Piektdiena, 2018. gada 23. marts            Vārda diena : Mirdza, Žanete, Žanna

Pērn piespiedu darbos nostrādāja 14313 stundu

    Valsts probācijas dienesta Dobeles teritoriālā struktūrvienība ir apkopojusi statistikas datus par kriminālsoda “piespiedu darbs” izpildes organizēšanu Dobeles, Auces un Tērvetes novadā 2017. gadā.

Vairāk lasiet otrdienas “Zemgalē”.

14.02.2018Komentāri

Dāvinājums no Amerikas sasniedz Dobeli

    Uz Dobeles Novadpētniecības muzeju nesen atceļoja dāvinājums – vairākas kastes grāmatu - no Amerikas Savienotājām Valstīm. Daudzas no grāmatām muzejs atvēlēja Dobeles novada Centrālajai bibliotēkai. Kas tas par sūtījumu, sarunā ar “Zemgali” pastāstīja muzeja gide ANTRA KĀRKLA.

- Kad pirms apmēram gada biju Ņujorkā, Daugavas vanagu mītnē, tur sastapu dobelnieku Valdi Freimani. Pērn no Valda Freimaņa saņēmu ziņu, ka Amerikā ir miris Arnolds Avotiņš, kuram bija ļoti laba bibliotēka.

Vēstulē bija rakstīts : “Grāmatas piederēja nesen aizsaulē aizgājušajam leģionāram un Daugavas Vanagu organizācijas vienam no dibinātājiem Arnoldam Avotiņam un viņa atraitnei Rasmai.
Rasma vairs nelasa, bet grāmatas varētu likt lietā. Iespējams, kāds tās vēl lasīs. Jo īpaši tās, kas izdotas trimdā.”

Janvāra nogalē muzejs saņēma grāmatas.

14.02.2018Komentāri

Konkurss ir lieliska dzīves un pieredzes skola

   Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā šogad audzēkņi pēc 9. klases var apgūt profesiju astoņās profesionālās izglītības programmās. Starp tām arī viesmīlības pakalpojumu speciālista arodu. Mācību ilgums četri gadi. Šo profesiju apgūst arī DŽŪLIJA ŠILKAITE. Viņa decembrī un janvārī piedalījās bārmeņu, kas ir tikai neliela daļa no viņas izvēlētās izglītības programmas, konkursos un guva gan lielisku pieredzi, gan jaunas atziņas un arī panākumus.

Konkursiem Džūliju Šilkaiti sagatavoja profesionālās izglītības skolotājs AIGARS INDERSONS.
12.02.2018Komentāri

Sportiska viesošanās Minskā

   Viena no Latvijas kaimiņvalstīm ir Baltkrievija. Turp mēdzam doties ne tik bieži, kā uz Lietuvu vai Igauniju. Droši vien viens no iemesliem ir sarežģītāka dokumentu kārtošana, lai saņemtu atļauju ciemoties šajā valstī. Tāpēc ar samērā lielu pārliecību var sacīt, ka neierastāks galamērķis Baltkrievijā ir mūspuses ļaudīm, bet ierastāks tas ir Baltkrievijas pierobežā dzīvojošiem. Aizvadītajā nedēļā uz spēlēm Baltkrievijas galvaspilsētā devās jaunatnes futbola centra „Dobele” 2007. gadā dzimušie jaunie futbolisti un līdzi kāds no spēlētāja ģimenes.
12.02.2018Komentāri

