Piektdiena, 2023. gada 31. marts
Vārda diena : Atvars, Gvido

LEĢENDU MŪZIKAS FESTIVĀLS

20.03.2023 Vairāk informācijas: +37129195801, e-pasts: [email protected]

   Vēl viena “Biržiešu vārda” vasaras mūzikas festivāla zvaigzne – Bernds Veidungs, pasaulē visiem pazīstams kā Tomass Anderss no vienas no veiksmīgākajām grupām popmūz

1979. gada pēc uzvaras Luksemburgas radio dziesmu konkursā T. Anderss drīz vien ierakstīja singlu “Judy” un koncertturnejas laikā iepazinās ar Dīteru Bolenu, kas bija padarījis slavenu CC Catch.

Ar grupu “Modern Talking” Tomass izdeva neskaitāmas dziesmas, kas sasniegušas desmitiem pasaules valstu topu pirmos pieciniekus, bet par superhitu kļuvušais “You‘re My Heart, You‘re my Soul” topu virsotnē starp populārākajām dziesmām noturējās veselu pusgadu un valdīja 81 valstī!

Vēl aizvien daudzās pasaules malās gaidītais dziedātājs ir pārdevis vairāk nekā 125 miljonus albumu kopiju, rēķinot grupas un solo ierakstus, saņēmis vairāk nekā 420 platīna un zelta apbalvojumus!

1989. gadā Tomass izdeva pirmo solo albumu “Different” un veiksmīgi uzsāka solo karjeru, vēlāk sarīkoja koncertus ar atdzimušo “Modern Talking”, sadarbojas ar “T-Seven” (“Mr. President” soliste), “No Angels”, Martu Sančesu, Izabellu Varelu un daudziem citiem.

Francūži, briti, amerikāņi

Franču diskomūzikas dueta solists Patriks Žans Batists, strādājot slavenajā uzņēmumā “Air France”, nodibināja grupu “Black Underground” un muzicēja Francijas galvaspilsētas bāros. Šeit viņam uzmanību pievērsa Daniels Vangarde, producents, kas strādājis ar Dalilu, Sheila B. & Devotion un citiem, un piedāvāja piedalīties mūzikas disko projektā kopā dejotāju un vokālisti Aneti Eltisu.


Un jau Kanādas galvaspilsētā Otavā (no šī vārda cēlies grupas nosaukums “Ottawan”) ierakstītais pirmais singls “D.I.S.C.O.” satricināja Eiropu, bet, tikai izdzirdot nākamā hita vārdus “Hands up, baby, hands up...”, gribas ienirt astoņdesmito gadu ballītēs.

Britu amerikāņu grupas “London Beat” karjera sākās 1990. gadā, kad ar to līgumu noslēdza leģendārā dueta “Eurythmics” līderis un slavenais producents Deivs Stjuarts.

Pirmos panākumus sasniedzis Nīderlandē, kolektīvs drīz vien iekaroja visu pasauli ar panākumiem bagāto hitu “I‘ve Been Thinking About You”. Šī dziesma Eiropas populārāko singlu sarakstā sasniedza otro, ASV – pirmo pozīciju, bet melomānus nepievīla arī nākamie grupas singli “You Bring On The Sun”, “A Better Love”, “Come Back” un Boba Mārlija klasiskās dziesmas “No Woman No Cry” kaverversija.

Mūžīgi jauni un nemirstīgi

“Mēs spēlējam un esam populāri ne vienu vien gadu desmitu, tāpēc jūtamies nemirstīgi,” apgalvo par popmūzikas leģendu sauktās grupas “Alphaville” locekļi.

Ar balādi “Forever Young” slavena kļuvusī grupa uzreiz nonāca popularitātes virsotnēs. Taču vācu elektroniskās mūzikas grupa nebūt neatļāvās gozēties tikai viena superhita radītās slavas spozmē. “Big in Japan”, “Jerusalem”, “Sounds Like a Melody”, “Flame”, “Dance With Me” un daudzi citi “Alphaville” singli nokļuva Norvēģijas, Šveices, Zviedrijas, Vācijas, Nīderlandes, Krievijas, Lielbritānijas un pat Argentīnas, Japānas un citu valstu, prestižā ASV žurnāla “Billboard” topos. Grupa, kas sarīkojusi vairāk nekā 20 pasaules turnejas, it kā atgriežas pagātnē un katru reizi no jauna turpina savu nemirstības stāstu.

Oficiālo izpildītāju fotogrāfijas

1) Koncertā Kilučos leģendārās grupas “Modern Talking” vokālists Tomass Anderss izpildīs superhitu “You‘re My Heart, You‘re my Soul” un citas labi pazīstamas dziesmas.

2) Ar balādi “Forever Young” slavenā kļuvusī grupa “Alphaville” ierodas Biržu rajonā

3) Franču disko mūzikas dueta “Ottawan” solists Patriks Žans Batists sūta sveicienus visiem biržiešiem

4) “London Beat” iekaroja visu pasauli ar panākumiem bagāto hitu “I‘ve Been Thinking About You”

Vairāk informācijas: +37129195801, e-pasts: [email protected]

Lasīt vairākMaizes ceļš Penkulē turpinās

13.03.2023 Alises Kruglaužas teksts un foto

Sestdien Penkules pagasta kopienas pārstāvjiem un atbalstītājiem bija gods iemēģināt «Sēju» māju vēsturisko maizes krāsni, kas, tāpat kā māju saimnieki Andra un Aivars Ģinguļi, bija laipna un vēlīga. Krāsns čakli cepa, rudzu un kviešu miltu mīklas izstrādājumus padarot kārdinoši brūnus un gardus.

