Pirmdiena, 2022. gada 3. oktobris
Vārda diena : Elza, Ilizana

Bukaišos – skolā, kas pulsē dabas ritmā

17.01.2011 Ausmas Smiļģes teksts / foto
   Tā  īpašā “odziņa”, par ko Bukaišu pamatskolu pirms šī mācību gada uzsākšanas uzteica novada izglītības darba koordinatore Inita Roze, šķiet, kļūst arvien “baudāmāka”: dabas norišu novērošanā, izpētē, izprašanā iesaistās aizvien lielāks skolēnu skaits. Viņiem noteikti var piepulcināt arī pirmsskolas izglītības grupas piecus puišus un divas meitenes, kas ir viņu skolotājas Laimdotas Pilvertas nopelns.

{longHTML}

Ar gara spēku spītējot gadiem

17.01.2011 Ausmas Smiļģes teksts / foto


   Pirms nedēļas – pagājušajā pirmdienā – Aucē, Akadēmijas ielas 8. nama 5. dzīvoklī laiks tika aizvadīts neparasti: visu dienu atnācējus sagaidīja klāts cienasta galds, ik pa brītiņam iezvanījās telefons, skanēja laimes, vēl ilga mūža, stipra gara un veselības vēlējumi...Pirmoreiz ir tā, kā šodien, - teica jubilāres – Irmas Skromules jaunākā meita Zaiga Vismane. - Parasti savus ciemiņus sagaida un  uzņem mamma pati. Šoreiz ir sanācis tā, ka tas jādara man, jo tieši pirms dzimšanas dienas mammai bija saniķojusies veselība. Citādi jau man te nebūtu atļauts saimniekot.

{longHTML}

Tikās Dobeles Pensionāru biedrības ļaudis

17.01.2011 Ligitas Davidsones teksts / foto
   Gada pirmo Dobeles Pensionāru biedrības sapulci ievadīja šīs nevalstiskās organizācijas pašas vecākās biedres Almas Purmales (viņa šogad svinēs 94. dzimšanas dienu) dzejas lasījums kā apsveikums visiem klātesošajiem senioriem Jaunajā gadā. 

Decembris bija rosīgs
Kā ikmēneša sapulcēs ierasts, pārskatu par paveikto kopš iepriekšējās kopā nākšanas sniedza un par darba plāniem informēja biedrības valdes priekšsēdētāja Valentīna Embovica.

{longHTML}

Muzejā var “viesoties” Armīna Ozoliņa Vallenšteina dārzā

17.01.2011 Baibas Poles teksts / foto


  
   P
ārsvarā visi, uzrunājot mākslinieku Armīnu Ozoliņu Dobeles Novadpētniecības muzejā izstādes “Dažādība” atklāšanas pasākumā, privātā sarunā iztaujātot par mākslas darbiem un ikdienas gaitām,  droši sacīja “tu”. Kā nu ne, ja uz izstādes atklāšanu bija atnākuši paziņas, draugi un bijušie kolēģi Dobeles Mākslas skolā, audzēkņi, jo ARMĪNS OZOLIŅŠ ir dobelnieks, te pavadījis skolas gadus un tad devies plašākā pasaulē. 

{longHTML}

Sākas kārtējā „Penkules uzņēmēju kausa” izcīņa basketbolā veterāniem

14.01.2011 Sarmītes Šmites teksts

   Zemnieku saimniecības „Liepkalni” īpašnieks, sporta entuziasts un organizators, penkulnieks AIVARS ERMANIS ar „Zemgales” starpniecību vēsta visiem interesentiem, ka arī šogad norisināsies „Uzņēmēju kausa” izcīņa basketbolā veterāniem un pirmās spēles paredzētas jau nākamnedēļ.
   - Turnīrs notiks jau sesto gadu. Iesākumā tā bija „Liepkalnu” kausa izcīņa, vēlāk, lai būtu daudzkrāsaināk un bagātīgāk, tam piesaistījām Penkules lielākos, aktīvākos uzņēmējus, kuri arī paši spēlē basketbolu. Kausa izcīņu organizē zemnieku saimniecība „Liepkalni”, „Mazbaldonas”, kuru īpašnieki brāļi Meijeri arī spēlē veterānu basketbolu, zemnieku saimniecības „Straumēni” un „Jaunzemgaļi”, ko pārstāv brāļi Stangas, gan organizējot sacensības, gan paši piedaloties.

{longHTML}

29. janvārī Penkulē – lielais skijorings!

