Piektdiena, 2023. gada 31. marts
Vārda diena : Atvars, Gvido

LEĢENDU MŪZIKAS FESTIVĀLS

20.03.2023 Vairāk informācijas: +37129195801, e-pasts: [email protected]

   Vēl viena “Biržiešu vārda” vasaras mūzikas festivāla zvaigzne – Bernds Veidungs, pasaulē visiem pazīstams kā Tomass Anderss no vienas no veiksmīgākajām grupām popmūz

1979. gada pēc uzvaras Luksemburgas radio dziesmu konkursā T. Anderss drīz vien ierakstīja singlu “Judy” un koncertturnejas laikā iepazinās ar Dīteru Bolenu, kas bija padarījis slavenu CC Catch.

Ar grupu “Modern Talking” Tomass izdeva neskaitāmas dziesmas, kas sasniegušas desmitiem pasaules valstu topu pirmos pieciniekus, bet par superhitu kļuvušais “You‘re My Heart, You‘re my Soul” topu virsotnē starp populārākajām dziesmām noturējās veselu pusgadu un valdīja 81 valstī!

Vēl aizvien daudzās pasaules malās gaidītais dziedātājs ir pārdevis vairāk nekā 125 miljonus albumu kopiju, rēķinot grupas un solo ierakstus, saņēmis vairāk nekā 420 platīna un zelta apbalvojumus!

1989. gadā Tomass izdeva pirmo solo albumu “Different” un veiksmīgi uzsāka solo karjeru, vēlāk sarīkoja koncertus ar atdzimušo “Modern Talking”, sadarbojas ar “T-Seven” (“Mr. President” soliste), “No Angels”, Martu Sančesu, Izabellu Varelu un daudziem citiem.

Francūži, briti, amerikāņi

Franču diskomūzikas dueta solists Patriks Žans Batists, strādājot slavenajā uzņēmumā “Air France”, nodibināja grupu “Black Underground” un muzicēja Francijas galvaspilsētas bāros. Šeit viņam uzmanību pievērsa Daniels Vangarde, producents, kas strādājis ar Dalilu, Sheila B. & Devotion un citiem, un piedāvāja piedalīties mūzikas disko projektā kopā dejotāju un vokālisti Aneti Eltisu.


Un jau Kanādas galvaspilsētā Otavā (no šī vārda cēlies grupas nosaukums “Ottawan”) ierakstītais pirmais singls “D.I.S.C.O.” satricināja Eiropu, bet, tikai izdzirdot nākamā hita vārdus “Hands up, baby, hands up...”, gribas ienirt astoņdesmito gadu ballītēs.

Britu amerikāņu grupas “London Beat” karjera sākās 1990. gadā, kad ar to līgumu noslēdza leģendārā dueta “Eurythmics” līderis un slavenais producents Deivs Stjuarts.

Pirmos panākumus sasniedzis Nīderlandē, kolektīvs drīz vien iekaroja visu pasauli ar panākumiem bagāto hitu “I‘ve Been Thinking About You”. Šī dziesma Eiropas populārāko singlu sarakstā sasniedza otro, ASV – pirmo pozīciju, bet melomānus nepievīla arī nākamie grupas singli “You Bring On The Sun”, “A Better Love”, “Come Back” un Boba Mārlija klasiskās dziesmas “No Woman No Cry” kaverversija.

Mūžīgi jauni un nemirstīgi

“Mēs spēlējam un esam populāri ne vienu vien gadu desmitu, tāpēc jūtamies nemirstīgi,” apgalvo par popmūzikas leģendu sauktās grupas “Alphaville” locekļi.

Ar balādi “Forever Young” slavena kļuvusī grupa uzreiz nonāca popularitātes virsotnēs. Taču vācu elektroniskās mūzikas grupa nebūt neatļāvās gozēties tikai viena superhita radītās slavas spozmē. “Big in Japan”, “Jerusalem”, “Sounds Like a Melody”, “Flame”, “Dance With Me” un daudzi citi “Alphaville” singli nokļuva Norvēģijas, Šveices, Zviedrijas, Vācijas, Nīderlandes, Krievijas, Lielbritānijas un pat Argentīnas, Japānas un citu valstu, prestižā ASV žurnāla “Billboard” topos. Grupa, kas sarīkojusi vairāk nekā 20 pasaules turnejas, it kā atgriežas pagātnē un katru reizi no jauna turpina savu nemirstības stāstu.

Oficiālo izpildītāju fotogrāfijas

1) Koncertā Kilučos leģendārās grupas “Modern Talking” vokālists Tomass Anderss izpildīs superhitu “You‘re My Heart, You‘re my Soul” un citas labi pazīstamas dziesmas.

2) Ar balādi “Forever Young” slavenā kļuvusī grupa “Alphaville” ierodas Biržu rajonā

3) Franču disko mūzikas dueta “Ottawan” solists Patriks Žans Batists sūta sveicienus visiem biržiešiem

4) “London Beat” iekaroja visu pasauli ar panākumiem bagāto hitu “I‘ve Been Thinking About You”

Vairāk informācijas: +37129195801, e-pasts: [email protected]

Lasīt vairāk«Jūtos šeit kā zivs ūdenī»

02.03.2023 Sarmītes rones teksts un foto

Dobeles Sporta centra direktors SANDRIS VERŠAKOVS, atklājot «Zemgalei» pirmajos darba mēnešos šajā amatā iegūto jauno pieredzi un atziņas, uzreiz pārliecinoši bilst, ka Sporta centrā jūtas kā mājās.