Upenes, pumpurērces un vīrusi...

09.03.2023 Artura Stalaža teksts un foto

Latvijas Zinātņu akadēmija konkursā par nozīmīgākajiem zinātnes sasniegumiem Latvijā 2022. gadā apbalvoja arī Dārzkopības institūta komandas pētījumu par jāņogu ģints (Ribes) augiem, pumpurērcēm un upeņu reversijas vīrusa savstarpējām attiecībām.

Uz aptieku pēc zālēm un padoma

09.03.2023 Anitas Banziņas teksts un foto

Būt tuvāk cilvēkiem - tāda varētu būt Augstkalnes aptiekas devīze. Arvien vairāk samazinot distanci starp iedzīvotājiem un aptieku, janvāra vidū tika izveidota WhatsApp grupa, lai aptiekas jaunumi ātrāk sasniegtu tās dalībniekus, bet viņi savukārt jebkurā laikā varētu uzdot sev interesējošus jautājumus.

Rāda, cik jocīgi var dzīvot laukos

09.03.2023 Anitas Banziņas teksts un foto

Otrdien Dobeles novada centrālajā bibliotēkā notika tikšanās ar Māri Olti. Dažādu titulu un amatu viņam ir bezgala daudz: biologs, dabas pētnieks, gids, stāstnieks, žurnālists, piedzīvojumu un pārdzīvojumu krājējs, makšķernieks, uzņēmējs, arī sabiedriskais darbinieks lauku attīstības vārdā.

Gadiem neesmu pircis ziemas drēbes

09.03.2023 Alises Kruglaužas teksts, foto no Uģa Strapcāna arhīva

UĢIS STRAPCĀNS, ceļotājs.
Man klājas lieliski, es pat teiktu - ideāli! Šobrīd dzīvoju tādu dzīvi, par kādu biju sapņojis kopš skolas laikiem. Pats sevi saucu par ceļotāju bez mērķa. Varbūt skan vieglprātīgi, taču tā nebūt nav. Vilkme uz ceļošanu man laikam ir asinīs, jo arī mani vecāki vienmēr ir ceļojuši gan tepat pa Latviju, gan arī uz tālākām zemēm. Protams, ka tiku visur ņemts līdzi. Kad biju mazāks, mani iespaidi par ceļošanu nebija tik ļoti spilgti, kādi tie ir tagad. Esmu piedzimis Dobelē, taču, godīgi sakot, šajā pilsētā esmu bijis vienu vienīgu reizi, proti, tad, kad šeit nācu pasaulē. Tā nu ir sanācis, ka it kā «skaitos» dobelnieks, taču, no otras puses, saistība ar to ir visai maza.

«Zaļie pirkstiņi» sāk niezēt jau janvārī

09.03.2023 Aleises Kruglaužas teksts un foto

Lai gan laikapstākļi šobrīd it nemaz neliecina par pavasara tuvošanos, īsto dārznieku «zaļie pirkstiņi» ar nepacietību gaida sēklu pirkšanas un sēšanas laiku. Veikalu plaukti jau pildās ar dažnedažādām krāsainām sēklu paciņām. Starp tām kāroto varēs atrast gan dārzeņu un garšaugu piekritēji, gan ziedu audzētāji un tie, kuri vēlas pārbaudīt savus spēkus, izaudzējot pašiem savu meloni vai arbūzu.

Visbiežāk ziedo pa ceļam uz darbu

06.03.2023 Alises Kruglaužas teksts un foto

   Kokapstrādes uzņēmums SIA «ERTE grupa» ir uzsācis ziedojumu vākšanas kampaņu Ukrainas bērnu atbalstam nedēļas garumā no 1. līdz 7. martam. Ziedojumu mikroautobuss atrodas stāvvietā pretī Dobeles kultūras namam un gaida ikvienu atbalstītāju no pulksten 7 līdz 22.

Rebeka Renāte Meļehova gatavojas konkursa finālam

06.03.2023 Sandras Leitānes teksts un foto

   Aprīļa sākumā seši labākie jaunie pavāri tiksies jauno profesionāļu meistarības konkursa  «Skills Latvia 2023» finālā.  Pusfinālā vislabākos rezultātus ieguva Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās skolas pārstāve Rebeka Renāte Meļehova.

Deviņās sestdienās iepazīst novada pirtniekus

06.03.2023 Anitas Banziņas teksts, publicitātes foto

   Pirts dienu - semināru cikls «Iepazīsti Dobeles novada pirtnieku!» jau tuvojas nobeigumam, un pagājušajā sestdienā notikusī pirts diena brīvdienu mājā «Silmaļi» bija septītā no projektā paredzētajām deviņām sestdienām.

Vitamīnu «bumbas» Dārzkopības institūta siltumnīcā

02.03.2023 Anitas Banziņas teksts un foto

Mikrozaļumi, ko uzskata par vietējiem svaigajiem ziemas sezonas dārzeņiem, jau otro gadu aug arī Dārzkopības institūta siltumnīcā.  LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ:
SIA DOBELES PB VEIKALĀ BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K)   
UZ SĀKUMU