ar augusta sākumā nokoptajiem labības laukiem, saulespuķēm, kas savas smagās galvas pagriezušas pretī saulei; to ir ļoti daudz, tāpat – kukurūzas lauki. Pamalē stiepjas zilganas kalnu muguras...

{longHTML}

Atbildīgs un paņem tevi visu

14.01.2011 Ausmas Smiļģes teksts / foto


  
   “Zemgale”
saņēma vēstuli no Bušas kundzes, kura raksta: “Ar jūsu starpniecību gribu pateikt paldies mūsu pastniecei Augstkalnē – Irinai Ivanovai. Jo, kopš viņa strādā pie mums, vienalga vai spīd saule vai līst lietus vai, kā tagad, - putina sniegs vai katru dienu, mēs nekad neesam atstāti bez preses izdevumiem, tie vienmēr tiek piegādāti katru dienu.
Liels paldies par to!
Irina Ivanova par pastnieci strādā kopš 2008. gada 1. oktobra.

{longHTML}

Ir varianti – jāpacieš vai jāmeklē cits operators

12.01.2011 Ligitas Dāvidsones teksts

    Par dobelnieku nedienām ar kabeļtelevīziju “Zemgale” atbildi lūdza pakalpojuma sniedzējam – telekomunikāciju operatoram 'IZZI”.
   Atbild valdes priekšsēdētāja Evija Jugno:
   - Kopš pagājušā gada 16. decembra, kad “Lattelecom” veica “uzlabojumus” savā darbībā, mēs novērojam būtisku kvalitātes kritumu telekomunikācijas pakalpojumu sniedzēja “Lattelecom” nodrošināto bezmaksas televīzijas kanālu apraidē, kā rezultātā “IZZI” nesaņem kvalitatīvu bezmaksas kanālu LTV1, LTV7, LNT un TV3 signālu. Problēmas konstatētas pilnīgi visās 67 “IZZI” galastacijās. Līdz “Lattelecom” veiktajām izmaiņām šādas nepilnības netika konstatētas.

{longHTML}

Par profilakses pasākumiem gripas laikā

12.01.2011 Ausmas Smiļģes teksts

   Pakāpeniski palielinoties saslimšanai ar gripu, atgādinām, par profilakses pasākumiem, lai izvairītos no saslimšanas.
   Imūnsistēmas stiprināšanai gripas izplatības laikā vajadzētu uzturā vairāk lietot  svaigus dārzeņus un augļus, kuros ir augsts vitamīnu un minerālvielu daudzums. Ieteicama ir ēdienu bagātināšana ar garšaugiem, kā arī augu tēju lietošana.

{longHTML}

Vislielākā un taustāmākā dāvana

12.01.2011 Ausmas Smiļģes teksts / foto


   


   Aizvadītajā piektdienā Augstkalnes pagasta pārvaldes telpās Tērvetes baptistu draudze bija aicinājusi bērnus vecumā no diviem līdz 14 gadiem uz evaņģelizācijas pasākumu „Vislielākā dāvana”.

To organizēja draudzes locekle, daudzbērnu ģimeņu nodibinājuma „Lāsītes” vadītāja Valda Prīliņa. Tāpat kā citos, arī šajā pasākumā viņai bija lieliskas palīdzes – pirmsskolas izglītības iestādes „Zvaniņi” skolotāja Mudīte Trahotkina un Augstkalnes vidusskolas sākumskolas pedagoģe Ingrīda Samohvalova.

{longHTML}

Vislabākā audzināšana ir uzticība

12.01.2011 Baibas Poles teksts / foto


  
   Ziemas mainīgie laika apstākļi allaž sagādā raizes gan slidotgribētājiem, gan arī tiem, kuri uzņemas rūpes par plašākai sabiedrībai pieejamu slidotavu. Otro gadu tāda darbojas arī Aucē un gādību par to vada Auces vidusskolas sporta skolotājs LAURIS ŠPELS. Viņš teic, ka bez palīgiem rūpēties par ledu un tā tīrību vienam noteikti spēka nepietiktu.

{longHTML}

Gardenes pamatskolā – bērniņš un eņģelis

12.01.2011 Ligitas Dāvidsones teksts / foto


  
   G
ada nogalē „Zemgale” saņēma uzaicinājumu palūkoties, cik jauks uzvedums sagatavots Ziemassvētku pasākumam un cik skaista ir skolas ēka, izrotāta ar eņģeļiem.

   Cerība un īpašs noformējums
Skolas direktores vietniece izglītības jomā (audzināšanas darbā) Agita Jansone izstāstīja par skolēnu un pedagogu pērnā gada nogales lielākajiem darbiem un parādīja stendus, kuros apkopoti interesantākais no bērnu veikuma.

{longHTML}

Drīz durvis vērs rekonstruētā piebūve

12.01.2011 Baibas Poles teksts / foto


   Bērzupes speciālajā internātpamatskolā noslēgumam tuvojas projekta “Speciālās izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu infrastruktūras uzlabošana izglītojamiem ar funkcionāliem traucējumiem” realizācija. Tas ir Eiropas reģionālās attīstības fonda projekts Nr. 2010/0048/3DP/3.1.3.1./09/IPIA/VIAA/021 un tā īstenošanas laikā notika skolas infrastruktūras uzlabošana -  internāta ēkas pirmā stāva rekonstrukcija. Par ieceres realizāciju un tās radītajiem ieguvumiem “Zemgalei” pastāstīja iestādes direktore GAĻINA GUCU un direktores vietniece izglītības jomā ANITA KARLSONE.

{longHTML}