Ceturtdiena, 2019. gada 18. aprīlis            Vārda diena : Jadviga, Laura

Dobelei cauri vīsies Sv. Jēkaba ceļš uz Spāniju

   Sestdien, 30. martā, norisinājās izpētes pārgājiens Santjago ceļa izveidei Latvijā. Tas sākās Tērvetes dabas parkā un noslēdzās Dobelē. Gājienā piedalījās ap 50 interesentu – gan vietējie iedzīvotāji, gan brīvprātīgie maršruta veidotāji no Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācijas, gan aktīvās atpūtas mīļotāji no malu malām.

Tuvākā gada laikā plānots izveidot ceļu cauri Latvijai, kas tālāk turpinās Lietuvā, Polijā, Vācijā, Francijā un noslēdzas Spānijā. Tas būs oficiāls posms no vēsturiskā Sv. Jēkaba jeb Santjago ceļa, pa kuru svētceļnieki no Eiropas jau gadu simtiem dodas uz Santjago De Kompostelas katedrāli. Tagad arī somiem, igauņiem un latviešiem būs iespēja mērot iespaidīgo svētceļojumu kājām no savām namdurvīm. Lai nokļūtu galamērķī, rīdziniekam, piemēram, būtu jānoiet ap 3336 km, un tas ir paveicams sešos līdz deviņos mēnešos atkarībā no pārvietošanās ātruma.

Plašāk lasiet «Zemgalē» 2. aprīlī!
01.04.2019Komentāri

Augstkalnē svinēja Zemes stundu

   Sestdien jau 12. reizi cauri laika joslām visā pasaulē svinēja Zemes stundu. 30. martā no pulksten 20.30 līdz 21.30 ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība vai organizācija tika aicināts izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.

Šajā akcijā ik gadu iesaistās arī Tērvetes novads, uz stundu izslēdzot apgaismojumu sabiedriskās vietās, arī iedzīvotāji savos mitekļos. Savukārt Tērvetes novada Jauniešu iniciatīvu centra dalībnieki novada ļaudis svinēt Zemes stundu parasti aicina uz Augstkalni.
01.04.2019Komentāri

Amatierteātris «Trīne» atzīmēja 20. gadskārtu

   1999. gada 27. martā laikraksts «Zemgale» rakstīja, ka «skatītāju pārpildītajā Tērvetes kultūras namā sestdien notika pirmizrāde. Rūdolfa Blaumaņa komēdiju «Trīnes grēki» saviem ļaudīm priekšā «cēla» Tērvetes dramatiskais kolektīvs».
Toreiz pēc ilgāka pārtraukuma Tērvetē atkal atsāka spēlēt teātri un divu mēnešu laikā režisores Initas Rozes vadībā tika iestudēti «Trīnes grēki». Ar šo izrādi skatītājus 15. gadu jubilejā priecēja Tērvetes kultūras nama amatierteātris «Trīne». Kopš tā laika apritējuši jau pieci gadi. Sestdien kolektīvs atskatījās jau uz 20 uz skatuves aizvadītiem gadiem.
01.04.2019Komentāri

Vairāku miljonu vērts ieguldījums nākotnē

   Tās dienas centrālais notikums a/s «Dobeles dzirnavnieks» bija kapsulas ar vēstījumu ievietošana jaunās būves pamatos.
Dokumentu parakstīja gan Kristaps Amsils, gan citi šī notikuma īpašie liecinieki, katrs iebēra kapsulā arī pa riekšavai graudu. Tad to aizskrūvēja un Kristaps Amsils kapsulu ievietoja jaunās celtnes pamatā – urbumā, kas, kā sacīja būvnieki, ir vairākus metrus dziļš un bija piepildīts ar vēl nesacietējušu betona masu.
01.04.2019Komentāri

Lielākā problēma – darbinieku trūkums

   Aizvakar Dobeles novada domes Sociālās komitejas deputāti un Sociālā dienesta vadītājas vietniece Aija Renga devās apciemot Dobeles un apkārtnes slimnīcu. Kopā ar viņiem bija arī «Zemgale». Par ārstniecības iestādē notikušajām sarunām lasiet 22. martā.
01.04.2019Komentāri

Pavasara noskaņas «Mežābelē»

Pagājušajā sestdienā Vītiņu tautas nama zāle bija ļaužu pilna, jo uz sadraudzības pēcpusdienu savus draugus no tuvākas un tālākas apkaimes bija aicinājusi Vītiņu pagasta pensionāru biedrība «Mežābele».
01.04.2019Komentāri

Pārmetumi un žurnālistes izraidīšana

    Februārī notika Dobeles novada domes sēde, kurā, kā pēdējā laikā ierasts, neiztika bez domstarpībām un arī žurnālistes izraidīšanas no sēžu zāles. Sēdē piedalījās 16 no 17 domes deputātiem. Nepiedalījās Domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, sēdi vadīja viņa vietnieks GUNTIS SAFRANOVIČS.

Vienprātīgs balsojums bija jautājumos, kas saistīti ar nekustamajiem īpašumiem. Debates un viedokļu dažādība sākās jautājumā par «Dobeles novada attīstības programmas 2014.-2020. gadam aktualizētā rīcības plāna un investīciju plāna apstiprināšanu». Ziņotāja bija Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja LAILA ŠEREIKO. Lai arī šis jautājums bija izskatīts komiteju sēdēs, debates izvērsās arī domes sēdē.

Sēde noslēdzās, bet vēl tika izskatīts jautājums, par kuru sēdes gaitā atgādināja Ainārs Meiers – par vēstuli, ko parakstījuši Dobeles Mūzikas skolas visi pedagogi un adresējuši gan Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājam Andrejam Spridzānam, gan novada domes deputātiem, kā arī kultūras ministrei Dacei Melbārdei. Tā pašvaldībā iesniegta 28. janvārī.
 Plašāk lasiet «Zemgalē» 12. martā!

11.03.2019Komentāri

LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ: SIA DOBELES PB VEIKALOS VEIKALĀ "MAGONE", BRĪVĪBAS IELĀ 58, SIA "LŪCIJA" (Circle K).


APMEKLĒ MŪS ARĪ CITOS PORTĀLOS... SPIED ŠEIT


JAUNUMI ŠEIT. 


Laikraksts ZEMGALE iznāk 153 x gadā

Preses izdevuma periodiskums: 3 x nedēļā. Iznākšanas dienas: otrdiena, ceturtdiena, piektdiena. Reģionālais laikraksts ZEMGALE Auces, Dobeles, Tērvetes novadam un ikvienam interesentam! - Vietējās aktualitātes, notikumi, lasītāju viedokļi par visu, kas svarīgs. - Tematiskās lappuses par uzņēmējdarbību, kultūru, izglītību, nevalstiskajām organizācijām, likumību, tūrismu, dabu, veselību, TV programma un vēl... - Sestdienās - horoskops, krustvārdu mīkla, pasākumu kalendārs. - Plašas iespējas jūsu reklāmai un sludinājumiem. Zvaniet, nāciet, rakstiet! Tālr. 63781879 e-pasts [email protected]

ARHĪVS

UZ SĀKUMU


Apstiprināt