Katru dienu - seši kilometri pa mežu

02.03.2023 Anitas BAnziņas teksts, foto no RūtasGredzenas arhīva

Rūta Gredzena - dobelniece, daudzu dobelnieku iemīļota bijusī daktere
Ar mani viss ir kārtībā. Dzīvoju. Protams, katram šajos gados ir kāda sava vaina, bet es ļoti labi tieku galā.
 No medicīnas esmu prom jau 15 gadus, bet bijušie pacienti mani atceras joprojām. Tagad esmu tāda kā bezmaksas ārste. Ja palūdz, konsultēju, palīdzu ar padomu, ko un kā darīt. Joprojām sekoju līdzi visam, kas notiek medicīnas jomā, jo nedrīkst jau atpalikt. Ir tāda programma, kur var noklausīties visas jaunās lekcijas un uzzināt daudzas labas lietas.

Piespiesties pie kastaņas,lai smeltos spēku

02.03.2023 Alises Kruglaužas teksts un foto

Zaiga Vismane dzimusi Vidzemē, Valkas rajonā, taču kopš vidusskolas laikiem sevi sauc par aucenieci. Vietējiem pazīstama kā Auces kultūrizglītības biedrības «Ausma» vadītāja. Biedrība dibināta 2006. gadā. Viņai pieder arī savs veikaliņš ar nosaukumu «Zaigas nams 55» , kurā atrodamas gan kancelejas preces, gan grāmatas, keramika, kosmētika, audumi, dzija un vēl daudz citu sīkumu. Šogad tirgotavai aprit jau 24 gadi, un tas ir viens no vecākajiem Auces veikaliem.

Lielaucē iepazina apkaimes folkloras mantojumu

27.02.2023 Indras Cehanovičas teksts un foto

«Dziedat, meitas, manu dziesmu!» - tā ir viena no deviņām savulaik Lielaucē pierakstītajām tautasdziesmām, kas uzieta Latviešu folkloras krātuves fondos. Pateicoties biedrībai «Lielauces attīstībai» un Auces pilsētas kultūras nama folkloras kopas «Līgotne» vadītājai Inārai Rumbai, lielaucnieki nu var lepoties, ka ir apzinātas un apkopotas savulaik šeit savāktās netaustāmās vērtības. Ar daļu no tām interesenti varēja iepazīties sestdien vietējā  tautas namā notikušajā folkloras vakarā «Atdzimst Lielaucē».

Jāsaglabā labās lietas

27.02.2023 Anitas Banziņas teksts un foto

Jaunbērzes un kaimiņpagastu - Bērzes un Dobeles pagasta - iedzīvotājus uz sarunu par viņu vajadzībām, iespējām un līdzdalību kultūras norisēs trešdien bija aicinājusi Dobeles novada Kultūras pārvaldes vadītāja NADEŽDA ČERPAKA.

Bibliotēka nav tikai grāmatu krātuve

20.02.2023 Anitas Banziņas teksts, Intas Ješkovas foto

   Iemesli, kāpēc cilvēki apmeklē bibliotēku, ir ļoti dažādi. Kāds dodas paņemt izlasīšanai jaunāko grāmatu, pārskatīt jaunākos preses izdevumus, cits - izmantot datorpakalpojumus, kādu ir ieinteresējusi izstāde vai kultūras pasākums. Dobeles novada Centrālās bibliotēkas vadītāja LANA VOLANTE bibliotēkas lomu laukos komentē kodolīgi:
- Bibliotēkai ir jābūt multifunkcionālai vietai, kur vietējai kopienai pulcēties. Tāda ir mūsu nostādne.

Turpināt iesākto mudina klienti

20.02.2023 Sarmītes Rones foto un teksts

   Pagājušā gada rudenī uz desmit savas pastāvēšanas gadiem atskatījās SIA «Gardēdājs», kuru dobelnieki vairāk pazīst kā kafejnīcu «Gardi gan». Vai pastāv kāda formula, kuru ņemot vērā, neliels ēdināšanas uzņēmums var veiksmīgi darboties vairāk nekā desmit gadus? Uzņēmuma saimnieks vispirms aizdomājas un tad atzīst – patiesībā tādas nav. Ir tikai pašu iegūta pieredze, neatslābstošs optimisms un patiesa vēlme strādāt klientu
labā.

Literāri muzikālā pēcpusdiena senioriem

16.02.2023 Alises Kruglaužas foto un teksts

   Visu mīlētāju dienā Dobeles Centrālā bibliotēka (DNCB) aicināja seniorus uz satikšanos, lai pavadītu kopā literāri muzikālu pēcpusdienu. DNCB šādas kopā sanākšanas reizes organizē katru gadu, un, lai gan pandēmijas ierobežojumu dēļ tās nācās atlikt, šogad seniori pulcējās īpaši kuplā skaitā.

Mana mīlestība - darbs

16.02.2023 Anitas Banziņas teksts, foto no Sandras Leitānes albuma

   Sandra Leitāne – televīzijas ziņu cilvēks jau 19  gadus.
Salīdzinot ar to, kas vispār notiek pasaulē un arī kā Latvijā dažviet dzīvo cilvēki, grēks būtu sūdzēties par dzīvi. Vienmēr esmu uzskatījusi - ja ir darbs, tad ar visu pārējo var tikt galā, un darba man netrūkst.

Apbalvoti labākie un izcilākie jaunie sportisti

16.02.2023 Sarmītes Rones teksts un foto

   Trešdien Dobeles pilsētas kultūras namā norisinājās Dobeles novada jaunatnes sporta 2022. gada laureātu godināšana, pasākuma vadmotīvam izvēloties ķīniešu sakāmvārdu «Panākumi ir ceļš, nevis galamērķis» un balvas pasniedzot 120 jaunajiem sportistiem un 14 treneriem.LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU