Trešdiena, 2024. gada 19. jūnijs
Vārda diena : Nils, Viktors

Atvērs jaunas izstādes Amatu mājā un muzejā

30.03.2011 Baibas Poles teksts / foto
   Nākamais mēnesis Dobelē ienāk ar vairākām jaunām izstādēm gan Amatu mājā, gan Dobeles Novadpētniecības muzeja lielajā un mazajā izstāžu zālē.
Rīt pēcpusdienā Novadpētniecības muzejā durvis vērs aurenieces Rasmas Zeilišas darbu izstāde, kur būs skatāmi gan gleznojumi, gan darinājumi no māla. Viņas veikums lielākoties saistāms ar dzīvniekiem un dabas skatiem.

{longHTML}

Arī lauki sāk mosties

30.03.2011 Baibas Poles teksts / foto   Otrdien  SIA “Ziedi JP” uzsāka minerālmēslu izkliedi ziemāju sējumos (attēlā),  “Zemgalei” pastāstīja SIA valdes priekšsēdētājs ANDREJS SAFONOVS.
Vakar darba cēliens šajā jomā sākās līdz ar rīta gaismu, kamēr zemes virskārta ir sasalusi. Minerālmēslus kaisām uz ziemas rapša laukiem. Sākām ar tiem, kurus rudenī iesējām agrāk. Apskatot ziemas sējumus kopumā, šķiet, tie ir labi pārziemojuši.
Laika prognoze vēsta, ka nākamnedēļ kļūs siltāks, un tas nozīmē, ka daba sāks straujāk mosties. Tad arī atklāsies pilnībā, kā ziemas sējumi ir pārziemojuši.

{longHTML}

Vakari un nedēļas nogales – tas ir Sintijas laiks

28.03.2011 Baibas Poles teksts / foto  
   SINTIJA LIEKNIŅA
ir Auces novada pašvaldības sporta darba organizatore un Īles tautas nama vadītāja. Viņa pati teic, ka ir īleniece ar sirdi un ar visu, kas var būt svarīgs dzimtajai pusei, neskatoties uz to, ka viņas ģimenes, kurā aug dēls Rainers un meita Lildī,  faktiskā dzīves vieta ir Aucē. - Tas tādēļ, lai varu visur paspēt, - teic Sintija sarunā ar “Zemgali”.

{longHTML}

Ziemas sezona pavadīta, aktīvi sportojot

28.03.2011 Kārļa Kalniņa teksts / foto   Sadarbībā ar Tērvetes un Dobeles novadiem un SK „AQUATICS”, turpinās 2010. gada 1. decembrī uzsāktā projekta „Aktīvs un vesels” realizācija. Projektā iesaistīti SAC „Tērvete” un Ģimenes atbalsta centra „Lejasstrazdi” audzēkņi, kam pievienojušies arī jaunieši no Tērvetes novada maznodrošinātajām ģimenēm. 
  Apakšprojektā iesaistītajiem bērniem un jauniešiem šī projekta ietvaros ir bijusi iespēja iesaistīties vairākās sportiskās aktivitātēs. Regulāri - reizi nedēļā - tiek apmeklēts Dobeles 1.vidusskolas peldbaseins, kur bērni un jaunieši apgūst pamatiemaņas peldēšanai. Projekta ietvaros tika iegādāts arī sporta inventārs, ko viņi varēs izmantot no mācībām brīvajā laikā  un skolēnu brīvdienās. 

{longHTML}

Ir jāpiespiež sevi mainīt domāšanu

28.03.2011 Ausmas Smiļģes teksts / foto   Šonedēļ rehabilitācijas centrā „Tērvete” atkal valda ierastais darba ritms. Bet pagājušonedēļ piecdesmit sešdesmit pieaugušajiem veselības uzlabošanas un atgūšanas procedūrās pievienojās 70 skolēnu no Tērvetes novada un arī citām skolām.
   - Skolēnu brīvdienās radām iespēju bērniem un pusaudžiem ar problēmām – stājas un citām veselības problēmām – noorganizēt rehabilitācijas kursu, - teica centra galvenā ārste ĻUBOVA BUTLERE