Nesolu, ja nav manos spēkos to pildīt

   Tā sarunā ar Dobeles senioriem pirmdien apgalvoja labklājības ministrs JĀNIS REIRS. Viņš todien bija ieradies Dobelē, lai piedalītos Dobeles pilsētas pensionāru biedrības šī gada pirmajā sapulcē.
Ieradušies bija arī novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, pašvaldības izpilddirektors Agris Vilks un sociālā dienesta vadītāja Beata Limanāne. Sapulces dalībnieku vidū bija manāma liela rosība, jo viņi gaidīja ierodamies augsto amatpersonu. Kad viesis bija klāt, viņam par godu tika atskaņota Ilgvara Veinberga komponētā dziesma “Dobelei”, ko izpilda apvienība “LV- 3701”. Līdz ar pirmajām notīm tai līdzi pievienojās lielākā daļa sanākušo ļaužu. Arī jautājumi, kas tika vaicāti Jānim Reiram, liecināja, ka pensionāri šo tikšanos ir gaidījuši.
Kādas atbildes no ministra sagaidīja pensionāri, lasiet ceturtdienas avīzē.
12.02.2018Komentāri

Mums līdzās – citu tautību karnevāla stāsts

   17. februārī Dobelē visi interesenti laipni aicināti uz Dzeltenā zemes suņa gada sagaidīšanas pasākumu – karnevālu „Kā mani sauc?”, ko rīko Dobeles vācu kultūras biedrība. Apmeklētāji rosināti ierasties tērpos un maskās, kas neļautu citam citu atpazīt. Pasākums sāksies pulksten 14.30 ar masku gājienu no Dobeles domes sniegavīriem, dodoties pa Dobeles ielām un turpinoties saviesīgā sarīkojumā Dobeles kristīgajā pamatskolā.
Organizatori ieteic - viens no labākajiem Dzeltenā zemes suņa gada sagaidīšanas veidiem ir atpūta jestrā karnevālā, un aicina visus piedalīties, līdzi ņemot groziņus, kaut ko dzeltenu un labu garastāvokli.

Plašāk - “Zemgale” 6. februārī!
12.02.2018Komentāri

Sveču šaha turnīrā

  Sestdien Dobeles 1. vidusskolā notika starptautisks Dobeles Sveču šaha turnīrs, ko rīkoja biedrība “Dobeles šaha klubs” (vadītāja Imanta Ābula) sadarbībā ar novada pašvaldību un uzņēmumu “Baltic Candles Ltd.”. Turnīrs pulcēja 45 dalībniekus no Rīgas, Cēsīm, Jelgavas, Tukuma, Aizputes, Liepājas, Kazdangas, Zaļeniekiem, Iecavas un, protams, Dobeles, kā arī viesus no Lietuvas (Akmenes, Jonišķiem, Žagares), tiesāja - nacionālās kategorijas tiesneseImanta Ābula.
12.02.2018Komentāri

Plaši apmeklēta jubilejas izstāde “Balttour 2018”

   Aizvadītās nedēļas nogalē Ķīpsalā norisinājās 25 gadu jubilejas izstāde “Balttour 2018”, kurā piedalījās 860 tūrisma uzņēmumu un to pārstāvji no 39 pasaules valstīm. Kā informē pasākuma rīkotāji, uzzināt dažādu valstu tūrisma iespējas, atklāt jaunus maršrutus, iegādāties ceļojumu sev un ģimenei bija ieradušies vairāk interesentu nekā pērn – kopā 29630.
12.02.2018Komentāri

Ir jāsāk svētku dalībnieku reģistrācija

   Visiem Dziesmu un deju svētku dalībniekiem no 1. līdz 13. februārim obligāti jāreģistrējas elektroniskā sistēmā, pretējā gadījumā dalība svētkos ies secen. Par to 30. janvārī informēja svētku rīkotāji.
Reģistrēšanos palīdzēs nodrošināt novadu koordinatori, kuri arī piedalījās 30. janvāra pasākumā. Elektroniskā sistēma pirmo reizi aizstāj līdz šim ierastās dalībnieku papīra anketas, kuru apstrāde prasīja daudz laika un pieļāva lielāku kļūdu iespēju.
Elektroniska reģistrācija notiks interneta vietnē www.dziesmusvetki.lv/ no 1. līdz 13. februārim (ieskaitot). Svētku rīkotāji aicina dalībniekus sagatavot nepieciešamo informāciju - fotogrāfiju augšuplādei (seja ir centrā, nav aizsegta, gaišs fons, skatiens vērsts kamerā, attēlā nav citu personu un/vai priekšmetu, 460 x 575 pix, 5 MB max, formāts “jpg”), e-pastu vai mobilā tālruņa numuru, kurš tiek lietots ikdienā. Dalībniekiem būs jānorāda visi kolektīvi, kuru sastāvā plāno piedalīties svētkos, kā arī jāatzīmē primārais kolektīvs, kura nosaukums tiks rakstīt uz dalībnieka kartes. Nepilngadīgo dalību svētkos ir jāreģistrē vecākam vai tā likumiskajam pārstāvim.

