Ceturtdiena, 2022. gada 30. jūnijs
Vārda diena : Mareks, Tālivaldis

Pats lielākais ieguvums – brīži kopā ar mammu

03.01.2011 Baibas Poles teksts / foto   Apguldniece LAURA ZERVIŅA ir astotās klases skolniece kādā Dānijas skolā, kur viņa mācības uzsāka aizvadītajā mācību gadā, pārtraucot izglītošanos Naudītes pamatskolā un pārceļoties uz dzīvi pie mammas, kura, līdzīgi kā daudzi citi mūsu tautieši, strādā ārvalstīs. Līdz tam Laura dzīvoja  savas vecmāmiņas – omes – paspārnē un ar mammu tikās retāk. Viņa atzīst, ka vislielākais ieguvums tagad ir iespēja būt biežāk kopā ar mammu, bet citādi sirds ir “sadalīta” divās daļās – Latvijā un Dānijā.

{longHTML}

Tērvetes rūķu Lielā gudrības ceļasoma

03.01.2011 Ilzes Stabiņas teksts/foto


   Tērvetes dabas parka Rūķu mežā no 22. novembra līdz 22. decembrim bija atvērtas vides radošās darbnīcas, kas veiksmīgi darbojās jau ceturto gadu.
Kopumā tās apmeklēja 925 bērnudārza un sākumskolas skolēni no visas Latvijas. Priecājamies, ka arī Tērvetes novada Annas Brigaderes, Bukaišu pamatskolas skolēni, kā arī Dobeles 1.vidusskolas, bērnudārza „Jāņtārpiņš” mazuļi un Auces pirmskolas izglītības iestādes bērni ciemojās Rūķu mežā, čakli darbojoties rūķu darbnīcās.
Vides radošo darbnīcu saturs atbilst akciju sabiedrības „Latvijas valsts meži” izstrādātajai vides izglītības programmai „ Izzini mežu”. Tērvetes dabas parka radošo darbnīcu satura izstrādē aktīvi darbojās skolotājas Inaida Jagučanska un Sandra Geislere.

{longHTML}

Katram bērnam ir vajadzīga ģimene

03.01.2011 Ausmas Smiļģes teksts / foto


   29.decembrī, kad novada domes deputāti bija pulcējušies gada pēdējā sēdē, pirms tās pārskatu par darbu aizvadītajā pilnvaru periodā sniedza novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Baiba Upmale, informējot, ka viņas vadībā strādāja Silvija Krūmiņa Augstkalnē, Alla Ozola un Skaidrīte Urbāne Bukaišos, sekretāres pienākumus veica Anita Kalaža.

Pastāstījusi, kādi normatīvie akti noteic bāriņtiesas darbību, kā noris darbs ar iedzīvotājiem, lēmumu pieņemšana sēdēs, kas notiek novada domē, izbraukumos pagastos un atsevišķos gadījumos vienpersoniski, Baiba Upmale analizēja lēmumu pieņemšanas nepieciešamību.

{longHTML}

Mūzika pāri robežām

03.01.2011 Sallijas Bankevicas teksts / foto no pasākuma albuma


   19. decembrī Jaunakmenes (Lietuva) kultūras namā izskanēja Auces un Jaunakmenes mūzikas skolu audzēkņu un pedagogu koncerts. Viens no šī projekta mērķiem bija izveidot kopīgu simfonisko orķestri, apvienojot spēkus -  nepieciešamos instrumentus un mūziķus. Runā, ka brīnumi notiek pasakās,  bet šoreiz brīnums, Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas atbalstīts, notika Ziemassvētku gaidīšanas laikā.

{longHTML}

Sākumskolā priecēja Pārslu rūķīši

03.01.2011 Ligitas Dāvidsones teksts / foto


   Dobeles sākumskolas bērni savus vecākus un citus tuviniekus šogad Ziemassvētkos priecēja ar nepilnu stundu ilgu muzikālu uzvedumu.

Ziemassvētku pasākumi mācību iestādē bija divi – vispirms pirmajās divām, tad – 3. un 4. klasei. Abos valdīja ļoti sirsnīgs noskaņojums, skolas zālīte bija ļaužu pilna.
Visvairāk darba, lai tradicionālais sarīkojums izskanētu vēl nebijušā formā, ieguldīja skolotājas Agnija Kozlovska, Aija Šimkus un Ilona Šinko.
Uzveduma scenārija autore ir mūzikas skolotāja Agnija Kozlovska. Pēc tam, kad bija izskanējuši skatītāju aplausi, viņa „Zemgalei” sacīja:
   - Es scenārijus vienmēr nosapņoju. Pēc tam eju pie Aijas un saku – man ir tāda un tāda doma, palīdzi to realizēt. Un Aija man palīdz.
Tā arī šoreiz Aija Šimkus veidoja dalībnieku un skatuves ietērpu.

{longHTML}