Otrdiena, 2023. gada 3. oktobris
Vārda diena : Elza, Ilizana

Gardenes pamatskolā – bērniņš un eņģelis

12.01.2011 Ligitas Dāvidsones teksts / foto


  
   G
ada nogalē „Zemgale” saņēma uzaicinājumu palūkoties, cik jauks uzvedums sagatavots Ziemassvētku pasākumam un cik skaista ir skolas ēka, izrotāta ar eņģeļiem.

   Cerība un īpašs noformējums
Skolas direktores vietniece izglītības jomā (audzināšanas darbā) Agita Jansone izstāstīja par skolēnu un pedagogu pērnā gada nogales lielākajiem darbiem un parādīja stendus, kuros apkopoti interesantākais no bērnu veikuma.

{longHTML}

Drīz durvis vērs rekonstruētā piebūve

12.01.2011 Baibas Poles teksts / foto


   Bērzupes speciālajā internātpamatskolā noslēgumam tuvojas projekta “Speciālās izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu infrastruktūras uzlabošana izglītojamiem ar funkcionāliem traucējumiem” realizācija. Tas ir Eiropas reģionālās attīstības fonda projekts Nr. 2010/0048/3DP/3.1.3.1./09/IPIA/VIAA/021 un tā īstenošanas laikā notika skolas infrastruktūras uzlabošana -  internāta ēkas pirmā stāva rekonstrukcija. Par ieceres realizāciju un tās radītajiem ieguvumiem “Zemgalei” pastāstīja iestādes direktore GAĻINA GUCU un direktores vietniece izglītības jomā ANITA KARLSONE.

{longHTML}

Tīra, ved un arī taupa

12.01.2011 Ligitas Dāvidsones teksts / foto


   Viens no galvenajiem tematiem, ap ko šoziem īpaši grozās ļaužu ikdienas sarunas, pašlaik ir sniegs, ledus, lāstekas. Daudz jautājumu par to ir uzklausījusi arī „Zemgale”, jo cilvēki vēlas uzzināt, kā strādā attiecīgie dienesti, kā tie organizē savu darbu un vai arī turpmāk tiks galā, ja pēc pašreizējās atkušņa atelpas ziema atkal rādīs savu sparu. Cilvēkus satrauc arī bažas, vai Dobeles pusē nenāksies piedzīvot kaut ko līdzīgu kā šoziem visvairāk cietušajā Latgalē.
   Otrdien „Zemgale” tikās ar Dobeles novada domes izpilddirektoru Agri Vilku, pašvaldības komunālās nodaļas vadītāju Daini Sirsoni, izglītības pārvaldes speciālistu Gati Miezīti, pašvaldības uzņēmumu SIA „Dobeles Komunālie pakalpojumi” un „Namnieks” valdes locekļiem Ivaru Spoli un Valdi Meiju. Sarunā piedalījās arī pašvaldības vecākā konsultante Dzintra Matisone. Minētie cilvēki atbildēja uz „Zemgales” lasītājus interesējošiem jautājumiem.

{longHTML}

Strādājam, pamazām mainot iedzīvotāju attieksmi

10.01.2011 Ligitas Dāvidsones teksts

   Ir pagājis pirmais pilnais gads, kopš strādā Dobeles novada pašvaldības policija, kas tika izveidota uz pilsētas pašvaldības policijas, kam jau bija gandrīz piecpadsmit gadu darba pieredze, bāzes. Uz 2010. gadā paveikto atskatās pašvaldības policijas priekšnieks JĀNIS FECERS, iepazīstinot ar nupat apkopotajiem statistikas datiem.

Gandrīz divi tūkstoši protokolu

{longHTML}

Sveica kolēģi jubilejā

10.01.2011 Elitas Kasparovičas teksts / foto no jubilāres albuma
   1. janvārī -  Jaunā gada pirmajā dienā - Dobeles pirmsskolas izglītības iestādes „Zvaniņš” audzinātājas palīdze Laimdota Oskirko atzīmēja skaistu dzīves un nozīmīgu darba jubileju.

{longHTML}

Lietuvas delegācija Dobelē

10.01.2011 Māras Silovas teksts

 
   5. janvarī   Dobelē viesojās delegācija no Lietuvas pilsētas Alitus izglītības iestādes – 10  skolotājas un 21 skolēns  vecumā no 7 līdz 9 gadiem. Delegācija Dobelē ieradās projekta “eTwinning'', kurš risinās starp Dobeles speciālo pirmsskolas izglītības iestādi „Valodiņa” un Lietuvas pārstāvjiem, sadarbības ietvaros

{longHTML}

Dobelē darbojas videokameras

10.01.2011 Agneses Liepas – Pužoles teksts / foto


   Projektā „Preventīvi pasākumi jauniešu noziedzības mazināšanai Zemgalē” tika iegādātas un uzstādītas 11 kameru.Līdz ar to noslēdzās projekta trešā aktivitāte.

Kameras Dobelē tika uzstādītas vietās, kurās pulcējas nepilngadīgie un kur saskaņā ar policijas informāciju visbiežāk notiek dažāda veida sabiedriskās kārtības pārkāpumi. Kameras atrodas Viestura ielā 6a pie „Klondaikas”, Dzirnavu ielā 4 pie 1. vidusskolas un Valsts ģimnāzijas, Skolas ielā 26 pie Krasta ielas tirgus, Zaļajā ielā 34 pie bērnu laukuma, Brīvības ielā 28b pie 2. vidusskolas, Brīvības ielā 15 un 17 pie pašvaldības ēkām un Brīvības ielā 23 pie jauniešu „garažām”.

{longHTML}

Arī augstajiem mērķiem ir jābūt redzes lokā

07.01.2011 Baibas Poles teksts / foto


   Vakara pusē, kad namu logos iedegas gaisma, arī Penkules pagasta kultūras nama logi ir izgaismoti un no tālienes visa ēka atmirdz kā gaismas pils. Tā tam arī vajadzētu būt, jo kultūru tak' mēdzam dēvēt par gaismas nesēju ikviena sirdī. To cenšas darīt arī pagasta kultūras dzīves vadītājs Normunds Smiltnieks, jo kultūras nama “paspārnē” darbojas gan dziedoši, gan dejojoši, gan skatuves runas mākslas kolektīvi.

   - Jaunākie no tiem ir grupa “Kapitāli”, kurā muzicē jaunieši no Penkules un Bēnes, un šogad darbu uzsākušais teātra amatiermākslas kolektīvs, - “Zemgalei” sacīja NORMUNDS SMILTNIEKS.
Vaicāts, kā radās ideja piedāvāt penkulniekiem darboties teātra jomā, Normunds Smiltnieks atbildēja.

{longHTML}

Amatu mājā - no labas domas līdz izstādei

07.01.2011 Baibas Poles teksts / foto


  
   N
elielā draugu un interesentu pulkā Dobeles Amatu mājā šonedēļ durvis vēra Dobeles pilsētas kultūras nama Tautas lietišķās mākslas studijas „Avots” vadītājas, penkulnieces Edītes Bēvaldes filcējumu izstāde „Priekam un mīlestībai”.

Izstādes atvēršanas pasākumā, uzrunājot tā viesus, Amatu mājas pārzine ANETE MUCENIECE sacīja, ka, uzsākot veidot jaunu darbu, vispirms ir laba doma, tad radīšanas prieks, bet visu kopā vieno mīlestība. To var redzēt izstādē.

{longHTML}

Katru nākamo dienu sagaida un nodzīvo ar prieku

07.01.2011 Dzintras Matisones teksts / foto   2. janvārī 104. dzimšanas diena apritēja Dobeles novada Bikstu pagasta „Putniņu” māju iedzīvotājai  ELZAI RĀVIŅAI.

    Jaunā gada pirmajā darba dienā sveikt gaviļnieci ieradās Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, sociālā dienesta vadītāja Beāta Limanāne, Bikstu pagasta pārvaldes vadītāja Irēna Dabra un Bikstu pensionāru biedrības pārstāve Zinta Bugaja.

{longHTML}