Auces novadā
Dziesmu un Deju svētku dalībnieku reģistrāciju koordinē Auces novada Kultūras centra mākslinieciskā vadītāja INĀRA RUMBA.
Dobeles novadā
Svētku dalībnieku reģistrācijas koordinatore ir novada pašvaldības kultūras un sporta pārvaldes vadītāja MĀRA KRŪMIŅA.
Tērvetes novadā
Reģistrācijas procesu koordinē Tērvetes novada kultūras nama kultūras pasākumu organizatore INETA STRAZDIŅA.
12.02.2018Komentāri

Daktere, kuru nebiedē pat iguānas

    Otro mēnesi Dobelē darbojas veterinārā klīnika, kurā saimnieko Zaiga Judeiķe - Ose. Sarunā ar “Zemgali” daktere atklāja, ka šis gads viņai nesis daudz pārmaiņu un klīnikas atvēršana ir tikai pirmais solis sapņu piepildīšanā. Iespējams, jau pavisam drīz būs arī veterināro preču veikals. Kā jaunā veterinārārste iejutusies, lasiet piektdienas avīzē.
12.02.2018Komentāri

Šogad Naudītei apritēs 130

    Pirmo reizi Naudītes vārds rakstos minēts 1888. gada martā. Tā ir pirmā liecība par šīs vietas rašanos. Skaistais pagasta centrs Sesavas upes malā pieredzējis gan cēlumus, gan kritumus. Skola kalna galā, kas uzcelta vien pirms pāris desmit gadiem, nu jau slēgta, tajā iekārtojušās citas pašvaldības iestādes. Skolas bērnu čalas nomainījis bibliotēkas klusums. Savulaik zeļošā arodskola Apguldē kļūst par Aizsardzības ministrijas īpašumu.

Plašāk par norisēm Naudītes pagastā lasiet piektdienas avīzē.

01.02.2018Komentāri

Dobeles sveces Sveču mēnesī mūsu Latvijas simtgadē

   - Mēs, sveču ražotāji, esam lepni, ka Latvija ir vienīgā valsts, kur kalendārā ir ierakstīta Sveču diena, tādējādi februāri pavadām visi Sveču mēneša noskaņās. Īpašas noskaņas ir šogad, kad Latvija svin savu simtgadi, - sarunā ar “Zemgali” uzsver SIA „Baltic Candles Ltd.” direktore ZITA SĀVIČA un stāsta, ka, domājot par Latvijas simtgadi, uzņēmums ir izveidojis īpašu svētku nacionālo sveču kolekciju šai ļoti nozīmīgajai Latvijas gadadienai, ko šogad atzīmēsim.
Publikāciju lasiet ceturtdienas "Zemgalē".
01.02.2018Komentāri

Gatavojoties simtgadei, Krimūnās jaunas idejas un kolektīvi

   Kā zināms Krimūnu pagasts ir bagātas ar amatiermākslas kolektīviem, kultūras dzīvē iesaistās lieli un mazi, sarīkojumi notiek regulāri un tie ir daudzveidīgi. Aizvadītais gads pagasta kultūras dzīvē nozīmīgs ar to, ka Krimūnās atklāja modernu, unikālu brīvdabas estrādi. Tautas nama vadītāja KRISTĪNE ĻAKSA stāsta par kultūras jomā plānoto šajā gadā. Plašāk ceturtdienas laikrakstā.
01.02.2018Komentāri

Dobelniecei līdz finālam pietrūka trīs punkti

  Aizvadītās nedēļas ceturtdienā un piektdienā Rīgā norisinājās nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa “SkillsLatvia 2018” pusfināls, ko organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra. Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošo vidusskolu konkursā ar labiem rezultātiem pārstāvēja pedagoģes Ivetas Čerpinskas audzēkne, jaunā pavāre MADARA JAUĢIETE.
01.02.2018Komentāri

Biksteniece atzīmēja 104. jubileju

   Ģimenē mīļi dēvētā Kamparīte – biksteniece MELISA MILDA KAMPARE ir četrus gadus vecāka par Latviju, kuras simtgadi atzīmēsim 18. novembrī. Biksteniecei vakar apritēja jau 104 gadi. Lai suminātu viņu dzimšanas dienā, ciemos vakar bija ieradušies Dobeles novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, Sociālā dienesta vadītājas vietniece Aija Renga, Bikstu pagasta pārvaldes vadītāja Irēna Dabra, un Bikstu pagasta pensionāru biedrības pārstāves.
01.02.2018Komentāri

Aizvadītas otrās amatierkolektīvu sporta spēles

   Tērvetes novada sporta hallē sestdien norisinājās novada amatiermākslas kolektīvu sporta spēles. Šogad tās notika jau otro reizi, un ņemot vērā kolektīvu dalībnieku ikdienas noslogojumu gan skašu, gan darbu dēl, tās arī turpmāk tiks rīkotas ik pēc diviem gadiem.
- Tā kā vairāki dalībnieki iesaistījušies divos kolektīvos, droši varam apgalvot, ka pasākumā gan sportā, gan tiesnešu lomā tika pārstāvēti visi septiņi mūsu novada amatiermākslas kolektīvi - jauniešu deju kolektīvs “Avots”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Avots”, jauktais koris “Tērvete”, senioru deju kolektīvs “Vārpa”, amatierteātris “Trīne”, folkloras kopa “Ceļteka” un Augstkalnes pagasta amatierteātris, - sarunā ar “Zemgali” informēja Tērvetes novada kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja INETA STRAZDIŅA.
01.02.2018Komentāri

Top grāmata ne tikai par muzeju, bet arī par Latvijas dzimtu vēsturi

   Laikam ritot, Bērzes pagasta Pikšu māju vārds ļaužu valodās ir izskanējis dažādu iemeslu dēļ, bet mūsdienās tās ir zināmas saistībā ar Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeju “Pikšas”, kur mēdzam pulcēties gan plašos sarīkojumos, gan tik pretrunīgi vērtētās Latvijas personības dzimšanas dienā, gan vēloties izzināt Latvijas seno saimniecību vēsturi, gan redzēt un izjust Pikšu māju atdzimšanas gaitu no tā laika, kad tās tika sāktas veidot par muzeju. Par to visu nu Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā top grāmata. Tās idejas autors ir “Pikšu” sētas tiešais mantinieks, Kārļa Ulmaņa brāļa mazdēls, ilggadējais muzeja vadītājs, Gunārs Ulmanis, kurš aizvadītā gada decembrī devās pa mūžības ceļu.
Pie grāmatas veidošanas strādā muzeja vadītāja ILGA ĶIPSNE un muzeja speciāliste pētniecības un izglītojošajā jomā MARTA PALLO.
Kā teica grāmatas veidotājas, tā izcels nozīmīgus Latvijas vēstures simbolus un personības - Gunāru Ulmani, Kārli Ulmani, Tautas Atmodas laiku un turīgās Zemgales sētu.
Grāmata taps par ziedojumiem. Pirmie ziedojumi ir jau saņemti. Kopējā nepieciešamā summa, lai grāmata izdotos, kā iecerēta, ir apmēram pieci tūkstoši eiro. Līdzīgi kā tas bija Atmodas laikā, kad ļaudis ziedoja Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas” izveidei un lielās saimniecības mājas atjaunošanai, gan līdzekļus, gan būvmateriālus, arī tagad ir nepieciešami līdzekļi, lai sētas stāts būtu apkopots grāmatā.

Ziedojumu var ieskaitīt
VTUA MRVD nodaļa K.Ulmaņa piemiņas muzejs Pikšas
PVN kods: LV90001834941
Valsts kase TREL LV22
Ziedojumu un dāvinājumu konts: LV25TREL7160387011000
Maksājuma mērķis- K.Ulmaņa piemiņas muzejs "Pikšas". GRĀMATAI
01.02.2018Komentāri

Dobelnieces zīmējums nu rotā diplomus

   Jaunatnes basketbola līgas izsludinātajā konkursā par līgas diplomu dizaina izstrādi piedalījās arī Dobeles Valsts ģimnāzijas 7. klases un arī Dobeles Mākslas skolas audzēkne UNA ROZE GRŪBE no Kaķeniekiem, kura šajā konkursā uzvarēja un nu pēc viņas izstrādātā dizaina ir izgatavoti vairāk nekā divi tūkstoši diplomu, kas tiks pasniegti dažāda mēroga basketbola sacensībās.
Dobeles Sporta skolas audzēkņu basketbola treniņa, ko vada treneris Jānis Liepiņš, laikā trešdien Jaunatnes basketbola līgas projektu vadītāja Ieva Lejiņa pasniedza pateicības velti Unai Rozei Grūbei par piedalīšanos un par gūto atziņu šajā konkursā. Klāt bija arī Dobeles Sporta skolas direktore Vera Eriksone.
01.02.2018Komentāri

Mūzika un dzeja satikās koncertā un ļaužu sirdīs

   Aizvadītajā sestdienā Dobeles Valsts ģimnāzijā dzejā un mūzikā satikās gan pasākuma dalībnieki, gan apmeklētāji – aizritēja mūsu novadnieču – dzejnieces Ineses Zanderes un komponistes Astrīdas Klāsones - radošā darba vakars. Tas bija veltīts gan Latvijas simtgadei, gan abu mākslinieču jubilejām šajā gadā.

Pasākuma iniciators bija Dobeles pilsētas kultūras nama sieviešu koris “Vizma” (diriģente Vizma Zandersone), kas šo sarīkojumu iekļāvis Latvijas simtgadei veltītā savā īpašajā programmā “Sieviešu kora “Vizma” desmit muzikāli soļi Latvijas simtgadei”. Tās realizēšana sākās jau pērn ar režisora Māra Druvas pasākumu “Dievs, Tava zeme deg” dievnamā Augstkalnē.

Novadnieču tikšanās dzejā un mūzikā bija ieinteresējusi daudz klausītāju. Sēdvietas zālē bija aizņemtas, brīvu vietu nebija. Zāles ieejas abas durvis bija atvērtas un klausītāji pasākumam līdzi sekoja, sēdot uz kāpnēm gaitenī. Arī dalībnieku skaits bija kupls.
Plašāk lasiet laikrakstā “Zemgale” 25. janvārī!
01.02.2018Komentāri

Noņemot ceļa apaugumu, Bukaišos izzāģē kokus

   Pērn 4. maijā Bukaišu pagasts bija viens no Latvijas pierobežas pagastiem, kurā akcijas “Apskauj Latviju!” ietvaros tika iestādīts simtgades ozols. Sarīkojums bija plaši apmeklēts un raisīja virkni pozitīvu emociju, jo nu līdzās daudzajiem muižas parka kokiem aug mazs ozoliņš, kas prasa pagasta ļaužu rūpes un lološanu, lai sasniegtu dižkoka apmērus. Līdz tam jāgaida daudz gadu, bet bukaišnieki noteikti tam tic, jo šī ir vieta, kurā mīl dabu, kokus, lepojas ar daudzajiem dižkokiem. “Ciedru” īpašumā tādi ir veseli astoņu, vēl virkne koku, kas sasnieguši cienījamu vecumu, pieredzējuši dažādus laikus un notikumus. Diemžēl vairāku kopš piektdienas vairs nav. Nežēlīgi zāģa zobi skāra varenos kokus, par tiem turpmāk liecinās tikai celmi.
Brīvdienās “Zemgale” uzklausīja satrauktas Bukaišu iedzīvotājas zvanu, kura par koku zāģēšanu bija neizpratnē. par notikušo vairāk lasiet ceturtdienas “Zemgalē”.
01.02.2018Komentāri

Roku rokā gan sports, gan deja

   Sporta klubs “Gold Barbell” piektdien, akcentējot savu labāko sportistu un sporta dejotāju sasniegumus, kopīgā pasākumā pulcēja, gan jaunos censoņus, gan viņu vecākus un kluba trenerus. Kluba vadītājs IVARS CĪRULIS, uzrunājot visus sacīja, ka ir jāpiestāj pieturas punktā, lai atskatītos uz paveikto un dotos tālāk uz jaunām virsotnēm.
01.02.2018Komentāri

Konkurētspējīgu ideju meklējumos

   Piektdien Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības attīstības centrā (PIUAC) notika viena no pirmajām projekta “Nodarbinātība un uzņēmējdarbība bez robežām” nodarbībām. Tajā pulcējās Latvijas un Lietuvas mājražotāji, kas savu piedāvāto produktu vai pakalpojumu vēlas attīstīt līdz pastāvīgam biznesam.
01.02.2018Komentāri

To dienu aizmirst nevarēsim nekad

   Šādus vārdus sestdien sacīja dobelnieces, kuras apmeklēja Barikāžu atceres dienas pasākumu. Viņas stāstīja, ka toreiz, 1991. gadā, nešauboties pieņēma lēmumu braukt uz Rīgu. Dobeles bērnu bibliotēkas vadītāja un tās darbiniece uz barikādēm devās, nezinot, kas viņas sagaidīs.
- Tur pirmo reizi sastapos ar patiesām bailēm, ka mums kāds varētu uzbrukt un nošaut, - atceroties galvaspilsētā piedzīvoto, stāstīja to dienu aculieciniece.
Kopš tā laika ir pagājuši jau 27 gadi, taču ik gadu, pieminot barikāžu laiku, visā Latvijā tiek iekurti ugunskuri. Vairāk par atceres pasākumu lasiet otrdienas avīzē.
01.02.2018Komentāri

Absolventi atgriežas skolā ar savu veikumu

   Dobeles Valsts ģimnāzijas zālē ir skatāma mācību iestādes absolventes SIGNES KUKARES (dzimusi Čerpinska) gleznu izstāde, ko, piedaloties darbu autorei, atklāja trešdien.

Kā sarunā ar “Zemgali” pastāstīja skolas direktore INESE DIDŽE, ideja par sadarbību ar mācību iestādes absolventiem radās salidojumā, kas notika aizvadītajā gadā.
- Šis gads ir īpaši iedvesmojošs, jo tuvojas Latvijas 100. dzimšanas diena, arī mācību iestāde pērn atzīmēja nozīmīgu jubileju – 95. dzimšanas dienu – tuvojas arī skolas 100. gadadiena.
Mums ir daudz absolventu, ar kuriem varam lepoties.
Plašāk lasiet laikrakstā “Zemgale” 19. janvārī!
01.02.2018Komentāri

Iepazīšanās klubiņš vientuļniekiem

   Nereti strādājošie savu pensionēšanās laiku un vecumu gaida ar atvieglojumu un domu, ka beidzot varēs atpūsties, ļauties laiskiem brīžiem ģimenes vai domubiedru lokā. Gluži citādi var sacīt par dobelnieci ĻOĻU GRIGORJEVU, kura pēc aiziešanas pensijā metusies iekšā, uzdrošinos teikt, avantūrā, jo ir nolēmusi rīkoties, lai pilsētā un apkaimē būtu mazāk vientuļu ļaužu. Vairāk lasiet piektdienas laikrakstā.
01.02.2018Komentāri