14.01.2011 Sarmītes Šmites teksts / foto


   Šī nu ir viena no tām ziemām, kad skijoringa cienītājiem nav ne mazākā pamata sūdzēties par sava sporta veida neatbalstīšanu „no augšas” vistiešākajā nozīmē: sniega ir pārpārēm. Latvijas Motosporta federācijas Enduro komisijas loceklis, penkulnieks AIVARS ERMANIS pat atzīst:

   - Ja agrāk nevarējām sacensības skijoringā sarīkot sniega trūkuma dēļ, tad šobrīd ir tā, ka sniega lielais daudzums jau traucē izveidot trasi, autostāvlaukumus, vietas skatītājiem un sacensību organizēšana prasa ļoti ļoti lielus finanšu resursus un tehnikas spēkus.

{longHTML}

Tūlīt aiz ieroču un narkotiku kontrabandas

14.01.2011 Ausmas Smiļģes teksts / foto   Ziema ir laiks, kad dodamies ceļojumos uz eksotiskām zemēm, lai izbaudītu izjūtas un piedzīvojumus, ko nekur citur nespējam rast.

Bet vienlaikus tas ir arī risks nonākt kļūmīgās situācijās, ko savas nezināšanas dēļ varam paši sev sagādāt. Ir jāzina, ka Latvija kopš 1007. gada ir pievienojusies CITES jeb 1973. gada Vašingtonas konvencijai par tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām, bet kopš 2003. gada CITES nosacījumus Latvijā ievieš arī vairākas ES regulas.

{longHTML}

Jāiepazīst, lai iemīlētu

14.01.2011 Mudītes Plaudes teksts / foto

   Aizvadītās vasaras ceļojums mani aizveda uz Ungāriju – zemi, ko esmu apmeklējusi jau vairākas reizes. Arī šo tikšanos gaidīju ar prieku.
Tikai tad, kad pārbraucām Slovakijas – Ungārijas robežu, naudas maiņas punktā vajadzēja uzrādīt pasi. Par 50 eiro pretī saņēmu 2500 forintus: šādā naudā ir grūti orientēties!
Ungārija apsveica ar svelmainu karstumu. Ceļa malās gan vēl redzamas neseno plūdu sekas – laukos vietām skalojas ūdens, redzami arī smilšu maisi. Taču acis priecē pazīstamā ziemeļaustrumu Ungārijas ainava ar augusta sākumā nokoptajiem labības laukiem, saulespuķēm, kas savas smagās galvas pagriezušas pretī saulei; to ir ļoti daudz, tāpat – kukurūzas lauki. Pamalē stiepjas zilganas kalnu muguras...

{longHTML}

Atbildīgs un paņem tevi visu

14.01.2011 Ausmas Smiļģes teksts / foto


  
   “Zemgale”
saņēma vēstuli no Bušas kundzes, kura raksta: “Ar jūsu starpniecību gribu pateikt paldies mūsu pastniecei Augstkalnē – Irinai Ivanovai. Jo, kopš viņa strādā pie mums, vienalga vai spīd saule vai līst lietus vai, kā tagad, - putina sniegs vai katru dienu, mēs nekad neesam atstāti bez preses izdevumiem, tie vienmēr tiek piegādāti katru dienu.
Liels paldies par to!
Irina Ivanova par pastnieci strādā kopš 2008. gada 1. oktobra.

{longHTML}

Ir varianti – jāpacieš vai jāmeklē cits operators

12.01.2011 Ligitas Dāvidsones teksts

    Par dobelnieku nedienām ar kabeļtelevīziju “Zemgale” atbildi lūdza pakalpojuma sniedzējam – telekomunikāciju operatoram 'IZZI”.
   Atbild valdes priekšsēdētāja Evija Jugno:
   - Kopš pagājušā gada 16. decembra, kad “Lattelecom” veica “uzlabojumus” savā darbībā, mēs novērojam būtisku kvalitātes kritumu telekomunikācijas pakalpojumu sniedzēja “Lattelecom” nodrošināto bezmaksas televīzijas kanālu apraidē, kā rezultātā “IZZI” nesaņem kvalitatīvu bezmaksas kanālu LTV1, LTV7, LNT un TV3 signālu. Problēmas konstatētas pilnīgi visās 67 “IZZI” galastacijās. Līdz “Lattelecom” veiktajām izmaiņām šādas nepilnības netika konstatētas.

{longHTML}