Trešdiena, 2024. gada 24. aprīlis
Vārda diena : Nameda, Ritums, Ritvaldis, Visvaldis

2. maijā – nopietni un bez atlaidēm

27.04.2011 Ausmas Smiļģes teksts / foto   Klusās nedēļas otrdienā „Zemgalei” piezvanīja Tērvetes pagasta „Liepdaros” dzīvojošais ILGVARS LASENBERGS un teica – nākamajā dienā paredzēta viņa izlikšana no mitekļa, un viņš gribētu, lai šajā brīdī klāt būtu arī vietējais laikraksts.

Trešdien, īsi pirms tiesu izpildītāja ierašanās, Ilgvars Lasenbergs arī skaidroja, kāpēc viņš nav ar mieru pamest „Liepdarus”: te viņš mīt kopš dzimšanas – 62 gadus (kas apritēja Lielajā piektdienā, 22. aprīlī). Te viss pierasts un tuvs, daudz kas tapis paša rokām.

{longHTML}

Ideju centrā akmeņu pelēcību nomainīja krāsas

27.04.2011 Ligitas Dāvidsones teksts / foto   Auces novadā vienas no Lieldienu brīvdienu izklaidēm bija radošās aktivitātes Auces Ideju centrā.

Sestdien, 23. aprīlī, tur tika gaidīts ikviens novada iedzīvotājs, piedāvājot piedalīties akmeņu apgleznošanā, viktorīnās un foto orientēšanās sacensībās. Jāteic gan, ka pasakaini saulaino un silto pavasara dienu Auces puses ļaudis lielākoties bija izvēlējušies pavadīt citādās nodarbēs, taču arī nelielais interesentu pulciņš galu galā paveica lielas lietas un jauki un lietderīgi atpūtās.

{longHTML}

Pret zagļiem – vilkābeles un rievotās rozes

27.04.2011 Ligitas Dāvidsones teksts / foto   Dobelē Pirmās Lieldienas pilsētnieki un ciemiņi aizvadīja dažādi. Bija arī interesentu grupiņa, kas apmeklēja novada pašvaldības Jurģu tirgus ietvaros sarīkoto apstādījumu veidotāju pieredzes apmaiņas semināru, kas noritēja Dobeles Tūrisma un informācijas centrā.

Pasākuma mērķis bija sniegt ierosmes, idejas un praktiskus ieteikumus visiem Dobeles novada ļaudīm, lai viņi tos varētu izmantot, sakārtojot un izdaiļojot savu sētu, un to piesakot dalībai novada pašvaldības rīkotajā konkursā „Lai zaļo un zied Dobeles novads – 2011!”.

{longHTML}

Iepazīst Dobeli, meklē sadarbības iespējas

27.04.2011 Baibas Poles teksts / foto   Aizvadītajā ceturtdienā Dobelē viesojās Baltkrievijas Republikas vēstnieks Latvijā ALEKSANDRS GERASIMENKO. Vizītes mērķis bija izzināt sadarbības iespējas un iepazīt uzņēmējdarbības vidi Dobelē. Viesis vizīti sāka novada domē un dienas gaitā ciemojās SIA “Tenax” un “Baltic Candles Ltd.” ražotnēs un Latvijas Valsts Augļkopības institūtā (LVAI).

{longHTML}

22.04.2011 Zemgales redakcija

Laikraksta nākamais numurs iznāks ceturtdien, 28. aprīlī.

{longHTML}

Pūpolsvētdienā “izšķīlās cālīši”

22.04.2011 Baibas Poles teksts / foto   17.aprīlī, Pūpolsvētdienā, Dobeles pilsētas kultūras namā notika mazo vokālistu konkurss “Cālis 2011”, ko rīkoja Dobeles Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar novada pirmsskolas izglītības iestādēm (PII).
Konkursā piedalījās vairāk nekā 20 vokālistu, no kuriem jaunākajam – tikai trīs gadi, bet vidējais mazo dziedātāju vecums - pieci seši gadi.  Dziedātāju sniegumu vēroja ne tikai vecāki un tuvinieki, bet arī žūrija, kurā strādāja mūzikas pasniedzējas Jolanta Darginoviča un Sandra Bulmere un novada izglītības pārvaldes metodiķe Māra Silova. Nu skanīgākie cālīši ir “izšķīlušies” un  gatavojas rīt piedalīties Lieldienu sarīkojumā Rīgā, Ķīpsalā. 

{longHTML}

Zaķis no Aizstrautniekiem “čau” saka Rīgā

22.04.2011 Ligitas Davidsones teksts / foto   Sagaidot Lieldienas, savu artavu to krāsainībā iegulda arī ne viens vien ražošanas uzņēmums. Izņēmums nav arī SIA „Mary’s Delicate Line” – ekoloģisko izstrādājumu šūšanas uzņēmums Dobeles pagasta Aizstrautniekos.
„Zemgale” šajā ražotnē paviesojās šonedēļ. Sagaidīja valdes priekšsēdētājs Aivars Dalderis, par uzņēmumu pastāstīja un ražošanas procesos ielūkoties ļāva valdes locekle Māra Daldere.

{longHTML}

Svētki ir radīti priekam, nākamā darba cēliena spēkam

22.04.2011 Baibas Poles teksts / foto   Kad aizvadītajā mēnesī „Zemgale” rakstīja par svinamajām un latvju iezīmdienām, kas sagaidāmas un atzīmējamas martā, un pieminēja Lielo dienu vai Lieldienu laiku, kāda kundze piezvanīja uz redakciju un stāstīja, ka ir ieviesusies kļūda, jo šogad Lieldienas ir aprīlī. Tādēļ tagad, kad Kristīgā pasaulē ir Lieldienu laiks, „Zemgale” atgriežas pie jau aizsāktā temata un skaidro situāciju sarunā ar Dobeles Novadpētniecības muzeja folkloras kopas „Leimaņi” dalībniekiem, izmantojot citātus no vairāku autoru – Māras Mellēnas, Valda Muktupāvela, Ernesta Spīča un Ivetas Irbes - grāmatas „Ģadskārtu grāmata”. 

{longHTML}

Visu mācību gadu ir cītīgi strādāts

22.04.2011 Baibas Poles teksts / foto
   Aprīļa pirmā puse izglītības iestāžu tautas deju kolektīviem un koriem aizritēja satrauktā gaisotnē: 7. aprīlī notika skate dejotājiem, 14. aprīlī – dziedātājiem. Skatēs piedalījās Auces, Dobeles un Tērvetes novada izglītības iestāžu kolektīvi, un to sniegumu vērtēja žūrija. Tas apliecināja katra veikumu šajā mācību gadā. 

{longHTML}

Sveicam 80 gadu jubilejā!

22.04.2011 Ausmas Smiļģes teksts / fotoPavasara saulgriežu liktenīgais lēmums


   Šodien dzīvi neviens nesāk tā, kā to darījām mēs ar vīru – no tukšas istabas. Mums nebija ne galda, ne citu mēbeļu, bija no dēļiem sasista “gulta”, uz kuras bija memmītes iedots maiss, piebāzts ar sienu, ko “nospērām” zirgu kūtī. Un mēs gaidījām savu pirmdzimto, - tā savu stāstu iesāk zebreniece SKAIDRĪTE DANCE, kura aizvadītajā Zaļajā ceturtdienā nosvinēja savu 80. dzimšanas dienu.

{longHTML}