{longHTML}

Palīdzējām „Dzīvnieku pansijai Ulubele”

28.03.2011 Aivja Majora teksts / foto no albuma


   Mēs esam spējīgi paveikt labus darbus, mēs esam spējīgi palīdzēt līdzās esošajiem. Ir grūti apzināties to, ka visiem mēs, diemžēl, palīdzēt nevarēsim, bet vismaz mēs varam mēģināt! 
   Akcijas ir Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Dobeles nodaļas ikdiena, bet šajā gadā jaunieši vēlējās paplašināt organizēto pasākumu loku ar vēl vairāk akcijām. 2010.gada decembrī  jauniešiem dzima ideja par akciju, kuras mērķauditorija šoreiz būtu mūsu četrkājainie draugi. Tāpēc jau šī gada februāra vidū Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Dobeles nodaļa uzsāka aizkustinošu akciju, lai censtos palīdzēt „Dzīvnieku pansijai Ulubele”. Visi ar nepacietību gaidīja laiku, kad varēs palīdzēt pansijā nonākušajiem dzīvniekiem, izvest pastaigā suņus un paglaudīt kaķus. 

{longHTML}

Aicina strādāt valsts un tautas labā

28.03.2011 Baibas Poles teksts / foto

  
   Kā allaž,  25. marts bija vējaina un vēsa diena, bet tas neatturēja Sibīrijas sāpju ceļus skartos ik gadu pulcēties kopīgā pasākumā, pieminot Komunistiskā genocīda upurus. Pasākumi notika daudzviet tuvākajā apkaimē – arī Dobelē, piemiņas vietā pie dzelzceļa stacijas. Tur sarīkojumu organizēja novada kultūras un sporta pārvalde, piedalījās sieviešu koris “Vizma” (diriģente Vizma Zandersone), jaunsardzes vienība, novada pašvaldības pārstāvji un novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns.  Pasākumu vadīja kultūras un sporta pārvaldes kultūras nozares vadītāja Aija Eidinta.

{longHTML}

Vētot Augusta Bīlenšteina mantojumu

25.03.2011 Anitras Jurševskas teksts / Agritas Maniņas foto   Atceroties valodnieku Augustu Bīlenšteinu viņa 185. dzimšanas dienā, kas bija 4. martā, Amatu mājā Dobelē notika sarīkojums, kurā viesojās tulkotāja Lūcija Kazeniece, Latvijas Universitātes profesore, Saeimas deputāte Janīna Kursīte un arheologs, vēsturnieks Guntis Zemītis.

Pasākumu kuplināja Dobeles folkloras kopa "Puduris", kā arī vieskolektīvi no Saldus puses – folkloras  kopa "Medainis", "Virza" un "Pampāļi".

{longHTML}

Izpriecāties Lasvegasā

25.03.2011 Anitas Banziņas teksts / foto


  
   A
merikāņus īpaši nenomoka doma, kur kārtīgi izpriecāties atvaļinājuma laikā vai brīvdienās. Pavisam noteikti tā ir Lasvegasa Nevadas štatā! 

Tuksneša vidū no absolūtas nulles izaugusī butaforiskā fantāziju pilsēta, ko dēvē arī par spēļu elli, ļauj kaut uz īsu laiku pārcelties citā pasaulē jaunam un vecam, bagātam un nabagam. Pat bērniem pieļaujamās devās tur atradīsies kas aizraujošs darāms.

{longHTML}

Auces novadā ikviens būs gaidīts

25.03.2011 Ausmas Smiļģes teksts / foto  


   P
avisam nedaudz atlicis līdz laikam, kad tuvākos un tālākos maršrutos dosies ko jaunu redzēt un uzzināt gribošie. Daudzu tūristu galamērķis būs arī Auces novads. Tāpēc “Zemgale” jautāja Auces novada tūrisma konsultantei EVIJAI ŽELVEI, kuras darba vieta apmēram mēnesi ir Auces novada domes administrācijas ēkā, kas tiks ieteikts tūristiem apmeklēšanai Auces novadā.

   - Kuri objekti jums pašai šķiet interesanti, kāpēc tie uzskatāmi par apskates vērtiem?

{longHTML}