Dobelē rekordliels pārkāpumu skaits

   Šonedēļ visā Latvijas teritorijā Valsts policija rīkoja reidus, kuru laikā tika pārbaudītas automašīnas un to riepu atbilstība ziemas apstākļiem. Ar frāzi “Lūdzu, izgrieziet stūri līdz galam!” Dobeles novada un apkārtnes iedzīvotājus policisti uzrunāja gan otrdien, gan vakar. Ņemot vērā laikapstākļus, policistiem nākas atzīt, ka mūspusē no visām Latvijā pārbaudītajām automašīnām ir vislielākais skaits, kuri saimnieki savu transporta līdzekli nav aprīkojuši ar atbilstošām riepām.
Lasiet piektdienas avīzē padomus un pārliecinieties vai jūsu mašīna ir aprīkota atbilstoši likumam.
01.02.2018Komentāri

Gaismas spēles dejā iemirdzējās Dobeles Brīvības aplis

   Sestdien Dobelē, iesaistoties festivālā “Latvijas Goda aplis”, notika pasākums “Dobeles Brīvības aplis”, vedinot dobelniekus un novada viesus apmeklēt trīs vietas Dobeles centrā, Brīvības ielā. Tās ir novada Tūrisma informācijas centrs, Dobeles novada Centrālā bibliotēka un Dobeles Novadpētniecības muzejs.

Tūrisma informācijas centrā varēja saņemt informatīvu ceļvedi un karti ar pilsētā svarīgiem apskates objektiem, Centrālās bibliotēkas “Māras istabā” šajā dienā radošās darbnīcas bija atvērusi mūsu novadniece dzejniece Inese Zandere, Novadpētniecības muzejā bija skatāma izstāde par Dobeles atbrīvošanas pieminekļa un pilsētas vēsturi.
Festivāls "Latvijas Goda aplis" ir aicinājums svinēt Latvijas valsts simtgadi gada garumā katru nedēļas nogali citā novadā. Īstenojot festivāla trīs pamatprincipus - ciemošanās, godināšana, svinēšana, 53 nedēļas nogalēs vairāk nekā 50 Latvijas novados ciemos aicina novadu goda saimnieki, lai īpašā pasākumu un notikumu programmā atklātu un iepazītu novadu kultūrvēsturi, vēsturiskās un mūsdienu personības, dabu un sasniegumus.
Katrā pasākumu programmā tiek iekļauts kāds īpašs gaismas objekts, ainavas izgaismojums vai multimediāli gaismas uzvedumi, kas Latvijai ļaus mirdzēt visu gadu līdz pat valsts simtgadei 2018. gada 18. novembrī un nākamajam gaismas objektu festivālam “Staro Rīga 2018”.

Dobelē pasākuma vadmotīvs bija brīvība, gaismas objekts bija izraudzīts Dobeles atbrīvošanas piemineklis, bet, pirms gaismas gājiena pa Brīvības ielu visi no laukuma pie novada domes devās uz pieminekli, pasākuma dalībniekus uzrunāja novada Goda saimnieki – Dobeles novada domes priekšsēdētājs ANDREJS SPRIDZĀNS, dzejniece INESE ZANDERE un sarīkojuma īpašais viesis – aizsardzības ministrs RAIMONDS BERGMANIS.
09.01.2018Komentāri

LAIKRAKSTU VAR IEGĀDĀTIES ARĪ CITOS TIRZNIECĪBAS PUNKTOS DOBELĒ: SIA DOBELES PB VEIKALOS (KRASTA IELĀ 7, VEIKALĀ "MAGONE", BRĪVĪBAS IELĀ 58), SIA "LŪCIJA" (Circle K).


APMEKLĒ MŪS ARĪ CITOS PORTĀLOS... SPIED ŠEIT


JAUNUMI ŠEIT. 


ARHĪVS

UZ SĀKUMU


Apstiprināt